Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Kakor vzame?; ali pa ?erif na prehitevalnem pasu. ?e zdavnaj bi se lahko umaknil na vozni pas + nima kaj zavirat

Ja pa ne ker sta sla mimo prikljucka na ac, tam se ne menja pasov

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor vzame?; ali pa ?erif na prehitevalnem pasu. ?e zdavnaj bi se lahko umaknil na vozni pas + nima kaj zavirat

 

 

Tako kot je Jures napisal... Kot kaze tisti spredaj spremlja promet okoli sebe (kar za tega "ritopika" tezko recemo :) ) in je ocitno videl, da se nekdo vkljucuje iz desne in je zato se malo dlje ostal na levem pasu...

 

Prigode_v_prometu-20160822-085748.jpg

 

Definitvno je najvecji kreten ta, ki se je limal unemu za rit ... in seveda ni mogel normalno reagirati v dani situaciji ... Na sreco ni potegnil s seboj nikogar od ostalih udelezencev, ki ni bil nic kriv ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se prejnje bil izvoz. Mene so ucili da se na celem tem delu ne menja pasov. Ponekak neumno, ker gre za velike razdalje, ampak na primer v italiji pa skorajda obvezno, ker imajo uvoze skorajda direktno na vozni pas

 

To majo pa sigurno najbolje zrihtan Romuni, vkljucevalni je vsaj 500m, s tem da je prvih 100-200m vzporedno a loceno s polno, lahko vsak nabere vsaj 80 tudi sleparji

Pa se nekaj, koliko od nas zanalasc malo dlje potegne po levem ko ima za seboj takega kretena?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam se najraje, ?e sem ?e vzporedno s kamioni, ?e malo pospe?im, nato se, takoj ko je mogo?e, umaknem. Po mo?nosti dam ?e nogo iz plina, da je hitreje mimo.

 

Se znajdem v obeh vlogah. Ampak ve?krat se mi zgodi, da se mi ?erif pred menoj ne ?eli umakniti, kot da bi se mi na zadek nalepil kreten.

Ponavadi se lepljenje na zadek (kar je zelo nevarno), blendanje in nakazovanje prehitevanja za?ne ?ele, ko nepozorni voznik (ali ?erif) zamudi ?e tretjo ali ?etrto prilo?nost za umik.

 

V noben primeru ni? od na?tetega ne upravi?uje zaviranja na prehitevalnem pasu.


 

Definitvno je najvecji kreten ta, ki se je limal unemu za rit ... in seveda ni mogel normalno reagirati v dani situaciji ... Na sreco ni potegnil s seboj nikogar od ostalih udelezencev, ki ni bil nic kriv ... 

 

Ne vem no.

?erif na prehitevalnem pasu se ni umaknil, tudi ko je prehitel vozilo, ki se je vklju?evalo. Ne. raje je dal "lekcijo" vozniku za sabo.

Nisem prepri?an o zmagovalcu tega tekmovanja za "najve?jega kretena".

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer se ne vidi dobro... ampak glede na to, da se uni pelje naprej ... je samo stopil na pedal zavore, da mu posvetijo lucke ravno zaradi tega, ker se mu je zdelo, da je uni zadaj prevec naliman na rit ... Uni zadaj pa je panicno reagiral, ker za kaksen normalen manever itak nima prostora :) ... in se je zgodilo, kar se je zgodilo ... 

 

Jaz v tej zgodbi vseeno najbolj krivim tega, ki se lima na rit ... 

 

Sicer je pa tudi tako... da zakoni niso povsod enaki... in ni nujno, da je uzakonjeno, da je prehitevalni pas namenjen prehitevanju... ampak se lahko tretira kot enakovredni vozni pas... 

