Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

pred 6 urami je Jaka32 napisal:

Mogoce kdo ve, zakaj se mi tole naredi vsake toliko casa? Racunalnik zmrzne za 1 minuto, ne mores nic s tipkovnico preprecit (ctrl, alt, delete) itd. Potem pa tole napise in se zrusi, ponovno zazene oz. napise da moram bootat in izbrati disk s katerega bom bootal.

 

20231005-141106.jpg

So ti ostali že kar nekaj stvari napisali. Dober podatek je, če veš kdaj se je to začelo pojavljati - recimo ko imaš priključeno kakšno zunanjo napravo (USB disk, USB ključek,...) ali pa, če si dodajal kakšno strojno opremo? Mogoče se ti to pojavlja od kakšne nevihte naprej (grmenje in podobno...). Ma možnosti je skoraj "nešteto" - lahko je tudi samo kakšna komponenta...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je TBA napisal:

ka pa vem če je CPU glavni faktor, prej grafična mogoeč mal ram. sam mam 5900x in 3080. vem da procesorja vsaj še 1 do 2 leti ne bom menju sploh k igram na 1440p kar bolj bremeni grafiko. na COD MW2 doseže 120-140 fps na trenutnih nastavitvah. 

 

Evo, tole je tipična izjava tega foruma :lol:

 

1. Nekdo predloži mnenje

2. Človek da komentar na to mnenje, ki ga podkrepi z dokazi

3. Nekdo reče "kaj pa vem"

 

Stari :rispekt:

 

Džabe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

 

Evo, tole je tipična izjava tega foruma :lol:

 

1. Nekdo predloži mnenje

2. Človek da komentar na to mnenje, ki ga podkrepi z dokazi

3. Nekdo reče "kaj pa vem"

 

Stari :rispekt:

 

Džabe

Maš prou. Tist k vejo tak vejo.

Pri višji resoluciji bolj trpi grafična in manj cpu (dokazano), tak da več pridobiš z nakupom boljše grafične. Je pa res, da bo vedno nekje botleneck in da ni glih smotrno laufat najnovejšo serijo grafične na 10 let starem cpu. 

Škoda, da mava isti problem. Pri menjavi na novejši CPU morava menjati še plato in rame. 🤣🤑🤑🤑

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 10/5/2023 at 6:13 PM, Jaka32 said:

Računalnik je spihan in čist, tudi pregreva se ne.

Sumim na utorrent, ker je preverjal datoteke in verjetno obremenil disk. Disk je pa nov, letošnji, na katerem imam filme in ostalo. Na SSD disku pa imam samo Windowse. Zanimivo, da se Windowsi sesujejo (saj se, kajne?), torej je s SSD diskom nekaj? Ampak dvomim, lani vem da sem pregledal z nekim programov pa je bil na 98% zdravja.

Je pa zanimivo, tudi če utorrent ne preverja datotek (enkrat traja, da mi zapre program in potem normalno deluje vse, drugič pa takoj zapre program in takrat potem preglejuje datoteke), se mi je vseeno parkrat naredil ta blue screen.

Google pravi:

The KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR bug check has a value of 0x0000007A. This bug check indicates that the requested page of kernel data from the paging file couldn't be read into memory.

 

Torej ko dela paging (kopira stvari iz diska v ram in obratno) se ti usuje. Če je disk nov potem je velika verjetnost RAM. Lahko si pa rojen pod srečno zvezdo in si dubu fault ssd ampak ja. Za RAM check maš:

https://www.memtest86.com/

On 10/5/2023 at 6:13 PM, Jaka32 said:

Glede na to da ne morem prestavit torrente iz utorrenta na drug program, bom verjetno še nekaj časa imel tako sr*nje, glede na naši DL hitrost (max 730 kB/s).

 

Zakaj ne? Skopiraš fajle drugam, v novem programu odpreš .torrent datoteko in za download path nastaviš prestavljene datoteke, naredi checking in je to to.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj sem prepucal prah treh računalnikov in v dva vtaknil nov m.2 disk. En računalnik ima že pripravljen "heat sink" (zniža temperaturo cca 5 stopinj), .... razmišljam, da nabavim za obstoječa dodatne hladilnike .... tempreatura brez njih je bila včeraj 45-65 stopinj.

 

image.jpeg

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Škodit ne more, pa 6.94€ ni nek hud denar, samo vzami si malo z rezervo tistih 10-30. Sam sem en M.2 disk tudi prenesel s starega PC-ja, prej nisem imel heatsinka, pa ni blo nobenega problema sicer, pa je bil primarni disk. V tem PC-ju ga imam za drugi disk, pa sem vseeno dokupil, ker je poceni in pa zaradi izgleda, ko sm glih sestavu celo kišto novo, in je bil disk edina modra stvar 😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 10. 2023 ob 12:11 je Janez007 napisal:

Včeraj sem prepucal prah treh računalnikov in v dva vtaknil nov m.2 disk. En računalnik ima že pripravljen "heat sink" (zniža temperaturo cca 5 stopinj), .... razmišljam, da nabavim za obstoječa dodatne hladilnike .... tempreatura brez njih je bila včeraj 45-65 stopinj.

