Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

dne 3. 8. 2023 ob 20:07 je godlike napisal:

Tipkovnica. Uuu

 

Samo meni je delala kišta ok 2 leti, tak da ni menjava CPU-ja kriva.

 

Dajmo času čas. Če in ko crkne rešujem naprej.

 

GPU pa rabim novi ja. Samo me denarnica boli. Bo verjetno proti koncu leta. Gledam kak TUF 4070.

 

Vsi moji posegi, čiščenja in posodablanja, so izgleda zalegli.

Kišta od takrat prede kot mucek.

 

Še naprej bom teral 5-6 let staro inštalacijo. Pa samo grafična, je  ista, kot je bila ob namestitvi. Pa tudi W10 je šel na W11. 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povejte mi, računalničarji...

Lahko kako dam HDD diske pod geslo, če ustvarim "guest1" račun na Win7? Vrže mi samo Bitlocker, ki pa še kriptira podatke, kar pa na 10 TB traja 1 teden.

Rad bi samo neko simpl rešitev, da dam diske pod geslo, ali pa jih skrijem za določene uporabnike.

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če boš dal gor bitlocker, bodo še vedno vsi na mašini lahko dostopali od njih.

To samo pomeni, da če ti disk odšraufam in v drugo mašino dam, ne bo podatkov. V službi imam bitlocker in morem ob vsakem zagonu geslo vpisat.

 

Torej predvidevam, da to za tebe odpade.

 

Če bi rad skril mapo na disku, jo daš v hidden in nastavit, da skritih map ne prikazuje.

Druga opcija je desni klik na disk -> lastnosti -> Varnost in nastaviš uporabnika, ki nima dostopov. Tudi mapi lahko na enak način urediš dostope.

 

Upam res res še kje ne uporabljaš Windows XP in je to kakšna druga nepoznana okrajšava 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je godlike napisal:

Če boš dal gor bitlocker, bodo še vedno vsi na mašini lahko dostopali od njih.

To samo pomeni, da če ti disk odšraufam in v drugo mašino dam, ne bo podatkov. V službi imam bitlocker in morem ob vsakem zagonu geslo vpisat.

 

Torej predvidevam, da to za tebe odpade.

 

Če bi rad skril mapo na disku, jo daš v hidden in nastavit, da skritih map ne prikazuje.

Druga opcija je desni klik na disk -> lastnosti -> Varnost in nastaviš uporabnika, ki nima dostopov. Tudi mapi lahko na enak način urediš dostope.

 

Upam res res še kje ne uporabljaš Windows XP in je to kakšna druga nepoznana okrajšava 😉

 

Pardon, Win7 imam. Za to, za kar potrebujem računalnik, je to to.

 

Sem probal sedaj zadnjo opcijo, verjetno je "authenticated users" to kar iščem? In obkljukam vse deny kvadratke? Poleg authenticated users mi ponudi še administratos in pa system.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

7 je že ok.

XP pa bi bil res arhajičen.

 

Jaz zdaj gledam na W11.

Kliknem na uporabnika in potem spodaj Edit.

Pa sem Full control dal na Deny in potrdil. Pa nisem imel več dostopa do mape/diska.

 

Sem poiskal navodila za W7:

WWW.UWEC.EDU

In many cases, you will need to change the permissions that a certain group or individual user has to a file or folder. For example, you can...

Pa razdelek: Setting Permissions

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je godlike napisal:

7 je že ok.

XP pa bi bil res arhajičen.

 

Jaz zdaj gledam na W11.

Kliknem na uporabnika in potem spodaj Edit.

Pa sem Full control dal na Deny in potrdil. Pa nisem imel več dostopa do mape/diska.

 

Sem poiskal navodila za W7:

WWW.UWEC.EDU

In many cases, you will need to change the permissions that a certain group or individual user has to a file or folder. For example, you can...

Pa razdelek: Setting Permissions

 

 

Hvala lepa za tole.

No, čeprav sem administrator, mi je zaklenilo disk. Nimam pojma zakaj in kako to popraviti. Na drugih računih pa deluje pravilno.

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
dne 27. 8. 2023 ob 21:24 je godlike napisal:

 

Vsi moji posegi, čiščenja in posodablanja, so izgleda zalegli.

Kišta od takrat prede kot mucek.

 

Še naprej bom teral 5-6 let staro inštalacijo. Pa samo grafična, je  ista, kot je bila ob namestitvi. Pa tudi W10 je šel na W11. 🙂

Ekola, spet jo je odneslo.

 

Sedaj smo vsi uporabniki bolj pozorni. In res, ponovno je bila uporaba Edge-a.

Drugače lahko dneve laufa in ni težav.

 

Tokrat sem naredil repair, saj remove & install ni mogoč.

Če bo še naprej, bom pač Edga ukinil iz uporabe.

 

 

Drugače pa vem ja, svetujete reinstall, samo rad vem vzrok in ne na slepo reinstall.

 

Sem zmes imel drugo težavo. Mašina je po par urah začela pihat. pogledam Task-e in uTorrent(po 2-eh letih, sem ga spet nekaj nucal ) začel CPU nabijat.

Torej update uTorrent-a => ni boljše.

Sem ga zamenjal za qBittorrent in je problem rešen.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 16. 9. 2023 ob 10:38 je godlike napisal:

Ekola, spet jo je odneslo.