 

Tako kot pri nas recimo nekdo pelje po desnem pasu in ce je kolona na levem, prehitevalnem pasu pocasnejsa, bi moral zmanjsati hitrost, da ne bi zacel prehitevati po desni... Ker ce bi policist videl, bi po vsej verjetnosti kaznoval tistega, ki po desnem pasu pelje hitreje (kao prehiteva po desni) in ne tistih, ki "kampirajo" na prehitevalnem pasu ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja, ?e se nebi tuki vsaki? kazala super mentaliteta nekaterih voznikov, ki se obna?ajo kot bi zakupl lev pas... ve?krat sem ?e opazu kako folk cijaz 100 v koloni po prehitevalnem pasu, vozni je pa napol frej. In ?e se jst vozm 120-130 v tem primeru po voznem pasu, to zame ni prekr?ek z moje strani. Kar se pa ti?e posnetka, bi pa reku, da gre za deljeno krivdo... En ne upo?teva varnostne razdalje, drugi pa bremza tam kjer nima kaj bremzat, ?e? da bo ''zajebu'' unga uzad, ki se mu je na rit nalimu. In kaj, valda je zletu s ceste, ta je svoje dokazu ane, on je car, njemu se noben ne bo na rit limu... Temu pacientu bi dal kazen za ogro?anje, plus pobeg s kraja nezgode, ker je nekak soudele?en s tem svojim manevriranjem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne poznamo te ceste.... Lahko ni highway. Ameri imajo zelo ostre zakone (ce je to usa?)

South 41 pise ravno pri bremzanju. US je

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, leto?nji dopust si bom pa zapomnil za cel lajf. NIkoli nisem bil tako vesel, da sem pri?el domov. Dol sem na prikolici menjal gume, ..dolga zgodba...no domov sem pri?el z 1 novo gumo, z rezervo, ter na vsaki strani po 3 ?raufe od ?tirih.... :blink:  -_-  -_-  -_-

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot pri nas recimo nekdo pelje po desnem pasu in ce je kolona na levem, prehitevalnem pasu pocasnejsa, bi moral zmanjsati hitrost, da ne bi zacel prehitevati po desni... Ker ce bi policist videl, bi po vsej verjetnosti kaznoval tistega, ki po desnem pasu pelje hitreje (kao prehiteva po desni) in ne tistih, ki "kampirajo" na prehitevalnem pasu ;)

 

Kako pa gre v tem primeru tisto, da hitrej?a vo?nja kolone vozil po enem voznem pasu od vo?nje kolone vozil po drugem voznem pasu ne ?teje za prehitevanje? Se mi mota po glavi, da sem enkrat nekje zasledil nekaj takega, samo ne vem, a to velja samo na mestnih dvopasovnicah ali na vseh?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, leto?nji dopust si bom pa zapomnil za cel lajf. NIkoli nisem bil tako vesel, da sem pri?el domov. Dol sem na prikolici menjal gume, ..dolga zgodba...no domov sem pri?el z 1 novo gumo, z rezervo, ter na vsaki strani po 3 ?raufe od ?tirih.... :blink:-_--_--_-

Si je nekdo sposodil eno?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh, ?e bi bilo samo to...Ne morem se znebiti ob?utka sabota?e na hrva?ki avtocesti. Pri Jastrebarskem mi je odpadlo levo kolo na prikolici. Sre?a v tem, da je seveda kakih 10-15 sekund prej za?elo ru?iti, kok kak le?aj, in sem ?e zmanj?al, ter v trenutku ko sem hotel zaviti na odstavnega guma odleti z vso plastiko vred...Prebilo mi je valda kolotek oz. blatnik, itak je bil potem ?e de?, da mi je voda zalila celo notranjost..skratk...ni da ni letos...nevem..

 

Ni mi jasno, celo no? in danes ?e cel dan ?tudiram kako seje to zgodilo. Sumim, da so mi na po?ivali??u razrahljali ?raufe, in so potem priro?no zaslu?ili. Nismo stali 5 minut, je ?e bil na drugi strani od HAKa mo?akar, ki je bil sicer prijazen in pomagal (sva se kr namatrala) ter na koncu zahteval 180 ?.

 

 

Skratka, na po?ivali??u prej, som opazil te komunalce, ala obhodnja ceste, neki so se tam okol motali, ko smo tamalga rihtal v prikolici. In to?no tam pri njih nam je usekalo. Pride potem komunalac ves nezainteresiran..kao pokli?ite si asistenco..itd..Kli?em MES, pravijo je samo za avto. No takrat je bil pa ?e un od HAKa tam, pa mislim da sem med vrsticami razbral da so ga tile poklicali..aka komunalci.

 

Ne vem kako lahko odpadejo 4 ?raufi z gume. Na morju smo menjali gume, kupil sem nove dol, in sem lastnoro?no preveril na obeh straneh, da je z ob?utko zategnjeno.In to 2x. Potem pa tole......

