Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Ja, to je bil najbli?ji pribli?ek, ?elenega motorja pa notri ni.

 

2.0 ma?ina ma sicer precej ve? navora kot pa 1.5, tako da ni glih niti podobno.

Rapid, al pa Golf bi biu tud v redu primerjava

 

Ja pokli?i salone pa vpra?aj za testno vo?njo a ne? Ne vem kaj ti naj povemo, probaj sam. V LJ vem da so meli G100 testno trojko en ?as nazaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal bo tezko primerjat obcutke navadne masine pa masine s turbino. Dva razlicna delovna polja imata

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rapid, al pa Golf bi biu tud v redu primerjava

 

Vsak turbo motor bolj?e pospe?uje pri ni?jih vrtljajih, ker ima v tistem obmo?ju a voljo ve? navora, kot atmosferski. Zaradi tega je vo?nja "udobnej?a" - zahteva manj prestavljanja. Oziroma - ni treba ravno za vsako pospe?evanje prestaviti navzdol.

 

Pri ostrih pospe?evanjih, ko se motor vrti do rde?ega polja, bo pa teoreti?no(!) razlike to?no 5% - toliko, kot je razlika v mo?i - prakti?no pa je precej odvisno od prestavnih razmerij v menjalniku.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak turbo motor bolj?e pospe?uje pri ni?jih vrtljajih, ker ima v tistem obmo?ju a voljo ve? navora, kot atmosferski. Zaradi tega je vo?nja "udobnej?a" - zahteva manj prestavljanja. Oziroma - ni treba ravno za vsako pospe?evanje prestaviti navzdol.

 

Pri ostrih pospe?evanjih, ko se motor vrti do rde?ega polja, bo pa teoreti?no(!) razlike to?no 5% - toliko, kot je razlika v mo?i - prakti?no pa je precej odvisno od prestavnih razmerij v menjalniku.

 

Hvala :)

Sj umes sm se odlocu, bom kr 120 konjsko mazdo uzev, bo zihr, pa se glede na to da bo avto vec al mnj po avtocestah se vozu, je pomoje bols

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v ponedeljek imam 2.servis. Na servisu pravijo, da je potrebno menjat tudi zavorno teko?ino. Kaj vse so menjali vam, ki ste imeli ?e drugi servis? 

Zamenjava zavorne teko?ine, zamenjava zra?nega filtra za kabino, zamenjava olja in oljnega filtra to je blo na drugem servisu. 

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v ponedeljek imam 2.servis. Na servisu pravijo, da je potrebno menjat tudi zavorno teko?ino. Kaj vse so menjali vam, ki ste imeli ?e drugi servis? 

 
velja za M6 2.2d- 2014
 
Opravljeni servisi
40.000 km / 2. leto
Kilometri: 40.136
Zamenjava zavorne teko?ine
Zamenjava zra?nega filtra za kabino
Zamenjava zra?nega filtra motorja
Zamenjava olja in oljnega filtra
 
Mislim, da vse pi?e tudi v navodilih. V vsakem primeru mora? pustiti, da ti naredijo kar imajo predpisano - ali pa se odpove? garanciji.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja saj sem v navodilih videl, da je tudi zavorna teko?ina vmes, ampak zavore mi delujejo dosti bolje kot pred enim letom in mi je bilo ?udno, da je potrebna menjava teko?ine tako hitro.. V bistvu se ne spomnim, da bi na katerem avtu do sedaj menjaval zavorno teko?ino :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od upeljave 2.2 motorja je interval 2 leti.....malo smesno, vendar bolje preventiva kot kurativa....problem zavorne je da jo unicuje vlaga. Po drugi strani pa je zgleda tudi tekocina low end....meni so pri Krzisniku dali dot5 potem ki se menja na 4 leta oz 80k km

Jaz jo ma motorju menjam na primer na dve leti, tam je pa to a must, predvsem sato ker motor stoji izven sezone