 

image.jpeg

 

image.png

45-65 je pomoje čist ok. Temperatura je zelo odvisno od ventilacije ohišja. 

Sam mam evo+ sicer 1TB in je na 60°C. Kar je normalna temperatura. Na samsungovi strani sem nekje prebral, da je vse do 70°C ok.

85°C je kritična temperatura pri kateri lahko crkne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 10. 2023 ob 13:50 je vzupan3 napisal:

Sam tejle NVME M.2 diski so top. Sem zamenjal z HD diskom in je razlika neverjetna. Gre sicer za Samsung 980 SSD in ne EvoPlus, ampak razlika je vseeno neverjetna.

Že SSD (sata6) vs HDD je ogromna razlika. SSD vs M.2 pomoje ne opaziš glih razen če veliko prenašaš datoteke. 

sem ravno v precepu al naj dodatni M.2 nabavim (kar bi moral razkopati mašino, ker je za grafično kartico in shildom od plate) ali pa kr obični SSD ker mam opcijo ''hot swap'' in ga samo navijačim na modul in le tega vtaknem v ohišje. 

kak predlog?

 

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem imel isto dilemo, naročil 2,5" SATA SSD EVO 870, potem pa se je dobavitelj zmotil in dobavil EVO 970 PLUS. Sem zaenkrat zelo zadovoljen ... zadeve tečejo gladko, naročil sem že 3 hladilnike ... nižja temperatura tudi ne škodi, sploh če gre za varnost spravljenih podatkov. 

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klasicne 2,5" SSDje imam na 30C, medtem k je pa m2 vedno med 45-50C. Je pa to normalno glede na to da je privijacen direkt za GPUjem in tocno pod CPUjem. Sem takrat kupil tudi hladilnik za m2 od be quiet in ne opazim nobenih temperaturnih razlik.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Jaz imam naročenega SN850X za rojstnodnevno darilo, pa ga še kar ni.

 

Ima pa moja plata X570 že avtomatsko za heatsink podporo - @Janez007 če tvoja nima si naroči, tako kot je rekel @samSimon, 2 pivice pa maš

 

V resnici mi je dolgčas, pri Mazdi trenutno ni nobenih pravih skrbi. Razen sladkih - razmišljam, kateri akumulator bi bil dober nakup, kakovosten, a ne preveč drag??? :) 

 

Sam pa že od začetka kupujem samo Samsung SSD-je in še nobeden ni "odletel". Tako da ostajam pri Samsungu. Danes sem še za tretji domač PC naročil enega EVO 970 PLUS 2TB. Mogoče bom še vse tri nadgradil s 16 na 32 GB RAM (imam pa notri različne in moram pazit, da bo šlo skupaj). 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

 

V resnici mi je dolgčas, pri Mazdi trenutno ni nobenih pravih skrbi. Razen sladkih - razmišljam, kateri akumulator bi bil dober nakup, kakovosten, a ne preveč drag??? :) 

 

Sam pa že od začetka kupujem samo Samsung SSD-je in še nobeden ni "odletel". Tako da ostajam pri Samsungu. Danes sem še za tretji domač PC naročil enega EVO 970 PLUS 2TB. Mogoče bom še vse tri nadgradil s 16 na 32 GB RAM (imam pa notri različne in moram pazit, da bo šlo skupaj). 

Normalno :D 

 

Samsungi so top, tale WD je drugače identičen kot 990 PRO

 

https://www.tomshardware.com/reviews/best-ssds,3891.html

 

 

Ko menjam, bom verjetno ostal samo na nvme 2TB + navaden 2.5 samsung SSD 1TB. Tako da če kdo rabi 160 GB ssdje da se malo igra, imam nekaj od tošibe, tiste taprve še - dela ko šus

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uč se mi je zataknil za tole zadevo, ker G9 je pač preširok ampak G8 pa hmmm, zgleda kr ok.

 

WWW.SAMSUNG.COM

85 cm (34") OLED Odyssey Gaming monitor G85SB z očarljivim pogledom v OLED, navdušujočo hitrostjo, igranjem v oblaku na...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Boss napisal:

Uč se mi je zataknil za tole zadevo, ker G9 je pač preširok ampak G8 pa hmmm, zgleda kr ok.

 

 

G9 49" je res malo prevelik 🤣:P :) :punk:... 

 

image.jpeg

 

Ce ga primerjam s sedanjim 32" Philipsom :)

 

image.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Boss napisal:

Uč se mi je zataknil za tole zadevo, ker G9 je pač preširok ampak G8 pa hmmm, zgleda kr ok.

 

WWW.SAMSUNG.COM

85 cm (34") OLED Odyssey Gaming monitor G85SB z očarljivim pogledom v OLED, navdušujočo hitrostjo, igranjem v oblaku na...

 

Jaz bi vzel to.

 

https://www.amazon.de/-/en/Alienware-AW3423DWF-Inch-WQHD-3440x1440/dp/B0BHTDDMDN

 

Popravljeno od NevLado
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Boss napisal:

Ja tole me najbolj bremza, ker človek bi verjetno pričakoval vsaj 600.

 

Tale AW je vrhunski, kupil sodelovec in je za prste obliznt

 

Če iščeš navadnega, imaš della za pecto eur, UW 1440p 144hz - meni je bil to best buy

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.