Skoči na vsebino

Mobilna telefonija

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Jaz bi kupil eno lokalno SIM kartico, ki bi jo uproabljal za prenos pdoatkov... Klicev nimam veliko... pa tudi ti niso tako grozno dragi... Prenos podatkov pa zna hitro nanesti kar precej € :D  ... 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Moj primer 5 let nazaj... 

3 dni Sarajeva...petek, sobota in nedelja...v ponedeljek okoli 14e ure pa SMS obvestilo o porabi... Račun bil 470€. 

Kar se dragih klicev tiče, ne vem, kaj je zate drago. Tudi v Tanzanijo je dober euro plus DDV na minuto iz Slovenije. 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Napisano

Hvala za predloge, glede na napisano razmisljam o sim kartici bh in en star telefon. Sem gledal na bh telecom imajo paket turist in neko esim ampak ni v fizicni obliki sim. Je komu jasno kako to deluje? 

Ps: zgleda sem ze star 😕

Napisano

Ampak glavnina tega zneska je bil verjetno prenos podatkov ... Kot sem napisal... jaz klicev nimam veliko ... Ce gledam recimo za februar so podatki sledeci:

 

image.jpeg

Je pa fajn imeti prenos pdoatkov ravno v tujini... kjer veckrat rabim recimo Google Maps in podobno... Zato bi jaz verjetno v takem primeru poiskal kaksnega od ponudnikov (najbolje lokalni), ki nudi predplacniski zakup podatkov ... Ce recimo zadostuje 1GB, je tudi pri A1 mozna opcija 1GB izven EU ... kjer je pokrita tudi BiH in stane slabih 10€ ... 

 

image.jpegimage.jpeg

 

Ce mobilnik omogoca eSIM, je tudi opcija, da ze prej nabavis recimo airalo ... kjer so tarife za BiH sledece:

 

image.jpeg

 

pred 2 minutama je scania napisal:

Hvala za predloge, glede na napisano razmisljam o sim kartici bh in en star telefon. Sem gledal na bh telecom imajo paket turist in neko esim ampak ni v fizicni obliki sim. Je komu jasno kako to deluje? 

Ps: zgleda sem ze star 😕

 

 

eSIM je v bistvu virtualna SIM kartica... in telefon ti mora to podpirat... Kateri telefon imas? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Jaz podatke vgasnem. Pa čao pero.

Sem bil 7 dni v SF. Brez 1€ stroška.

Napisano

Moje izkušnje ; Dubaj, na letališču kupil sim za 10E in uporabljal le to ( je imela 10GB podatkov in klice)

                          Črna Gora ,isto SIM 10E in imaš gor vse , prav tako smo naredili v Sarajevu in Beogradu, mislim da so to najboljše opcije razen če misliš potem iz te SIM klicarit v SLO.

  • Všeč 2
  • Hvala 2
Napisano
pred 1 uro je Jest napisal:

Ampak glavnina tega zneska je bil verjetno prenos podatkov ... Kot sem napisal... jaz klicev nimam veliko ... Ce gledam recimo za februar so podatki sledeci:

 

image.jpeg

Je pa fajn imeti prenos pdoatkov ravno v tujini... kjer veckrat rabim recimo Google Maps in podobno... Zato bi jaz verjetno v takem primeru poiskal kaksnega od ponudnikov (najbolje lokalni), ki nudi predplacniski zakup podatkov ... Ce recimo zadostuje 1GB, je tudi pri A1 mozna opcija 1GB izven EU ... kjer je pokrita tudi BiH in stane slabih 10€ ... 

 

image.jpegimage.jpeg

 

Ce mobilnik omogoca eSIM, je tudi opcija, da ze prej nabavis recimo airalo ... kjer so tarife za BiH sledece:

 

image.jpeg

 

 

 

eSIM je v bistvu virtualna SIM kartica... in telefon ti mora to podpirat... Kateri telefon imas? 

Hvala za razlago. Telefon pa imam xiaomi 11t

pred 1 minuto je robertk6 napisal:

Moje izkušnje ; Dubaj, na letališču kupil sim za 10E in uporabljal le to ( je imela 10GB podatkov in klice)

                          Črna Gora ,isto SIM 10E in imaš gor vse , prav tako smo naredili v Sarajevu in Beogradu, mislim da so to najboljše opcije razen če misliš potem iz te SIM klicarit v SLO.

Saj klicem lahko preko wifi viber ali preko duo, samo za prenos podatkov rabim njihovo opcijo.

