Skoči na vsebino

Ali se to res dogaja v tej kokoški?

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 17 minutami je g.Wankel napisal:

 

Glede na to, da je spisan slabše, kot bi spisali učenci v prvem razredu: Nova24

 

Mogoče.

 

Sem kar čakal, kdo bo napisal kaj takega in sploh nisem dvomil v to. Ker članek je precej kritičen do trenutne oblasti.

 

Ne, nisem dobil na Nova24. Se dobijo članki, ki ne lezejo v rit ne "Greti" ne trenutni oblasti še kje drugje... 

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Mah, zgodba TEŠ 6 je projekt vseh vlad in z njimi prepletene korupcije. Vsaka aktualna vlada je na čelo HSE nastavila sebi lojalne kadre, podobno v druge energetske družbe in ostale državne gospodarske družbe, ki so bile potem njihove molzne krave.

 

Rafael Mihalič je bil moj profesor, človeški, normalen. V marsičem se z njim strinjam, v marsičem pa tudi ne, sploh na področjih, ki niso njegova, jih ne pozna, se pa rad vanje vtika.

 

Dostikrat slišimo, ta je pa dober gospodarstvenik, profesor, itd., ta bi moral biti predsednik vlade. Žal ni tako - vodenje države je po mojem mnogo bolj kompleksno, kot vodenje podjetja, poznavanje enega področja. 

 

Ko je nekdo izvoljen za ministra, mora na svojem področju upoštevati vsa prej sprejeta pravila (mednarodne pogodbe, sporazume, EU zakonodajo in pravila, našo ustavo, zakone in druge predpise)., potem pa v vsej tej zapleteni godlji izpeljati svoje ideje na način, da bodo ljudje zadovoljni. Nemogoče.  Na lokalnem nivoju v 212 občinah se pogosto projekti uspešno izpeljejo tudi zato, ker jih "sposobni" župani izpeljejo po domače, mimo naštetih pravil. Na državnem nivoju je to veliko težje, ker so zadeve večje in bolj pod drobnogledom.

 

TEŠ 6 Slovenija rabi ... 600 MW zaneslijve moči. Seveda pa tudi mene moti energetska politika, sistem trga z električno energijo, ki smo ga občutili zadnja leta. Elektrarne smo zgradili davkoplačevalci, ko gre na trgu cena elektrike gor jo davkoplačevalci plačujemo po tržnih cenah (ne po lastnih cenah naših elektrarn), ko gre cena elektrike dol, pa plačujemo ceno + vse izgube, ker je cena nižja od lastne cene.

 

Podobno pri pšenici. Ko je cena žita nizka (180 €/tono), kmetje zahtevajo dodatek k ceni od države, ko je cena veliko višja od proizvodne (pred 2 letoma), so jo prodajali na trgu po 350€/tono in pobasali ves dobiček v svoj žep. 

 

Podobno pri bankah ... ko jim gre slabo, izgubo pokrivamo davkoplačevalci, ko jim gre dobro, si dobiček delijo lastniki, uprava, ... da ne govorim, kako so banke v Sloveniji v zadnjih letih ožemale svoje komitente ... na trgu so bile obresti okoli 4%, nam pa so večinoma izplačevali praktično 0% letnih obresti.

 

Tak sistem je velika kraja nas davkoplačevalcev ...

 

 

  • Všeč 4
  • Jezen 1
  • Ljubim 2
Napisano

V bistvu je tako, da se vsi možni klele bi radi igrali nek socializem ali celo komunizen, čeprav smo v tržnem gospodarstvu in svobodnem trgu. Razne državne subvencije pa naj bojo za EV-je, za sončnice, pokrivanje stroške kmetom pri naravnih nesrečah, pa poplavljenim, ki so gradili v strugah rek ipd. Pa subvencije Revozu, Magni, Akrapoviču, Boskarolu ipd pa tudi navadni socialistični ukrepi, kot zastonj vozovnice za upokojence in druge neupravičena subvencioniranja, od prenosnikov do električnih koles in podobno.

 

Tole je treba vse dat stran ter trg prisilit, da se ne bo bogatil na plečih vseh samo zato, ker dobi zastonj pomoč. Ja recimo tako kot primer, da je EV stal 30.900€ pol so dal pa subvencijo za 6 jurjev in se je cena za enakega kar naenkrat spremenila na 34.900€.

33112_1.png

Napisano
pred 9 urami je Janez007 napisal:

Mah, zgodba TEŠ 6 je projekt vseh vlad in z njimi prepletene korupcije. Vsaka aktualna vlada je na čelo HSE nastavila sebi lojalne kadre, podobno v druge energetske družbe in ostale državne gospodarske družbe, ki so bile potem njihove molzne krave.

 

Rafael Mihalič je bil moj profesor, človeški, normalen. V marsičem se z njim strinjam, v marsičem pa tudi ne, sploh na področjih, ki niso njegova, jih ne pozna, se pa rad vanje vtika.

