Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

pred 9 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

Nekateri pri tekstanju vozijo zelo počasi, večina pa zelo čudno. 

 

V avto bi bilo potrebno uvesti mobitel ključavnice po zgledu alkoholnih.  

Sploh ne. Če te dobijo z mobitelom v roki bi dal prepoved vožnje, odvzem izpita in vozila. Mobitel pa v mlin. 

Noben nebi več tipkal in vozil verjemi.

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Če te dobijo z mobitelom v roki bi dal prepoved vožnje, odvzem izpita in vozila. Mobitel pa v mlin. 

Noben nebi več tipkal in vozil verjemi.

 

Sej bo enak efekt tudi če uvedemo širijatsko pravo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Slivka napisal:

Glede na število priseljencev ga bomo najbrž res in to kar kmalu...

 ?zmeden?

 

Sem bil nekoč verski človek (na Veru pri Domžalah preživel otroštvo in mladost). Tukaj sem sedaj priseljenec in ne zagovarjam šeriatskega prava.

 

Glede na to da so pa na Moravškem zadnje čase priseljenci večinoma Lublančani, bi bilo potrebno poiskati način, kje dobiti rezilno žico.

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

Pa pravim stalno, da so naše ceste in avtoceste čisti teksas. 

 

Tole ni skos, tole je veseli december, kjer pride na ceste vse živo, ker gredo po nakupih, žurke, fešte, alko srečanja, nervoza pri kupovanju daril. Ni da ni v decembru, zato pač to omenjam. Ostali meseci razen poletnih, ko si dajejo tujci duška s svojimi forami, je relativno dokaj normalno stanje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Boss napisal:

 

Recimo na tole sem mislil. Kolaž posnetkov zgolj v obdobju 24 ur v samo 50 prevoženih kilometrih.

 

- vključevanje na glavno cesto s hitrostjo defektnega polža.

- vključevanje na AC s 50km/h. To je skoraj misija nemogoče - kamion ki je pripeljal zadaj po voznem je kar lepo blendal, ko je zaviral.

- bremzanje in izključevanje direkt iz prehitevalnega v zadnjem trenutku.

- mladinka za volanom prevozila rdečo, ki je gorela že vsaj 2 sekundi

- pa še eno ekstremno vključevanje s 50km/h na AC. Tole moraš bit al moten al pa nabit k mina.

- seveda ni videa brez črnega Audija/BMW-ja. Tole je bilo brez zapleta zgolj in samo zato, ker pri zavijanju v levo še vedno kot en redkih gledam v vzvratno ogledalo. Ja zaviti bi moral pred rdečo stolpnico, ko zagledam munjenca, ki v coni 30km/h prehiteva, kljub temu, da imam žmigavec na levo. V izogib nevarnosti sem raje peljal naprej in potem obrnil.

 

 

Obožujem te ljudi, ki do konca rinejo po levi in potem dobesedno naredijo zamašek ker morajo iz prehitevalnega zavit dol

 

Glava mi pravi nekako takole:

- če se po neki cesti vozim prvič, bom takoj ko mi gmaps najavi da bo treba dol zavil iz prehitevalnega na vozni, ker ne poznam odseka

- če se po neki cesti vozim že 100ič, bom prav tako šel pravočasno dol iz prehitevalnega na vozni, pa pač naredil tist en kilometer v zaveterju kamionov, ker poznam odsek

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je NevLado napisal:

Obožujem te ljudi, ki do konca rinejo po levi in potem dobesedno naredijo zamašek ker morajo iz prehitevalnega zavit dol

 

Glava mi pravi nekako takole:

- če se po neki cesti vozim prvič, bom takoj ko mi gmaps najavi da bo treba dol zavil iz prehitevalnega na vozni, ker ne poznam odseka

- če se po neki cesti vozim že 100ič, bom prav tako šel pravočasno dol iz prehitevalnega na vozni, pa pač naredil tist en kilometer v zaveterju kamionov, ker poznam odsek

 

Tebi glava tako pravi, ker si zavesten voznik in razmišljaš z glavo.

