Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Še dobro, da ni zaradi zastarelega biosa nove plošče crknil procesor, kot se je zgodilo meni ... 

 

WWW.FORBES.COM

AMD has issued a new statement concerning recent problems with its Ryzen 7000 CPUs frying themselves.

 

https://www.mazda-si.net/topic/11436-računalništvo/?do=findComment&comment=531165

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Še dobro, da ni zaradi zastarelega biosa nove plošče crknil procesor, kot se je zgodilo meni ... 

 

 

 

Zajebavaš...resno?!!!😯😯🥺

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je skritikrt napisal:

Zajebavaš...resno?!!!😯😯🥺

Sem pisal o tem. Celo sem te mislil na to težavo spomnit, ko si razkazoval nove komponente, pa sem si rekel, ti pa to sigurno veš ... Ampak, konec dober, vse dobro. 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Janez007 napisal:

Sem pisal o tem. Celo sem te mislil na to težavo spomnit, ko si razkazoval nove komponente, pa sem si rekel, ti pa to sigurno veš ... Ampak, konec dober, vse dobro. 

 

😉😂🤣🤨 

 

Je rekel na servisu,da tud njemu najprej ni šlo v račun....

Pravi,da te mini-ITX ne grejo toliko v promet...sploh pa te drage ne...pol pa pr uvozniku mesece leži,in imamo drek🤨

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Janez007 napisal:

Še dobro, da ni zaradi zastarelega biosa nove plošče crknil procesor, kot se je zgodilo meni ... 

 

WWW.FORBES.COM

AMD has issued a new statement concerning recent problems with its Ryzen 7000 CPUs frying themselves.

 

https://www.mazda-si.net/topic/11436-računalništvo/?do=findComment&comment=531165

 

Hvala bogu, da imam Intel vedno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je godlike napisal:

Hvala bogu, da imam Intel vedno.

Jaz ne bom nič drugega rekel,kot pa,fajn,da sta oba,in da sedaj AMD Intelu "jebe mamo", k koliko sem jaz takrat plačal za tistega i7-4790K...kot da je iz zlata...

Je pa res,da cel čas dela BP...tudi ostali Inteli E6300 in E8400 sta...kot tudi Ryzen v family-pcju...vse v redu dela...ne bom pljuval nikogar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, konkurenca mora bit.

 

Se mi zdi, da je celo 11700K bil malo cenejši kot primerjiv Ryzen.

 

Procesorji meni vedno delajo BP. Rws pa da so Inteli. Tokrat sem skoraj vzel Ryzen-a, pa je le intel dal Pci-x gen.4 ven.

No jaz sem imel težave z AMD Athlon 1000. Res da je šil Intela, samo se je tak grel, da ga Zalman poleti ni uspel hladit, ko sem igre nažigal in je piskala plata. Mislim, da je poleti 30°C+ zunanje laufal pod obremenitvijo na 78°C.

 

Ma ja, že na GeForce-a sem prešel, ne moreš vsega na 1x 😆

 

Pri E8400 mi je po 12 letih ruknila plata. Gigabyte.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Scr3am napisal:

A 78C je kao to much za cpu pod obremenitvijo ?

Jaz bi rekel,da v bistvu ne,a je spet "jeba v detajlu"

Gre za to,da če imaš konstantno tako temp,je čist OK,samo ko imaš kratke špice,zna biti problem.

Odvisno od tega,kaj boš hladil,potentnosti hlajenja,termalne mase hlajenja,term. paste itd.....

Tukaj se hitro pozna razlika med vodnim hlajenjem (in seveda ali je to AiO ali custom Loop) in zračnim hlajenjem in seveda spet odvisno kakim zračnim hladilnikomohišjem ventilatorji itd...

Tukaj je včasih termalna masa lahko prednost,včasih pa ne,ker če je zračno hlajenje res vrhunsko,lahko pri "špicah" res dobri heathpipeji hitreje odvedejo določeno količino toplotne energije...seveda le če na drugem koncu heathpipejev ni "ozkega grla" pri odvajanju.

Gre za to-heathpipeji so neverjetno hitri...a v bistvu ne hladijo,ampak le prenašajo toploto na hladnejši konec-stran od vira,kar pa seveda za sabo potegne veliko predpogojev,da je zadeva res odlična.

