Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Ja, po mojem ne vedo, da jim vetrni tunel po prehitevanju lahko nardi tako sranje. Večina raje še 100 m naprej ne razmišlja ko se samo z avtom furajo, kaj da bi šele razmišljali, kaj se lahko vzadaj dogaja :)

 

Sj kakšne so že omejitve za B kategorijo in prikolce brez dodatnega usposabljanja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DO 3.5t, potem pa dodano koda 96 za podaljšanje do 4250kg.

 

Na zahodu so precej bolj striktni glede tega, tudi kar se tiče kontrol. Tam celo težo na kljuki vagajo, če je znotraj omejitev prikolice in avta. Pri nas in hrvaškem težko vidiš ob avtocesti, da bi kdo vagal..

Popravljeno od SpEkTr
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Berbasecks napisal:

 

si ne pljuvajo v skledo :D

 

v lastno sicer ne ... pljunejo pa v tvojo. Enkrat tak nenadzor pač povzroči tragedijo pol pa spet ne bo nihče kriv.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem že omenil KP registracije na BMW-jih. En tak, niti ne tako rosno mlad je celo v Ljubljani malo vozil po enem pa po drugem pasu pa buzeriral spredej vozečega - pač počel tipična BMW sranja v glavnem. Pa še en CE, ki je tudi prepričan, da z Mečko S je kupil tudi cesto, glede na ceno tega stroja. Zakaj bi človek zapeljal v ulico in lepo obrnil kot se zagre, če pa se mu lahko vsi ostali ustavijo in počakajo, da izvede manever. Pol se mu je pa še malo mudilo in je izvedel en dragrace pri omejitvi 50km/h v naselju.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

Sem že omenil KP registracije na BMW-jih. En tak, niti ne tako rosno mlad je celo v Ljubljani malo vozil po enem pa po drugem pasu pa buzeriral spredej vozečega - pač počel tipična BMW sranja v glavnem. Pa še en CE, ki je tudi prepričan, da z Mečko S je kupil tudi cesto, glede na ceno tega stroja. Zakaj bi človek zapeljal v ulico in lepo obrnil kot se zagre, če pa se mu lahko vsi ostali ustavijo in počakajo, da izvede manever. Pol se mu je pa še malo mudilo in je izvedel en dragrace pri omejitvi 50km/h v naselju.

 

 

Se ti je pa zahvalil ta z mečko :)

 Pomojem ga je neokretnost Mal presenetila. Je verjetno mislil da bo obrnil v eni potezi, ampak je tole hudo neokretna zadeva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Se ti je pa zahvalil ta z mečko :)

 Pomojem ga je neokretnost Mal presenetila. Je verjetno mislil da bo obrnil v eni potezi, ampak je tole hudo neokretna zadeva.

Zelo... 😂😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Bini napisal:

Zelo... 😂😂

Ne, res... 4matic in dolg k ponedeljek.

 

Sem vozil vianota 4matic... Enkrat sem jaz naredil podobno bedarijo. Polkrožno obračal (tam kjer se lahko) in nekje na polovici zavoja čutim kako se avto "lomi" in vidim da ne bo šlo ne v prvo, ne v drugo.. Samo glavo proti tlom in pomahal čez šipo kot zahvala, ker so me čakali (kot da jim je kaj drugega preostalo) ... 

 

Kdor pozna cesto Kranj - Brnik,nekje v Šenčurju je treba zaviti levo na stransko cesto (gledano na uro, k številki 7). 

 

Ampak ja, potrebno se je zavedati mer vozil. Tudi kamionar mora vedeti kje lahko in sme iti, s tem da on lahko še hujšo štalo naredi. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Nejc1986 napisal:

Ne, res... 4matic in dolg k ponedeljek.

 

Sem vozil vianota 4matic... Enkrat sem jaz naredil podobno bedarijo. Polkrožno obračal (tam kjer se lahko) in nekje na polovici zavoja čutim kako se avto "lomi" in vidim da ne bo šlo ne v prvo, ne v drugo.. Samo glavo proti tlom in pomahal čez šipo kot zahvala, ker so me čakali (kot da jim je kaj drugega preostalo) ... 

 

Kdor pozna cesto Kranj - Brnik,nekje v Šenčurju je treba zaviti levo na stransko cesto (gledano na uro, k številki 7). 

 

Ampak ja, potrebno se je zavedati mer vozil. Tudi kamionar mora vedeti kje lahko in sme iti, s tem da on lahko še hujšo štalo naredi. 