70% jih je pa zasanjanih, klepetajo, drmljajo telefon...pa lej, še takrat je situacija lahko nekako rešljiva, če bi hitro razmišljali in reagirali. Ampak žal ne.

 

Recimo tole ane:

image.png

Tudi po bremzi ne bi rabil stopit na prehitevalnem...šele na izvozu.

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

 

Tole ni skos, tole je veseli december, kjer pride na ceste vse živo, ker gredo po nakupih, žurke, fešte, alko srečanja, nervoza pri kupovanju daril. Ni da ni v decembru, zato pač to omenjam. Ostali meseci razen poletnih, ko si dajejo tujci duška s svojimi forami, je relativno dokaj normalno stanje.

Ne bi rekel. Teksas je vedno. Včasih južni, drugič severni. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je g.Wankel napisal:

 

Tebi glava tako pravi, ker si zavesten voznik in razmišljaš z glavo.

70% jih je pa zasanjanih, klepetajo, drmljajo telefon...pa lej, še takrat je situacija lahko nekako rešljiva, če bi hitro razmišljali in reagirali. Ampak žal ne.

 

Recimo tole ane:

image.png

Tudi po bremzi ne bi rabil stopit na prehitevalnem...šele na izvozu.

Mja jst zase mislim da sem PREVEČ picajzlast človek in to se odraža marsikje pri meni v življenju. 

 

Potem imaš ljudi, ki niso picajzlasti ampak imajo še vedno nek common sense, tako kot ti praviš, so pri zavesti, in to se odraža tudi v vožnji.

 

Potem maš ljudi, ki tega nimajo ampak še vedno živijo ok in ne delajo pizdarij.

 

Potem imaš pa ljudi, ki tega nimajo in delajo pizdarije. In take prekrškarje bi bilo pač treba počasi začet označevat, nekako kaznovat, in ko nabereš nek nabor teh kazni, se bo treba malo umirit. O tem sem že razlagal v neki temi od @Bossa kako pač izboljšat prometno varnost, povečat bi blo treba policiste na AC. (Realno gledano se mi drugače zdi, da je policistov na AC vse več, kar označujem kot spodbudno in hvala bogu da je tako, ker je vsem boljše za našo lastno varnost.) Če bi imel kazen za povzročanje zastoja na AC (kar je tale omenjeni model ziher naredil s prepoznim izključevanjem, bi pomoje vseeno prišli do vsaj približno pametnih resolucij. Provida bi počenje posnela, še vedno bi lahko dal kazen, tudi pritožbo bi lahko naredil....

 

Jaz sem letos policiji plačal 2krat previsoko kazen zaradi prehitre vožnje na AC. Sem se v glavi skalibriral in sem bolj pozoren na omejitve. Verjamem pa, da obstajajo posamezniki, ki kljub kaznim ne bi storili nič in še naprej vozilii kot vozijo. Take pa pač je treba sankcionirat in postavit neko mejo z npr zgoraj opisanim predlogom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Ne bi rekel. Teksas je vedno. Včasih južni, drugič severni. 

Mogoče ja tam pri vas na primorskem. Teli vaši s tablicami od Komunistične Partije so res nekaj posebnega in tudi una Mladinka na videu je bila članica te organizacije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Boss napisal:

Mogoče ja tam pri vas na primorskem. Teli vaši s tablicami od Komunistične Partije so res nekaj posebnega in tudi una Mladinka na videu je bila članica te organizacije.

Mogoče si pomešal pojme s tem, da se ve, da smo Primorci med najhitrejši mi in najbolj varnimi vozniki. 😉 Sicer pa lahko tudi Gelipter potrdi, da ko vidimo na obali voznika z tablicami LJ (Ljubljenček Jankovića) moramo voziti za njim zelo previdno, ker vemo vnaprej, da bo kako neumnost naredil v naslednjih par kilometrih. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Slivka napisal:

Dobro je vedeti. Ker imam nadomestno vozilo, ki ima KP tablice, si lahko privoščim kakšno neumnost več, pa bo še vedno sprejemljivo...

