Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

pred 23 urami je samSimon napisal:

8GB je pa res mal 2013 😂 To je dovolj za mojo babi, na 10 let stari kišti, da v 1080p pogleda maile, 24ur, vreme in ugasne računalnik. Mam dober mesec star komp in potrudu sem se, da mam čim manj bloatware-a, še vse nepotrebne windows pizdarije sem odstranu (priporočam OOAPB)...
Laufam 1440p, Win11, prižgani Avast antivirus, Utorrent, Discord, Geforce Experience in včas kak Steam. Par Firefox zavihkov in poraba rama je med 10-12GB. Mam pa 32GB DDR5.

ma se to je tm neki normalnga. 

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst ga šparam...

image.png

 

 

Ravnokar naredu /flushdns ker mi nekaterih strani ni hotelo v prvo naložit,..šele ko sm stisnu f5 je šlo,..se mi je lotilo zadnje čase jebat. Bomo vidli če bo vredu mogoče je pa krivec adblock

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupujem 4G router, kamor bi vtaknil sim kartico in se z računalnikom povezal gor. Ker imam Telemach in se po prenešenih 20 GB seja prekine, moram sedaj telefon (hotspot) dati na letalski način in napisati sms "nadaljuj" da mi nadaljuje prenašanje GB po najvišji hitrosti. Kako je s tem urejeno na routerju, kaj se bo zgodilo, ko bom prišel do 20 GB?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne. Ko bos dosegel doloceno porabljeno kolicino podatkov se ti bo hitost interneta mocno zmanjsala. S tem router nima nobene veze, ampak ko sim zazna doloceno kolicino porabe zmanjsa hitrost prenosa podatkov.

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jaka32 napisal:

Kupujem 4G router, kamor bi vtaknil sim kartico in se z računalnikom povezal gor. Ker imam Telemach in se po prenešenih 20 GB seja prekine, moram sedaj telefon (hotspot) dati na letalski način in napisati sms "nadaljuj" da mi nadaljuje prenašanje GB po najvišji hitrosti. Kako je s tem urejeno na routerju, kaj se bo zgodilo, ko bom prišel do 20 GB?

 

Kaj pa če bi vzel A1 Ultra net?

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je g.Wankel napisal:

 

Kaj pa če bi vzel A1 Ultra net?

 

5G žal ne pride v poštev na naši lokaciji.
Imamo pa od A1 trojček, ki edini vleče pri nas "kao", čeprav sosed prek ceste uporablja Telekomov trojček. No, 1/0.5 mi dosega hitrost interneta, če je TV ugasnjena. Zato tudi iščem nekaj, da bi računalnik malce hitreje delal in kaj dol potegnil. Zdaj uporabljam telefon kot hotspot, ampak sem kupil novega in mi je škoda baterije da jo vsak dan polnim. Zato sem mislil da bi šel na sim router.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

Ne pozabit na sms.

To boš težko iz routera poslal.

 

 

Tamali mobilni routerji (MiFi) imajo tudi moznost posiljanja in prejemanja SMS-ov ... Dostopa se pa do njega preko brskalnika iz naprave, ki je povezana na ta mobilni router ... 

 

EN primer

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja prosim,..meče mi napako u firefoxu na random ko hočem katero stran dostopat,..sm preveril že vse, ostaja mi sam še adblock al pa firewall problem..

 

Screenshot_1.png

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To tut men Firefox zadnje čase dela... klikneš eneparkrat in pol kr čudežno odpre. Tut jst mislm, da je AdBlock problem. Sicer uporabljam Ublock Origin, ampak ista fora pomoje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja provu 4 adblockerje isti problem,.. use dela perfect računalnik le firefox ne in mislim, da je težava v firewall, da so se nastavitve spremenile...


poglej naprimer kako je chrome spuščen skozi firewall, pa tudi 2x firefox ?

 

Firefox:

image.png

 

Chrome:
image.png

 

 

zato sm spraševal, če lahko kdo pr seb preveri(tisti ki nima težav)

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.