Skoči na vsebino

Vse nove Mazde - minusi


sylver

Priporočeno sporočilo

V zadnji ?tevilki motorevije si lahko preberete ?lanek -Neza??iteno udobje- "Kako enostavno je ukrasti avto s kartico namesto klju?a".

Vedno sem trdil, da so te kartice eno navadno sranje. V Nem?iji so tako lopovi z sprejemnikom in oddajnikom ukradli 30 Mazd naenkrat.

Lahko pa zavijete kartico v tri plasti alu folije, ?e se vam da to narediti vsakokrat po uporabi in bo stvar re?ena.

Ali pa greste na servis, kjer vam to funkcijo odklopijo in potem vrata lepo odklepate z klju?em, kot v?asih. Ne vem pa, ?e ga ob nakupu mazde sploh dobite zdraven?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaka tehnologija ima svoje probleme, res pa je da so razvijalci tej problematiki posvecali premalo casa, sedaj pa jih tepe.

 

Podobno je bilo pri Nisaan Leafu in njihovi aplikaciji za pametne telefone, s katero si lahko preverjal status avta, nastavljal ogrevanje, itd. In neodvisni raziskovalec je odkril da avtorizacije ni oz. da potrebujes zgolj VIN stevilko in ze lahko s preprostimi http ukazi manipuliras z avtom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V zadnji ?tevilki motorevije si lahko preberete ?lanek -Neza??iteno udobje- "Kako enostavno je ukrasti avto s kartico namesto klju?a".

Vedno sem trdil, da so te kartice eno navadno sranje. V Nem?iji so tako lopovi z sprejemnikom in oddajnikom ukradli 30 Mazd naenkrat.

Lahko pa zavijete kartico v tri plasti alu folije, ?e se vam da to narediti vsakokrat po uporabi in bo stvar re?ena.

Ali pa greste na servis, kjer vam to funkcijo odklopijo in potem vrata lepo odklepate z klju?em, kot v?asih. Ne vem pa, ?e ga ob nakupu mazde sploh dobite zdraven?

Tukaj je ta clanek >> https://www.amzs.si/motorevija/v-zarometu/tehnika/2016-04-06-kako-enostavno-je-ukrasti-avto-s-kartico-namesto-kljuca

 

O tem so ze pisali tudi drugje >> http://www.mazda-si.net/topic/13567-keyless-entry-hack/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tako.... CMU je bil zamenjan v petek, 8.4.2016 in na novo name??en zadnji SW.

 

Navigacija ?e vedno NE DELA (takoj v soboto sem se peljal na morje in ni delala, danes na poti v slu?bo ni delala...):

 

https://www.youtube.com/watch?v=WTpJQOaDfAU&feature=em-upload_owner

 

https://www.youtube.com/watch?v=r9OayjTc4YE&feature=em-upload_owner

 

 

Povzetek vsega, kar smo delali, da bi odpravili to te?avo:

- zamenjana je bila SD kartica z novo saj so v Avstriji bili mnenja, da je stara SD kartica pokvarjena

- vsaj 3x ali 4x so mi na uradnem servisu name??ali zadnji SW (v?asih je to bila novej?a razli?ica, v?asih pa enaka, kot sem jo imel)

- vsaj 2x resetirane vse nastavitve avtomobila, vklju?no z navigacijo oziroma CMU (vozilo so tudi odklopili iz akumulatorja)

- podatke CMU smo prenesli na USB klju?ek in jih poslali v Avstrijo/Nem?ijo v "obdelavo" oziroma "preverbo" (sicer ne vem ?esa)

- zamenjali celoten CMU + nadgradili na zadnji SW

 

Kljub vsemu zgoraj napisanemu - navigacija ?e vedno ne dela in tudi ne bo!

 

Res sem ?e zelo slabe volje, res sem ?e zelo ?iv?en in res mi je ?al, da imam zaradi take neumnosti nekaj sivih las ve?, kot bi jih sicer imel! Skoraj da lahko ?e re?em, da mi je ?al, da sem se odlo?il za Japonca, ?eprav sem prisegal na kvaliteto in zelo dobro uporabni?ko izku?njo!

