Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Men je formatirat vedno ful muka 😅 Predvsem zarad Pro Tools in vseh pluginov in teh jajc, pa prestavljanja projektov, pathov, da spet vse odpre... glih ti boš to najbolj razumel 😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej mogoče bi tut bios lah posodobu al pa dal na default settings, samo če praviš, da nisi neki spreminjal pred tem pomoje ne bo efekta. Je pa fajn, da maš chipset driverje od proizvajalca in modela plošče, ne da ti windows sam generične driverje da gor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je samSimon napisal:

Men je formatirat vedno ful muka 😅 Predvsem zarad Pro Tools in vseh pluginov in teh jajc, pa prestavljanja projektov, pathov, da spet vse odpre... glih ti boš to najbolj razumel 😄

Res je ..sam jst sm zadnjič v urci in pol mel.računalnik spet v istem stanju kot pred formatom...nrdim že tolk braindead...😅

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ni čist tko, ker so vedno ene stvari zapisane na disku na katerem maš operacijski sistem, potem so še registri... in ko te stvari formatiranje pobriše, ti potem path-i itak ne delajo in programa ti ne odpre, če maš ti na drug disk inštalirane. Fajn je za slike, videe in ostale stvari, ki jih ne zaženeš kot program.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hudiča, pa sem le izvedel nekaj novega.

 

Samo Critical, da sem ga "ubil":

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

pred 3 urami je NevLado napisal:

Zato je zmer met fajn še en disk. Lahko tistega primarnega odklopiš, mirne duše sformatiraš na drugem in diagnosticiraš.

Imam NAS. Tako da je vse pomembno tam.

Je pa res, da sem menjal že disk, CPU, rame, plato in še marsikaj, pa nisem formatiral in če le bog da, ne želim formatirat. Menda laufam že 8 let sedaj to instanco.

 

pred 5 urami je samSimon napisal:

Kater 800W Corsair pa je to in koliko je star? Ne skrbi me, da bi mel nasplošno premajhno vatažo, bolj to, da je nihanje napetosti preveliko.  Kaj imaš pa zaen procesor? Koliko ploščic rama maš notr in ali so vse identične? A operacijski sistem je licenčen in vse normalno lahko posodabljaš? A je slučajno v kak usb 3.0 port karkoli vklopljeno, ko ti zmrzne? Verjetno imaš miško / tipkovnico usb, če ne druzga. A imaš slučajno M.2 SSD disk. Si kdaj spremljal kaj temperature?
In pa še en potencialni predlog:

V device managerju imaš kake rumene klicaje? Jst bi poskusu ročno zbrisat usb 3.0 (3.1) driverje v device managerju in potem inštaliral prov z AsRockove strani zadnji chipset driver, za začetek. Mal nenavadno, ampak sem zasledil, da v redkih primerih je biu nek problem z napajanjem povezan s tem in rezultat je biu direkt random zmrovanje, ko sistem ni biu obremenjen. Če bi se v tem primeru problem ponovu, bi probu ventilatorje za čas testiranja dat na višje obrate in vidt a se ravno tko ponovi. Vem, mal smotano, ker bi blo bistveno glasneje, ampak bi vsaj vidu a je stvar v kakem prekomernem gretju, ko procesor momentalno kaj poskoči s frekvenco samo. Pri polni obremenitvi ti ventilatorji skos laufajo na večjih obratih in ne pride do tega recimo.
 

Corsair HX850 (5 let)

i7-11700K

 

Imam M.2. Ampak pogosto odleti v prvih 5 minutah.

Sem pa res pregledal vse in je bila miš (G604) na USB 3.0. Sem jo dal na 2.0.

 

Klicaja v Device Manager ni. Driverji so iz ASRock strani. Bom jih znova nameščal, ko naslednjič odleti. Dajmo zdaj rezultate počakat.

 

Kišta se ne pregreva, vse je mirno in tiho. Temperatura/obrati ventilacije, se ne dvignejo.

 

AMD Legacy driverji na X64. Izredno pazim, da vse kar lahko dobim, dam na x64.

 

Ker osebno sumim Edge, sem izbrisal vse "kukije" in temp fajle na mašini.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh, luštn PSU! 👍 A pa uporabljaš Edge drugač za privzet brskalnik? Sej teb zmrzne tut v namizju, če nimaš Edga pržganga ane? Vseen mislm, da usb driver ni problem, ker bi ti potem tut z usb ključkom sralo verjetno.
Ampak, ko mi rečeš 8 let in vmes si menjal že 3/4 komponent na istem operacijskem sistemu. Menju si CPU in plato... Ok, sklepam, da maš taprav bios za tvoj CPU, ker nek neznalec nisi... Vseen pa bi blo pri menjavi procesorja zelo priporočljivo na novo naložit operacijski sistem.

