Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Eni so pa res zabredli s tem kompjuterji?zmeden?:D

Jaz imam Dell i5 prenosnika starega cca. 5 let. 

Catia mi bolj počasi dela. Igrce ne igram. Za vse ostalo je ok. Prek sem imel HP, ki mi je crknil. Baje se neka plošča razlima na matični... 

Popravljeno od FuManchu

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha sva kar tam tam. Jaz pa na i5-4690k in GTX970 in 16Gb rama. Sestavu sm ga 2015, če se prav spomnim in do nedavnega nisem rabil praktično ničesar menjat. Pred par meseci sem moral napajalnik. Bom pa letos definitivno sestavlju nov sistem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Jaz ga bom menjal, ko bo crknil. Eko pa to😁

Jaz sem včasih tudi menjal računalnik vsako leto.

 

Zdaj sem pa že na 3- do 4-letnem ciklu, pa še tu ni nobene resne potrebe po menjavi. Moje računalnike "podeduje" bližnje sorodstvo, "tastari" pa gredo za drobiž na Bolho - brez diskov in pogonov SSD. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je g.Wankel napisal:

Jaz sem že 9 let na i7-4770, GTX1050TI in 16gb rama 🤣

 

Očitno ni nič vreden, če ga niso vzel 😅

Moja želja je bila iz s časom naprej na W11, za to sem menjaval drobovino, drugače je i7-3820 delal kot urica do zadnjega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam tudi zelo dolgo PCje...HTPC z G1 Sniper5 plato (takrat kot "auslaufmodel" za 113€ nova😲) in gor i7-4790K...mi je moral kolega flashat BIOS,da je prepoznala CPU..."zgrajen" kot se spodobi,hlajen kot se spodobi,in od novega laufa 24/7 non-stop...Samo,ko gremo za teden,dva na dopust,ga izklopim,drugače pa skoz laufa.

Family-PC tud skoz laufa...kot že opisano-ohlajen,kot se spodobi...AMD Ryzen 1600X-prve generacije vgrajen....laufa in laufa...polna kapa za home-office in vse kar "nanj vržemo"...bo vse laufalo,dokler bo šlo.

Imam še enega z Asus P5QD-Turbo in E8400 Core-2 Duo not...tudi v redu,vse laufa,samo,k ga nihče ne nuca-sin ima službeni laptop,hčer ima tega https://www.mimovrste.com/lenovo-prenosniki/lenovo-yoga-slim-7-prenosnik-siv-82a2004tsc  tudi v redu strojček...vse bomo "do konca ponucali",dokler bo šlo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobri 2 leti nazaj sem menjal 11 let star I7 2600K. za moje pojme en izmed najboljših CPUjev. Se je sicer že poznal emšo ampak je bil še vedno sposobn gnat tisti čas vse AAA igre na še kar spodobnih FPSjih. Je bil pa tud ''malček'' navit :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je FuManchu napisal:

Sej če ne špilaš igrc ga imaš za lep čas. Ko jst naprimer:bravo:

Igrce...kaj je že to🤔🙄....jaz še niti "taprave" grafe nimam v svojem HTPCju...je tista v CPUju čist OK...za youtube je že...filme pa itak sam prek Oppo-ta.

Sam bi pa včasih eno rabil...sam za prekodiranje filmov in obdelavo video posnetkov z kamere...bi šlo veliko hitreje...sam saj se mi ne mudi...pa pri teh cenah grafičnih🤨👎.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 4. 2023 ob 12:45 je FuManchu napisal:

Sej če ne špilaš igrc ga imaš za lep čas. Ko jst naprimer:bravo:

Ubistvu imaš tudi z igricami za lep čas mir, ČE se ne odločiš kupovat novodobnih 1440, UW 1440 ali celo 4k monitorjev. Potem vse klecne, ker ne more sfurat tega. Tako sem se jaz ustrelil v koleno :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na pa je crknila matična na pc-ju od starših. 

Zamenjat nima smisla, ker je vse skupaj zelo staro.

Razmišljam, da bi kar en navaden prenosnik nabavil že z programi (win in word). 

 

Kak predlog za male pare?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Scr3am napisal:

Ce ne rabis prenosnika je potem boljsa opcija, da vzames hisni racunalnik. Dost vec dobis za ta denar

Sem lih hotel enako napisati.

 

Laptopi se sprva zdijo "elegantna" rešitev,dokler se kaj ne pokvari...pa tudi če je samo vtičnica za polnjenje (zelo pogosta okvara).

Po drugi strani pa zelo redki uporabljajo prenosnike kot "prenosnike".

 

Bi pa spomnil še na nekaj-starejši v večini slabše vidijo,torej večji "ekran" zna biti zelo dobrodošel....tukaj zna delati" čudeže" nekdo,na kogar redkokdo pomisli🙄-domači LCD-TV.

Danes so 55" in več nekaj normalnega,in marsikdo to doma že ima.Za to bi rad spomnil na "majhne barebone-PCje" ali NUC-e.

Tu lahko sestaviš "šparavni mlinček" za starejše,k je čist OK za Office,emaile in internet...marsikdo ne rabi več.

Možni pa so že kar močni PC-jčki...pač odvisno od denarnice.

Stvar je majhna,marsikaterega lahko obesiš za TV...in zraven eno boljšo brezžično miš in tipkovnico,in gotov je "multimedia-HTPC"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 27. 4. 2023 ob 11:12 je TBA napisal:

Noctue so med najboljšimi. Kar se postavitve tiče bi daj js zgoraj samo 1 vent. Če bi mel dva se zna zgodit da ti bo en ''hladn'' zrak ven zauhu namest vročga.

spodaj ''šalabajzerska' skica

null

image.png

 

Upošteval, tvoj nasvet in pomislek, ter zmontiral tri BeQuiet vente kot si narisal z rdečo in modro. Zadeva je zdaj top, glasnost se je celo znižala in tudi pri večjih obremenitvah lepo zauga toploto ven.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.