Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Bi blo za probat skozi dušilne lopute naprej skozi sesalni kolektor, edino nvm če SkyactiveG nima v sesalnem kolektorju onih loput kot Bmw da ima krajši in daljši pretok zraka. 

Drugače pa ostane demontaža sesalnega kolektorja, tudi to ni tak dost dela. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kopirano z angleškega foruma za CX5:

Fuel injectors

The fuel injectors on some examples that were made between 26 January 2012 and 21 January 2016 might not have been tightened down correctly. Any Mazda dealer will be able to tell you if your car is affected by this and will check the tightness of the injectors for you if it is. 

 

 
WWW.WHATCAR.COM

What to look for when buying a Mazda CX-5 2012 - 2017, covering common problems to check for and overall vehicle reliability.

 

Očitno Mazda ve za problem in se vleče vse od začetka 2012 do januarja 2016. Če se ne motim je v Mazdi 6 isti dizel motor kot v CX5. Je pa govora o nepravilni pritrditvi, po domače zategnitvi šobe. 

Popravljeno od ZsorU
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Forumski kolega ima vprašanje za dr. Pelka, ki sem mu ga ravnokar posredoval in bom tule potem dal kar odgovor, da bo morda še komu kdaj v pomoč.

 

Vprašanje: 

Nekaj časa nazaj si mi že pomagal z informaciji s strani Dr. Pelka. Bi ga lahko prosim ob priliki vprašal na koliko km on priporoča menjavo olja v avtomatskem menjalniku (M6, dizel, 175km,2016) in menjavo v zadnjem diferencialu pri awd?

 

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Z M A J napisal:

Forumski kolega ima vprašanje za dr. Pelka, ki sem mu ga ravnokar posredoval in bom tule potem dal kar odgovor, da bo morda še komu kdaj v pomoč.

 

Vprašanje: 

Nekaj časa nazaj si mi že pomagal z informaciji s strani Dr. Pelka. Bi ga lahko prosim ob priliki vprašal na koliko km on priporoča menjavo olja v avtomatskem menjalniku (M6, dizel, 175km,2016) in menjavo v zadnjem diferencialu pri awd?

 

 

ODGOVOR Simona Pelka;

 

Pozdravljeni
Olje v avtomatskem menjalniku priporocam menjavo na 120.000 km prav tako olje v zadnjem diferencijalu
Lps

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podobno je bilo tudi mnenje na servisu v BTCju, ko sem spraseval glede olja v avtomatskem menjalniku... Jure je rekel, da on bi to olje menjal pri cca. 120 K km ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom raje na BMW forumu vprašal, tam imam enega fajn mojstra. Pelku BMW niso tok poznani, pomoje :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Scr3am napisal:

Zmaj daj ga se vprasi za bmw e53 3.0 218hp avtomatski menjalnik. Je servisni interval isti in kaj se vse menja (olje, filter, se kaj). Vem da ni mazda je pa ljudsko kolo :P

 

Glede na to da Bmw uporablja ZF menjalnike, ZF priporoča menjavo na olja na 100kkm oz. 8let. Jst bi filter tud menjal. 

Drgač pa sem že menjaval na enem Bmwju in moraš malo pazit ker imaplastični karter menjalnika, ne smeš šraufat če je prevroč in pazit da ne pretegneš ker lahk poči. 

Glede avtomatskih menjalnikov povprašaj  scania, on ima dost izkušenj z avtomatami😉

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Aless napisal:

 

Glede na to da Bmw uporablja ZF menjalnike, ZF priporoča menjavo na olja na 100kkm oz. 8let. Jst bi filter tud menjal. 

Drgač pa sem že menjaval na enem Bmwju in moraš malo pazit ker imaplastični karter menjalnika, ne smeš šraufat če je prevroč in pazit da ne pretegneš ker lahk poči. 

Glede avtomatskih menjalnikov povprašaj  scania, on ima dost izkušenj z avtomatami😉

Odgovor mojstra za BMW z istoimenskega foruma;

 

interval ni nikjer uradno predpisan, je pa priporočljivo menjati nekje na 80k km.

menja se olje filter in odvisno od tipa menjalnika še štiri gumice in ena mal večja med mehatroniko in menjalnikom.

 

lp

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so ta tesnila. Jaz imam en set doma za audija viška bi moral preverit če paše na bmw-ja, ampak dvomim ker nekateri audiji imajo jekleni karter in posebaj filter šiber pa nižje spuščen.

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM.AU

Genuine ZF6hp26 valve body seal kit SUIT FORDS. SKUzf v/body seals x4 + plug. This kit also suits ford 6r80...

 

Mora se pa šiber odstranit ker je med šiberjem in ohišjem. Drugače kot je Ales napisal je karter plasticen in je filter v karterju. Material pa če boš kupoval kupi na autocommercu saj so uvozniki za ZF razlika v ceni je obupna glede na bmw original kjer se 200% marža.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zivjo

je normalno da je po 1 letu zacelo pedalo sklopke vstajati ugreznjeno ko le tega pritisnem. sklopko so mi menjali kaksno leto nazaj.

po kakih 10 mesecih sem opazil da mi pedalo obcasno ne skoci nazaj ven.

malo se mi zdi prekmalo da bi me ze hecala sklopka ce je dobesedno 1 leto stara



Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Aless
hvala za odgovor tudi sam sumim na cilinder sklopke tako da bom ko bo konec tele korone peljal do mehanika naj razdre pa pozamenja zadeve

mehanik je tudi rekel da glede na to da je nova sklopka da je zelo vn par zadev tako da gre res na servis nazaj 60e259848f59d8dbfcdbdad681d041cc.jpg

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Scr3am napisal:

Kaksne 300e bi jaz rekel :)

Uf to se mi zdi pa strašno ugodno, dvomim da bo šlo za to ceno :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je amatej napisal:

Kaj pa 2.5 G194 avt. v šestici, 2018? OK motorji?

DA

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Z M A J napisal:

Uf to se mi zdi pa strašno ugodno, dvomim da bo šlo za to ceno :)

550EUR in sicer je v ceni že pripadajoči mali servis vštet v ceni. Veriga je original, kopija ne obstaja.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opa sem sele sedaj videl, da je fant napisal vkljuceno z materilom. Jest sem mislil samo za delo. :)

 

Drgac pa kataloska za cel set R2AA-11-703A — MAZDA

Link do fai k je dobra firma 


na ebayu se da dobiti se ceneje :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 11. 2020 ob 13:54 je Z M A J napisal:

550EUR in sicer je v ceni že pripadajoči mali servis vštet v ceni. Veriga je original, kopija ne obstaja.

Odlično, hvala za informacijo. 

Torej vključeno tudi menjava olja in filtrov. 

A še vedno velja, da tebe kontaktiramo za servis pri Pelkotu? 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam, da se kar pri Pelku naročiš, še najboljše preko gsm; 041 667 335 (bo poklical nazaj, če se ne utegne oglasit oz. kar napiši SMS, ker je total zaseden)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa je mene doletela "check en gine light"

 

motor teče normalno, ni opaznih napak,.. regeneracije se je redno izvajalo, nivo olja šele pri drugi pikci se pravi slaba 2cm od X-a

Any clues ? Jutri že roma k mehaniku sumim na kak senzor

 

 

Pa sm danes nardil 90km in se mi je to prižgalo 200m od doma, ne zgleda da bi bil avtomobil v limp mode

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.