Skoči na vsebino

Mobilna telefonija


jures

Priporočeno sporočilo

V?eraj sem do konca popizdil, ?el v prodajalno in vzel S9. Niti en flag ship telefon ni idealen, samo nekako je na koncu v neki to?ki vse kazalo proti Samsungu. Ne re?em, da je najbolj?i je pa verjetno najbolj?i pribli?ek tistmu kompromisu, ki je ?e sprejemljiv.

Samo zakaj prepla?ate te t. i. flag modele, ko pa je za pol denarja ponavadi enak telefon ali pa ?e bolj?i. Recimo moj honor 9 je kar rabi? top oz. ?e preve?.

Da ne govorimo o kameri oz. fotoaparatu kjer ?i?a ta vi?je modele.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navadno zato, ker ga kupujem za dlje ?asa (4 ali 5 let). Do zdaj nisem nikoli imel nobenega top modela in sem vedno flikal z nekimi low end jaj?ki, ki pa po treh, ?tirih letih postanejo prepo?asni in s premal kapacitet, da konstantno pizdi? k se ti zaba?e s podatki. In ker je to prvi telefon v 15 letih, ki sem ga spet sam kupil (prej skos neki slu?beni) sem pa rekel, ajd da vidmo kako zgleda, ?e ma? enkrat oreng ma?inco.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navadno zato, ker ga kupujem za dlje ?asa (4 ali 5 let). Do zdaj nisem nikoli imel nobenega top modela in sem vedno flikal z nekimi low end jaj?ki, ki pa po treh, ?tirih letih postanejo prepo?asni in s premal kapacitet, da konstantno pizdi? k se ti zaba?e s podatki. In ker je to prvi telefon v 15 letih, ki sem ga spet sam kupil (prej skos neki slu?beni) sem pa rekel, ajd da vidmo kako zgleda, ?e ma? enkrat oreng ma?inco.

Jaz sem imel prej?nji model top Samsung a je po ?tirih letih totalno blokiral in ?tekal. Tako, da je isti ?morn kaj vzame? vse je narejeno tako, da se upo?asni in mora? vzeti drugega.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo zakaj prepla?ate te t. i. flag modele, ko pa je za pol denarja ponavadi enak telefon ali pa ?e bolj?i. Recimo moj honor 9 je kar rabi? top oz. ?e preve?.

Da ne govorimo o kameri oz. fotoaparatu kjer ?i?a ta vi?je modele.

 

Honor 9 imam tudi sam cca. 3 tedne, p/p je top zadeva, pravi flagship killer. Pa ?e dual sim je, medtem ko je po specifikacijah prakti?no identi?ni Huawei P10 na slovenskem tr?i??u samo single sim.

 

Res mi ni jasno, zakaj ljudje pla?ujejo 800?+ za "znamko", da o iphone X 256 GB za 1400? sploh ne govorimo.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Spet se bli?a podra?itev mobilnih storitev pri Telekomu kakor tudi drugih paketov. Ali tudi drugi ponudniki predvidevajo podra?itev?

 

Kaj je v tem trenutku najbolje za dobro ceno preko telefonskega priklju?ka, ki omogo?a preko 20MB.

Potrebujem pa internet vsaj 10MB 2 HD televiziji, opcijsko pa tudi dva GSM paketa.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma? kak link do teh podra?itev da vidim ?e se kaj spremeni moj paket ?

Cenik, ki bo veljal od 1.8. dalje >> http://www.telekom.si/Documents/Sprememba%20v%20ponudbi%20mobilnih%20storitev%20s%201.%208.%202018.pdf

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima kdo izkusnje z Huawei P20 Pro?? Zanimajo me mal plusi in minusi tega telefona? Mogoce imakdo kako vezo kje ga dobit pod 600???

Ga imam trenutno ne testu.... fotkic ima res super... no... tudi ostalo je top... ampak fotkic je med najboljsimi na mobilnikih... Pod 600? bo pomoje edino pri operaterju z aneksom... na bolhi je trenutno eden en mesec star s ceno malo,pod 600? ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno od uporabe. Ob normalni/zmerni uporabi 2 dni vcasih tudi dlje, drgac pa 1 dan.

P.S. Spomnil sem se za prvi "minus", katerega je omenil in sicer, da ne podpira wireless polnjenja, medtem k ga vsi ostali huawei telefonu podpirajo. Meni osebno je to nepomembna funkcija, kljub temu, da moj telefon to podpira :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede na to, da so dana?nji telefoni ?e pravzaprav mali prenosni ra?unalniki, so ?e kar solidni s to mini baterijico in delovanjem... ?e posebej, ker jih ovce buljimo cel dan... najve?ji porabnik je ponavadi zaslon...

 

@Jest: v primerjavi z Lumio 950 je fotoaparat kje? (Lumia je imela za moje pogoje uporabe fantasti?en foti?... ?al baterija ve? ni za nikamor, niti nova ne... 6-8 ur in je na 10 %, zgleda bug ali glitch v WINDOWSIH, ker je po totalnem resetu enako....)

 

Druga?e pa je wireless charging zelo fajn zadeva, jaz sem mel polnilce na mizi v slu?bi, doma, in pa v avtu... telefon odlo?i? in se polni... no sedanji telefon tega nima :( (Galaxy A8)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff... jaz pa nad fotkicem na Lumii 950 nisem bil niti malo navdusen... je prej podpovprecen, kot kaj vec ... Lumio 950 imam se vedno doma ... ker vredna itak ni nic :) ... pa cel kup aplikacij ne deluje vec... ali pa se opusca razvoj ... Drugace pa skoda za WP ... da so ga prakticno "pokopali" ... 

 

Wireless charging je tudi meni vsec... Sem bil podobnega mnenja, preden sem imel mobilnik s to opcijo ... Sedaj pa je fajn, ker imam v sluzbi na mizi brezzicni polnilec... prav tako doma... in telefona samo odlozim na polnilec in se polni ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker ste nekateri strokovnjaki na tem podro?ju, kaj priporo?ate, da izberem za ?eno, nekaj v srednjem kakovostnem rangu. Njena ?elja je, da bo imel telefon dovolj pomnilnika za shranjevanje slik in posnetkov. V o?jem izboru je Huawei P20 lite, priporo?ate ?e kaj drugega v tem rangu?

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Namesto P20 lite bi jaz osebno raje vzel P10 ( brez lite) ... ceprav je ze starejsi model... Lite verzije so ponavadi precej slabse ... Ce pa budzet ni problem, pa P20...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Namesto P20 lite bi jaz osebno raje vzel P10 ( brez lite) ... ceprav je ze starejsi model... Lite verzije so ponavadi precej slabse ... Ce pa budzet ni problem, pa P20...

Tako je... lite verzije so bolj boge...

Manj RAMa, manj pomnilnika, ?vohnej?i procesorji...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest ko reces da so slike 1A si to mislil na ektanu telefona, ali na PCJu / tv itd. Vcasih LED ektani obarvajo (zlazejo) slike...

 

Thanks

 

Zenin P10 je super telefon samo zamerim Huaweiju da ne podpira android auto, enako baje P20

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.