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam se najraje, ?e sem ?e vzporedno s kamioni, ?e malo pospe?im, nato se, takoj ko je mogo?e, umaknem. Po mo?nosti dam ?e nogo iz plina, da je hitreje mimo.

 

Se znajdem v obeh vlogah. Ampak ve?krat se mi zgodi, da se mi ?erif pred menoj ne ?eli umakniti, kot da bi se mi na zadek nalepil kreten.

Ponavadi se lepljenje na zadek (kar je zelo nevarno), blendanje in nakazovanje prehitevanja za?ne ?ele, ko nepozorni voznik (ali ?erif) zamudi ?e tretjo ali ?etrto prilo?nost za umik.

 

V noben primeru ni? od na?tetega ne upravi?uje zaviranja na prehitevalnem pasu.

 

Ne vem no.

?erif na prehitevalnem pasu se ni umaknil, tudi ko je prehitel vozilo, ki se je vklju?evalo. Ne. raje je dal "lekcijo" vozniku za sabo.

Nisem prepri?an o zmagovalcu tega tekmovanja za "najve?jega kretena".

 

Se kr moram strinjati s Tadejem. Nikakr?no dejanje ne upravi?uje povra?ilnih ukrepov. V tem primeru se je ?el raje "izobra?evanje", kot pa da bi za 200m zavil na vozni pas in ga spustil mimo. Takih ?erifov je tudi na na?ih cestah ogromno in taki najbolj pijejo kri ostalim. Ritopikov je v primerjavi res zanemarljivo malo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh, ?e bi bilo samo to...Ne morem se znebiti ob?utka sabota?e na hrva?ki avtocesti. Pri Jastrebarskem mi je odpadlo levo kolo na prikolici. Sre?a v tem, da je seveda kakih 10-15 sekund prej za?elo ru?iti, kok kak le?aj, in sem ?e zmanj?al, ter v trenutku ko sem hotel zaviti na odstavnega guma odleti z vso plastiko vred...Prebilo mi je valda kolotek oz. blatnik, itak je bil potem ?e de?, da mi je voda zalila celo notranjost..skratk...ni da ni letos...nevem..

 

Ni mi jasno, celo no? in danes ?e cel dan ?tudiram kako seje to zgodilo. Sumim, da so mi na po?ivali??u razrahljali ?raufe, in so potem priro?no zaslu?ili. Nismo stali 5 minut, je ?e bil na drugi strani od HAKa mo?akar, ki je bil sicer prijazen in pomagal (sva se kr namatrala) ter na koncu zahteval 180 ?.

 

 

Skratka, na po?ivali??u prej, som opazil te komunalce, ala obhodnja ceste, neki so se tam okol motali, ko smo tamalga rihtal v prikolici. In to?no tam pri njih nam je usekalo. Pride potem komunalac ves nezainteresiran..kao pokli?ite si asistenco..itd..Kli?em MES, pravijo je samo za avto. No takrat je bil pa ?e un od HAKa tam, pa mislim da sem med vrsticami razbral da so ga tile poklicali..aka komunalci.

 

Ne vem kako lahko odpadejo 4 ?raufi z gume. Na morju smo menjali gume, kupil sem nove dol, in sem lastnoro?no preveril na obeh straneh, da je z ob?utko zategnjeno.In to 2x. Potem pa tole......

hja isto kot v italiji ampak prevozi so bili zastonj ker imam AMZS asistenco, eno zanii? gumo pa na 80 zbil.... V tem primeru je AMZS res najbolj?i ker je vezan na vsa tvoja vozila ne glede na ?asijo, registracijo

 

ampak ne verjamem da ti tega ne bi sli?al, videl ?e si bil v prikolici, ?ravfi na prikolici pokajo, cvilijo, prikolica se gunca...sam si rekel da ima? plastiko preko (?ravfov) jaz bi prej rekel da je bila fov? monta?a - namre? popolnoma enako se je zgodilo sestri na Audiju....menjala na letne na uradnem servisu, vse zategnjeno, po 400km jo je prehitelo lastno kolo. Vzrok, en mulc je s pnevmatsko direktno dal vijak notri in falil navoj, ni ga prej ro?no namestil. Izgleda kot pri?ravfano ampak ko se to obremeni....poleg tega ni bila feltna do konca, posledi?no tudi ostali ne, in so ?li po?asi vsi vijaki, pa jih ima 5...

