Skoči na vsebino

Računalništvo

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Tnx vsem trem za razlago. Se vidi, da že doolgo nisem kupoval PC-je pa sem izbiral kr tko mal po filingu v stilu dokler samo izbiraš je še pocen. V glavnem, se pravi, da sem izbral čist preveč za QHD monitor?

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Nisem vedel, da obstaja ta tema. Evo, me je @NevLado spodbudil, da pridem sem.

 

Za šiht sem si zrihtal Keychron Q1 (75%) mehansko tipkovnico. Zakaj? Nevem, zadnje čase uživam v tem "hobiju". Pa tut kul mi je, da mi malo popestri tipkanje v službi. Mal sem pozabil že ceno, ker je bilo že nekaj časa nazaj, ampak tipkovnica mislim da je bila okoli 170€, stikala ~25€ in keycapsi ~40€. Itak se na trgu ne dobi slovenskih tipk, tako da je vse nekaj zamešano, ampak glede na to, da je večina mojega tipkanja na slepo, me to niti ne gane.

 

IMG_3711.jpg

board.jpg

Popravljeno od zosek
Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

Tnx vsem trem za razlago. Se vidi, da že doolgo nisem kupoval PC-je pa sem izbiral kr tko mal po filingu v stilu dokler samo izbiraš je še pocen. V glavnem, se pravi, da sem izbral čist preveč za QHD monitor?

Več kot 3070Ti ne rabiš in še nekaj časa ne boš rabil, s tvojimi potrebami. Še to zna bit overkill, sploh pa za trenutni procesor. Sam bi trenutno posegel po kaki 3060Ti.
Kar se pa procesorja tiče pa gledam i5-12400f )F pomeni, da nima integrirane grafične, če ne renderiraš videev, je sigurno ne rabiš, je pa par 10€ cenejši proc. zato)

Napisano
pred 17 urami je godlike napisal:

Napajalnik naj bo močen. Moj 850W se niti ne vrti, če grafične ali procesorja ne obremenjuje.

Potem pomemben je izkoristek. Višji ko je, boljše je. Sem mel začasnega 450W in mi je bilo vroče. Je velika razlika med 80 Bronze in 80 Platinum.

Za 80 Titanium nisem dal denarja, ker je top range vedno grdo drag....

Če hodi v hribe in ne igra iger, je veliko bolj pametna odločitev.

Karkoli GOLD je super, pa jaz vedno rečem 100W fore.

 

pred 13 urami je Boss napisal:

Tnx vsem trem za razlago. Se vidi, da že doolgo nisem kupoval PC-je pa sem izbiral kr tko mal po filingu v stilu dokler samo izbiraš je še pocen. V glavnem, se pravi, da sem izbral čist preveč za QHD monitor?

Tale page si poglej - https://www.logicalincrements.com/

 

Pa izberi gor "Parts for GERMANY".

 

Najde ti optimalno ceno za optimalno konfiguracijo. Recimo "Exceptional kategorija" je tebi zanimiva 1440p@144hz. Pa da imaš malo fore, ko boš šel na več herčni monitor :D  Spet odvisno a boš igral native ali dlss/fsr. 

 

Na spodnjem screenshotu iz decembra sem z modro dopisal si takrat cene grafičnih v eur. Poglej na levi število frejmov, na desni pa grafo. Verjetno me boš razumel, zakaj sem predlagal 6800XT kot best buy...ker za 690 eur dobiš 100+ framov. Potem pa za 15 framov več plačaš 200 eur da prideš do 6950XT. Ni ravno neka baš računica, mar ne? Ampak če hočeš visoke herce, rabiš visoke FPS. Če imaš 144hz monitor in ti grafa izrisuje samo 100 fps, nisi naredil nič. Zato pa pravim da je monitor ključen. Za 60 Hz pa vidiš kaj vse ti izriše 60 framov, še dinozavrske karte :)

 

null

 

image.png

pred 4 urami je zosek napisal:

Nisem vedel, da obstaja ta tema. Evo, me je @NevLado spodbudil, da pridem sem.

