Skoči na vsebino

Mazda6 2013


g.Wankel

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 683
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ker je to moja prva objava oz. sem se ravno registriral vas lepo pozdravljam.

Sicer sam forum spremljam ?e kar nekaj let (od predstavitve druge generacije M6) pa sem odla?al s samo registracijo.

 

Trenutno ?e nisem lastnik Mazde, a se bo to ?ez ?as spremenilo - po 30.6.2013 v kolikor bo vse teklo brez zapletov.

 

Po hitrem pregledu teme o novi 6tici bi dodal ?e:

 

- ker Euro NCAP testov ?e ni, so pa avto stestirali v ZDA.

 

 

 

tako pa zgleda po zloglasnem testu s samo 25% prekrivanjem prednjega dela, kjer so se nem?ke premium znamke zelo slabo iskazale.

Objavljena slika

 

 

 

Ne da se mi iskat po netu sheme Skyactiv motorjev zato mogo?e samo ta link http://www.penneymazda.com/en/info/news/in...133936&pg=2

 

bom pa prilepil dva linka na to temo :)

dizel

Skyactiv-D

 

bencin

Skyactiv-G

 

 

Bose Sund System - Limuzina

Bose Sund System - Karavan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo pozdravljeni!

Tudi zame je tole prva objava! Pred kratkim sem se odlo?il za nakup Mazde. Odlo?al sem med Skodo Superb in novo M6... ter se po testnih vo?njah odlo?il za Mazdo. Moram pohvalit, da me je avto res presenetil! Edina stvar, ki me moti (poleg dobavnega roka ?zmeden? ) je postavitev ekrana za navigacijo, ki bi lahko bil malenkost lep?e ume??en v celotno armaturko... vse ostalo pa se mi zelo dopade.

Skratka... odlo?il sem se za karavana, biserno bele barve, 2,5i AT Revolution... Sedaj pa komaj ?akam na pozno pomlad, da avto pride... Takrat pa morda kaj ve? o avtu... in slike.

 

LP Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kon?no en pametn ki kupuje nov avto in vzame AVTOMATIKA.

?estitke.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kon?no en pametn ki kupuje nov avto in vzame AVTOMATIKA.

?estitke.

 

I'm next, prikolice ni ve?....

ampak moj naslednji ogledani japonec nima AT pod dizlom... :glare:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa je tako dobrega v avtomatiku? ?e ena stvar ve?, k se loh pokvari? :-)

 

Tudi sam sem bil v dilemi AT ali MT, pa na koncu sem se odlo?il za avtomatika.

Po dosedanjih podatkih, ki sem jih na?el na spletu so avtomatski menjalniki Skayaktiv malce bolj zanesljive od ro?nih.

Pri ro?nih se pojavljajo v nekaterih primerih zatikanja pri prestavljanju, da je pa "te?ava" ve?ja se to pojavlja pri razli?nih prestavah od avta do avta in ne pri vseh. Sicer se to odpravlja s ponovno nastavitvijo nekih zvodov, a v celoti je baje te?je odpravljivo dokler avto ni ute?en oz. do nekje 5000km.

 

Sicer sama pokvarljivost avtomobilskih sklopov je v dana?njih ?asih dosti vi?ja saj so avti delani za kraj?e ?ivljensko obdobje.

?as bo pa pokazal kako je z vzdr?ljivostjo.

 

Glede motorjev je trenutno edina znana napaka pri bencinskem 2.5l motorju pri?iganje in utripanje lu?ke za motor.

Vzrok za to pa bi naj bila posledica te?ave s senzojem, ki daje podatke za temperaturo motorja (ra?unalniku sporo?a previsoke vrednosti). Pojav same napake pa bi naj dokon?no odpravili v tem mesecu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz ravno menjujem avto in v izboru imam tudi novo M6. Zanima me, ali ima ta nove tudi nove motorje (gledam CD150) ali so mogo?e motorji vzeti iz kak?nega drugega modela. Novim motorjem se obi?ajno izogibam. Malo sem kolebal med limuzino in karavanom. Limuzina je sicer za 1cm dalj?a od gara?e, ampak to bi ?e uredil. Ve?ji problem so le 4 vrata. Podobno, kot je ?e nekdo omenjal v tej temi, tudi jaz pogosto s seboj tovorim bicikel, ki je dra?ji od sedanjega avta.