Tukaj je pri vodnem lažje,a ima tudi vodno določene slabosti...predvsem pri konstantnih ekstemno visokih (na meji zmogljivosti hladilnega sistema) obremenitvah...skratka ko je sistem nasičen do konca,je "fajront",ker na koncu tudi vodno mora odvesti toploto na okoliški zrak...in ravno tu je pogosto problem pri slabših sistemih-poceni ventilatorji z slabo zmogljivostjo in veliko restrikcije...tu se ne da čarati.

 

Jaz bi rekel-moraš vedeti,kaj boš z sistemom delal,in glede na to izbrati hlajenje.

Tukaj reči,da je vodno najboljše,kupiti en poceni npr. "kr en Corsair sistem",in misliti,da je to "bomba"...zna biti "brca v temo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Intlovi procesorji lahko obratujejo do 100 stopinj (vsaj moj i7 8700), Ryzen pa do 95 stopinj (vem za 7900). Obema sem znižal napetost obratovanja in jima delovno temperaturo znižal za cca. 10 stopinj, kar je posledica nižje porabe moči. Pri Ryzenu je več možnosti, ker so odklenjeni (znižal-premaknil sem krivuljo napetosti za 25 enot navzdol), intlovi brez končnice K pa o zaklenjeni in sem nastavil negativen offset za 0,12 V. Glede na Cinebench 2024 se je zmogljivost s tem celo povečala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je skritikrt napisal:

Jaz bi rekel-moraš vedeti,kaj boš z sistemom delal,in glede na to izbrati hlajenje.

Tukaj reči,da je vodno najboljše,kupiti en poceni npr. "kr en Corsair sistem",in misliti,da je to "bomba"...zna biti "brca v temo.

Takrat leta 2000 je bil drugi svet.

Intel je imel stock hlajenje, ki je bilo super. AMD pa nič.

In takrat je nekje Zalman prišel na trg. Se ne spomnim, da bi takrat že bilo komercialno vodno hlajenje ali pa kaki heat pipe-i.

V glavnem stock bios omejitev za max temperaturo je piskala ob konstantnih obremenitvah.

AMD je bil takrat znan, da ni imel toplotne zaščite in si ga lahko dobesedno scvrl.

 

Imel sem pa ATI grafo, ki je redno delala na 95°C, pa 4 leta ni bilo težav. Pač je bila znana po vročem delovanju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

Takrat leta 2000 je bil drugi svet.

Intel je imel stock hlajenje, ki je bilo super. AMD pa nič.

In takrat je nekje Zalman prišel na trg. Se ne spomnim, da bi takrat že bilo komercialno vodno hlajenje ali pa kaki heat pipe-i.

V glavnem stock bios omejitev za max temperaturo je piskala ob konstantnih obremenitvah.

AMD je bil takrat znan, da ni imel toplotne zaščite in si ga lahko dobesedno scvrl.

 

Imel sem pa ATI grafo, ki je redno delala na 95°C, pa 4 leta ni bilo težav. Pač je bila znana po vročem delovanju.

Takrat jaz še nisem bil v svetu PCjev...moj prvi je bil ko so prišli ven Core 2-Duo...kupil E-6300 in Asus P5W-DH DeLuxe (prva,k jih je podpirala), in hladilnik Thermaltake Blue Orb (booomba hladilnik😋) in Intel skoz za najmanj 35% navit😁...tudi 45% je šlo BP😯 

To je bil pol že čisto drugi svet,in "strel v tilnik" AMDju za mnoooooga leta....AMD se ni in ni pobral,Intel je pa začel izkoriščati dominantni položaj na trgu z višanjem cen.....zgodovina pač..ni to bilo lih fajn za nas uporabnike...to,kar pa je sedaj,je pa super...mal en,mal drug,dobra roba,OK cene,in krasna izbira👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Janez007 napisal:

 

Ampak je sin po teh začetnih pripetijah z Ryzen 7900 zelo zadovoljen. Sta pa res to 2 kar različna svetova (Intel-AMD), vsak s svojimi forami.