 

Za šiht sem si zrihtal Keychron Q1 (75%) mehansko tipkovnico. Zakaj? Nevem, zadnje čase uživam v tem "hobiju". Pa tut kul mi je, da mi malo popestri tipkanje v službi. Mal sem pozabil že ceno, ker je bilo že nekaj časa nazaj, ampak tipkovnica mislim da je bila okoli 170€, stikala ~25€ in keycapsi ~40€. Itak se na trgu ne dobi slovenskih tipk, tako da je vse nekaj zamešano, ampak glede na to, da je večina mojega tipkanja na slepo, me to niti ne gane.

 

IMG_3711.jpg

 

Slikca ne dela :( 

Napisano
pred 6 urami je zosek napisal:

Nisem vedel, da obstaja ta tema. Evo, me je @NevLado spodbudil, da pridem sem.

 

Za šiht sem si zrihtal Keychron Q1 (75%) mehansko tipkovnico. Zakaj? Nevem, zadnje čase uživam v tem "hobiju". Pa tut kul mi je, da mi malo popestri tipkanje v službi. Mal sem pozabil že ceno, ker je bilo že nekaj časa nazaj, ampak tipkovnica mislim da je bila okoli 170€, stikala ~25€ in keycapsi ~40€. Itak se na trgu ne dobi slovenskih tipk, tako da je vse nekaj zamešano, ampak glede na to, da je večina mojega tipkanja na slepo, me to niti ne gane.

 

IMG_3711.jpg

Jaz sem tudi nekaj časa nazaj gledal da bi sestavil custom tupkovnico samo je samo base 190eur...pol pa še stikala, blaženje, pa tipke🥴

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 2 urama je NevLado napisal:

Karkoli GOLD je super, pa jaz vedno rečem 100W fore.

Star je bil 650W mel sem ga več kot 10Y. Selil iz kište v kišto. Pač sestavljam in modificiram redno. Ne morem it na 100W fore.....

Tokrat nisem spravil čez sebe premium in sem kupil Corsair.

 

Imel sem Super Flower. Verjetno večina sploh ne pozna. 🙂

Napisano

Jaz sem že čist overflowed glede infov in raznoraznih možnosti, tako da zdajle raje gledam gojzerje. Je velik bolj enostavno. 🤪

 

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Napisano

Se mi je zdelo ja,.. zato sem predlagal :D

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
dne 20. 1. 2023 ob 13:57 je NevLado napisal:

Karkoli GOLD je super, pa jaz vedno rečem 100W fore.

 

Tale page si poglej - https://www.logicalincrements.com/

 

Pa izberi gor "Parts for GERMANY".

 

Najde ti optimalno ceno za optimalno konfiguracijo. Recimo "Exceptional kategorija" je tebi zanimiva 1440p@144hz. Pa da imaš malo fore, ko boš šel na več herčni monitor :D  Spet odvisno a boš igral native ali dlss/fsr. 

 

Na spodnjem screenshotu iz decembra sem z modro dopisal si takrat cene grafičnih v eur. Poglej na levi število frejmov, na desni pa grafo. Verjetno me boš razumel, zakaj sem predlagal 6800XT kot best buy...ker za 690 eur dobiš 100+ framov. Potem pa za 15 framov več plačaš 200 eur da prideš do 6950XT. Ni ravno neka baš računica, mar ne? Ampak če hočeš visoke herce, rabiš visoke FPS. Če imaš 144hz monitor in ti grafa izrisuje samo 100 fps, nisi naredil nič. Zato pa pravim da je monitor ključen. Za 60 Hz pa vidiš kaj vse ti izriše 60 framov, še dinozavrske karte :)

 

null

 

image.png

 

Slikca ne dela :( 

Hmm. Deluje sedaj?

Napisano
dne 20. 1. 2023 ob 9:02 je zosek napisal:

Nisem vedel, da obstaja ta tema. Evo, me je @NevLado spodbudil, da pridem sem.

 

Za šiht sem si zrihtal Keychron Q1 (75%) mehansko tipkovnico. Zakaj? Nevem, zadnje čase uživam v tem "hobiju". Pa tut kul mi je, da mi malo popestri tipkanje v službi. Mal sem pozabil že ceno, ker je bilo že nekaj časa nazaj, ampak tipkovnica mislim da je bila okoli 170€, stikala ~25€ in keycapsi ~40€. Itak se na trgu ne dobi slovenskih tipk, tako da je vse nekaj zamešano, ampak glede na to, da je večina mojega tipkanja na slepo, me to niti ne gane.