 

Dostikrat slišimo, ta je pa dober gospodarstvenik, profesor, itd., ta bi moral biti predsednik vlade. Žal ni tako - vodenje države je po mojem mnogo bolj kompleksno, kot vodenje podjetja, poznavanje enega področja. 

 

Ko je nekdo izvoljen za ministra, mora na svojem področju upoštevati vsa prej sprejeta pravila (mednarodne pogodbe, sporazume, EU zakonodajo in pravila, našo ustavo, zakone in druge predpise)., potem pa v vsej tej zapleteni godlji izpeljati svoje ideje na način, da bodo ljudje zadovoljni. Nemogoče.  Na lokalnem nivoju v 212 občinah se pogosto projekti uspešno izpeljejo tudi zato, ker jih "sposobni" župani izpeljejo po domače, mimo naštetih pravil. Na državnem nivoju je to veliko težje, ker so zadeve večje in bolj pod drobnogledom.

 

TEŠ 6 Slovenija rabi ... 600 MW zaneslijve moči. Seveda pa tudi mene moti energetska politika, sistem trga z električno energijo, ki smo ga občutili zadnja leta. Elektrarne smo zgradili davkoplačevalci, ko gre na trgu cena elektrike gor jo davkoplačevalci plačujemo po tržnih cenah (ne po lastnih cenah naših elektrarn), ko gre cena elektrike dol, pa plačujemo ceno + vse izgube, ker je cena nižja od lastne cene.

 

Podobno pri pšenici. Ko je cena žita nizka (180 €/tono), kmetje zahtevajo dodatek k ceni od države, ko je cena veliko višja od proizvodne (pred 2 letoma), so jo prodajali na trgu po 350€/tono in pobasali ves dobiček v svoj žep. 

 

Podobno pri bankah ... ko jim gre slabo, izgubo pokrivamo davkoplačevalci, ko jim gre dobro, si dobiček delijo lastniki, uprava, ... da ne govorim, kako so banke v Sloveniji v zadnjih letih ožemale svoje komitente ... na trgu so bile obresti okoli 4%, nam pa so večinoma izplačevali praktično 0% letnih obresti.

 

Tak sistem je velika kraja nas davkoplačevalcev ...

 

 

Zato pa bi bilo bolje, da nimamo nič svojega, ampak, da imajo vse tujci. 

Ker s svojim itak ne znamo delati oziroma je tako kot pravš. Ko je dobiček si ga delijo znotraj podjetja, ko je izguba pa jo pokrivamo mi vsi. 

 

 

Napisano

Gipsy kings :(

 

WWW.24UR.COM

Štirje neznanci so v zaselku Struge v občini Dobrepolje napadli domačina, ki se je mimo pripeljal na kolesu. Pretepli so ga in uporabili...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Zato pa bi bilo bolje, da nimamo nič svojega, ampak, da imajo vse tujci. 

Ker s svojim itak ne znamo delati oziroma je tako kot pravš. Ko je dobiček si ga delijo znotraj podjetja, ko je izguba pa jo pokrivamo mi vsi. 

problem je, da imajo sedaj bolj kot ne že itak vse tujci, ampak so prepozno prevzeli, ko so v preteklih 30.letih večina tajkunov, političnih veljakov in kvazi menegerjev zje.....la večino firm, pokradili kar je bilo vredno, kar je pa še ostalo je pa sedaj v slabem stanju ali pa bo preteklo kar veliko časa da se vzpostavi spet nazaj normalno stanje, velika večina pa jih sploh ne obstaja več.....

Napisano

No ja ne hvali tolk tujcev, ker so pod rušo spravili ogromno slovenskih podjetij.

33112_1.png

Napisano
pred 28 minutami je sportman333 napisal:

problem je, da imajo sedaj bolj kot ne že itak vse tujci, ampak so prepozno prevzeli, ko so v preteklih 30.letih večina tajkunov, političnih veljakov in kvazi menegerjev zje.....la večino firm, pokradili kar je bilo vredno, kar je pa še ostalo je pa sedaj v slabem stanju ali pa bo preteklo kar veliko časa da se vzpostavi spet nazaj normalno stanje, velika večina pa jih sploh ne obstaja več.....

A res?

 

A niso tujci kupli Tobačno Ljubljana, ki je delala plus?

A nisi taisti tujci jo v roku enega leta zaprli oz. naredli tako imenovani sovražni prevzem? 🤔

Napisano
pred 16 minutami je godlike napisal:

A niso tujci kupli Tobačno Ljubljana, ki je delala plus?

Točno na to sem prvo pomislil.

33112_1.png

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Zato pa bi bilo bolje, da nimamo nič svojega, ampak, da imajo vse tujci. 

Ker s svojim itak ne znamo delati oziroma je tako kot pravš. Ko je dobiček si ga delijo znotraj podjetja, ko je izguba pa jo pokrivamo mi vsi. 