Za igre so te novi ryzeni noro dobri, sploh x3d nimajo konkurence

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ryzen 7 5800x3d se zmeri najboljsa odlocitev, kljub temu da je se na AM4 platformi. Menda je dost problemov glede kompatibilnosti na AM5 platformi in DDR5 🤷

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Scr3am napisal:

Menda je dost problemov glede kompatibilnosti na AM5 platformi in DDR5

Radi pozabljamo,da je pri vseh novih podnožjih,novih tipih DDR itd tako bilo...in zmeraj bo...se pač mora "unesti",in to je to.🙄

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Scr3am napisal:

Ryzen 7 5800x3d se zmeri najboljsa odlocitev, kljub temu da je se na AM4 platformi. Menda je dost problemov glede kompatibilnosti na AM5 platformi in DDR5 🤷

meni še vedno 7900xt spi v primerjavi s procesorjem, ki dela na polno, komaj dohaja za 144hz gaming

 

bi moral takrat kupil 7800x3d, ma je to toliko denarja, da me bo baba izselila vun iz bajte vsak čas

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je NevLado napisal:

bi moral takrat kupil 7800x3d, ma je to toliko denarja, da me bo baba izselila vun iz bajte vsak čas

Ne vem,če te prav razumem🤔...kupiš boljši CPU,in še tečne babe se losaš😃👍...win-win kombinacija...kaj češ lepšega😁😉

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je skritikrt napisal:

Ne vem,če te prav razumem🤔...kupiš boljši CPU,in še tečne babe se losaš😃👍...win-win kombinacija...kaj češ lepšega😁😉

hvala bogu nimam tečne babe, ma ko sem par mescev vsakodnevno zapravljal za te računalniške komponente je mela neki na temu :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je NevLado napisal:

meni še vedno 7900xt spi v primerjavi s procesorjem, ki dela na polno, komaj dohaja za 144hz gaming

 

bi moral takrat kupil 7800x3d, ma je to toliko denarja, da me bo baba izselila vun iz bajte vsak čas

Kateri komi dohaja 144hz ? Pa 144hz moj jajc R5 3600 z lahkoto dohaja :D. Je pa res da imas ti vrjetn 2K ce ne celo 4k ?

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Scr3am napisal:

Kateri komi dohaja 144hz ? Pa 144hz moj jajc R5 3600 z lahkoto dohaja :D. Je pa res da imas ti vrjetn 2K ce ne celo 4k ?

Ja, jaz imam UW, torej NE 2560x1440 ampak 3440x1440... tako da po številu px za skoraj 1/3 presega klasičen 1440p - https://www.dell.com/en-us/shop/dell-34-curved-gaming-monitor-s3422dwg/apd/210-azep/monitors-monitor-accessories

 

Navaden 5600x ni zmogel sprocesirat toliko ukazov, sem se vrtel tam okol 120fps

 

V CoD Warzone imaš opcijo vklopit latency za GPU in CPU, pa je GPU večino časa na 4-5ms, CPU pa 5-6ms.

 

Takole na prvo žogo bi si upal trdit da bi z 7800x3d in slabšo grafično npr 6800xt vseeno prišel na 144fps

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ima kdo kaj izkušenj z testiranjem oz. stresstesti integrirane gafe?

Furmark noče,OCCT tudi ne🤨

 

Sem spustil Prime95,in dela BP...sam grafo ne obremeni,pa sprašujem,če kdo ve za kak free program,k bi obremenil do konca...

 

Sem dokončno sestavil in pospravil kablovje,k tip z Mlacoma je pustil vso solato "na očeh"...je kar jeba,k ni placa...sem mal poslikal,sam ne moreš,da bi se lepše videlo...res jeba z takim ohišjem.

Sem pa za foro poizkusil,če bi not pasal tudi Prolimatech Ultra Sleek Wortex 14...ista debelina ventilatorja-komot bi,sam bimoral z gumicami pritrditi...kdor ne ve-ta vent. je potenten za popi...tudi kakega klasičnega 2,5cm debelega 14cm ventilatorja "poščije"😲👍

Sam dragi so kot žafran😬

IMG_20240412_120903.jpg

IMG_20240412_120829.jpg

IMG_20240412_103825.jpg

Capture 3.jpg

Capture 2.jpg

Capture.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se da predvideti kdaj bo grafična kartica šla po gobe?

Oziroma obstaja kak test (kot pri trdih diskih) da ti pokaže zdravje?

Parkrat mi zmrzne na 100% delovanja, čeprav ne vem od kje nabije toliko, ker ne uporabljam nič. Spet sumim na torrente, ker ponavadi se to naredi, ko dam hitrost na max. Sicer po ekranu lahko klikam, ni teme, ampak na upravitelju opravil mi kaže da so diski na 0% in grafična na 100% delovanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.