Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Tole se tudi bere kot da je voznica kriva, a dejansko je nekdo sel cez cesto tam kjer ni prehoda....

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/v-trcenju-v-ljubljani-umrla-peska.html

 

 

V zadnjih novicah pi?e, da je povzrociteljica hodila tam, kjer ni prehoda za pesce...

 

91letnica....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V zadnjih novicah pi?e, da je povzrociteljica hodila tam, kjer ni prehoda za pesce...

 

91letnica....

Povzrociteljica hodila? Ali zrtev?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povzrociteljica hodila? Ali zrtev?

 

 

V bistvu je oboje :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?enskam je fizika ?panska vas

 

Odlo?no protestiram!

 

No, ja, je pa res, da sem ena redkih ?ensk v Sloveniji z diplomo iz fizike...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi prej rekel, da so v veliki ve?ini nezainteresirane in jemljejo vo?njo kot pa? nekaj, kar je nujno zlo, zato jih podrobnosti ne zanimajo. Pa da ne bo narobe razumljeno, tudi z ve?ino mo?kih osebkov je enako.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi prej rekel, da so v veliki ve?ini nezainteresirane in jemljejo vo?njo kot pa? nekaj, kar je nujno zlo, zato jih podrobnosti ne zanimajo. Pa da ne bo narobe razumljeno, tudi z ve?ino mo?kih osebkov je enako.

... ?e posebej z unimi modeli, ki imajo dudo(telefon) stalno priklopljen na uho in seveda nimajo pojma, kaj se dogaja okoli njih in kje so sploh vozili.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale ata z baretko je mene ze kar nekajkrat meni nic tebi nic v Preski izsilil kot da je edini na cesti.

 

No in evo....

 

https://klip.si/video/video-ne-boste-verjeli-kako-je-nesreco-zakuhal-voznik-pri-medvodah

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale ata z baretko je mene ze kar nekajkrat meni nic tebi nic v Preski izsilil kot da je edini na cesti.

 

No in evo....

 

https://klip.si/video/video-ne-boste-verjeli-kako-je-nesreco-zakuhal-voznik-pri-medvodah

Zelena baretka ali ?rna baretka? Ziher je pri specialcih.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Glede na to kake glavce so, se bojo gotovo spomnili, da bi dvignili kazni.  :vskalo: V na?ih koncih so sicer med vikendi zve?er zdaj izredno aktivni in gledajo iz katere gostilne je kdo speljal, kar ni napa?no ampak vpra?anje koliko ?asa bojo ljudje rabili, da se spremeni miselnost v glavi in bojo raje imeli ?oferja kot ?li v avto z 2.0 alkota v krvi.

https://www.rtvslo.si/crna-kronika/letos-je-na-cestah-umrlo-ze-15-ljudi-lani-v-enakem-obdobju-pet/479772

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velik problem je kultura voznje. Ce pogledamo statistiko v clanku, so povzrocitelji v 75% trezni. Se pravi se je treba kulture lotit sistemsko, ne pa da samo kasirajo. Je lepo da imamo vzrok za 25% in da se dela na tem, ampak kaj pa ostalih 75% ki nimajo kulture?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko procentov v statistiki zavzame slabo projektiran promet, slabo vzdr?evane ceste, signalizacija... Rezultat je 0%. Tako da statisti?no smo glede prej na?tetih anomalij bolj?i od vse zahodne Evrope. Resnica je, da ko pride? domov iz tujine, se samo ?udi? po kak?nih cestah moramo voziti na son?ni strani Alp.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ceste, niso ?e tolk slabe, da bi se vse zvrnilo na njih, se pa postavi vpra?anje, kako da v nem?ki statistiki okvare na vozilih in vzroki v infrastrukturi pispevajo kar 37% nesre??!?! Pri nas pa je ta procent enako 0. Torej kako taka razlika? A ?taba in podobni Kekci pa se tukaj ne bodo ni? spra?evali a pa mogo?e le policijska statistika kar precej zavaja (verjetno zaradi inkasantskih vzgibov, saj vsaka nesre?a zraven prinese ?e denarno kazen povzro?itelju) in da bi bilo potrebno narediti ?e kak?no akcijo nekje drugje. Recimo na ministrstvu za promet za za?etek.