 

Sedaj smo vsi uporabniki bolj pozorni. In res, ponovno je bila uporaba Edge-a.

Drugače lahko dneve laufa in ni težav.

 

Tokrat sem naredil repair, saj remove & install ni mogoč.

Če bo še naprej, bom pač Edga ukinil iz uporabe.

 

 

Drugače pa vem ja, svetujete reinstall, samo rad vem vzrok in ne na slepo reinstall.

 

Sem zmes imel drugo težavo. Mašina je po par urah začela pihat. pogledam Task-e in uTorrent(po 2-eh letih, sem ga spet nekaj nucal ) začel CPU nabijat.

Torej update uTorrent-a => ni boljše.

Sem ga zamenjal za qBittorrent in je problem rešen.

utorenta že par let ne uporabljam ravno zaradi tega ker je ratu požrešen in zaradi reklam. 

ko si pa grafiko omenju, malo poglej radeone. so malo bolši price/performance. sploh če ne boš uporablju rayetracinga

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je TBA napisal:

utorenta že par let ne uporabljam ravno zaradi tega ker je ratu požrešen in zaradi reklam. 

ko si pa grafiko omenju, malo poglej radeone. so malo bolši price/performance. sploh če ne boš uporablju rayetracinga

Jaz ti iz prve roke lahko povem da mi je 7900XT super, pa sem bil sedaj leta pri zelenih sosedih

 

Če imaš 1440p navadnega kupiš 6800XT in imaš mir

 

Za 4k pa pač 7900XTX, cene so ful padle odkar sem jaz nabavljal, zdaj dobiš že za 800 eur.

 

Pridejo pa naslednji mesec tudi 7800XT

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Reklame se je vgasnilo v naprednih nastavitvah 😉

 

Tudi Azureusa/Vuze sem leta naprej uporabljal v classic mode, ne glede da so vsi bli na utorrentu.

Pač dokler deluje, ne vem zakaj bi šel na hipe robo.

Tudi jaz nisem torrentov zmes vsaj 1 leto vžgal.

 

Grafika. Hjaa, zvest privrženec ATI-ja. Do danes si še nisem lastil niti enega geForca. Me pa je razjezlo, ker je moja trenutna grafična šla prehitro na legacy gonilnike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je TBA napisal:

utorenta že par let ne uporabljam ravno zaradi tega ker je ratu požrešen in zaradi reklam. 

ko si pa grafiko omenju, malo poglej radeone. so malo bolši price/performance. sploh če ne boš uporablju rayetracinga

 

To sem hotel citirat in nikakor ne uspem na telefonu združit.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Nič kaj posebnega gledu sm p/p,.. HDRja ne rabim (bojda ni ravno najboljši), pa ker imam že Della doma sem vzel:

 

WWW.DELL.COM

Shop the Dell 27" Gaming Monitor (G2724D), featuring QHD Fast IPS and VESA Display HDR™ 400 technology, and height-adjustable stand...


IPS, 165Hz pa, da se bo dalo po-editat še kaj gor, kako bo dejasko pa ne bom vedel dolker ga ne priklopim 😅

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko si pa dal, ker je bil sigurno več, kot pa 240€ :). 

Zakaj bi bil 4k 60hz boljsi ? Jaz ravno to ne razumem, da bi kupil 4k monitor kao za igrce a nakoncu ima 60 hz... Za mene je to waste of money. Razn, ce ga bos imel za gledanje filmov, ampak za to poskrbi 55" 4k tv :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je dvorjan napisal:

Bi bilo bolje, če bi vzel 4K monitor in 60 Hz osveževanje slike. #mojadvacenta

 

Zakaj pa? Vzel je 27 colskega, kjer 4K sploh ne rabiš.

 

Za 4K mislim, da je smiselno šele pri 32 inč pa za moje pojme mora bit curved. :punk:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je pa curved nekaj najboljšega kar je. Je pa res, da ko ga prvič kupiš je en teden "uvajanja" tako kot recimo otročka v vrtec. A ko se navadiš je tole zame čist top. A zakaj? Razlaga je geometrija in delovanje človeških oči. Pri monitorjih pač sediš bližje kot recimo pred TV-jem in v kolikor je ekran večji (32 inč ali več) je pri ravnem ekranu levi in desni rob bistveno dlje kot sredina. Zato morajo oči kar pošteno delat in spreminjat goriščno razdaljo leče na to kam gledaš.

 

Pri curved pa je razdalja, ne glede kam gledaš, na monitorju, vedno enaka. In sam sem ugotovil, da pri curved monitorju nisem nikoli utrujen kot sem bil včasih pri ravnem zaslonu. Zato sem si takega kupil tudi za v službo, ker mi ga seveda po standardih firma ni dolžna kupit. Tko da men je cool, lahko pa da drugim ni, ampak še 1x - rabiš cca 1 teden prilagajanja na ukrivljen ekran, ker na začetku je bilo vse čudno in nelogično, tako da sem najprej mislil, da sem se nategnil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ukrivljen ekran je smiseln od 32'' naprej ja, je pa čist stvar okusa. Sam mam tut 27'', raven, 1440p 165Hz. Edino kar boš ugotovu je, da so 1080p youtube videii kr naenkrat vidt slabš in boš od začetka mal kislo gledu budget youtuberje 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.