Mojster,dans je Lukovica,da ne boš zamudo....😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Bini napisal:

Mojster,dans je Lukovica,da ne boš zamudo....😃

Xsara je bolj okretna. Po moji navadi bom itak že prej tam in v miru spil kufe:) 

pred 13 minutami je 50keda napisal:

@Boss a ni tist z bmwjem un k je že enkat iz avta hodu, k ti je mazda zabremzala? :)

Ej na to sem tudi jaz pomislil. Točno tam je bilo, ampak če se ne motim je bila tisto srebrna trojka? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, tole je Brdo --> Rosenthall?

 

Eno CPP vprašanje, kako vi v temle križišču zavijate desno? Pri rdeči luči na semaforju... Je pa križišče v Šentjakobu, ko pripelješ na semafor od Belinke.

 

sentjakob.jpg

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Damijani said:

@Boss, tole je Brdo --> Rosenthall?

 

Eno CPP vprašanje, kako vi v temle križišču zavijate desno? Pri rdeči luči na semaforju... Je pa križišče v Šentjakobu, ko pripelješ na semafor od Belinke.

:) Jaz ne bi zapeljal cez crto pri rdeci.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznano križišče. Če bi bil v avtošoli ali imel policijo za ritjo bi se ustavil. 

 

Cpp pravi tako. Črta je črta, rdeča luč je rdeča luč in če se ne motim je lahko tudi samo na levi strani ali nad cesto (vsaj pri ostalih znakih je že par let tako). 

 

Priznam pa da v realnosti ZELO PREVIDNO peljem desno. Ker pešci imajo zeleno... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

👍👍👍

 

Vsakič, ko se tu peljem domov, zavijam desno. In vsakič ustavim pri rdeči. Ker semafor velja tudi za zavijanje desno, saj črta pred semaforjem zajema tudi zavijanje v desno. In vsakič, ko ustavim, je za mano hupanje, blendanje, mahanje, ven iz avta itd :D:D:D

In retardom se ne da razložiti, da velja rdeča tudi za zavijanje v desno. Vsi pametni, da to ne velja in je zaradi tega za zavijanje desno znak, križišče s prednostno cesto. WTF??? Sem tudi rekel, da me lahko obvozijo, ker nikogar ne zadržujem. In zopet WTF, retardi smernik in obvoz...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

26 minutes ago, Damijani said:

👍👍👍

 

Vsakič, ko se tu peljem domov, zavijam desno. In vsakič ustavim pri rdeči. Ker semafor velja tudi za zavijanje desno, saj črta pred semaforjem zajema tudi zavijanje v desno. In vsakič, ko ustavim, je za mano hupanje, blendanje, mahanje, ven iz avta itd :D:D:D

In retardom se ne da razložiti, da velja rdeča tudi za zavijanje v desno. Vsi pametni, da to ne velja in je zaradi tega za zavijanje desno znak, križišče s prednostno cesto. WTF??? Sem tudi rekel, da me lahko obvozijo, ker nikogar ne zadržujem. In zopet WTF, retardi smernik in obvoz...

😅

Kaksen znak za desno? Trikotnik? Trikotnik je tudi za naravnost. ;)

Je pa ocitno slaba postavitev. Pa niti ni vazno kdo ima prav, ker se vsi ne strinjamo lahko hitreje pride do nesrece. Ze samo zaradi tega bi morala obcina, oziroma upravljalec ceste, urediti signalizacijo tako, da bi bilo vsakomur jasno, tudi vecjim trotom, ali naj pelje ali ne. Lahko tudi investirajo v izobrazevanje, ampak bi bilo verjetno drazje z manj efekta. :D

Popravljeno od Axel
slovnica
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Damijani napisal:

👍👍👍

 

Vsakič, ko se tu peljem domov, zavijam desno. In vsakič ustavim pri rdeči. Ker semafor velja tudi za zavijanje desno, saj črta pred semaforjem zajema tudi zavijanje v desno. In vsakič, ko ustavim, je za mano hupanje, blendanje, mahanje, ven iz avta itd :D:D:D

In retardom se ne da razložiti, da velja rdeča tudi za zavijanje v desno. Vsi pametni, da to ne velja in je zaradi tega za zavijanje desno znak, križišče s prednostno cesto. WTF??? Sem tudi rekel, da me lahko obvozijo, ker nikogar ne zadržujem. In zopet WTF, retardi smernik in obvoz...

Jp, črta je črta. Tisti znak za neprednostno cesto (pri pasu za desno) pa ima isto funkcijo kot tisti pri pasu za naravnost ; če semafor ne dela, se orientiramo po njemu. 

