Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 41 minutami je Boss napisal:

Bohnedej, ker tam se bo bencin mešal v olje in ne nafta. To bo šele spiralo valje.

In tisti Sky v imenu dobi čisto nov pomen😥

 

Napisano

Mi je zanimivo, da se ta rubrika imenuje"mojster Pelko odgovarja in svetuje"a odgovarjajo vsi drugi, razen pelkota. 😄

 

 

Napisano

Pelko itak sploh tukaj sploh ne sodeluje… To je Borutova tema… ;) Preberi prvo sporocilo tej temi…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 45 minutami je Alex napisal:

Ne, to je postala tema kavč "stručkotov". 😄

a zato se tolk trudiš... :hudicek:

  • Všeč 2
  • Haha 3
  • Ljubim 1

33112_1.png

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

0ila

da malo javim situacijo

po menjavi ketn in novega olja Supra-X 0W20 avto zelo tiho deluje

opazam da jr padla poraba na 5.8 prej bila 6.3

rekurperacija se izvaja med 270 do 290 km

res je da delam dnevno 80 km od tega 60 km avtoceste kjer ga ne šparam

upam da tako ostane

lp

  • Všeč 4
  • Zmeden 1
Napisano
dne 18. 6. 2021 ob 21:28 je Jest napisal:

Pelko itak sploh tukaj sploh ne sodeluje… To je Borutova tema… ;) Preberi prvo sporocilo tej temi…

Ja kadar obstaja kakšna težava, potem dr. Pelku pišem vprašanje. Je pa res, da zadnje čase bolj površno spremljam to temo :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 11 urami je Tine1966 napisal:

0ila

da malo javim situacijo

po menjavi ketn in novega olja Supra-X 0W20 avto zelo tiho deluje

opazam da jr padla poraba na 5.8 prej bila 6.3

rekurperacija se izvaja med 270 do 290 km

res je da delam dnevno 80 km od tega 60 km avtoceste kjer ga ne šparam

upam da tako ostane

lp

 

Hmh, glede na to da imaš dizla, upam da si se zatipkal, ker Olje Supra-X 0w20 je samo za bencinske Skyactive-X motorje!!!

Za dizla to olje sploh ni primerno in bo ketna spet šla v k...plus tega še dpf ne bo dobro prebavljal tega olja.

Primerno olje za dizal je Mazda Original Oil Supra DPF 0w30 ali Ultra DPF 5w30!!!

Priporočam bolj Ultra DPF 5w30, zaradi mešanja olja z gorivom in boljših mazalnih sposobnosti, s tem tudi boljša zaščita same ketne, odmičnih....

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Tako kot je @Aless napisal, čimprej menjaj če nočeš dodatnih stroškov 0w20 je za hibridna vozila in skyactiv x motorje, za dizla niti pod točko razno.

Napisano (urejeno)
pred 22 urami je Tine1966 napisal:

0ila

da malo javim situacijo

po menjavi ketn in novega olja Supra-X 0W20 avto zelo tiho deluje

opazam da jr padla poraba na 5.8 prej bila 6.3

rekurperacija se izvaja med 270 do 290 km

res je da delam dnevno 80 km od tega 60 km avtoceste kjer ga ne šparam

upam da tako ostane

lp

Poleg male "ketnice" za vodno pumpo še kakšno ketno? Pri keterih km, 180.000?

Popravljeno od Janez007
Napisano (urejeno)
pred 23 minutami je Brane napisal:

Ti ,ti, Janez 007 je treba it prej spat , mala ketnica je za črpalko olja in  ne vode

Ojej, kakšna napaka.  🤭

A kdo ve, pri katerih km jo je že odtrgalo, že kakšnemu pred 150.000 km?

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 3 urami je Tine1966 napisal:

To olje naj bi dajali v vse Mazde, tak so zagarantirali na Mazdi,ker sn bil zacuden da 0W20

 

Kateri servis to?? Pooblaščeni?

Ti imaš dizla ali?? 

Sem zdaj šel še enkrat preverjat in za DIZLA 0w20 ni dovoljeno! 

 

To novo olje Mazda Original Oil Supra-X 0w20 je bilo razvito posebej za Skyactive-X bencinske motorje, je pa dovoljeno z strani Mazde za Skyactive-G. 

Za dizle to olje ni primerno in ne ustreza specifikacijam ki jih zahteva Mazda za dizelski Skyactive-D motor. 

Če so ti v dizla vlili Supra-X 0w20 bi jaz zahteval menjavo za Ultra DPF 5w30 ali Supra DPF 0w30. 

Spodaj imaš izsek glede olja iz navodil za uporabo za Mazdo 6 in CX-30. 

Priložil sem tudi tehnični list od Mazdinega olja Supra-X 0w20, kjer tudi piše da je to olje samo za bencinske motorje. 

 

Screenshot_20210703_102558_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.6d9367d69498829e09f11e419518f84b.jpg

 

681C0AC2-0C7D-461F-9DA0-77A50D0C3D42.png

Screenshot_20210703_104057_com.google.android.apps.docs.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 23 minutami je Aless napisal:

 

Kateri servis to?? Pooblaščeni?