 

?e se ti je to zgodilo na desni strani je ve?ja mo?nost te teorije (guma se vrti tako da se vijak odvije) pa ?e vhod v prikolico je na desni

 

Levo ali desno? Pa je to bil HAK kot HAk z ra?unom? 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? ra?una, se mu je ful mudilo naprej.

Leva stran, ampak vijake sem sam namestil in je ?lo k po putru. ?e fali? navoj ?uti? ?e na roke vija?i?.

Cvililo pa ni, ker sem dva dni prej obe demontiral, tako da ni bilo ni? zape?eno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa gre v tem primeru tisto, da hitrej?a vo?nja kolone vozil po enem voznem pasu od vo?nje kolone vozil po drugem voznem pasu ne ?teje za prehitevanje? Se mi mota po glavi, da sem enkrat nekje zasledil nekaj takega, samo ne vem, a to velja samo na mestnih dvopasovnicah ali na vseh?

Imam jaz tudi nekje s pominu, da je to potem "voznja mimo" in ne prehitevanje... Bila je pred kratkim ena debata na FB, kjer je Aichi se mi zdi, da na visnjegorskem klancu tako vozil po skrajnem desnem pasu, ki je bil prazen, na srednjem in skrajnem levem pasu pa kolona vozil, ki je bila pocasnejsa od 100 km/h... Pa so ga vsi skurcali, da dela prekrsek, ker se po desni ne sme prehitevati...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni? ra?una, se mu je ful mudilo naprej.

Leva stran, ampak vijake sem sam namestil in je ?lo k po putru. ?e fali? navoj ?uti? ?e na roke vija?i?.

Cvililo pa ni, ker sem dva dni prej obe demontiral, tako da ni bilo ni? zape?eno

?udno, lahko da je potem to lokal biznis

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam jaz tudi nekje s pominu, da je to potem "voznja mimo" in ne prehitevanje... Bila je pred kratkim ena debata na FB, kjer je Aichi se mi zdi, da na visnjegorskem klancu tako vozil po skrajnem desnem pasu, ki je bil prazen, na srednjem in skrajnem levem pasu pa kolona vozil, ki je bila pocasnejsa od 100 km/h... Pa so ga vsi skurcali, da dela prekrsek, ker se po desni ne sme prehitevati...

Tako je,to je t.i.voznja mimo... ko se ena kolona vozi hitreje od druge... zaradi gostote prometa. V praksi si to jst tko razlagam,na preh.pasu se vozijo npr. 60do80kmh,vozni pas prav tako in ce si na voznem pasu s svojimi 70kmh,prehitevalni pas pa upocasni na npr.60kmh, bos pac PO PAMETI nadaljeval svojo pot po voznem pasu z 70kmh...

 

Ni pa to ta varianta da je kolona na preh.pasu ki se vozi 95kmh,na voznem pasu pa je prosto recimo 300metrov in da gremo to kolono prehitevati po voznem pasu... ta situacija,ki si jo opisal na visnjeg.klancu mi bolj disi na to,drugo varianto. Pa pustmo zdj to,zakaj se vozi kolona po preh.pasu 95kmh,vozni pas pa prazen... ni prou,je pa vsakdanje in se mi zdi prou d vemo kaj je pravilna in kaj napacna reakcija,ko drugi delajo napake..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene je policaj ustavil, sem pisal o tem. Sem se vkljucil na lj sentvid z motorjem in pospesil do 100, ker je pac desni bil frej, ob tem pa levi en za drugim ene 80na uro.

 

Ze v tunelu za. Mano ford pa lucke.. Ja bravo v tunelu bom ustavil.

 

Izkazalo se je da je ta policist imel bad day... Bil je v providi ki ni snemala, bil je sam, in tudi nobene kazni ni bilo.. Ustavil je verjetno iz principa (motor)

 

Najbolj smesno je da je rekel da sem prehiteval po desni, se bolj smesno pa da nisem dal smernika med prehitevanjem... Wtf????

 

A ce se peljes po praznem desnem po omejitvi pa so na levem pocasnejsi moras se desni smernik dat???