 

Jaz sicer zapeljem desno pri rdeči (Am... Še sam Nevem zakaj, ampak seveda 1000procentno pazim na vse skupaj), ampak se vsako sekundo tega dejanja zavedam, da sem krepko v prekršku. Če pa se pred menoj nekdo ustavi (oz. Če bi se, ker še nisem tega doživel), bi pa mirno počakal, ker vem da ima prav. 

pred 4 minutami je Axel napisal:

😅

Kaksen znak za desno? Trikotnik? Trikotnik je tudi za naravnost. ;)

Je pa ocitno slaba postavitev. Pa niti ni vazno kdo ima prav, ker se vsi ne strinjamo lahko hitreje pride do nesrece. Ze samo zaradi tega bi morala obcina, oziroma upravljalec ceste, urediti signalizacijo tako, da bi bilo vsakomur jasno, tudi vecjim trotom, ali naj pelje ali ne. Lahko tudi investirajo v izobrazevanje, ampak bi bilo verjetno drazje z manj efekta. :D

Ma, ni slaba postavitev. V AŠ učijo, da se križišče začne pri črti. In prevoznost križišča načeloma dovoljuje/omejuje semafor. Iskreno, kdor je trot, je trot. Mogoče imamo pa drugje preveč ziherasko urejena križišča in smo ratali razvajeni, da mora biti vse po istem kopitu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Damijani napisal:

@Boss, tole je Brdo --> Rosenthall?

 

Eno CPP vprašanje, kako vi v temle križišču zavijate desno? Pri rdeči luči na semaforju... Je pa križišče v Šentjakobu, ko pripelješ na semafor od Belinke.

 

sentjakob.jpg

 

Jaz bi sicer peljal na desno ampak obvezno je treba pazit, ker v primeru rdeče nimaš prednosti. Možnost vožnje ti omogoča rumena mežikajoča luč pod znakom, da nimaš prednosti. Ta dovoljuje vožnjo ob upoštevanju, da ne prihajaš s prednostne. Namreč, če bi bilo prepovedano vozit skozi bi bila mežikajoča rumena luč na tem mestu čisto brez kakršnekoli potrebe.

 

Na drugi strani tega križišča je situacija podobna ampak v bistvu bolj razumljiva saj je prečna črta čisto vštric semaforja in ne daje nobenih dvomov. Na tej strani so pa poskušali vmestit še prehod za pešce in zato tole označevanje povzroča dilemo.

 

 

 

Ja tisto z BMW je Brdo pri tehnološkem parku, Mercedes je pa na cesti na Brdo pri postajališču avtobusa imenovanem Viško Polje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Boss napisal:

 

Jaz bi sicer peljal na desno ampak obvezno je treba pazit, ker v primeru rdeče nimaš prednosti. Možnost vožnje ti omogoča rumena mežikajoča luč pod znakom, da nimaš prednosti. Ta dovoljuje vožnjo ob upoštevanju, da ne prihajaš s prednostne. Namreč, če bi bilo prepovedano vozit skozi bi bila mežikajoča rumena luč na tem mestu čisto brez kakršnekoli potrebe.

 

Na drugi strani tega križišča je situacija podobna ampak v bistvu bolj razumljiva saj je prečna črta čisto vštric semaforja in ne daje nobenih dvomov. Na tej strani so pa poskušali vmestit še prehod za pešce in zato tole označevanje povzroča dilemo.

 

 

 

Ja tisto z BMW je Brdo pri tehnološkem parku, Mercedes je pa na cesti na Brdo pri postajališču avtobusa imenovanem Viško Polje.

Ampak tu ne smeš peljati, ker je črta. Črta označuje začetek križišča. Križišče pa je semaforizirano. Tako da, ja... Tista utripajoča oranžna luč nima nekega globljega pomena.  

 

Čisto po pravilih bi se tista oranžna utripajoča luč morala vklopiti samo takrat ko bi ostali semaforji ne delali. 

 

Po mojem mnenju je tista črta čisto brezveze potegnjena čez celo širino. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da je črta potegnjena čez celo širino da vedeti, da semafor velja na vseh pasovih. Če je ne bi bilo, bi res lahko pomenilo, da se pri rdeči lahko zavija D. Pa še polna črta je. Če bi bila prekinjana, bi lahko s5 pomenila kot dovoljeno zavijati D pri rdeči. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Nejc1986 napisal:

Ampak tu ne smeš peljati, ker je črta. Črta označuje začetek križišča. Križišče pa je semaforizirano. Tako da, ja... Tista utripajoča oranžna luč nima nekega globljega pomena.  

 

Čisto po pravilih bi se tista oranžna utripajoča luč morala vklopiti samo takrat ko bi ostali semaforji ne delali. 

 

Po mojem mnenju je tista črta čisto brezveze potegnjena čez celo širino.