 

Druga?e pa bodo najve? storili ?e samo s tem, da se prekvalificira vzrok nesre?e zaradi alkohola v primarni. Saj to je dejansko vzrok, ker posledi?no zaradi alka pride do tega, da nekdo ne spele ovinka, spregleda, zaradi poguma vozi neprilagojeno (zanala?? tako napisano saj pod vplivom alka, je tudi hitrost pod omejitvijo za marsikatero srko neobvladljiva) ipd. Nikakor pa ni obratno, kakor vodi statistiko Policija, ki je milo re?eno kar se tega ti?e res en navaden poden, da ne znajo lo?iti vzroka in posledice... potem jim pa naj ?lovek zaupa pri re?evanju raznih kriminalnih problemov, ?e pa ?e navadne nesre?e ne znajo pravilno definirat. Dajmo ?taba, zagrabi svinjo za roge ne pa da jo tam pri ritki ?lata?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Na evo, mesec in pol nazaj razlagam o policijski statistiki, ki je popolnoma la?njiva, danes pa na osnovi le te, tale ?lanek v povezavi z AVP in policijo. Sem mislil, da je bil samo ?lender fuknjen, pa o?itno ostali no?ejo kaj dosti zaostajati za njim.

 

?e enkrat, dokler ne bodo ob vsaki nesre?i ugotovljeni dejanski vzroki in ne vzroki, ki se zdijo najbolj priro?ni, bomo pa? ?e vedno ?teli mrtve v desetinah. Zakaj recimo nih?e ne pomisli, da bi pa na tehni?nih merili torni koeficient gum - mogo?e pa je to en ve?jih vzrokov, da nekdo ne spelje ovinka s 40km/h, drugi pa brez te?av s 50 ali celo 60km/h - ah ne kaj bi se matrali, neprialgojena hitrost se napi?e v poro?ilo - vse skupaj pa se nato razgla?a za prekora?itve hitrostnih omejitev, ?eprav oboje sploh nima neke hude veze.

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/dva-odstotka-nizja-hitrost-sedem-mrtvih-manj.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To dr?i, ampak cm pre?iroka guma od homologacijske mo?nosti je cel ka?in in uporabnik malodane obto?en, da je morilec na cesti a po drugi strani ima? ?ang?lang gume, ki jih tudi na karjolo ne bi montiral, ampak, ker je to pa? biznis so pa dovoljene. Zame je to vi?ek hipokrizije - vse ima samo en namen pobrat denar. Denar za homolomo in pa? denar za zani? gume - varnost, haha... a se hecajo?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Gledam prvo fotografijo v tem ?lanku:

 

https://www.zurnal24.si/galleries/gallery-181730/?page=1

 

Malo me bega, ker je videti samo dve zra?ni vre?i spredaj na armaturi. Tistih iz naslonjala sede?a in "zavese" ni opazit. Se jih le ne vidi ali jih dejansko tak avto nima? Ali pa se niti niso utegnili odpreti? Ali pa je bil avto ?e karamboliran, popravljen in uvo?en v Slovenijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam prvo fotografijo v tem ?lanku:

 

https://www.zurnal24.si/galleries/gallery-181730/?page=1

 

Malo me bega, ker je videti samo dve zra?ni vre?i spredaj na armaturi. Tistih iz naslonjala sede?a in "zavese" ni opazit. Se jih le ne vidi ali jih dejansko tak avto nima? Ali pa se niti niso utegnili odpreti? Ali pa je bil avto ?e karamboliran, popravljen in uvo?en v Slovenijo?

Dobro opazujes... Zavese se sicer po trcenjih zelo dobro vidijo in tudi glede na silovitost tr?enja bi bilo za pri?akovati,da se bodo tu odprla....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je verjetno poceni kupljen avto iz druge roke, ki je ?e imel nalet od strani in popravljen, airbage pa niso menjali, ker je predrago. Notri dajo sam kos elektronike, da misli, da je airbag prisoten.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni nic za nemce....mega?ajze se zacne v nemciji pri 20km....

 

Trenutno tako pred mejo z avstrijo, jajca pa sunka...

Bom sel domov po regionalki

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.