 

?e navigacije res ne bi potreboval - potem me nedelovanje ne bi toliko motilo. Ampak tudi takrat bi si prizadeval, da mi zadeva dela, tako kot mora. Navigacijo pa res potrebujem, saj imam tako slu?bo. V kon?ni fazi - tudi ?e je ne bi potreboval - mora delat, saj sem jo kupil in pla?al.

 

Kaj mi je storiti? Na servisu mi ne morejo ve? pomagat - naredili so vse, kar je v njihovi mo?i. Napaka je ?e vedno prisotna in je ni mogo?e odpraviti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi vedel, ?e poskusijo ali ne. Zanimivo mi je to, da takoj po zamenjavi celotnega CMU - ?e naslednji dan (sobota zjutraj) navigacija ne dela.

 

Servis se je zelo potrudil in kot vidite naredil so vse, kar se je dalo. Ni? ve? ne morejo.

 

Ja saj bi menjal z veseljem, ampak kako?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hah.. "naredili so vse". ?e so ti lahko prodali avto za +20k e pa ce je avto v garanciji ima da ZRIHTAJO pa tudi, ce cel avto zamenjajo. Jest bi znoru pa jim tezil vsak dan. Poslji se par mailov na zvezo potrosnikov ce ti iz MES-a ne odgovorijo. To da nic vec ne morejo je itq za lase privleceno samo zato, da te odpikajo. Ce je avto v garanciji in sploh ce gre za stvarno napako, kot gre v tvojem primeru sploh nevem kako lahko recejo, da so naredili vse in da se po domace povedano sprijazni. Napako morajo odpraviti pa tudi ce grejo takoj na Japonsko po novo trojko.... Pizda ej res so frajerji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker v?asih dela in v?asih ne je te?ava verjetno v prepotraten CPU, ki o?itno pri vklju?eni navigaciji preve? toka potegne, napajanje pa ni ustrezno oziroma je pre?voh. SW probleme bi nekako izklju?il, te?ava je po vsej verjetnosti ?isto HW.

 

podoben problem je pri PC-jih, ?e je napajalec pre?voh potem pa za?ene? grafi?no zahtevno igro pa se sesede samo aplikacija - da? mo?nej?i napajalnik in je vse OK.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rad bi zadevo re?il na miren in prijazen ter ?love?ki na?in. Nisem tak, da bi TE?IL in vsak dan bil na servisu in tro?il svoj ?as, katerega tudi nimam in mi ga za take primere ni potrebno imeti.

 

Vse skupaj bom poslal ?e na MMS in na zvezo potro?nikov pa da vidimo, kdo bo prvi kaj naredil. Jaz takega avta no?em ve? imeti, saj funkcija, za katero proizvajalec trdi, da bi morala delat, ne dela in ima o?itno izdelek stvarno napako, na katero sem opozarjal ?e ve?krat.

 

Servis BTC sem pa ?e zjutraj obvestil in jim poslal posnetke. Verjamem, da nisem edina stranka in da imajo kar gne?o, zato bomo po?akali na kak?en odgovor. Bom pa poslal vse posnetke tudi v Avstrijo na tehni?no slu?bo, da bodo ?e oni na teko?em.


Ker v?asih dela in v?asih ne je te?ava verjetno v prepotraten CPU, ki o?itno pri vklju?eni navigaciji preve? toka potegne, napajanje pa ni ustrezno oziroma je pre?voh. SW probleme bi nekako izklju?il, te?ava je po vsej verjetnosti ?isto HW.

 

podoben problem je pri PC-jih, ?e je napajalec pre?voh potem pa za?ene? grafi?no zahtevno igro pa se sesede samo aplikacija - da? mo?nej?i napajalnik in je vse OK.

 

Mene na?eloma ne zanima kaj je razlog temu - jaz sem izdelek kupil, ga pla?al in ?elim, da mi dela. Kaj je v ozadju ali ospredju - mi je ?isto vseeno. ?e mi na servisu re?ejo, da smo poskusili ?e vse in da se ne da ve? ni? re?it pri njih - kaj lahko ?e naredim? Obrnil se bom za zvezo potro?nikov in na MMS.

