Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Tule bi pa ugovarjal.

 

Recimo, da je mož vozil s hitrostjo 110 km/h. to pomeni 30 m/s. 

 

Upoštevajmo, da je reakcijski čas človeka sekunda, mogoče sekunda in pol.

 

Ženska je bila v dveh sekundah na prehitevalnem pasu. Če je bil možakar 60 metrov daleč, ko je ona zavila na avtocesto, je možakar komaj zavoro stisnil, pa je že počilo (še enkrat poglej posnetek: v trenutku, ko je ženska s sprednjim levim kolesom prevozila črto in je bil kljun vozila na voznem pasu, se že vidi tudi kljun vozila, ki vozi po avtocesti. Zna biti, da ni imel niti 60 metrov za odločitev in manever). Je pa možakar reagiral povsem refleksno. Kajti vsak bi pričakoval "pacienta", ki bo iz pospeševalnega pasu takoj zavil na vozni pas, pa čeprav s 40 km/h, namesto da bi po pospeševalnem pospešil in nato zavil na vozni pas. In se je možakar enostavno prestavil na prehitevalni pas. Ko je ugotovil, da ženska polkrožno obrača, ni bilo več ne časa ne prostora za "umik"...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Slivka napisal:

Kajti vsak bi pričakoval "pacienta", ki bo iz pospeševalnega pasu takoj zavil na vozni pas, pa čeprav s 40 km/h, namesto da bi po pospeševalnem pospešil in nato zavil na vozni pas. In se je možakar enostavno prestavil na prehitevalni pas. Ko je ugotovil, da ženska polkrožno obrača, ni bilo več ne časa ne prostora za "umik"...

 

 

 

Točno tako. Če ti veš da bo zavila čez, greš morda drugače, celotna situacija izgleda kot da se hoče slabo vključit dokler ni naenkrat počez..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Tule bi pa ugovarjal.

 

Recimo, da je mož vozil s hitrostjo 110 km/h. to pomeni 30 m/s. 

 

Upoštevajmo, da je reakcijski čas človeka sekunda, mogoče sekunda in pol.

 

Ženska je bila v dveh sekundah na prehitevalnem pasu. Če je bil možakar 60 metrov daleč, ko je ona zavila na avtocesto, je možakar komaj zavoro stisnil, pa je že počilo (še enkrat poglej posnetek: v trenutku, ko je ženska s sprednjim levim kolesom prevozila črto in je bil kljun vozila na voznem pasu, se že vidi tudi kljun vozila, ki vozi po avtocesti. Zna biti, da ni imel niti 60 metrov za odločitev in manever). Je pa možakar reagiral povsem refleksno. Kajti vsak bi pričakoval "pacienta", ki bo iz pospeševalnega pasu takoj zavil na vozni pas, pa čeprav s 40 km/h, namesto da bi po pospeševalnem pospešil in nato zavil na vozni pas. In se je možakar enostavno prestavil na prehitevalni pas. Ko je ugotovil, da ženska polkrožno obrača, ni bilo več ne časa ne prostora za "umik"...

 

 

Bi bilo bolje, da sploh nebi reagiral, kot pa je.... Sem pa tudi napisal, da ne pričakuješ takega manevra voznice...

Ps, lahko, da še kdo ne ve, nikoli ne glej prepreke, ovire itd.pred sabo ampak mimo nje, to ti lahko pride  prav v marsikateri situaciji...😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Matick napisal:

Mogoče je voznik tovornjaka najprej na 112 poklicov, preden je šel ven. Jest osebno bi poklicov, in počakov tm, da letim preverjat če so vredu, bi imeli dela samo še z enim človekom več.

 

za tole žensko pa, vzet vozniško, pa nikol več vrnt, samo še avtobus pa vlak za njo

 

 

Dejansko je tako - najprej se pokliče 113/112 in sporoči lokacijo, ter tip nesreče. Edino če bi zagorelo poskušaš prej reševat potnike, ker takrat je vsaka sekunda pomembna.

 

Tole je recimo moja situacija izpred 7/8 let na Štajerki. Ustaviš za nesrečo, pokličeš številke v sili in sporočiš ter šele nato preveriš situacijo. Če delaš obratno se zgublja čas za prihod policije/reševalcev. Glede na težo nesreče je prva ocena al je z udečeženci vse ok preveč subjektivna in je bolje, da v takem primeru pridejo preventivno.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Preveč.... 🤨

Sem pa pri posnetku opazil, da je reakcija voznika, ki je trčil vanjo bolj kot ne nerodna, izogibaš se vozilu kontra od smeri vožnje nasprotnega vozila. Mogoče bi se dalo tudi kaj rešit z drugačnim manevrom.... 🤔 Je pa res, da kaj takega ne pričakuješ na taki cesti. 

 

Preden ja gospa zapeljala čez cesto, je voznik vozil točno po sredini med obema pasovoma, potem pa še zavil v napačno smer. Glede na to, da ni nikogar prehiteval, bi moral vozit po voznem pasu, in v tem primeru bi se samo malo oplazila, z nekaj sreče pa še to ne. Ampak ko je toliko enih zanimivih stvari na telefonu pa potem nismo pri stvari...

 

Sem se peljal mimo (v nasprotno smer, ampak po pravi strani) ravno ko so bili rešilci že tam, daljše kolone na drugu strani predora pa še ni bilo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Mraušk Mčk napisal:

 

Preden ja gospa zapeljala čez cesto, je voznik vozil točno po sredini med obema pasovoma, potem pa še zavil v napačno smer. Glede na to, da ni nikogar prehiteval, bi moral vozit po voznem pasu, in v tem primeru bi se samo malo oplazila, z nekaj sreče pa še to ne. Ampak ko je toliko enih zanimivih stvari na telefonu pa potem nismo pri stvari...