@Jest mogoče kaj takega 

WWW.BHTELECOM.BA

Tourist Offer

 

 

Samo nevem ali ima esim ali dobim klasicno sim kartico in seveda ce velja teh 10dni od nakupa ali od aktivacije ko vstavim sim.

Napisano

Kolikor gledam tukaj >> https://www.gsmarena.com/xiaomi_11t-11099.php , tvoj mobilnik ne podpria eSIM... ima pa Dual SIM... torej lahko vsatvis dve nanoSIM kartici... Tako si lahko na svoji se vedno dosegljiv, obenem pa vstavis se drugo fizicno nanoSIM in nastavis, da podatke kuri iz te kartice ... 

 

Na tvojem linku ne najdem informacije, ce je to eSIM ali fizicna SIM kartica ... Ti vsekakor potrebujes fizicno SIM (nanoSIM) ...  

 

Aja... prvi Xiaomi z eSIM je naslednik tvojega... torej model 12T >> https://xiaomiui.net/xiaomis-first-global-phone-with-esim-support-xiaomi-12t-pro-36638/

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

@scania koliko sem uspel prgledat ponudbo na tvojem linku je skoraj 100% da dobiš navadno SIM je pa mislim da opcija če želiš esim. Drugače pa ni problemov ker to v vsaki trafiki doli prodajajo + tega so bosanci taki narod da ti bojo z veseljem pomagali pri vsej tej kolobociji.

Napisano

Vzami   Še en tefon zraven in v njega daj BH kartico z mobilnimi podatki, ter sheran WiFi .

 

Vklopi na svojem telefonih WiFi klice in svoj telefon postavi v letalski način in vklopi WiFi. Če operater omogoča wifi klice si zmagal, Telekom to ima T2 bi pa naj v tem letu to omogočil. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
pred 13 minutami je mazdaman napisal:

Vzami   Še en tefon zraven in v njega daj BH kartico z mobilnimi podatki, ter sheran WiFi .

 

Vklopi na svojem telefonih WiFi klice in svoj telefon postavi v letalski način in vklopi WiFi. Če operater omogoča wifi klice si zmagal, Telekom to ima T2 bi pa naj v tem letu to omogočil. 

A1 nima te opcije, lahko pa vbistvu normalno šeram wifi preko BH kartice, na mojem telefonu imam letalski način in wifi vklopljen pa lahko preko Google meeta kličem. drži?

Napisano

Priporočam
Mobi čuk

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
A1 nima te opcije, lahko pa vbistvu normalno šeram wifi preko BH kartice, na mojem telefonu imam letalski način in wifi vklopljen pa lahko preko Google meeta kličem. drži?

Drži. Kličeš preko meet, Viber, ... Edino SMS ne dela.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Včeraj mi je prvič v lajfu počil enkrat na telefonu (S20). Imel sem ga v žepu in odpel pas na hlačah tako, da je malce udaril v "sweet spot" telefona in naredil pajkovo mrežo. Da ne omenim, mi je padel ene 200x v treh letih na tla in je vedno ostal cel.

Sicer je telefon še vedno uporaben, ampak samo vprašanje časa je, kdaj bodo manjši delci odpadli ven in bo zazevala večja odprtina.

 

 

Že pred kratkih sem želel zamenjat zadnjo stran telefona, ki bila počena od drugega dneva uporabe dalje + baterijo, da bi telefonu podaljšal življenjsko dobo. Sedaj imam za popravit še sprednjo steklo in sem si naračunal cca 360 € za vse. Al to al pa nov mobitel in novo odplačevanje 24 mesecev...

 

Ima kdo tanov S23? Vse ostalo, kar ni flag ship me ne zanima.

Pa že S20 je delal fenomelne slike. Ali jih lahko S23 še boljše?🙈

 

Napisano

Jaz dobim enega S22 ;) …. Sem imel vceraj sreco in sem bil izzreban v nagradni igri novega ponudnika re:do ;) Pa bomo potem videli, kako se obnese… 

 

 

  • Všeč 2
  • Začuden 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 33 minutami je pob napisal:

Ima kdo tanov S23? Vse ostalo, kar ni flag ship me ne zanima.

Pa že S20 je delal fenomelne slike. Ali jih lahko S23 še boljše?🙈

 

 

Mam S23 en slab mesec, ampak sem slab pri fotkah in to mi tud ni primarna lastnost telefona, tako da ne vem če ti lahko karkoli pomagam.

33112_1.png

Napisano
pred 31 minutami je Boss napisal:

 

Mam S23 en slab mesec, ampak sem slab pri fotkah in to mi tud ni primarna lastnost telefona, tako da ne vem če ti lahko karkoli pomagam.