 

Takoj sem videl da je nataknjen, sem bil tiho, si xapomnil priimek in tablico just in case inko je poceckal belezko sva sla svojo pot. Potem nikoli ni bilo nic... Upam da je bil boljse volje potem..

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je,to je t.i.voznja mimo... ko se ena kolona vozi hitreje od druge... zaradi gostote prometa. V praksi si to jst tko razlagam,na preh.pasu se vozijo npr. 60do80kmh,vozni pas prav tako in ce si na voznem pasu s svojimi 70kmh,prehitevalni pas pa upocasni na npr.60kmh, bos pac PO PAMETI nadaljeval svojo pot po voznem pasu z 70kmh...

 

Ni pa to ta varianta da je kolona na preh.pasu ki se vozi 95kmh,na voznem pasu pa je prosto recimo 300metrov in da gremo to kolono prehitevati po voznem pasu... ta situacija,ki si jo opisal na visnjeg.klancu mi bolj disi na to,drugo varianto. Pa pustmo zdj to,zakaj se vozi kolona po preh.pasu 95kmh,vozni pas pa prazen... ni prou,je pa vsakdanje in se mi zdi prou d vemo kaj je pravilna in kaj napacna reakcija,ko drugi delajo napake..

 

Ampak zakon kolikor so pisali, pravi drugace... Da to velja samo na pasovih, ki so enakovredni ... Na AC pa nikakor ne smes mimo po desni... Izjema je, ce si v koloni... torej morajo na desnem pasu biti vsaj trije :)

 

http://siol.net/avtomoto/nasveti/poln-prehitevalni-pas-avtoceste-prazen-vozni-prehiteti-po-desni-ali-ne-video-326623

 

Ko kolona vozil na voznem pasu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to uradno ni prehitevanje

Prehitevanje po desni strani je zakonsko dovoljeno le na plo??adih z ve? prometnimi pasovi, v katero se raz?iri vozi??e pred cestninsko postajo. Hitrost na tej plo??adi je lahko najve? 60 kilometrov na uro.

?e kolona vozil na prometnem pasu zaradi razmer v prometu vozi hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, to dejansko ni prehitevanje. To velja le v primeru "prehitevanja" kolone vozil. Kolono po zakonu sestavljajo vsaj tri vozila, ki so na tak?ni medsebojni razdalji, da sta hitrost in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti.

 

Posamezno vozilo na voznem pasu se mora prilagoditi koloni na prehitevalnem pasu

Eno ali dve vozili torej po voznem pasu ne smeta voziti hitreje od kolone na prehitevalnem pasu, tudi ?e ta vozi po?asneje od splo?ne omejitve hitrosti, ?leni te kolone (avtomobili) pa bi se morali postaviti na vozni pas.

Zakon v 30. ?lenu namre? veleva, da morajo na avtocesti ali hitri cesti z enosmernim prometom vozila voziti po skrajnem desnem voznem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni. Globa za stalno vo?njo po prehitevalnem pasu je 150 evrov.

V realnem vsakdanjem prometu, ?e posebej ob jutranjih ali popoldanskih prometnih konicah, uradno torej gre?ijo skoraj vsi. Tako tisti avtomobili, ki v koloni po?asi in neprekinjeno vozijo po prehitevalnem pasu, kakor tudi vozila, ki s ?e dovoljeno hitrostjo svojo pot mimo njih nadaljujejo po voznem pasu.

 

 

Po tej definiciji torej v primeru, da ves cas vozis po skrajnem desnem pasu... in se tam vozis sam... ne smes mimo, ce nista na tvojem vsaj se dva udelezenca in skupaj tvorite kolono :) ... 

 

V bistvu je tako, da ce bi recimo nekoga prehitel in potem na prehitevalnem pasu zmanjsal hitrost, te tisti na desnem voznem ne sme prehiteti ... 

 

Sicer skregano z vsako logiko... ampak tako se ocitno berejo cestno prometni predpisi...  :ph34r: ... 

 

O tem sem ze veckrat bral kaksno debato... pa je vedno na koncu bil zakljucek, da se po desni ne sme prehiteti... in da bo policaj prej kaznoval tistega, ki to naredi, kot pa tistega, ki "kampira" na prehitevalnem pasu ...  :o

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.