 

Sem se peljal mimo (v nasprotno smer, ampak po pravi strani) ravno ko so bili rešilci že tam, daljše kolone na drugu strani predora pa še ni bilo.

 

Uff ne vem, če je bilo glih tako, ker sam počenjam enako. Če je le fraj prehitevalni in vidim, da se ljudje vklapljajo iz vključevalnega/pospeševalnega pasu se vedno premaknem na prehitevalnega, da omogočim normalno vključevanje. In iz posneka se vidi, da je tale očitno naredil enako, ker je želel omogočiti vključevanje. Kaj se je pa pol dogajalo je pa itak mimo vsake logike in možnega pričakovanja dogodkov.

 

Je pa seveda zdajle, ko posnetek večkrat pregledaš to seveda logično, ampak če bi samo sekunda razlike bi se zmazal na prehitevalnem in bi počil na polno, če bi ostal na voznem pasu. Tako, da tole je bila pač zgolj loterija, kjer ni bilo dobitka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred mnogimi leti, (ko sem bil še mlad) sem vozil Swifta. Primerljva situacija - z dvorišča gostilne Pr Frfrau tik pred mene z desne zapelje gospod. Ker sem zavil maksimalno v smer, odkoder je prišel (desno na dvorišče), je šel samo blatnik. Če bi vztrajal naravnost, bi možakarja na polno nabil v voznikova vrata, pa bi šli na urgenco.

Ampak to je bilo takrat, pred leti, ko sem bil še mlad. Danes kaj takega nebi bil sposoben izvest. So vsepovsot visoki robniki in nobenega placa za manever v kritičnih situacijah.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je hudo

N1INFO.SI

V ponedeljek je bila zaradi hude prometne nesreče skoraj štiri ure zaprta podravska avtocesta. Policisti so ugotovili, da je 61-letna voznica po avtocesti peljala vzvratno, ko je v njeno vozilo od zadaj s svojim...

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je mazdaman napisal:

to je hudo

N1INFO.SI

V ponedeljek je bila zaradi hude prometne nesreče skoraj štiri ure zaprta podravska avtocesta. Policisti so ugotovili, da je 61-letna voznica po avtocesti peljala vzvratno, ko je v njeno vozilo od zadaj s svojim...

 

a obstaja video

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjetno še ni bil odjavljen ker kamera gleda ravno v to smer. Sem se peljal parkrat mimo po regionalni cesti (pa ne iz radovednosti) in so še pozno zvečer imeli vse avte na poziciji iz raziskovali kaj se je zgodilo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče v razmislek samo tole iz lasten izkušnje.

 

V soboto peljem po primorki in začnem opazovati kolono na nasprotni strani, ki jo je ustvaril veleumni marsovec iz DARSA. Enostavno sem zato odpeljal mimo izvoza Logatec na katerem bi moral it z avtoceste dol.

 

In pazi zdaj to - prvi refleksni preblisk v glavi je bil ustavit pa nazaj do izvoza. Še enkrat to je bil refleksni odziv možganov, ki pa ga je seveda kognitivno zavedanje skoraj v trenutku preprečilo, da to ne smem narediti in naj odpeljem do naslednjega izvoza pri Uncu.

 

Kaj pa če možgani ne ločijo med refleksno zaznavo in dejanskim razmislekom? Če je nekdo v stresu, z mislimi ne čisto pri stvari, mogoče bolezen, živci. Hja pol pa se zgodi kar se ne bi smelo zgoditi.

 

Še enkrat tole ni opravičevanje ničesar je pa mogoče del razlage zakaj ljudje včasih reagirajo tako, da se vsi čudimo kako je to možno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiva situacija se mi je zgodila včeraj. 🥴 Se peljem s Pasatom skozi tunel po prehitevalnem pasu mimo šleparjev in kaj se zgodi🤔, ko malo naprej od mene pripelje iz tunela šlepar mu ispod koles tako zaprši, da mi avto zapremza v sili, ker kamera zazna kot, da se je pojavila pred mano neka ovira... 😳🫣🤨 Dobro, da ni bilo nikogar za mano, ker bi se lahko tudi kaj zgodilo... 😔

Ko sedaj malo razmislim je to logična reakcija kamere in var. sistema saj je zaznal res veliko spremembo od nič do res močnega prša.... :nevem:

Bodite pozorni na take situacije.. 😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet ena DARS-ova kompilacija "bedakov na cesti" :P 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Bini napisal:

Zanimiva situacija se mi je zgodila včeraj. 🥴 Se peljem s Pasatom skozi tunel po prehitevalnem pasu mimo šleparjev in kaj se zgodi🤔, ko malo naprej od mene pripelje iz tunela šlepar mu ispod koles tako zaprši, da mi avto zapremza v sili, ker kamera zazna kot, da se je pojavila pred mano neka ovira... 😳🫣🤨 Dobro, da ni bilo nikogar za mano, ker bi se lahko tudi kaj zgodilo... 😔

Ko sedaj malo razmislim je to logična reakcija kamere in var. sistema saj je zaznal res veliko spremembo od nič do res močnega prša.... :nevem:

Bodite pozorni na take situacije.. 😉👍

Ko avto vozi tebe...ne ti avto... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Shrek, k vedno kamionarje zagovarjaš in vališ krivdo na voznike osebnih - tole DARS-ovo kompilacijo, ki jo je nalimal Jest, poglej pa mi povej a je to normalno obnašanje profesionalnih voznikov kamionov in kombijev?

 

Men je strašljivo, ker toliko naletov v ustavljena vozila - da ti pamet stane.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.