Oooo lejga Bossa priden kapitalistek, kupu day 1 telefon ob izidu :lol:

Napisano
pred 35 minutami je NevLado napisal:

Vzami novega na obroke (glede na trenutne finančne floskule).

 

Dejansko je tako, da razmišljam v to smer. Lažje dat 30 eur na mesec kot pa slabih 400 iz prve. Čeprav mi gre na k., ker se vse draži in tega res nism rabil zdej...

 

@Boss, kak je pa telefon drugače? Vreden nakupa za tvoje potrebe?

Tudi pri meni fotke niso prve, ampak sem se zalotil nazadnja leta, da rad pofotkam kakšno lepo sceno s sončnimi vzhodi/zahodi in zato rad vprašam. Je pa tako, da mi je ta S20 dobro služil in bi mi še naprej, če se neb zgodila nesreča.

Pa ugotovil sem, da mi neke funkcije mobitela sploh niso več pomembne in vredne raziskovanja, S20 v treh letih sploh nisem pregledal, kaj vse omogoča. Torej, pomembna je baterija, hitrost, fotoaparat in pa seveda velikost aparata, da mi paše v dlan, da lahko opravljam z njim z eno roko - S20 je bil taman, pa tudi S8 pred njim. :) 

Napisano
Pravkar je pob napisal:

 

Dejansko je tako, da razmišljam v to smer. Lažje dat 30 eur na mesec kot pa slabih 400 iz prve. Čeprav mi gre na k., ker se vse draži in tega res nism rabil zdej...

 

@Boss, kak je pa telefon drugače? Vreden nakupa za tvoje potrebe?

Tudi pri meni fotke niso prve, ampak sem se zalotil nazadnja leta, da rad pofotkam kakšno lepo sceno s sončnimi vzhodi/zahodi in zato rad vprašam. Je pa tako, da mi je ta S20 dobro služil in bi mi še naprej, če se neb zgodila nesreča.

Pa ugotovil sem, da mi neke funkcije mobitela sploh niso več pomembne in vredne raziskovanja, S20 v treh letih sploh nisem pregledal, kaj vse omogoča. Torej, pomembna je baterija, hitrost, fotoaparat in pa seveda velikost aparata, da mi paše v dlan, da lahko opravljam z njim z eno roko - S20 je bil taman, pa tudi S8 pred njim. :) 

Če daš danes 400 eur, si plačal telefon po trenutni ceni

 

Če ga vzameš na obroke za 24 mesecev in vmes pride inflacija si z obroki (ki se pri telefonih ne spreminjajo) dejansko v profitu par centov :D 

Napisano (urejeno)

(Brisano)

Popravljeno od pob
Napisano
pred 16 minutami je NevLado napisal:

Oooo lejga Bossa priden kapitalistek, kupu day 1 telefon ob izidu :lol:

He, He, takole bi se šli pri nas socializem. Kaj ne, Boss? 😉

 

 

Napisano
pred 46 minutami je NevLado napisal:

Oooo lejga Bossa priden kapitalistek, kupu day 1 telefon ob izidu :lol:

 

Če bi redno spremljal forum sem to že objavil in zraven tudi napisal, da je to menjava po 5 letih uporabe S9. Pa ga ne bi, če ne bi baterija komaj še kej zdržala, pa da sem dobival sporočila na ekran, da jo je treba menjat, pa da ne bi bila slika že rahlo zapečena na OLED ekranu, pa da USB-c port ni več deloval. Tko da ja pride tudi enkrat dan, ko je treba stvar zamenjat - ko pa bo kapitalizem spet začel izdelovati stvari za dolgotrajno uporabo bi pa še počakal. 😜

 

 

pred 29 minutami je Alex napisal:

He, He, takole bi se šli pri nas socializem. Kaj ne, Boss? 😉

Zanimiva izjava nekoga na forumu, kjer debatiramo o nakupih premijum vozil za 30+k€. 🤣😂🤡

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
pred 1 uro je Jest napisal:

Jaz dobim enega S22 ;) …. Sem imel vceraj sreco in sem bil izzreban v nagradni igri novega ponudnika re:do ;) Pa bomo potem videli, kako se obnese… 

 

 

In tako boš lahko še vročega dal dalje 🙂 

 

 

Napisano
pred 2 urama je Jest napisal:

Jaz dobim enega S22 ;) …. Sem imel vceraj sreco in sem bil izzreban v nagradni igri novega ponudnika re:do ;) Pa bomo potem videli, kako se obnese… 

 

 

Hvala bogu da greš dol iz apla🤪

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.