Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je dvorjan napisal:

Ma ja, to je avtohiša hotela nategniti mulca. Pol bi pa dobro baterijo prodali naprej ...

 

Je pa res, da je vedno več proizvajalcev postalo povsem nategunskih - tudi Hyundai. Sem klical uvoznika, kako je z garancijo za avte, če ni bil "pravočasno" opravljen servis. Tolerira se +1 mesec in/ali +1.000 km. Kar je več od tega, avto izgubi garancijo. In to kljub temu, da je npr. avto v letu dni naredil samo 4.000 km od servisa, ker pač stoji na parkirišču avtohiše ali leasing hiše, ki ga je dala na dražbo. Čista neumnost.

 

Na drugi strani pa imaš proizvajalcev, npr. kitajski Aiways, ki ima prvi servis predviden pri 100.000 km.

 

Ali pa ko gledam servisne izpiske Tesel na dražbah - večini se do 100.000 km menja samo gume in brisalce. 😃

 

To z garancijo sem vsepovsod isto videl. Ne moreš met izjem, ker se najdejo taki ko mučkajo, kilometre zbijajo itd.... meni je to čisto razumljivo.

 

Drugače pa HY uvoznik je v Sloveniji nesposoben. Imam že zgodbic za knjigo.

Glej i20n se dela servis na 10k, navadni na 15k. Če so težje razmere, polovični interval.

V Sloveniji piše v knjigi 10k, uvoznik trdi 15k in avto je nastavljen na 15k.

 

Tukaj je Ford bomba. 2 leti ali 30k je samo interval, avto spremlja kaj delaš z njim in tako sem servise delal na 16-18k km, po 14-19 mescih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je g.Wankel napisal:

 

 

Se strinjam, verjetno res lažejo.

Oba sta "brcnila v temo"...ker je bilo mišljeno sarkastično😂🤣...ja🧐..."verniki"

Imam iz druge roke info. Kona v enem letu -20%.. tip toži Hyundai-a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je dvorjan napisal:
SIOL.NET

Kitajci so zadnji mesec prvič v enem letu prodali milijon baterijskih avtomobilov (električni, priključni hibridi in vodik), država pa bo v...

 

 

Lepo.

 

Ampak, lepo prosim, ne bit polovičar. Ali daj komplet ali pa nič. 

 

Tukaj je še predhodnik tega članka:

 

SIOL.NET

Kitajska, največji onesnaževalec okolja na svetu, bo v bližini mesta Yulin v manj kot letu dni zagnala novo 700-megavatno termoelektrarno, ki bo le ena od mnogih načrtovanih, katerih gradnjo je v zadnjem...

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Jaka32 napisal:

Kakšni Toyotini hibridi pa vas ne zanimajo?

Meni se zdi boljša rešitev kot električna vozila. Sploh za te vsakodnevne vožnje v službo in domov, ko ne narediš več kot 50-80 km. Na morje greš pa pač z bencinom.

Glede na to koliko se jih proda po svetu in da je Toyota vodilna znamka, verjetno tudi niso "švoh" sestavljeni. Zna kdo kaj več povedati o sami kvaliteti, pogonu itd.?

 

Če (lahko) kupiš novega in prodaš pri 150.000 km preden se začnejo problemi z baterijo, so super. Pri 250.000 km moraš pa računati še z menjavo CVT menjalnika, oziroma še bistveno prej, če ga je vozil/zlorabljal kak "dinamik".

 

Sestavljeni so pa bistveno slabše od Mazd, sem od zelo blizu imel opravka s Corollo Hybrid (2019) in RAV4 Hybrid (2021).

 

Starejše Toyote, sploh Avensisi ali pa Hiluxi (za Slivko), se zdijo bistveno boljše narejeni ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa to prav nic ne moti, da je avto tisji... Nisem pristas glasno rohnecih avtov... Sosed ima recimo enega hudega BMW-ja ... in vedno ko ga zalaufa, cela vas ve, da nekam gre, ker nabije gas in zadeva orenk zarohni ... :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kokoš, ko znese jajce, kokodaka na ves glas.

Gos, ko znese jajce, je čisto tiho.

Gosje jajce je dvakrat večje od kokošjega.

In vendar vsi kupujejo kokošja jajca.

To, vidiš, je reklama.

Torej, ti se z Mazdo voziš in to je to. Sosed pa se z BMWjem pelje kdaj pa kdaj, ampak cela vas ve, da on se vozi. Zate nihče ne ve, da kdaj kam greš...

  • Všeč 2
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je AmpeR napisal:

Ni lepšega občutka, ko se vsedeš v avto, klikneš na ON in pohodiš gas ter poslušaš zvok motorja generiranega iz zvočnikov in frekvenčnike 😁

 

Ja se bomo navadili....😆

Prvo kaj sem ukazal, še preden sem i20n plačal, odklopit generator zvoka pod brisalci.

Še to rabimo....🤮

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zna biti komu koristno🙄 

 

PORTAL24.SI

Zimska sezona je izziv za vsako vozilo, predvsem pa...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Boss napisal:

Tole je fake news... sem bral tule na forumu, da električni ogreje kabino skoraj instantno. :nevem:

Površno bereš. Instantno toplo piha. Kako hitro se pa kabina ogreje, je pa odvisno od njene prostornine.

 

Ampak da v mrzli zimi zjutraj sedeš v odtajan in prijetno topel avto in pomahaš ostalim, ki kolnejo in praskajo stekla, pa moraš klimo na daljavo vklopiti 15 minut prej ...

 

In še "fun fact" - tudi moja Mazda, sicer ICE, izdelana za kanadski trg, ima možnost vžiga vozila in upravljanja klime na daljavo preko aplikacije MyMazda. Žal noče delovati pri nas, sicer bi bilo to prelepo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je dvorjan napisal:

tudi moja Mazda, sicer ICE, izdelana za kanadski trg, ima možnost vžiga vozila 

 

Možnost vžiga vozila ima vsak avto. Govori pa se, da električarji pri tem prednjačijo pred ICE. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, kako se vrtijo kot mačka okrog vrele kaše in bohvedi kdo vse je urgiral, da se ne reče bobu bob... zagorela so osebna vozila, med njimi tudi električni... prozorno do konca.

 

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/na-tovornjaku-zagorela-osebna-vozila-med-njimi-tudi-elektricno.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok vsaj uprava za zaščito in reševanje RS ni zlobirana a kljub temu si novinarji tega ne upajo napisat v naslovu. Če bi bilo kontra bi bil naslov tak "Velik požar na štajerski AC, povzročitelj dizelsko vozilo"

 

WWW.ZURNAL24.SI

V četrtek popoldne je na avtocesti med uvozom Celje - Center in izvozom Celje - zahod v smeri proti Ljubljani zagorelo.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SIOL.NET

Na zmogljivejše električne polnilnice postopno...

 

Sama jeba okol tega filanja...bodo rabili še dolgo,da bo uporabniku prijazno🙄....ma,jaz samo natankam,plačam in "furaj"...😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.