Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

?e eno vpra?anje glede povezave med MZD in GSM.

 

Se lahko pove?e na MZD telefon Nexus 5. Tega telefona namre? ni na seznamu naprav, ki se lahko pove?ejo z MZD.

Ali je dovolj da ima telefon bluetooth in se lahko pove?e?

Lahko! Na Nexusu5 vklopis bluetooth in to je to...gsm se ti v parih sekundah pove?e in ?e lahko kli?e?, bere? sms-e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni zadovoljni lastniki Mazd 3! :) 

 

Zanimam se za nakup Mazda 3 limuzine z opremo Attraction oziroma Revolution, ampak oklevam glede izbire motorja G100 oziroma G120, predvsem me zanima dejanska poraba in odzivnost motorja (bil sem tudi na testni vo?nji z G120 in bil zelo zadovoljen z odzivnostjo motorja, malo manj pa s porabo, ampak mislim, da nisem dobil povsem jasne slike).

Spremljal sem tudi porabo Mazd 3 na http://www.spritmonitor.de, prebiral ta in ostale forume, vendar bi vseeno rad sli?al iz prve roke, koliko ma?ine dejansko pijejo in katero se bolj spla?a vzeti. Moj stil vo?nje je bolj umirjen, ve?inoma regionalne ceste in v povpre?ju 1x tedensko tudi avtocesta, letno pa naredim okoli 20.000 km.

 

Najlep?a hvala za odgovore in lep pozdrav! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ho?e? to?no povpre?je je spritmonitor najbolj relevanten pokazatelj. Seveda so vedno izjeme, ki bodo odstopale gor in dol ampak povpre?je uporabnikov pa najbolj prika?e dejansko porabo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni zadovoljni lastniki Mazd 3! :) 

 

Zanimam se za nakup Mazda 3 limuzine z opremo Attraction oziroma Revolution, ampak oklevam glede izbire motorja G100 oziroma G120, predvsem me zanima dejanska poraba in odzivnost motorja (bil sem tudi na testni vo?nji z G120 in bil zelo zadovoljen z odzivnostjo motorja, malo manj pa s porabo, ampak mislim, da nisem dobil povsem jasne slike).

Spremljal sem tudi porabo Mazd 3 na http://www.spritmonitor.de, prebiral ta in ostale forume, vendar bi vseeno rad sli?al iz prve roke, koliko ma?ine dejansko pijejo in katero se bolj spla?a vzeti. Moj stil vo?nje je bolj umirjen, ve?inoma regionalne ceste in v povpre?ju 1x tedensko tudi avtocesta, letno pa naredim okoli 20.000 km.

 

Najlep?a hvala za odgovore in lep pozdrav! :)

G100 ne dobi? v opremi revolution. Attraction je max., vendar meni je ?isto ok oz. best buy kombinacija G100, challenge, plus zatamnjena stekla in vzvratna kamera.

Sam imam na G100 skupno porabo od prvega dne do 20.000 km 6.0l/100km, sem pa dokaj umirjen voznik. G100 je tudi za moj na?in vo?nje ?isto dovolj, marsikomu je pa tudi 200 km premalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

G100 ne dobi? v opremi revolution. Attraction je max., vendar meni je ?isto ok oz. best buy kombinacija G100, challenge, plus zatamnjena stekla in vzvratna kamera.

Sam imam na G100 skupno porabo od prvega dne do 20.000 km 6.0l/100km, sem pa dokaj umirjen voznik. G100 je tudi za moj na?in vo?nje ?isto dovolj, marsikomu je pa tudi 200 km premalo.

Super, najlep?a hvala obema za odgovor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni zadovoljni lastniki Mazd 3! :)

 

Zanimam se za nakup Mazda 3 limuzine z opremo Attraction oziroma Revolution, ampak oklevam glede izbire motorja G100 oziroma G120, predvsem me zanima dejanska poraba in odzivnost motorja (bil sem tudi na testni vo?nji z G120 in bil zelo zadovoljen z odzivnostjo motorja, malo manj pa s porabo, ampak mislim, da nisem dobil povsem jasne slike).

Spremljal sem tudi porabo Mazd 3 na http://www.spritmonitor.de, prebiral ta in ostale forume, vendar bi vseeno rad sli?al iz prve roke, koliko ma?ine dejansko pijejo in katero se bolj spla?a vzeti. Moj stil vo?nje je bolj umirjen, ve?inoma regionalne ceste in v povpre?ju 1x tedensko tudi avtocesta, letno pa naredim okoli 20.000 km.

 

Najlep?a hvala za odgovore in lep pozdrav! :)

 

Imam G120 attracion. Porabo imam 6.5L/100km, je pa kar nekaj mestne vo?nje. Na regionalni cesti sem ?e uspel peljat s porabo 4.4. Prej sem imel Opel astra 1.6 in nisem nikakor pri?el pod 7.9L/100km. Glede na spritmonitor.de je razlika v porabi med G100 in G120 zanemarljiva. Pomoje sta bolj pomembna pot in stil vo?nje... ?e ti denarnica dopu??a vzami G120. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vozil oba motorja v tanovi 3-ki, pa lahko re?em, da je razlike (po ob?utku) ve? kot le 20 konji?kov, se razume vprid mo?nej?ega gre komentar. Je pa za nezahtevne voznike dovolj tudi 100KS, samo ne gre nekaj preve? pri?akovati od njega, kar je verjetno samo po sebi razumljivo.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba naj nikakor ne bo merilo, katero ma?ino vzet, ker je ta tam, tam. G100 mora? za bolj?e pospe?ke vozit v malo vi?jih vrtljajih in si na koncu na istem.