 

Drži, ampak semaforja ne prevoziš, ker greš desno od njega in ostane s tvoje leve. Če bi moral iti naravnost mimo semaforja in tam desno bi bilo to prepovedano, tukaj pa... hmmm. Ne vem jaz bi se zgovarjal na mežikajočo rumeno luč, ki vedno pomeni, da lahko pelješ ampak previdno in da se moraš prepričat ali lahko pelješ in s tem ne ogrožaš nikogar na prednostni cesti. Rumena luč pod trikotnikom je namreč enakovredna zeleni in rdeči na semaforju ampak v tem primeru začnejo veljati znaki o prednosti. To velja tudi v primeru, da crknejo vsi semaforji in mežikajo samo rumene. Takrat začnejo veljat znaki.

 

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/99-clen-svetlobni-prometni-znaki

 

6. rumena utripajoča luč – vozi posebno previdno. Enak pomen ima rumena utripajoča luč, ki se uporablja kot samostojni svetlobni znak. Kadar je rumena utripajoča luč nameščena neposredno nad prometnim znakom (če je prometni znak nad voziščem, je lahko nameščena tudi ob njem ali pod njim), poudarja njegov pomen.

 

A kdo pozna kakega inštruktorja vožnje, da tole razčistimo?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

 

Drži, ampak semaforja ne prevoziš, ker greš desno od njega in ostane s tvoje leve. Če bi moral iti naravnost mimo semaforja in tam desno bi bilo to prepovedano, tukaj pa... hmmm. Ne vem jaz bi se zgovarjal na mežikajočo rumeno luč, ki vedno pomeni, da lahko pelješ ampak previdno in da se moraš prepričat ali lahko pelješ in s tem ne ogrožaš nikogar na prednostni cesti. Rumena luč pod trikotnikom je namreč enakovredna zeleni in rdeči na semaforju ampak v tem primeru začnejo veljati znaki o prednosti. To velja tudi v primeru, da crknejo vsi semaforji in mežikajo samo rumene. Takrat začnejo veljat znaki.

 

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/99-clen-svetlobni-prometni-znaki

 

6. rumena utripajoča luč – vozi posebno previdno. Enak pomen ima rumena utripajoča luč, ki se uporablja kot samostojni svetlobni znak. Kadar je rumena utripajoča luč nameščena neposredno nad prometnim znakom (če je prometni znak nad voziščem, je lahko nameščena tudi ob njem ali pod njim), poudarja njegov pomen.

 

A kdo pozna kakega inštruktorja vožnje, da tole razčistimo?

Hm... Okej... Ampak jaz še zmeraj mislim da  tista črta tam naredi razliko.

 

Edino če utripajoča oranžna luč ugasne ko sveti rdeča luc (to bi bilo pravilno). Kot ko zaviješ iz tunela pod gradom desno proti Aškerčevi. Oranžna utripajoča z narisanim pešcem deluje samo ko imaš zeleno (in te opozarja na pešce). 

 

Jp, sem poslal SMS inštruktorju, ki me je  3leta nazaj matral na izpitu za C kategorijo. 

Dopolnjujem... Semaforja ne prevozis. Prevozis pa semaforizirano križišče. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Nejc1986 napisal:

Hm... Okej... Ampak jaz še zmeraj mislim da  tista črta tam naredi razliko.

 

Edino če utripajoča oranžna luč ugasne ko sveti rdeča luc (to bi bilo pravilno). Kot ko zaviješ iz tunela pod gradom desno proti Aškerčevi. Oranžna utripajoča z narisanim pešcem deluje samo ko imaš zeleno (in te opozarja na pešce).

Res je, zato pa mežika samo takrat pod al nad tablo, kjer je oznaka za prehod za pešce, da še poudari pomen znaka in situacije. Tukaj pa ne vem , čemu bi sploh služil ta znak z utripajočo rumeno, če ravno temu ne, da smeš peljati desno kljub rdeči. Edino, če je mogoče res, da mežika samo ko je zelena luč na semaforju. Če pa je tako potem pa je verjetno to zaradi tega, da daje prednost tistim, ki iz nasprotne smeri zavijejo levo na isto cesto. Če je tako pol je pa vse jasno in ni dvomov, da ne smeš pri rdeči desno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Res je, zato pa mežika samo takrat pod al nad tablo, kjer je oznaka za prehod za pešce, da še poudari pomen znaka in situacije. Tukaj pa ne vem , čemu bi sploh služil ta znak z utripajočo rumeno, če ravno temu ne, da smeš peljati desno kljub rdeči. Edino, če je mogoče res, da mežika samo ko je zelena luč na semaforju. Če pa je tako potem pa je verjetno to zaradi tega, da daje prednost tistim, ki iz nasprotne smeri zavijejo levo na isto cesto. Če je tako pol je pa vse jasno in ni dvomov, da ne smeš pri rdeči desno.

Ja, tista utripajoča luc nima smisla. Bom šel jutri tja pogledat če utripa nonstop (kakor imam v spominu je tako). 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.