 

Trenutno imam ?e M6 iz leta 2005, s katero razen zaklenjenega webastota pred nekaj tedni in gnilih zadnjih blatnikov nisem imel problemov.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz ravno menjujem avto in v izboru imam tudi novo M6. Zanima me, ali ima ta nove tudi nove motorje (gledam CD150) ali so mogo?e motorji vzeti iz kak?nega drugega modela. Novim motorjem se obi?ajno izogibam. Malo sem kolebal med limuzino in karavanom. Limuzina je sicer za 1cm dalj?a od gara?e, ampak to bi ?e uredil. Ve?ji problem so le 4 vrata. Podobno, kot je ?e nekdo omenjal v tej temi, tudi jaz pogosto s seboj tovorim bicikel, ki je dra?ji od sedanjega avta.

 

Trenutno imam ?e M6 iz leta 2005, s katero razen zaklenjenega webastota pred nekaj tedni in gnilih zadnjih blatnikov nisem imel problemov.

 

 

Limuzina je daljsa skoraj za 7 cm... :D

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Limuzina je daljsa skoraj za 7 cm... :D

 

Kar je ravno 1 cm ve? od moje gara?e! Saj ?e bi jo fajn pritisnil ob steno, bi se vrata mogo?e zaprla. :bravo:

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar je ravno 1 cm ve? od moje gara?e! Saj ?e bi jo fajn pritisnil ob steno, bi se vrata mogo?e zaprla. :bravo:

 

 

Bo slo pa nekako takole :)

 

Objavljena slika

 

ali takole

 

Objavljena slika

 

Une fotke pa ne najdem, ko je nekdo kar uzrezal garazna vrata, da avto gleda malo ven :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar je ravno 1 cm ve? od moje gara?e! Saj ?e bi jo fajn pritisnil ob steno, bi se vrata mogo?e zaprla. :bravo:

 

?e je sam cm problem ali pa recimo nekaj centimetrov lahko naredi? rahlo ni?o v zidu pa gumasto peno na zid in vsaki? previdno nasloni? avto v ni?o pa bo ?el notri.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je tudi problem dol?ina gara?e.

Samo, ko bo avto enkrat na dvori??u se bo to tudi uredilo.

 

Nova Mazda 6 bi naj imela dizel motorje 2 generacije (1 genaracija so v CX-5), vsaj tako je bilo re?eno.

Kaj dejansko je spremenjeno glede na 1 generacijo se pa skriva oz. ni nekih to?nih podatkov.

Dosedaj so uporabniki novih motorjev glede na prvo razli?ico opazili spremembo v dol?ini ?ipke za olje in motorni software je druga?en kakor tudi plasti?en pokrov motorja.

So pa ?ipko in nov software vgrajevali tudi v CX-5ke po tem ko so se pojavljale masovne te?ave z odpovedjo motorjev (previsok nivo olja ter nafte - kratke vo?nje in nenehne prekinitve regeneracije filtra saj).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je tudi problem dol?ina gara?e.

Samo, ko bo avto enkrat na dvori??u se bo to tudi uredilo.

 

Nova Mazda 6 bi naj imela dizel motorje 2 generacije (1 genaracija so v CX-5), vsaj tako je bilo re?eno.

Kaj dejansko je spremenjeno glede na 1 generacijo se pa skriva oz. ni nekih to?nih podatkov.

Dosedaj so uporabniki novih motorjev glede na prvo razli?ico opazili spremembo v dol?ini ?ipke za olje in motorni software je druga?en kakor tudi plasti?en pokrov motorja.

So pa ?ipko in nov software vgrajevali tudi v CX-5ke po tem ko so se pojavljale masovne te?ave z odpovedjo motorjev (previsok nivo olja ter nafte - kratke vo?nje in nenehne prekinitve regeneracije filtra saj).

 

ma fotr je naredu ze 23000 km in ni tini ene napake bilo. govorim za cx-5 2,2 cd150.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma fotr je naredu ze 23000 km in ni tini ene napake bilo. govorim za cx-5 2,2 cd150.

 

Sama napaka ni serijska, se pa? pojavlja ob "nepravilni" uporabi avta.

Vibriranja vzratnih ogledal pri hitrosti nad 120km/h tudi ni opaziti?

To pa je serijska oz. konstrukcijska napaka in konec marca bi naj pri?eli z menjavo ogledal oz. nosilcev.

Zaradi tega pa ne bo nekega vpoklica ampak bo menjava na ?eljo lastnika v okviru garancije.

 

Glede na to, da ima M6 zelo podobno re?eno pritrditev ogledal upam, da so tu in?enirji na?li pravo re?itev.