Sam imam g100 in imam malo me?ane ob?utke. Ja, vsekakor bi si v?asih ?elel kak?nega konja ve?, pa dva rora uzadi sta tudi bolj sexy, samo po drugi strani pa...

Imam manj?e zavarovanje, registracijo in navsezadnje je cena avtomobila manj?a. In za moje potrebe, ko imam ve?inoma mestno vo?njo, 10000 km/leto in se ve?inoma vozim sam v avtu, mislim da z mo?nej?o ma?ino nebi dosti pridobil. Dinami?no se da pa vozit tudi z g100, samo malo ve? menjanja prestav je in vo?nje v vi?jih vrtljajih... Kar verjetno prinese ve?jo porabo kot pri g120 :)

Pa? na koncu vse pade na tvoje potrebe in preference :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je tako (CD150 2,2), da imam mestno vo?njo 5.1L, po avtocesti pa 5.3L.

 

Razlika sicer ni velika, ampak sem pri?akoval ravno obratno :)

Po mestu je tole noro navdusujoc podatek!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, super, najlep?a hvala za odgovore, sem kar pozitivno presene?en nad ugodno porabo obeh ma?in! :) 

Koliko pa vam "pije" pri 120 - 130 km/h na avtocesti?

Meni je na avtocesti uspelo imet porabo med 4,5l - 5.4l. Se kak mesec nazaj sem imela skupno porabo 6,3l, pa mi je uspelo tudi za kratek cas znizat na 6,1l, zdaj pa je ustaljena na 6,2l.

 

Js sem super zadovoljna z avtom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne odpiram nove teme, pi?em kar sem.

Kupil sem novo Mazdo 3 G120, benz, attraction, soul red barve in sem opazil, da je zadnji odbija? za kak?en odtenek temnej?e barve od ostale karoserije.

Na prvi pogled ne zgleda, da bi bil odbija? menjan, saj so distance na vseh mestih enake. Ima kdo podobno te?avo?

Kupljen je bil pa pri A-Cosmos, kjer sem imel precej negativno izku?njo in jim po mojem mnenju Mazda lahko mirno vzame licenco za prodajo.

 

Trenutna poraba (vsak dan 40 km po AC + 20 km lokalne) 5,4 L /100 km. Vozim ko penzioner, ker je motor ?e nov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupljen je bil pa pri A-Cosmos, kjer sem imel precej negativno izku?njo in jim po mojem mnenju Mazda lahko mirno vzame licenco za prodajo.

 

Ker?

 

Jaz imam z A-Cosmos BTC same dobre izku?nje - pa ?e zelo prijazni in profesionalni so (?e primerjam ostale AH in servise, katere sem imel pri ostalih znamkah).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne odpiram nove teme, pi?em kar sem.

Kupil sem novo Mazdo 3 G120, benz, attraction, soul red barve in sem opazil, da je zadnji odbija? za kak?en odtenek temnej?e barve od ostale karoserije.

Na prvi pogled ne zgleda, da bi bil odbija? menjan, saj so distance na vseh mestih enake. Ima kdo podobno te?avo?

Kupljen je bil pa pri A-Cosmos, kjer sem imel precej negativno izku?njo in jim po mojem mnenju Mazda lahko mirno vzame licenco za prodajo.

 

Trenutna poraba (vsak dan 40 km po AC + 20 km lokalne) 5,4 L /100 km. Vozim ko penzioner, ker je motor ?e nov.

Pobarvani plasticni deli imajo zmeraj drugacen odtenek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mazdi so original odbijaci vedno izgledali drugace od leta 2002 ko je mazda 6 ven prisla. Ampak res vedno.

 

Zanimivo da porem ko gres do licarja to uskladi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne odpiram nove teme, pi?em kar sem.

Kupil sem novo Mazdo 3 G120, benz, attraction, soul red barve in sem opazil, da je zadnji odbija? za kak?en odtenek temnej?e barve od ostale karoserije.

Na prvi pogled ne zgleda, da bi bil odbija? menjan, saj so distance na vseh mestih enake. Ima kdo podobno te?avo?

Kupljen je bil pa pri A-Cosmos, kjer sem imel precej negativno izku?njo in jim po mojem mnenju Mazda lahko mirno vzame licenco za prodajo.

 

Trenutna poraba (vsak dan 40 km po AC + 20 km lokalne) 5,4 L /100 km. Vozim ko penzioner, ker je motor ?e nov.

Oprositi samo prvo kar mi pride na misel" Who da fuck are you? ", ?e ti prodajalec ne ustreza gre? k drugemu, ne vem kje je problem ??

Mazde vse imajo druga?en odtenek barve med plastiko in plehom, vklju?no z mojo, ?e so originalno pofarbane, ?e pa so bile popravljene pa ta razlika ni ve? tako opazna(odvisno od li?arja)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Kupljen je bil pa pri A-Cosmos, kjer sem imel precej negativno izku?njo in jim po mojem mnenju Mazda lahko mirno vzame licenco za prodajo.

 

Lahko kak?na podrobnej?a razlaga?

 

Mislim, kak?ne te?ave sem imel z neko drugo AH (nepoobla??ene predelave na poobla??enem servisu,...), ne verjamem, da so kar vsi po vrsti taki. Sploh pa zdaj vozim na servis na A-Cosmos v BTC in sem povsem zadovoljen. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A-Cosmos ima dve lokaciji (pred leti so pohopsali Gama Center)... ki pa sta po lastnih izkusnjah in po pisanju drugih, kot noc in dan... Zato pa jaz se vedno recem, da je bivsi Gama Center tisti, kjer so po lastnih izkusnjah OK (A-Cosmos BTC)... Cez A-Cosmos na Celovski pa se da prebrati precej zgodbic.. ki pa vecinoma niso tako pozitivne...  :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.