Zanimivo (ne)razmišljanje. Kot so že omenili nekateri, tujec v primeru izgube obrat zapre in spoka ven. 

 

Torej če bi bilo vse v tujih rokah, bi bili v Sloveniji že brez bank, brez pridelovalcev pšenice, brez TEŠ 6 in drugih storitev, ki ne prinašajo dobička. Tudi brez določene zdravstvene oskrbe in šolstva, dolgotrajne oskrbe. In kaj potem?  

Napisano

Kera pa je še slovenska banka?....naštevate tobačno....kje je pa vec kot 20+ slo firm, kjer ni bilo tujcev....(celoten istrabenz konglomerat, tomos, elan, tam, mlm, sct, primorje, večina zivilske in prehrambene verige, turizem....pa še veliko sem jih pozabil)...

Napisano (urejeno)
pred 19 minutami je sportman333 napisal:

Kera pa je še slovenska banka?....naštevate tobačno....kje je pa vec kot 20+ slo firm, kjer ni bilo tujcev....(celoten istrabenz konglomerat, tomos, elan, tam, mlm, sct, primorje, večina zivilske in prehrambene verige, turizem....pa še veliko sem jih pozabil)...

 

Ravno zato nisem napisal "slovenskih bank", ampak "bank v Sloveniji".

 

Bi zastavil malo drugače - ali je javno ali zasebno ni tako pomembno, kot je pomembno kakšen je odnos vodstva in zaposlenih. Običajno imajo domači ljudje več empatije do svojega kraja in krajanov, kot tujci. Ni pa to vedno, kot je bilo v primeru Igorja in "njegovega" Istrabenza.

 

V Sloveniji se je od osamosvojitve naprej v državnih družbah pogosto slabo kadrovalo, po načelu, najbolj važno je, da je naš (da bo zrihtal našim službe in denar za stranko in naše žepe), ne pa da je dober gospodar za družbo. 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Fotke so verjetno iz Podsaharske Afrike??? :(

 

WWW.RTVSLO.SI

V Zdravstvenem domu Slovenska Bistrica so odprli novo ambulanto družinske medicine, pred stavbo zdravstvenega doma pa je dopoldne...

 

  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
  • Jezen 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ah ne iz podsaharske Afrike dobivamo samo še mlade dohtarje, inženirje in raznorazne strokovnjake.

  • Haha 3
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Napisano
pred 21 urami je Z M A J napisal:

Fotke so verjetno iz Podsaharske Afrike??? :(

 

WWW.RTVSLO.SI

V Zdravstvenem domu Slovenska Bistrica so odprli novo ambulanto družinske medicine, pred stavbo zdravstvenega doma pa je dopoldne...

 

Se pravi, da bo kmalu konec z javnim zdravstvom. A ni golobnjak kritiziral zavarovalnice, da jim gre samo za dobiček? Kaj je sedaj drugače, ko jih ni več zraven. Baje, da edino to, da je sedaj zavarovanje obvezno in se je na računu že kar konkreten dolg nabral. 😉

 

 

Napisano

Idealna rešitev? Ne me hecat, jao.

 

WWW.24UR.COM

Ker ni prostora, kamor bi zapornike namestili, bi jih začasno izpustili. Uprava za izvrševanje kazenskih sankcij namreč zaradi števila...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ja ne moreš verjeti, če bo šlo tako naprej varnost in javne dobrine več ne bodo samoumevne. Problemi v zdravstvu, policiji, zaporih, šolah, politika pa še kar ignorira težave, ki bodo vplivale na kakovost bivanja vsakega izmed nas.

Napisano

Sem moral najprej datum preverit, da ne gre za prvoaprilsko šalo, a žal temu ni tako 😕

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

  • 7 mesecev kasneje...
Napisano
WWW.24UR.COM

Na družbenih omrežjih se širi posnetek fizičnega obračuna in streljanja v Ljubljani. Gre za sobotni incident v Šiški, ki se je začel v gostinskem...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

  • 2 meseca kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Sm kmet an s hribu doma, pei ne zastopm lih tanartabl...

 

Naša nona je dobila napotnico za ultrazvok srca. Pokliče v bolnico in ji razložijo, da ima dve možnosti:

- na zdravstveno kartico pride na vrsto aprila 2026

- na 110€ je na vrsti jutri ob 9:45

 

Zakaj ne more biti jutri na vrsti z zdravstveno kartico? Ker termin očitno je prost...

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
  • Jezen 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Zdravstvene zavarovalnice imajo ta odgovor. Nekako je za eno leto vnaprej določeno koliko pregledov je plačanih, potem pa keš, ker od zavarovalnic ni več denarja za to leto. Zakaj pa to pustimo, je pa drugo vprašanje.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ja, problem letališč pri nas je, da so vsa z boljšimi povezavami nedaleč stran čez mejo in večinoma veliko boljša izbira kot domača. Spet majhnost Slovenije.
    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.