Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Tine1966 napisal:

Pozdravljeni

 

Danes sem opravil servis moje MAZDA 6 CD 150 (178000km) pri avto Ferk v MB . 

Ker poznam mehanika sva se kar lep čas pogovarjala o mali ketni .
Predlagal mi je , naj jo čimprej zamenjam , ker imam prvo ketno iz leta 2015 in je nevarno da zruži .
Imeli so že 5 primerov , da je zružla ketna brez bilo kakšne prižgane lučke . Letniki pa 2015,2017,2018 .

Čakam na predračun komplet menjave in dela . Znanec mi je reko , da ga je prišlo vse skupaj malo manj od 1400 evrov . 
A je komu znana cena ?

 

lp Tine

 

Za zamenjavo verige na oljni črpalki je prišlo 1400€? Če misliš to, potem je to precej velikanski znesek...

Popravljeno od luxxx7
Napisano
pred 1 uro je Scr3am napisal:

Vseglih ce dajo jermena nazaj. Jebes tako "ketno"

'Ketnico' misliš... 😬

Napisano
pred 6 urami je Brane napisal:

Ta stare Mazde so imele ketno ta nove imajo ketnico

Dizli. Bencinarji imajo se vedno ornk ketno.

Napisano

Jo zamenjaš, ko je čas in je mir. Ketnica gor ali dol. A nimajo tudi novi bmw- ji  ketnice? 🤔

 

 

Napisano
pred 3 urami je Scr3am napisal:

To si sedaj napisal, kot da bos zarnico za 4e zamenjal.

Kar moraš naredit ni težko. 🤗

 

 

Napisano

Tem novim zvanim ketnam se reče verižica. Drugače pa bencinar skyactiv G nima problemov z verižico ker tudi navora nima nič v primerjavi z dizlom. Saj če boš dizla vozil ko po jajcih in nikoli pohodil na polno, olje menjaval na max 10000km bo tudi mir z verižico samo potem brezveze dizla kupit. Dizla kupiš da imaš nekaj od navora ki ga ponuja. Drugače pa jutri peljem mazdo na barvanje so mi na zadnjih levih vratih naredili globok ris dolg 15cm in ga peljem k autocommercu na barvanje. Dobim pa nadomestnega mercedes GLB da vidim kako gre. Za primerjavo Mercedes GLB ima bencinski motor H5H oziroma OM282 ki so ga razvili mercedes nissan in mercedes 1,3 tce 160KM. Ta mercedes glb pride okoli 40000€ renault z enakim motorjem npr megan pa 22000€. Kdo je zdaj tu nor, ajde rečem da imaš mercedesov motor ne pa neko mešanico po moje se še kaki del od tatre najde not. kam smo prišli, težko najdeš čistokrvni avto znamke.

  • Všeč 4
  • Haha 2
  • Žalosten 1
Napisano
pred 12 minutami je scania napisal:

Tem novim zvanim ketnam se reče verižica. Drugače pa bencinar skyactiv G nima problemov z verižico ker tudi navora nima nič v primerjavi z dizlom. Saj če boš dizla vozil ko po jajcih in nikoli pohodil na polno, olje menjaval na max 10000km bo tudi mir z verižico samo potem brezveze dizla kupit. Dizla kupiš da imaš nekaj od navora ki ga ponuja. Drugače pa jutri peljem mazdo na barvanje so mi na zadnjih levih vratih naredili globok ris dolg 15cm in ga peljem k autocommercu na barvanje. Dobim pa nadomestnega mercedes GLB da vidim kako gre. Za primerjavo Mercedes GLB ima bencinski motor H5H oziroma OM282 ki so ga razvili mercedes nissan in mercedes 1,3 tce 160KM. Ta mercedes glb pride okoli 40000€ renault z enakim motorjem npr megan pa 22000€. Kdo je zdaj tu nor, ajde rečem da imaš mercedesov motor ne pa neko mešanico po moje se še kaki del od tatre najde not. kam smo prišli, težko najdeš čistokrvni avto znamke.

Pri kolkih kilometrih pa je pametno zamenjati to ketnico? 🤔

 

 

Napisano
Pravkar je amatej napisal:

Mislim, da ima Diesel CLA Reaultovo mašino. Toliko o MB in njihovi muhici.

Dacia=mercedes. 😂

  • Haha 3
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Napisano
Pred eno uro je amatej napisal:

Mislim, da ima Diesel CLA Reaultovo mašino. Toliko o MB in njihovi muhici.

