Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

jaz bi prej rekel da je bila fov? monta?a - namre? popolnoma enako se je zgodilo sestri na Audiju....menjala na letne na uradnem servisu, vse zategnjeno, po 400km jo je prehitelo lastno kolo. Vzrok, en mulc je s pnevmatsko direktno dal vijak notri in falil navoj, ni ga prej ro?no namestil. Izgleda kot pri?ravfano ampak ko se to obremeni....poleg tega ni bila feltna do konca, posledi?no tudi ostali ne, in so ?li po?asi vsi vijaki, pa jih ima 5...

 

 

 

Fotr ni mogel po?akat pol ure,pa je sam menjal gume in seveda eno pozabil zategnit. Avto je tako tresel na AC, da je moral ustavit pa vse skupaj je bilo recimo za zategnit vsak vijakt za pribli?no tri?etrt obrata. Tako da mi ni jasno kako tvoja sestra ni opazila, ker avto tako trese, da misli? da bo razpadel, predno kolo odleti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fotr ni mogel po?akat pol ure,pa je sam menjal gume in seveda eno pozabil zategnit. Avto je tako tresel na AC, da je moral ustavit pa vse skupaj je bilo recimo za zategnit vsak vijakt za pribli?no tri?etrt obrata. Tako da mi ni jasno kako tvoja sestra ni opazila, ker avto tako trese, da misli? da bo razpadel, predno kolo odleti.

Ja jbg ni, in to da predelu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

No, ni lih v prometu...

Ma ni lep?ega, kot ti kamera zabele?i mavrico nad "svojo" hi?o :rolleyes:

Sicer pa po uradnih podatkih je danes na na?em koncu v zelo kratkem ?asu zalilo 100l/m2 de?ja. Na cesti je bilo kar veselo...

 

Hvala Jest za kamero  :prstgor:

 

  

post-5804-0-99333500-1474052690_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes nekaj nevarnih dogodkov na AC:

1. na mariborski obvoznici v smeri ?entilja DARS zapre prehitevalni pas brez kakr?nekoli opozorilne signalizacije pred zaporo. Na desni kolona tovornjakov, na levi kolona osebnih vozil, ki se je nabrala za tovornjakom na prehitevalnem pasu. Tovornjak, ki je prehiteval, se umakne na vozni pas, nato se pred mano za?ne hitro umikanje na desno. Tovornjak se je umaknil tik pred zaporo, zato je avtomobili za tovornjakom niso videli."Pesto" zaviranje na prehitevalnem pasu, tovornjaki na voznem imajo seveda dalj?o zavorno pot. Nekaterim osebnim se uspe umakniti, avtu pred menoj in meni ne ve?. Obstaneva pred zaporo, na desni zavirajo, smrdi po gumi... Samo gledal sem v vzvratna ogledala, ?e bo kaj priletelo. Na sre?o...

2. 15 minut kasneje na pomurski AC v smeri proti MS, malo pred izvozom, proti koncu desnega(!) ovinka dva ?leperja sunkovito na prehitevalni pas. Na voznem pasu nekdo menja kolo. Potniki stojijo ob cesti... Kli?em 112 in obvestim.

3. ?tajerska AC med odcepom ?alec in ?empeter - delo na cesti, zo?an prehitevalni pas, smer Ljubljana. Vozim po voznem pasu na radar tempomatu za tovornjakom, naslednji tovornjak je bil 150m za menoj, prehiteva ga Pasat. Tovornjak pred mano za?ne zavirati, vklopi vse ?tiri. Meni takoj odreagira radar tempomat (zlata vreden v takih trenutkih), takoj nato zaviram ?e sam. Pogledam v vzvratno ogledalo, prej omenjeni Pasat na mojem odbija?u...

 

Precej sem na cesti, vendar toliko nevarnih situacij v kratkem ?asu pa ?e ne.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno bom mogu na po?ivali??ih s klju?em okol letat pa preverjat ja. Ni druge.

Okrasne pokrove daj ?ez feltne, al pa zamenjaj vijake z varnostnimi in vmes daj napis" "Vi?e sre?e slede?i put !", ?e bolje pa ?e da? oboje. :hudicek:  :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaj 20min sta tkole stala. Minimalna ?koda na obeh avtih,oba vozna,nihce poskodovan... ne,bols je v jutranji konici naredit ?e vecjo guzvo...

 

Za vzet voznisko. Obema.

 

Na zaloski cesti pri zel.prehodu pri dubocici,ob 7:30h zjutraj...

 

Rdec seat in bela astra

post-9068-0-14002000-1475737528_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z vozniki BMW-jev res ni nikoli dolg?as.

 

Kaj se zgodi, ko bemveja? prvi? najde smernik?

0:03 Voznik je najprej presene?en, da ima tudi to dodatno opremo. Nakar sledi 13 sekund ?udenja nad me?ikajo?o lu?ko v ?tevcih.

0:16 Naslednjih 13 sekund iskanje kje na armaturi se ugasne to me?ikajo?o lu?ko, tako da med iskanje pozabi na katerem pasu je treba vozit - najbolj po sredini med obema, ker bo najbolj varno.

0:26 Hura, ro?ica za izklop najdena, lahko se posvetimo vo?nji in izberemo dirka?ko linijo po desni strani, ker gre ovinek v desno.

0:30 Kje je zdaj ro?ka ?e za levi smerokaz? Eh zajebi, zavijmo na levo pa kar bo pa bo. Glej ogledalo, a to mam tud - o pizda S-max!!!