Sicer samega vibriranja ob testni vo?nji nisem opazil.

 

http://www.youtube.com/watch?v=1XF3wbygEA4

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sama napaka ni serijska, se pa? pojavlja ob "nepravilni" uporabi avta.

Vibriranja vzratnih ogledal pri hitrosti nad 120km/h tudi ni opaziti?

To pa je serijska oz. konstrukcijska napaka in konec marca bi naj pri?eli z menjavo ogledal oz. nosilcev.

Zaradi tega pa ne bo nekega vpoklica ampak bo menjava na ?eljo lastnika v okviru garancije.

 

Glede na to, da ima M6 zelo podobno re?eno pritrditev ogledal upam, da so tu in?enirji na?li pravo re?itev.

Sicer samega vibriranja ob testni vo?nji nisem opazil.

 

http://www.youtube.com/watch?v=1XF3wbygEA4

 

ogledala pa vibrirajo in je ze fotr sporocu oziroma sm kr js namest njega. pa so rekli da ko bo resitev nas poklicejo.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sodec po tem testu, je poraba nove (je pa res, da je razlika v konjih 46) dober liter vecja kot pri prejsnji cd129, ki so jo imeli na testu...kje je pol point?

 

http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomob...mazda_6_sc.aspx

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no pa boljsi test...nasploh tko se dela test avta...rispekt

http://www.adac.de/_ext/itr/tests/Autotest...Center_Line.pdf

 

Jah mene nova mazda ne vidi ravno zaradi ogabnoega downsizeinga prtljaznika...nova octavia ima 610L!!!

Pa ravno sedaj ko so naredili ali karavan za familijo ali limuzina za ostale...

 

Kreteni.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene tko al tko nov avto ne vidi se kaksnih 6 let oz 220000km, kar pride prej :)

skoda pa sigurno ne bo naslednji kandidat...karkol iz vw grupe z bednim in nc feelingom na volanu odpade (audi odpade, ker je pac audi, ceprav se vozi in izgleda super)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene tko al tko nov avto ne vidi se kaksnih 6 let oz 220000km, kar pride prej :)

skoda pa sigurno ne bo naslednji kandidat...karkol iz vw grupe z bednim in nc feelingom na volanu odpade (audi odpade, ker je pac audi, ceprav se vozi in izgleda super)

 

itak, gledam drugega japonca ampak mam vsaj ?e 2 leti. Danes je M stara 1 leto :cheers:

Zaradi uporabnosti je stara (prva) mazda nenadomestljiva, novi modeli so pa vsi 'lep?i' polni gadgetov a totalno neuporabni, karavana mam z namenom. Pizda no na 425L so ?li pa zo?an in zni?an zadek - idioti na kvadrat. Golf variant - ni?ji razred ima 605L, Audi A3 ima malo manj 380L....

 

Zame razo?aranje, naslednji je legacy/outback - boxer dizel, AWD, 530L prtljaznik, samo avtomatike ni

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sodec po tem testu, je poraba nove (je pa res, da je razlika v konjih 46) dober liter vecja kot pri prejsnji cd129, ki so jo imeli na testu...kje je pol point?

 

http://www.siol.net/avtomoto/testi/avtomob...mazda_6_sc.aspx

 

Ne vem zakaj se ?udi?... test ta nove je z avtomatskim menjalnikom in poraba je pa? temu primerna. To je ?e vedno klasi?na zasnova avtomatike in ni nek dvosklop?ni menjalnik tipa DSG. Minimalno pol litra razlike, ?e ne raje celo liter na 100km/h glede na ro?ni menjalnik.

 

Druga? pa sem test samo na hitro preletel pa mi je v o?i padel koli?nik zra?nega upora, ki ni 0,26, ker to je podatek za limuzino. Karavan ima 0,28.

 

Pri porabi je precej pomemben podatek tudi zunanja temperatura in pa predvsem ali je bil test izveden na suhi cesti ali na mokri oziroma celo v de?ju. Kljub istem normnem krogu je samo to lahko razlike pol litra.

 

Pa tudi v dimenzijo gum sem podvomil, da so 18 colske kot navajajo... Kakor je meni znano so originalno ali 19" ali pa 17" odvisno glede na opremo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sam pri nemcih je bla poraba 4.8l/100km (kar je blizje vsem tem eloop in novemu motorju ipd), ce das vec moci pa avtomatik, sigurno ne bo sla poraba za 2.6l gor...

izgleda, da na siolu so na hitr neki spisal pa testiral...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.