 

?e bo potrebno, bom zadevo osebno dal celo v medije, tako kot je pri?la moja zadeva o temu - http://www.24ur.com/novice/slovenija/pre-dobro-opremljeni-avtomobili-ko-policisti-zaradi-sistema-zaviranja-ne-morejo-izmeriti-vase-hitrosti.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pozna? ?e koga z istim modelom avtomobila? A mu enako nagaja? Ali dela v redu? ?e je to samo pri tebi in kljub menjavi enote je te?ava nekje drugje. Zato sem napisal tisto z napajanjem. Na koncu bo pa napaka v akumulatorju ali pa v sami el. napeljavi, ki ne zagotavlja dovolj visoke napetosti.

 

Vem da te to ne zanima ampak vseeno si ?eli? da zadeva deluje. 

 

Jaz bi jim vseeno pomagal s predlogom - ?e imajo ?e eno tako trojko in tam vse deluje naj poberejo CMU ven in ga dajo v tvoj avto. ?e bo v tvojem spet sralo je na dlani, da je problem drugje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo vpra?anje, a ima? ti vedno ob tem priklopljen tudi kak wifi hot spot ali BT?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne nimam povezano ni?esar - poglej na posnetek - BT ikonca je zatemnjena. ?e bi bil povezan, bi bila BT ikonca ?isto bela, zraven pa bi bila ikonca za WIFI.

 

Kontaktiral sem uvoznika in obrazlo?il zadevo. Me obvestijo nazaj o dokon?ni odlo?itvi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne nimam povezano ni?esar - poglej na posnetek - BT ikonca je zatemnjena. ?e bi bil povezan, bi bila BT ikonca ?isto bela, zraven pa bi bila ikonca za WIFI.

 

Kontaktiral sem uvoznika in obrazlo?il zadevo. Me obvestijo nazaj o dokon?ni odlo?itvi.

Ne poznam tega sistema... (in si ga ne ?elim :)

Ne morem drugega, kot ti za?eleti happy ending (brez masa?e)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..,Sylver..to pa bi res moral servis zrihtat .da dela v nulo..saj je GARANCJA..Jebemliga..to morejo zrihtat.zakaj ..pa je GARANCIJA..???

Ne odnehat...vem .da je jeba in itd...samo MAZDA .si tega NE sme privo??it...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To me najbolj ?ivcira pri prodajalcih, ko te ho?ejo prepri?ati, da se stvar, ki je  v garanciji ne da popraviti. Ja in? ?e se ne da ,zamenjaj magari pol TV-ja, pol pralnega stroja ali pa avta, ?e je potrebno. Velikokrat se grejo taktiko popravilo, reklamacija-popravilo ,reklamacija....

V?asih jim to tudi uspe, ker se stranka naveli?a "te?enja" v garancijskem roku in ko gre garancija mimo to zadevo ?ude?no popravijo, seveda za astronomske vsote. Te?nja proizvajalca je, da se ?im manj stvari popravi v ?asu garancije- izgovori tipo " to pa ne spada med garancijska popravila" in podobni umotvori. Jaz sem imel tak primer z novim likalnikom, ki je bil svinsko drag, pa na popravilu v garanciji 4 x.

Potem sem jim zate?il z zvezo potro?nikov in po posvetovanju z  "?efi"  zgoraj so mi ponudili ali denar ali nov likalnik.

Jaz sem se odlo?il za edino pametno potezo, ki pa ni bila nov likalnik. Vsaj ne v tisti trgovini.

Tako, da vztrajaj do konca in ne popustit. Ni tvoje, da gre? na internet raziskovat kaj bi bilo lahko narobe ampak, da ti to popravijo ljudje, ki so za to pla?ani in usposobljeni. Ti si kupil nov avto, v katerem mora vse funkcionirati kot urca najbr?  in nisi dobil nobenega popusta za nedelujo?o in "nepopravljivo" stvar na avtu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce ne bi bilo neumno da admini tole temo sfiltrirajo in dajo v tehnicne pod tezave z navigacijo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.