Re?itev v zadnjem trenutku.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

P?enica, koruza, blato, ... bognedaj da bi kdo pucal za sabo...

post-11-0-01470300-1475946937_thumb.jpg

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V cetrtek pa skoda da nisem imel kamere na celadi v LJ....cesta v mestni log, zenska iz stranske na moji desni, direktno preko mojega pasu na glavni cesti, preko polne v njeno levo na moj nasprotni pas, brez smernika s telefonom v roki...

 

Jaz samo 40 na uro ampak bil bi na domacem pokopaliscu...?e ne bi predvidel kaj bo naredila, bil sem ?e ready za skok z motorja pa se je ustavil tako da je moja prva guma 'poljubila' njena vrata.

 

Meni nic tebi nic s telefonom v roki ona naprej

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V cetrtek pa skoda da nisem imel kamere na celadi v LJ....cesta v mestni log, zenska iz stranske na moji desni, direktno preko mojega pasu na glavni cesti, preko polne v njeno levo na moj nasprotni pas, brez smernika s telefonom v roki...

Jaz samo 40 na uro ampak bil bi na domacem pokopaliscu...?e ne bi predvidel kaj bo naredila, bil sem ?e ready za skok z motorja pa se je ustavil tako da je moja prva guma 'poljubila' njena vrata.

Meni nic tebi nic s telefonom v roki ona naprej

To je tist kar mene najbolj razpizdi... da se pol folk niti ne ustavi in se opravic,boli njih falus... brezbriznost. Sj zato pa je tko kot je.

 

Je pa res,kolk se clouk nauci predvidevat,ko je enkrat udelezenec na dveh kolesih. In ko preraste (in prezivi) tisto zacetno fazo "imam prednost in bmk". Jst sm se v zadnjem mesecu vsaj dvakrat konkretno ustrasil,ko sem bil na kolesu in so me preprosto spregledali. Pa pozno cviknem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta je model.

 

klik

 

 

V naslednjem posnetku je pa odbil spegu pri Miati ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prekletim idiotom res ni jasno, da rde?a lu? pomeni stoj in ne pre?kaj ceste... za povrh pa ?e izza ?leperje. Mal je manjkal, da bi ga nalo?il, kljub reakcijskemu ?asu ene sekunde bi bilo prepozno.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss nisi prilagodil hitrost situaciji. De?, prehod za pe?ce, semafor ki gre lahko vsak trenutek na rde?e, daj mal razmi?ljaj in prilagodi hitrost 

(parkiraj in pojdi pe?).... :rolleyes:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem si pa zanala?? privo??il enega bmwja?a, a to na povsem legalen na?in.....iz AC na celov?ko proti Medvodam ,se peljem, in vidim v ?peglu da dale? zadaj nekdo dela 'red' blendanje, levo desno, levo desno, blendanje....

in ko pride blizu barcheto lepo prilagodim vozniku na moji levi vzporedno in peljeva drug ob drugem omejenih 70. In glej ga zlomka dobiva zeleni val vse do ?entvida....:)

 

Kaj je tip zadaj delal, tega se ne da opisati, od svetlobnih do zvo?nih, seveda ro?ne gestikulacije, iz barchette se lepo vidi da je bil cca 1m za menoj ?e ne celo manj...tudi voznik na levem ga je opazil in se mu ni 'vdal' celo poslal mu je eno poljub preko ogledala...:)

 

In to na celov?ki, ki ima dva vozna pasova, omejitev 70...torej po propisima, ki o?itno ne veljajo za bavarce. Ko sem ?el na koncu desno za tacen, je seveda po gaaaaaasu po desni mimo levega avta, tako da je komaj v de?ju rit ujel...

.

.

.

.

.

.

pa kmalu po bremzi ker je ujel kamion........................... :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pa ravno zadnji? bral eno res ?alostno zgodbo o tem. Ja, zelo verjetno je, da je samo nek prepotentne? na cesti, ampak v primeru da NI...? Nevem, ?e je vredno se jit take zadeve. Preberi si tole.

Oprosti,ampak se niti malo ne strinjam...

 

Prvo.. ce je nekdo zivljensko ogrozen,se poklice 112. In se ta cas,do prihoda nmp ekipe, izvaja prvo pomoc, ki jo MORA obvladati vsak ki ima izpit. Ce je nekdo ne zna,oz.je prevec zivcen (razumljivo),mu dispecer na drugi strani,svetuje,kako pomagati. Naloziti poskodovanca in ga na vrat na nos peljati v bolnico z osebnim avtom je, miloreceno , neumnost. Skratka,obstajajo sluzbe,ki so namenjene pomoci v takih situacijah. Sploh ko govorimo o naseljenem podrocju. Ne recem ce se to zgodi v 3pm in se po navodilu zdravnika, poskodovanca/nenadno obolelega,pelje z avtom, nasproti resevalni ekipi. In se to naredi obzirno,umirjeno a hitro.

 

Drugo... ogrozati nic dolzne ljidi okoli sebe je neodgovorno in nepravilno. In za to ni opravicila.

 

Tretje... govora je o vozniku , ki je vozil po celovski v smeri sentvida,tacna... torej stran od klinicnega centra...

 

Cetrto... pravilno je naredil s tem,ko ga ni spustil mimo .mogoce je pa s tem resil zivljenje otroku,ki bi ga debil v bmwju zbil na naslednjem prehodu za pesece... nikol ne ves.

 

Nekatere je pac treba mal drk.t v glavo,ker si drugega ne zasluzijo. Nej bo raje vesel,da ni naletel na sebi enakega,ki bi mu npr.stopil na polno po bremzi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.