Ti imaš dizla ali?? 

Sem zdaj šel še enkrat preverjat in za DIZLA 0w20 ni dovoljeno! 

 

To novo olje Mazda Original Oil Supra-X 0w20 je bilo razvito posebej za Skyactive-X bencinske motorje, je pa dovoljeno z strani Mazde za Skyactive-G. 

Za dizle to olje ni primerno in ne ustreza specifikacijam ki jih zahteva Mazda za dizelski Skyactive-D motor. 

Če so ti v dizla vlili Supra-X 0w20 bi jaz zahteval menjavo za Ultra DPF 5w30 ali Supra DPF 0w30. 

Spodaj imaš izsek glede olja iz navodil za uporabo za Mazdo 6 in CX-30. 

Priložil sem tudi tehnični list od Mazdinega olja Supra-X 0w20, kjer tudi piše da je to olje samo za bencinske motorje. 

 

Screenshot_20210703_102558_com.google.android_apps_docs.thumb.jpg.6d9367d69498829e09f11e419518f84b.jpg

 

681C0AC2-0C7D-461F-9DA0-77A50D0C3D42.png

Screenshot_20210703_104057_com.google.android.apps.docs.jpg

Jaz ga nebi dal niti v g niti v x engine, tako kot si že velikokrat napisal kot voda sploh pri mešanju z bencinom 😕 . Pri toyotah so kar težave s temi ow20 olji na hibridih se pojavljajo težave s kondenzom in gorivom v olju, zato gredo pocasi nazaj na 5w30.

Napisano

se oproscam za zmedo

ravno sedaj mi je šef sprejema na servis poslal odgovor da mi niso dali tega olja ampak

MAZDA DEXELIA 5W30 DPF (208)

do zmesnjave je prišlo, ker sem dobo dobropis saj je predračun bil visji od cene servisa zato so mi dali kanglo olja tega tipa

madonca kar fajn sn bil v dilemi

je pa zanimivo da sedaj avto gre bol tiho in manj troši 

je možno da so sedaj drugačne nastavitve kot so bile pred menjavo ketn? 

lp Tine

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • 7 mesecev kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 5 mesecev kasneje...
Napisano

Pojavilo se je eno vprašanje, ampak ki čem, sm kmet an s hribu doma, pej nimam pojma o tem. Kej bi lohko kdo šu do majstra anu malčk povprašu, ki je s to rečjo. Al pa če kdo drug ve...

 

Torej, najprej razložim nekaj o kotlih za centralno ogrevanje. Ve se, da kotli ne smejo biti predimenzionirani, ker potem ne delajo s polnim izkoristkom pa se v njih samo saje nabirajo. Skoraj je boljše, če je kotel za centralno ogrevanje malo poddimenzioniran, ker mu manj škodi neprekinjeno delo na polno moč kot pa dolgotrajno delo s polovično močjo...

 

Na tem forumu se je precej govorilo o težavah dizelašev, zamašenih filtrih trdih delcev, saj v kolektorjih in podobno.

 

Vse skupaj mi je zanimivo, ker jaz z dizelaši nimam nobenih težav in tečejo kot švicarska ura.

 

Opazil pa sem še eno reč: jaz imam 105 kW dizelaše, večina tu pa omenja 137, še raje 143 kW motorje. Ko jaz za moje Mazge pripnem prikolico in poženem domov v hribe, se ti motorji prepihajo in prezračijo. In še nisem opazil nekega hidega pomanjkanja moči. Zato si ne predstavljam, kaj bi moral početi, da bi polno izkoristil 143 kW.

 

Če se torej tako močan motor vozi s 50% močjo, a se v njem ravno tako nabirajo saje kot v predimenzioniranem kotlu za centralno ogrevanje?

Bi bilo težav manj, če bi imelo enako vozilo v enakih razmerah polovico šibkejši motor?

Bi se filter trdih delcev bolj mašil, ker se saje ne bi nabirale v kolektorju ampak bi jih porinilo naprej?

Če bi bil motor šibkejši, bi moral delati pod večjimi obrati, kar pomeni večjo hitrost izpušnih plinov in vsega, kar nosijo s seboj...

 

In zdaj vprašanje: a je pri avtu ravno tako pomembna ustrezna izbira moči (da ni predimenzioniran, mogoče raje malo poddimenzioniran) kot pri kotlih za centralno ogrevanje ali to vse skupaj nima bistvenega vpliva?

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Če bi ti imel moderen "ekološki" motor bi se vsakih 100kkm ukvarjal z istim problemom. Tako je pa tvoj verjetno EURO 4 in posledično bolj umazan a lažji za vzdrževanje.

33112_1.png

Napisano

Pri avtu je bolje da imaš višek moči kot pa premalo. 

Drgač imam pa doma toplotno črpalko in je tudi bolje da je malo bolj močnejša, kot pa premalo.

 

  • Všeč 5
  • Začuden 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.