Skoči na vsebino

Tresenje M6 na avtocesti


Priporočeno sporočilo

Tehni?ni tipi, prosim za pomo?.

Na?eloma pri vi?jih hitrostih (80-140 km) se ?uti ?udno tresenje avtomobila. Nekaj v stilu, ko ima? blato na kolesu in zato ni uravnote?eno. Zadeva je izredno ?udna, saj se to ne dogaja konstantno ali pri specifi?ni hitrosti. Recimo stojim v tepanjah na postajali??u, speljem na AC, pri pospe?evanju jakost tresenja nara??a, ?e zabremzam, trese ko svinja, in potem kar v nekem trenutku zvezno neha tresti in avto se pelje v nulo. ?ez ?a? spet za?ne trest. Tresenje se ob?utki preko volana in cele kabine, ne samo preko stopalke za zaviranje. Najprej sem predvideval, da so krive bremze. Namre? mehanik mi je na zadnjem servisu rekel, da so sprednji diski bogi in ko mi bo treslo ob bremzanju, naj jih pridem zamenjat. No to sem naredil, sprednji diski in plo??ice komplet nove, vse ?tiri zavorne ?eljusti namazane, denarnica precej tanj?a, tresenje pa ostaja. 

 

Predvidevam da:

-bremze niso, saj tudi trese, ko ne bremzam, res pa se ga takrat bistveno bolj ob?uti

-kolesa so uravnite?ena (v primeru da ne bi bila, bi treslo neprestanoma ob dolo?eni hitrosti).

 

Kaj menite da bi lahko bilo? Sumim ?e volanske kon?nike, a ne bi rad pol avta zamenjal, preden ugotovim kaj je. Pred kratkim sem naredil tehni?nega, ta petek je mehanik celega pregledal, vse kao BP.

 

Hvala in lp,

Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si kaj menjal feltne/gume ?e za kak zimski komplet?

Ce ne zamenjaj pa ce ni vec tega mas lahko feltne zj...ce pa se dela je na avtu napaka

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ma? na kolesih original feltne? ?e niso in je luknja na feltni ve?ja od pesta potem nujno rabi? centrirne obro?ke. Zakaj ti pa v?asih ne trese - zato, ker pride do kontra resonance med nasprotnima kolesoma. Ta se nato izgubi saj v ovinkih je eno kolo hitrej?e od drugega in potem se resonanca samo se?teva , dokler se spet ne ujame v nasprotni in se valovanje/tresenje izni?i.

 

Je pa tako, da pod 80km/h je hitrost vrtenja kolesa premajhna, da bi se ?utile vibracije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

si mogo?e zapeljal v kako lukno in zvil os? Jaz sem to naredil, menjali smo 3x diske in ne vem kaj ?e vse, na koncu so ugotovili, da sem os skrivil za skor 2mm mi je opletala.. od takrat naprej je vse ok :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moji zimaki so se ?e kuhal na morju ta vikend...

 

Offtopic. Tud kopal smo se ?e

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno sem re?il zadevo. Kriv je bil sprenji levi zavorni cilinder, zamenjava in vse super. (Pred tem mi je vulkanizer scentriral vse ?tiri gume a ?al ni pomagalo).

 

Sicer, po vojni smo vsi generali....ampak na sumu sem imel ?e od za?etka zavorni cilinder, a me je mehanik obrnil...?e? da je vse namazal in da ne bo blokiral, da je vse ok.

Moram pa priznat, da sem na prej?nji 626-ki ?e imel te?ave z zavornimi cilindri ampak je bilo tresenje izklju?no ob bremzanju. Tule sedaj se je skoraj da naklju?no pojavljalo, kratek pritisk na bremze, tudi ni pomagal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zasteka in se ne vrne nazaj in konstantno malo bremza posledica tega je lahko da avto ves cas vlece v eno smer ali kompletno iztrosena ploscica. Meni je recimo zadnja celjust tako zastekala, ampak to je bilo zaradi rocne in je cilindercek zastekal (klasicna hiba mazd), kateri se ni pravilno vrnil nazaj. Mogu sem samo cilinder zamenjati in pa seveda novo ploscico. Pri sprednji osi so pa praviloma vedno kriva tesnila, saj preparijo, pride voda vmes in batek zasteka.

Trest je zacelo vrjetno takrat ko je bila ploscica ze posteno skurjena :). Vrjetno ce bi dvignil avto in z roko zasukal kolo se le ta nebi normalno vrtel, ker ga je celjust bremzala. Ravno zaradi tega to metodo z vrtenjem kolesa uporabljajo razni vulkanizerji ko menjajo pnevmatike :)

Skratka sranje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zamenjal sem komplet ?eljust ( 75 ?, TRW, Euroton, staro mora? vrnit). Boss, tudi meni ni jasno to tresenje. Avta ni vleklo, je pa ziher bremzalo, ker je bla felna precej topla medtem ko je bila druga hladna. Avto si iz mesta te?ko potisnil, poraba za nekaj dc ve?ja. 

Ne vem zakaj bi treslo, tudi ?e je plo??ica v kontaktu z diskom....se pa? vse segreje, skuri in to je to. V najhuj?em avto vle?e iz smeri....res ne vem.

 

?e povzamem, kar nekaj sivih las, skurjene brezmze za brez veze....sem ?e kar popizdil. Dale? od tega da sem strokovnjak za avte, ampak take zadeve so ponavadi bolj o?itne-se jih la?je opazi. 

Zakaj nisem opazil tega takoj? Preden mi je mehanik zamenjal brezmze in diske, ve? kot o?itno ni toliko bremzalo (je pa treslo tu in tam!), ker je imel bat ve? hoda zaradi obrabljenih zavor/diskov. Skratka felna je bila hladna. Po menjavi, je bilo vse skupaj precej huje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

Da ne odpiram nove teme bom kr tukaj uprasal mam, mazdo 6 gh in mi avto trese samo v 6 prestavi ob visji hitrosti cca 140 160 obrati nekje od 2000 do 3000. Ce se pa vozim s 5 prestavo pa nc ne potrese ali je kdo imel ze tak problem? Lp

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.