Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

yasny - ocitno imas prestar sistem.

Sedaj je zunaj ze V56, ti pa imas V33. Na uradnem servisu ti lahko nadgradijo MZD in bo morda potem delalo.

 

Lahko pa tudi sama nadgradis na V56 (samo prazen USB kljucek vsaj 4GB potrebujes in nekje 50 minut casa).

Poskusi se naredit factory reset MZD naprave. Pazi, ker zgubis vse shranjeno (postaje, priljubljene itd...).

Hvala za info. Kje pa bi se dalo dobiti now FW?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno sprasuje v primeru, da bi sama namestila V56 :)

Svetujem, da zadevo uredis na uradnem servisu. Mislim, da dokler je vozilo pod garancijo, da so posodobitve brezplacne.

Avto jim bos mogla pustit eno dopoldne verjetno in ko bodo imeli cas (med servisiranjem ostalih vozil), bodo vmes tvojemu MZD nadgradili :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno sprasuje v primeru, da bi sama namestila V56 :)

 

Ce te zanima, mi pisi na PM. Vseeno pa svetujem, da zadevo uredis na uradnem servisu. Mislim, da dokler je vozilo pod garancijo, da so posodobitve brezplacne.

 

Avto jim bos mogla pustit eno dopoldne verjetno in ko bodo imeli cas (med servisiranjem ostalih vozil), bodo vmes tvojemu MZD nadgradili :)

A zna bit kak problem zaradi garancije pri tej nadgradnji? Mislim, ce se ti znajo kaj vpicit ker si sam nadgradis?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj bi sam nadgrajeval? ce peljes tja, poves kaj ne dela in ti ndagradijo v okviru garancije

 

Verjetno ga je odbilo tisto, kar je bilo napisano ... da je treba avto tam pustiti za eno dopoldne... in da potem, ko imajo cas, nadgradijo... 

 

Sicer pa zakaj ne bi mogel kar sam nadgraditi... tako kot se recimo nadgradi kartografija pri navigaciji... Menda je celo v meniju opcija za to... le datoteke za andgradnje bi morali dati na voljo uradno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Taki je Sylver: sprasujem, kje bi se ga dali dobiti kot npr. Na internetu. Vsi vemo, da se da vec al manj zrihtat na uradnem servisu, ampak smo nekateri zal prevec odvisni od avta, da bi ga lahko pustili za par uric na servisu.

 

Danes ko sem se peljala iz sluzbe, sem za foro ponovno poskusila povezat preko personal hotspot in guess what??? Uspelo je v prvo!!! Noro.

 

Drugo leto aprila imam prvi servis, tako da bom do takrat pocakala z FW upgradeom.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsekakor svetujem obisk uradnega servisa. Ni treba, da se iz Kopra ali Nove Gorice ali iz kje drugje peljete do Ljubljane. Tudi v va?ih krajih imate verjetno kje v bli?ini Mazda servis, kjer bi vam morali take zadeve posodobit pod garancijo (vsaj v tujini je tako).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam tezave s povezavo Iphone 6 z MZD connect. Ko nastavim mobitel personal hotspot in potem na displayu mi najde iphone, vpisem geslo in connect. Na iphone pise connecting, tudi na displayu, ampak se potem izpise error. Ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko bilo narobe?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jaz imam isti problem, in imam update-ano verzijo na V56 in ios 9.1 iPhone6s. Tudi ko sem imel iPhone 5s z prejsnim ios se mi nikakor ni hotel povezat. Ima kdo kako idejo ali grem kar na servis in da mi tam resijo zadevo??

IMG_1241.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na servisu ti te?av, ki so povezane z MZD, ne bodo re?evali, saj jih ne znajo in niti nimajo kompetenc oziroma postopkov.

 

Jaz bi jim tudi najraje pokazal v ?ivo, da se moj telefon Galaxy Note 3 z 5.0.1 sistemom NE pove?e na MZD prek BT. Pove?e se morda 2x na 10 poskusov. ?al ne morem, ker mi ne bodo znali pomagat.

 

VSE, kar se navezuje na MZD (nedelovanje, te?ave, predlogi, opazke....), se posreduje izklju?no prek maila in sicer support@mazdahandsfree-eu.com

 

Vse, kar ti lahko ponudijo na servisu je to, da ti ponovno namestijo isti V56 sistem. Servis je bolj za "mehanska" opravila.

 

Sicer ti pa z zgoraj zapisanim e-mail naslovom ?elim veliko sre?e, saj vsako opazko, te?avo, prelog ali nedelovanje, katerega sem do sedaj posredoval s podrobnim opisom in slikami, sem prejel samo COPY/PASTE odgovor:

 

Hello Mr. XY,

We will forward your feedback to the responsible department.
If you have any further questions do not hesitate to ask.
Best regards

 

... in potem ne duha ne sluha....

 

Ko sem jih povpra?al po statusu ene prijave, katero sem posredoval novembra 2014 (torej pred 1 letom), sem prejel identi?en dogovor, kot je zapisan zgoraj (pa ?eprav sem jim v tem drugem mailu zapisal, da preverjam status ene prijave, katero sem jim ?e posredoval) <_<

 

Verjtno jih "spamajo" iz cele EU in se zavedajo, da MZD ne dela tako, kot bi moral (torej brez te?av). Mislim, da je nekdo ?e omenjal, da za njih MZD ni ve? zanimiv, saj je ?e razvit in poslan na trg. Skratka, supporta oziroma neke dobre podpore ni in je verjetno nikoli ne bo.