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker so zadnjo takumi bele barve prodali se zanimam za prenovljeno mazdo 3. Zanima me ali se spla?a dati 1000eur ve? in vzeti namesto atraction opreme reevolution? Rad bi imel 18col plati??a,ostala oprema mi je pri atratction dovolj,ker ima vse kar rabim. Ali se da naro?iti posebej za atraction 18col.plati??a ali ne. L.p

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp jaz ti tudi priporo?am REVOLUTION, je kar nekaj pribolj?kov ve? :) ...jaz sem samo bil v dilemi ali g165 ali g120 a sem na koncu za jurja manj vzel g120 ker itak se ne vozim veliko po avtocesti (do enih 160 km/h pa gre tudi g120 super) pa mi pride bolj prav malo ve?ja ekonomi?nost g120-ke...nestrpno ?akam na konec aprila, se vle?e ko hudi?... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne motim ima ravno g120 dalj?a prestavna razmerja...jaz tudi delam okoli 20.000 km na leto in sem se odlo?il za bencinerja...odlo?itev ni bila te?ka ker dizlov ne maram :) ...


Aja imam ?e eno vpra?anje za tiste, ki imate REVOLUTION opremo..ali se avtomatsko preklapljajo lu?i med dolgimi in zasen?enimi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

REVOLUTION ima tudi SCBS v vzvratni smeri...?koda da ne preklaplja med dolgimi in kratkimi...to bom pogre?al in pa osvetlitev v ovinek (pri xenonu kot imam sedaj)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vse, ki imate sedane od 2013 letnika dalje:post-7744-0-98705000-1486727409_thumb.jpg

post-7744-0-19364800-1486727470_thumb.jpg

Pod zadnjo ?ipo, ko odprete vrata prtlja?nika imam na vseh punktiranih delih rjo in to po treh letih :(. Bral sem en tuj forum, kjer so omenjali rjo, ?el iz firbca pogledati na moj avto in na ?alost sem jo na?el :(. Mi bodo pa sanirali pod garancijo. Upam da dolgoro?no, ker na punktiranih delih je to kar problem, sploh, ?e je povr?no narejeno, ?ez pobarvano, pod barvo se rja ?iri in ?ez par let odstopi barva.

Sicer pa zaupam g. Majesu in servisu v BTCju ker niso ni? komplicirali, bili izredno strokovni in prijazni... Tako da ta servis pa res priporo?am. Konec koncev ima vsaka znamka probleme, najbolj va?no pa je da ima? dober servis, kjer znajo prisluhniti in re?ijo te?ave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bah ta rja...pa to ni normalno da samo po treh letih se ti to nardi pa to pri Mazdi vejo in ni? ne nardijo al kaj?...omg..zdj pa se pa ?e bojim da bo pri moji (ki je ?e v tovarni) verjetno isto...mogo?e pa so le kaj naredili glede tega?...a ni bil to en vpoklic zaradi rje na vratih prtlja?nika?

PEPO1980 a drugje pa rje ni na punktiranih delih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za slike .

Tudi jaz imam podobne zametke rje na punktiranih delih , poglej tudi pod tesnila .

V torek sem naro?en na na tretji redni servis v BTC in se bomo dogovorili kako in kaj.


Bah ta rja...pa to ni normalno da samo po treh letih se ti to nardi pa to pri Mazdi vejo in ni? ne nardijo al kaj?...omg..zdj pa se pa ?e bojim da bo pri moji (ki je ?e v tovarni) verjetno isto...mogo?e pa so le kaj naredili glede tega?...a ni bil to en vpoklic zaradi rje na vratih prtlja?nika?

ALMOST RICER a drugje pa rje ni na punktiranih delih?

Da Mazda je dala vpoklic , pa to ?e se mi zdi ?est mesecev nazaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A so vas tudi obvestili? Jaz res upam da so to uredili ker to je pa res nerodno da ti par let star avto tak rjavi :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
    • Takole bo bolj prav z novo temo, ne vem zakaj bi mešali Forda in še vse druga v temo CX-30..... 🤔  Kar se pa tiče izbire se pa tako ve cx-30 🤗😉 Lahko pa mu še Fordaši kaj svetujejo.... 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.