Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Pa ti syncha chat v kak cloud karkol... pr whatsapp je to jedro problema in men samo dotični chat včas neki ne syncha očitno in pol meče ven, ampak tam vidš točn pr ktermu chatu je problem, ker je edini, ki ga ne morš odpret sploh. Ne rabim pa odstranit osebe, samo vsebino chata ubistvu. K da bi mogu pač vso zgodovino v tistmu chatu pač pobrisat. Potem pa si lahko spet normalno dopisujem, samo chat je pač prazen od začetka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ne syncham nikmor, tko da nevem kater chat povzroča problem... bom pač X stiskal do konc lajfa kot zgleda haha

 

na telefonu pa zanimivo se mi ne pojavlja to...edin če mogoče cache broswerja pobrišem

 

 

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Tilen5 napisal:

to je ubistvu od facebook mesenđerja

Aja lol, to imam tudi jaz, če odprem v safari

 

očitno brskalnik ni podprt z ustreznimi protokoli, da bi šifriranje klepeta v njemu delalo :) zato ti na telefonu tudi ne teži, ker ima zadaj svoj browser

 

si že imel z nekom šifriran chat, ki ti ga zdaj pač ne bo prikazovalo

 

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Tilen5 napisal:

Jaz osebno z nobenim nikoli nism odprl šifriranega chata,..mogoče ga je kdo prek marketplace-a z mano,.. pa mogoče ti je ratalo znebit se tega sporočila ?

Pust u k**** :D

 

Vse je ok 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni tak. Čisto frizne. Nič ne morem. Pa random. Al dela 2 dni skup, pol pa po 5 min odleti.

 

Saj bom delal diagnostiko naprej.

Grafa ven(vklop cpu/gpu), druga periferija ven, itd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

Meni na random zmrzuje.

 

Trenutno sem dal grafo v drugi slot in zvočno v slot od grafe. Pa da vidimo.

Ja verjetno ti ni PCI slot šel v maloro. Pa tut, uporabljat spodnji slot za grafo... mislim, da je zgornji hitrejši, odvisno od matične plošče. A tebi cel računalnik zmrzne in slika na ekranu, al je govora samo o tem FB mesengerju in se drugje ne dogaja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komplet ode. Nima veze z FB, ga ne uporabljam.

 

Oba slota sta isto hitra. PCIe 16x 4.gen. Grafa je 3.gen.

In še to na legacy gonilnikih.

 

Imel sem že podobno zadevo pred leti. Se je druga Creative zvočna tepla z starejšo ATI grafično. Ko sem slote zamenjal je bil mir.

 

Tudi driverji pridejo na vrsto, samo mam 99% vedno up to date.

Celo sumim, da bi lahko Edge bil kriv.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je godlike napisal:

Ni tak. Čisto frizne. Nič ne morem. Pa random. Al dela 2 dni skup, pol pa po 5 min odleti.

 

Saj bom delal diagnostiko naprej.

Grafa ven(vklop cpu/gpu), druga periferija ven, itd...

Kako pa ves da gre za hardware issue in da ni kaj softwersko ? Se komp samo ugasne, frezne, bluescreen?

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Scr3am napisal:

Kako pa ves da gre za hardware issue in da ni kaj softwersko ? Se komp samo ugasne, frezne, bluescreen?

Frezne. Menda sem 2x napisal. 😉

Vedno so lahko tudi driverji.

 

Blue screena ni.

 

Predvidevam, da je hardware iz preteklih izkušenj.

pred 28 minutami je samSimon napisal:

In predvidevam, da nisi kaj undervoltal procesorja, oziroma spreminju v biosu kake core offsete v minus...

Sem popravljal frekvenco ramov. Samo je to delalo že pred tem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če je že prej sralo potem ni stvar voltaže pri ramih. Če bi sral ram bi po vsej verjetnosti dobil moder zaslon, ne bi samo zmrznilo. Zmrzne pa definitivno tkole, ko procesor dobi glih malenkost premal voltaže tist moment, ko jo rabi. Ponavad to vidiš pri undervoltanju, ko ti še čist mal fali do optimalnega offseta. Ko ga je preveč je prav tako moder zaslon. Če je problem v voltaži je lahko napajalnik, da mogoče ne da dovolj konsistentno več. Teoretično gre lahko tut (vstavi besedo) na matični plošči, ki uravnava voltažo za CPU.
A tist tvoj GPU legacy driver je 32bit mogoče in maš 64bit sistem? Potem poglej v biosu (ne vem katero ploščo imaš) ali imaš CSM (compatibility support module) on ali off.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

800w Corsair, bi moral to gutat.

Med obremenitvijo nikoli ne zmrzne.

 

Bom pogledal za driverje. Čeprav mislim, da so x64.

 

Plata je AsRock.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je godlike napisal:

800w Corsair, bi moral to gutat.

Med obremenitvijo nikoli ne zmrzne.

 

Bom pogledal za driverje. Čeprav mislim, da so x64.

 

Plata je AsRock.

Kater 800W Corsair pa je to in koliko je star? Ne skrbi me, da bi mel nasplošno premajhno vatažo, bolj to, da je nihanje napetosti preveliko.  Kaj imaš pa zaen procesor? Koliko ploščic rama maš notr in ali so vse identične? A operacijski sistem je licenčen in vse normalno lahko posodabljaš? A je slučajno v kak usb 3.0 port karkoli vklopljeno, ko ti zmrzne? Verjetno imaš miško / tipkovnico usb, če ne druzga. A imaš slučajno M.2 SSD disk. Si kdaj spremljal kaj temperature?
In pa še en potencialni predlog:

V device managerju imaš kake rumene klicaje? Jst bi poskusu ročno zbrisat usb 3.0 (3.1) driverje v device managerju in potem inštaliral prov z AsRockove strani zadnji chipset driver, za začetek. Mal nenavadno, ampak sem zasledil, da v redkih primerih je biu nek problem z napajanjem povezan s tem in rezultat je biu direkt random zmrovanje, ko sistem ni biu obremenjen. Če bi se v tem primeru problem ponovu, bi probu ventilatorje za čas testiranja dat na višje obrate in vidt a se ravno tko ponovi. Vem, mal smotano, ker bi blo bistveno glasneje, ampak bi vsaj vidu a je stvar v kakem prekomernem gretju, ko procesor momentalno kaj poskoči s frekvenco samo. Pri polni obremenitvi ti ventilatorji skos laufajo na večjih obratih in ne pride do tega recimo.
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.