 

Sedaj se verjetno ukvarjajo samo in izklju?no z MZD V2, ki bo verjetno vgrajen v novih serijah vozil Mazda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo je res sramota da v 21.stoletju ne znajo enga tako enostavnega software skupaj sklamfat da bi stvar delovala v nulo. pojma nimam kaj delajo. meni recimo ne delujejo sms na iphone z ios 9.1. na androidu je delalo brez problema. ne vem ali je to res tako te?ko za popravit? pa da mi vedno vr?e predvajanje na faking isto pesem in da pri shuffle grejo pesmi vedno po istem vrstnem redu. pa kaj je tak te?ko naredit random iskanje pesmi? to smo v osnovni ?oli v pascalu znali naredit.. :( jao mazda..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno niso niti predvidevali takih te?av.

 

Lahko, da so na V33 testirali vse takratne telefone in je vse delalo. Danes pa je situacija malo druga?na, saj so vsi ti telefoni prejeli svoje posodobitve sistemov in pri Mazdi jim ne sledijo ve? (ni interesa). ?eprav so tudi pri Mazdi izdali V56, ta ne prina?a odpravo napak, za katere si uporabnik ?eli, da jih ne bi bilo. Malo so zaspali s tem MZD.

 

Konkurenca jih je ?e prehitela, ?eprav so pri Mazdi prvi izdali tak sistem - recimo Hyundai (pa tudi VW, Seat...) imajo ?e android auto in car play oziroma screen mirroring. Pri Mazdi spijo, ?eprav je MZD ?e predpripravljen za android auto in car play.

 

Mo?no je celo to, da bodo omenjeni funkciji aktivirali ?ele v MZD V2, kjer pa bo povsem nov hardware.

 

Kakor sem ?e enkrat napisal, so ta MZD sistem vmes prodali nekomu drugemu in zato morda ni nekih interesov, da bi odpravili vse te te?ave ter da bi uporabniku omogo?ili ve? funkcij, katere dejansko sam sistem omogo?a.

 

Poglejmo ?e nekaj zanimivega - Slovenija sploh nima omogo?en TMC na navigaciji in tega ti nih?e ne pove, ko kupuje? avto in niti takrat, ko kupi? SD kartico za 500 EUR.

 

Verjetno pri MM Europe Slovenije sploh ni na seznamu za EU dr?ave, kajti:

- MZD sistem ne omogo?a in niti ne bo omogo?al slovenskega jezika menija

- MZD sistem ne omogo?a in niti ne bo omogo?al slovenskega glasovnega vodenja

- MZD sistem ne omogo?a in niti ne bo omogo?al TMC (prometne informacije prek radijskih valov)

- MZD sistem ne omogo?a Online Traffic info (in ga niti ne bo omogo?al)

 

O vsemu temu so me v?eraj prek e-maila obvestili iz Mazda support EU, ko so se posvetovali s svojimi nadrejenimi.

 

Saj ne, da mi je angle?ki jezik tuj, ampak gre se mi za princip! Mar nismo vredni svojega jezika? MZD omogo?a ve? kot 20 jezikov (vsi EU + nekateri ostali), samo nas so spustili. ?e bi delal online traffic v Sloveniji, bi ga z veseljem dokupil za 3 leta.

 

Eh ?koda besed :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni !

 

Tudio sam sem konec tega ali v za?etku naslednjega leta pred nakupom Mazde3. Avto mi  namre? izgleda odli?no in kolikor lahko preberem, je tudi za vozit odli?en. Nekje sem zasledil informacijo, da naj bi bil za 3-jko v letu 2016 predviden facelift, pa me zanima ali so mogo?ne kak?ne informacije, da je to res?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni !

 

Tudio sam sem konec tega ali v za?etku naslednjega leta pred nakupom Mazde3. Avto mi  namre? izgleda odli?no in kolikor lahko preberem, je tudi za vozit odli?en. Nekje sem zasledil informacijo, da naj bi bil za 3-jko v letu 2016 predviden facelift, pa me zanima ali so mogo?ne kak?ne informacije, da je to res?

 

LP

 

 

Samo se "trojka" ni dobila facelifta od izida ... tako da bi znalo biti kaj naslednje leto... CX-5 je izsla 2012 in je bila prva Mazda s SkyActive in ta je dobila FL letos spomladi... Proti koncu leta 2012 oz. v zacetku 2013 je izsla sestica SkyActive... in tudi ta je letos spomladi dobila FL... Mazda3 pa je izsla sredi leta 2013 in zato je kaksna moznost, da dobi rahlo spremenjeno sestrico :) ... 

 

Tako tudi namigujejo razni clanki ... 

 

http://www.autonews.com/article/20150824/OEM04/308249996/mazda-rounds-out-its-skyactiv-lineup

 

http://www.2016carmodels.com/mazda-3-2017-release-date-facelift/

 

http://www.newsautorelease.com/2015/10/mazda-3-2017-release-date-and-facelift.html

 

 

...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav !

 

Ja sem tudi sam tako zasledil in bi bilo nekako pri?akovati kak?no osve?itev (?eprav je ne rabi) Kdaj pa naj bi se to dokon?no vedelo? Ker v primeru, da bi bilo, res bi najbr? po?akal......

 

Tega ne bos vedel, dokler uradno ne objavijo... In to bo verjetno tik pred zacetkom prodaje... ali pa hkrati z zacetkom prodaje. Ni jim namrec v internesu prekmalu o tem govorit, ker se zaradi tega potem posledicno zmanjsa ali ustavi prodaja aktualnega modela ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.