Še vedno lahko inštaliraš frišne windowse na drug disk in frišne driverje, pa bootaš tega in boš vidu, če ti bo tut zmrzvalo. Boš kr komplet software lah izloču iz diagnostike 😁 Pa ne kakih krekanih zadev, snam normalen windows, ker je zastonj, samo aktivirat ga ne morš in ti bo pisalo v kotu skos. Tolk, za čas testiranja bi blo ok.

A maš 4 ploščice rama al 2?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je samSimon napisal:

Oh, luštn PSU! 👍 A pa uporabljaš Edge drugač za privzet brskalnik? Sej teb zmrzne tut v namizju, če nimaš Edga pržganga ane? Vseen mislm, da usb driver ni problem, ker bi ti potem tut z usb ključkom sralo verjetno.
Ampak, ko mi rečeš 8 let in vmes si menjal že 3/4 komponent na istem operacijskem sistemu. Menju si CPU in plato... Ok, sklepam, da maš taprav bios za tvoj CPU, ker nek neznalec nisi... Vseen pa bi blo pri menjavi procesorja zelo priporočljivo na novo naložit operacijski sistem.

Še vedno lahko inštaliraš frišne windowse na drug disk in frišne driverje, pa bootaš tega in boš vidu, če ti bo tut zmrzvalo. Boš kr komplet software lah izloču iz diagnostike 😁 Pa ne kakih krekanih zadev, snam normalen windows, ker je zastonj, samo aktivirat ga ne morš in ti bo pisalo v kotu skos. Tolk, za čas testiranja bi blo ok.

A maš 4 ploščice rama al 2?

2x 16GB ddr4 Crucial Ballistix 3200

 

Windowsi so original licenca Professional (prenosni licenca).

Imam še eno na zalogi, ki stoji, ker nimam trenutno druge mašine.

 

Ženi zmrzuje, ona je Edge tip.

Jaz pa googlu podatke krčim in na primarnem brskalniku nisem prijavljen in imam zelo restriktivno politiko za piškotke.

 

Edge uporabljam za gmail in YT.

 

Bluzi ene 3-4 mesce. Meni mogoče 1x na mesec, zadnje čase bolj pogosto, ženi več.

 

Bom videl kaj bo sedaj po vseh operacijah.

 

PSU pa sem mrko gledal, ko sem ga kupoval. Prejšnji je bil 600(nekaj več, ne vem kolko) Super Flower, kabli so se še šraufali, ni blo na klik. Tokrat sem zategnil pas in si ga nisem privoščil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem 89,73% preričan, da bodo sveže žemljice (beri windowsi) odpravili težave, največkrat se težave z winsi pojavijo ko enkrat menjaš CPU, pri ostalih komponentah ni panike.

 

 

Da pa še jaz pokažem kaj se bo ustvarjalo pri meni..

 

image.jpeg

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tipkovnica. Uuu

 

Samo meni je delala kišta ok 2 leti, tak da ni menjava CPU-ja kriva.

 

Dajmo času čas. Če in ko crkne rešujem naprej.

 

GPU pa rabim novi ja. Samo me denarnica boli. Bo verjetno proti koncu leta. Gledam kak TUF 4070.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je samSimon napisal:

če ga maš za 8 let, tut 10€ za ključ ni glih strošek 😁

Ce tako gledas ga dobis na ebayu za 3€. Uzamejo dol iz odsluzenih racunalnikov in prodajajo naprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je godlike napisal:

Tipkovnica. Uuu

 

 

No tipkovnico že imam, samo stvari za zmodat, keycaps, stabs, spužva, lube, pa še tape oz pe foam mod nrdim. Postam kej ko se lotim pa ko bo končana.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se najdejo tud modeli, ki tlačijo notri 128GB al pa celo 256GB pa sam mal z Excelom in Power Pointom delajo. Zraven pa prepričujejo, da je to nujno potrebno za normalen proces dela. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8GB je pa res mal 2013 😂 To je dovolj za mojo babi, na 10 let stari kišti, da v 1080p pogleda maile, 24ur, vreme in ugasne računalnik. Mam dober mesec star komp in potrudu sem se, da mam čim manj bloatware-a, še vse nepotrebne windows pizdarije sem odstranu (priporočam OOAPB)...
Laufam 1440p, Win11, prižgani Avast antivirus, Utorrent, Discord, Geforce Experience in včas kak Steam. Par Firefox zavihkov in poraba rama je med 10-12GB. Mam pa 32GB DDR5.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je dvorjan napisal:

ROTFL

 

Če nimaš ravno stroja za 4K/8K video editing, ne vem, zakaj bi človek rabil več kot 16 GB (še 8 GB je za domače mašine dovolj).

Trenutno jih imam 16 GB in sem zaradi menjave procesorja, grafične in prehoda na 1440p ultrawide gaming prišel na ozko grlo ravno pri ramu.

 

Lahko bi vzel 32 GB ampak sem na amazon.de dobil 64 3600mhz za 150 eur. Tako da nisem niti veliko razmišljal o 32. DDR4 se je pač pocenil zaradi prihoda DDR5.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.