Tako je, tudi c b in a ga imata in sicer r9m ali mercedesova oznaka om626. Saj naceloma ni slab motor, slabi so dodatki kot so egr dpf gpf. Zdaj pri 1,3 bencinarju je ze vgrajen gpf fikter trdih delcev tako da se party lahko zacne. Edino kaj se je mercedovega je menjalnik pa se to se preizkusa getragov 7dct300, ki ga pa najdes v fordu, renaultu... cez par let se bo edino dizajn in znacka mercedesova. Kar je pa pozitivno na servis lahko gres k daciji, renaultu, nissanu ali mercedesu zeloooo siroka servisna mreza.

Pred eno uro je Alex napisal:

Pri kolkih kilometrih pa je pametno zamenjati to ketnico? 🤔

Jaz bi na kaksnih 150000km preveril na 200000km pa za ziher menjal.

Napisano

Mercedese pa res ne smeš kupovat v območju lowend modelov... boš hitro zasovražil znamko.

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Dacia=mercedes. 😂

Vbistvu ja samo pleh imas boljsi, pa se to dvomim ker renault ima dober pleh😅😅😅😅. Me pa zanima ce bodo nadomestni deli v enakem rangu

pred 1 minuto je Boss napisal:

Mercedese pa res ne smeš kupovat v območju lowend modelov... boš hitro zasovražil znamko.

Mercedes se zacne pri crki c 🙂 drugace pa je mene precedes prepriceval do om646 motorja 2.2 170KM in menjalnikom 5g 722.6 od tam naprej z motorjem om651 in 7g 722.9 menjalnikom sem se jaz poslovil od njih.

Napisano
29 minutes ago, scania said:

Jaz bi na kaksnih 150000km preveril na 200000km pa za ziher menjal.

Tako ja 👍

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
dne 2. 5. 2021 ob 13:28 je scania napisal:

Jaz bi na kaksnih 150000km preveril na 200000km pa za ziher menjal.

 

In kako preveriš?

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 20 minutami je Janez007 napisal:

 

In kako preveriš? Po mojih informacijah se ne da - enostavno pred 200.000 ti zamenjajo, ti pa plačaš ... 🤪

 

 

Obd tester...

Napisano

Za skyactiv motore nwm prejsnji model je imel preko obd. Drugace pa imajo ostale znamke testni napenjalec, kjer se stari odstrani in se vstavi testni na katerem je oznaka kako dalec je sel pin ven. Potem vidis za koliko je verizica raztegnjena. 

Napisano

Če je bel dim samo na začetku navadno ni problem saj gre za nabiranje kondenza v sistemu in ga kot vodno paro spusti zadaj ven. Če volan trese pri nižjih hitrostih in zavitranju je velika verjetnost, da imaš spet zvite diske - zamenjaj za kakšne boljše aftermarket, da ne boš vsakih 5000 km se ukvarjal z istim problemom. Kadar pa trese volan tam nekje pri hitrostih okoli 120km/h pa so navadno kriva slabo scentrirana kolesa.

  • Všeč 3
  • Hvala 1

33112_1.png

Napisano

Pri blizu 200k km delat test na ketnici je brezveze,ker če misliš avto imet jo menjaš in je......👍

Še enkrat bom napisal,da je največ utrganih pri cc 170-180k km,tako pravijo serviserji :prstgor:

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Starejši gospod je bil povabljen na večerjo k dolgoletnemu prijatelju. Čudovito se mu je zdelo, ko je njegov prijatelj vsakokrat, ko je ogovoril ženo, uporabljal vzdevke kot srček, ljubezen moja, draga, bučka, itd. Par je bil poročen skoraj 70 let in seveda sta bila še vedno zaljubljena. Ko je bila žena v kuhinji, se je nagnil k gostitelju in ga vprašal: - "Mislim, da je to čudovito, da še po toliko letih ženo vedno kličeš s temi ljubezenskimi vzdevki." Starec je sklonil glavo: - "Moram ti povedati resnico: njeno ime sem pozabil pred kakšnimi 10 leti, zdaj pa me jo je na smrt strah vprašati, kako ji je ime..."
    • Tudi po moje je klima (oz. bolj nastavitev usmerjanja in pihanja zraka) slabša stran 30-tke, ker se nastavitev zapiranja in usmerjanja prezračevalnih rež ureja istočasno z enim "gumbom" in je veliko slabša kot v 6-tki.   
    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.