Neumnosti se ne da priučiti, si ali pa nisi.... 😁😂😉

  • Haha 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Bini napisal:

Neumnosti se ne da priučiti, si ali pa nisi.... 😁😂😉

Točno tako : kreljo se rodiš priučen ali pa si normalen ; vse je odvisno od okolice in koliko se pustiš da te peglajo. 

Pač odvisno je kako od malega dojemaš promet in kako te naučijo obzirnosti do drugih ter predvidevanja ter opazovanja okolice. 

 

Potrebno se bo pa pripraviti na take situacije : 

 

Popravljeno od DonFelipe
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je DonFelipe napisal:

Točno tako : kreljo se rodiš priučen ali pa si normalen ; vse je odvisno od okolice in koliko se pustiš da te peglajo. 

Pač odvisno je kako od malega dojemaš promet in kako te naučijo obzirnosti do drugih ter predvidevanja ter opazovanja okolice. 

 

Potrebno se bo pa pripraviti na take situacije : 

 

Noro, to se zgodi tudi najboljšim, tud če si Michael Schumacher.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Bini napisal:

Neumnosti se ne da priučiti, si ali pa nisi.... 😁😂😉

 

Če sem prav razumel, imam do srede čas, da se priučim... 

 

Samo, da se ne bom navadil, pa potem prakticiral, ko bom imel... ... ... "one" z najlepšimi tablicami na svetu - GO in vrtnica.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Slivka napisal:

 

Če sem prav razumel, imam do srede čas, da se priučim... 

 

Samo, da se ne bom navadil, pa potem prakticiral, ko bom imel... ... ... "one" z najlepšimi tablicami na svetu - GO in vrtnica.

Ti se ne moreš priučit, ni šans... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelena jama, dež, križišče kjer ima vsaka stran svoj stop znak (kar je tudi idotsko), KP tablice = recept za katastrofo.

 

Bil na njegovi desni, ampak očitno je mislil, da ima prednost. Povrh vsega še neke slabs letne gume, ker ga je kar odneslo v križišče.

 

Ampak na srečo ni bilo nič.

 

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je g.Wankel napisal:

Zelena jama, dež, križišče kjer ima vsaka stran svoj stop znak (kar je tudi idotsko), KP tablice = recept za katastrofo.

 

Bil na njegovi desni, ampak očitno je mislil, da ima prednost. Povrh vsega še neke slabs letne gume, ker ga je kar odneslo v križišče.

 

Ampak na srečo ni bilo nič.

 

Ne vem,če veš,da imajo v ZDA vsa križišča na vseh cestah STOP znak,razen če so semoforizirana. Kdor prej pride prej melje.....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Bini napisal:

Ne vem,če veš,da imajo v ZDA vsa križišča na vseh cestah STOP znak,razen če so semoforizirana. Kdor prej pride prej melje.....😉

 

Tudi v Celovcu dosti podobno (sicer trikotniki).

 

Ne vem kaj je fora tu v Zeleni jami. Mogoče za avtošole, da se učijo. Ker drugače ni nobena pomembna ulica ali kaj podobnega to. Bi komot bilo obično križišče.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Bini napisal:

Ne vem,če veš,da imajo v ZDA vsa križišča na vseh cestah STOP znak,razen če so semoforizirana. Kdor prej pride prej melje.....😉

Ni pravila desnega in ni pravila srečanja.

 

Se pa tega pravila držijo strogo. S peciklom sem stal drugi v vrsti. Ko je pred mano speljal, sem počakal ostale 3 strani, pol pa so mene čakali.....

 

Pri nas bi z Audiji, Škodami vsi preko vrste vozli....

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.