 

IMG_3711.jpg

board.jpg

Čudovito :D 

Napisano

@Boss - 

WWW.COMPUTERBASE.DE

Die ComputerBase-Community wirft zum Jahresende 2022 einen ganz genauen Blick auf das Preis-Leistungs-Verhältnis der aktuellen Grafikkarten.

 

 

Evo utemeljitev za moj predlog 6800 XT

 

Napisano

Mal me je zasvojil ta AI generating :D 

 

STABLEDIFFUSIONWEB.COM

Stable Diffusio Online Demo. FREE forever. Create beautiful art using stable diffusion ONLINE

image.png

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)
dne 18. 1. 2023 ob 12:38 je Scr3am napisal:

Ma neki hude razlike pomoje, da ni in bi tudi ostali fani morali delovati :). We shall see. Hvala ti. Ajda dej mi še prosim povej kko si zadovoljen s CPU hladilnikom. Točno istega sem imel namen vzeti.

Evo danes zmontiral NZXT fan hub in dela tudi z aftermarket ventilatorji. Razlog, da sem se odlocil za NZXT firmo je zato, ker ima meni osebno najboljsi software in lahko histrost ventilatorjev nastavljas custom ali pa na podlagi CPU/GPU temperature. Poleg tega je kompatibilen z PWM in tudi 3- pin ventilatorji. Za piko na i ima pa se na hrbtni strani magnet tako, da ne rabis limati z obejstranskim lepilom na ohisje :).

 

Sem pa vzel AC-CRFR0-B1-6 model, saj je bistveno manjse dimenzije v primerjavi z AC-2RGBC-B1.

 

IMG_20230125_211815.jpg

Popravljeno od Scr3am
Napisano (urejeno)

Oh ko bi ti le vedel koliko je bil NZXT CAM garbage na začetku(stare verzije programa),..ga ne bi kupil pomoje 🤣,.. jst sm bil blizu, da leti skozi okno

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

V drugem ožjem izboru je bil razer fan controller, ampak ne podpira 3 pin ventilatorjev (delajo vedno na full speed), nima RGB priklopa, nima možnosti nastavitve ventilatorjev na GPU/CPU temperaturo in poleg tega je še za 20€ dražji :)

Napisano

Sam ne dat slike na forum prosim,..dejte v zasebca 🤣

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Nimam nič pametnega. Mam dizla, pa ne ostane nič € za konkreten komp 🙂

 

A pa dejansko igrate potem igrce, al je to sam tko mal za hobi?

Napisano

Jst mam za editing in muziko. Sicer se zadnje čase se bolj malo vsedem za računalnik.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Aha, se pravi za hobi mal sestavljaš skupaj glasbo...Kulsko , sam to potem rabiš še kaj več kot sam dober cpu in grafo predvidevam.

Napisano (urejeno)

Od računalnika ne rabiš nekaj dosti,..rabiš pa interface za priklop zvočnikov+studijske zvočnike pa kak midi kontroler itd...

 

imaš mojo sliko nekaj strani nazaj.

 

 

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
pred 6 minutami je SpEkTr napisal:

Nimam nič pametnega. Mam dizla, pa ne ostane nič € za konkreten komp 🙂

 

A pa dejansko igrate potem igrce, al je to sam tko mal za hobi?

Ja mi k imamo bencinarja je kar jeba kam z denarjem...tko da nekam ga je treba dat :)

Namesto, da gre za DPF gre za grafo recimo :D

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 3
  • Haha 4
Napisano
5 minutes ago, TiEn said:

Od računalnika ne rabiš nekaj dosti,..rabiš pa interface za priklop zvočnikov+studijske zvočnike pa kak midi kontroler itd...

 

imaš mojo sliko nekaj strani nazaj.

 

 

Kulsko :)

Ma en kolega, no dober znanec recimo, nekaj podobnega. Pa pridem lansk poletje zvečer ko je igrala slo basketball reprezentanca, jaz sem pa bil v kampu in nisem imel tv, k njemu domov gledat tekmo in med polčasom pravi...A greva mal igrce igrat :) Jaz tako malo privzdignem obrv, mal čudno pogledam pa rečem, ok ajde :)

 

Hahahha, nisem več navajen na to, al smo pa že prestari....no, sej za to v bistvu nikol nis prestar :)

  • Všeč 2
  • Haha 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.