Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Kako si lahko ?lovek zagnoji lep dan in kolesarski izlet - vse je ?lo narobe.

 

V?eraj sem bil prost in lepo vr?em kolo v avto in v Koper. Te?ave so se za?ele ?e na AC saj je pri?lo do nesre?e in se je vo?nja podalj?ala za debelo uro. Ok pridem v Koper in ho?em parkirat pri tr?nici pa glej ga zlomka pol parkiri?? je razritih saj nekaj gradijo. Ostalo pa vse zasedeno tako, da sem porabil 15 min predno sem ujagal enga, da je ?el ven.

 

Ok sem rekel zdaj pa bo in seveda je bilo - ker sem bil ?e tolk pozen sem ujagal maestral, ki je pihal tako mo?no (cca 20-25km/h) od spredaj, da od Kopra do izole nisem uspel peljati hitreje kot kakih 16km/h zraven sem se pa mu?il, kot bi peljal v klanec. Po moje sem v tistih nekaj kilometrih izgubil ?etrtino svoje energije.

 

OK, prikolesarim iz Izole v Strunjan pa skozi tunel v Portoro? in ob obali do meje nakar se nadebudne? spomnim, da je Alex omenjal vo?njo po dolini Dragonje do Babi?ev. Ok pa pojdimo saj je verjetno enako po km kot ?e bi ?el po poti nazaj. Do Dragonje je ?e ?lo potem pa fuck makedam in ?oder, ki ?e tako pobira 10-15% energije napram asfaltu in kar je najhuje gor pa dol po klan?kih in tistega makedama ni in ni konca.

 

Seveda sem zajebal ?e v drugo, saj ker sem bil pozen sem vozil po najhuj?i vro?ini pa za povrhu sem imel v bidonu samo vodo brez kakih sladkih zadev, da bi vsaj malo dvignil energijo in seveda, ker se mi je vse skupaj zamaknilo sem ratal tudi ?e la?en, jaz pa sredi vukojebine in nikjer nikogar in ni?esar.

 

Ko sem pri?el do klanca pri Babi?ih sem bil ?e tako brez energije, da je ?lo samo ?e pe? ob kolesu. Noro, ?e nikoli nisem bil tako out (sej Nejc se po moj zdajle po kolenih od smeha tol?e). Ok vsaj spust do Vanganela se je iztekel brez padcev, ?eprav je letelo preko 60km/h. Ko sem na?el Mercator na vhodu v Koper sem mislil, da jim bom kar celo skrinjo pija? odnesel. Ok ena Oshee in dvoje kra?evih tortic me je toliko napolnilo, da sem vsaj nazaj do avta pri?el brez travm.

 

Ampak tole si bom pa zapomnil pa ne po tem, da sem se mogo?e za za?etek sezone precenil, saj je le cca 50km ampak bolj po tem, da se je treba bolje zalo?it z energenti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako si lahko ?lovek zagnoji lep dan in kolesarski izlet - vse je ?lo narobe.

 

V?eraj sem bil prost in lepo vr?em kolo v avto in v Koper. Te?ave so se za?ele ?e na AC saj je pri?lo do nesre?e in se je vo?nja podalj?ala za debelo uro. Ok pridem v Koper in ho?em parkirat pri tr?nici pa glej ga zlomka pol parkiri?? je razritih saj nekaj gradijo. Ostalo pa vse zasedeno tako, da sem porabil 15 min predno sem ujagal enga, da je ?el ven.

 

Ok sem rekel zdaj pa bo in seveda je bilo - ker sem bil ?e tolk pozen sem ujagal maestral, ki je pihal tako mo?no (cca 20-25km/h) od spredaj, da od Kopra do izole nisem uspel peljati hitreje kot kakih 16km/h zraven sem se pa mu?il, kot bi peljal v klanec. Po moje sem v tistih nekaj kilometrih izgubil ?etrtino svoje energije.

 

OK, prikolesarim iz Izole v Strunjan pa skozi tunel v Portoro? in ob obali do meje nakar se nadebudne? spomnim, da je Alex omenjal vo?njo po dolini Dragonje do Babi?ev. Ok pa pojdimo saj je verjetno enako po km kot ?e bi ?el po poti nazaj. Do Dragonje je ?e ?lo potem pa fuck makedam in ?oder, ki ?e tako pobira 10-15% energije napram asfaltu in kar je najhuje gor pa dol po klan?kih in tistega makedama ni in ni konca.

 

Seveda sem zajebal ?e v drugo, saj ker sem bil pozen sem vozil po najhuj?i vro?ini pa za povrhu sem imel v bidonu samo vodo brez kakih sladkih zadev, da bi vsaj malo dvignil energijo in seveda, ker se mi je vse skupaj zamaknilo sem ratal tudi ?e la?en, jaz pa sredi vukojebine in nikjer nikogar in ni?esar.

 

Ko sem pri?el do klanca pri Babi?ih sem bil ?e tako brez energije, da je ?lo samo ?e pe? ob kolesu. Noro, ?e nikoli nisem bil tako out (sej Nejc se po moj zdajle po kolenih od smeha tol?e). Ok vsaj spust do Vanganela se je iztekel brez padcev, ?eprav je letelo preko 60km/h. Ko sem na?el Mercator na vhodu v Koper sem mislil, da jim bom kar celo skrinjo pija? odnesel. Ok ena Oshee in dvoje kra?evih tortic me je toliko napolnilo, da sem vsaj nazaj do avta pri?el brez travm.

 

Ampak tole si bom pa zapomnil pa ne po tem, da sem se mogo?e za za?etek sezone precenil, saj je le cca 50km ampak bolj po tem, da se je treba bolje zalo?it z energenti.

He, he, seveda je pot kar dolga in po makadamu zahtevna, saj se vle?e po dolini reke Dragonje.In res je, da mora? imeti vsaj 1.5 litra pija?e s seboj, saj je ?e poletna vro?ina.

Boss, zakaj mi nisi javil, da gre? po tej poti? Bi parkiral avto pri meni doma, do kolesarske poti je le 50 m, pa ?e skupaj bi ?la lahko, ker sem imel ravno dopust.

Jaz sem kolesaril le Portoro?a in nazaj.

Po poti bi se pa lahko pogovarjala... o politiki.Samo jaz bi moral govoriti bolj potiho, saj ve?, rde?a ob?ina in to. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf,ne , boss,ubistvu se ne smejem... Vem kako je to k cuker pade,jaz sem ?e fehtaril hrano in pija?o sredi Javorja.

 

Odkar sem se malo bolj sistemati?no lotil prehrane na kolesu , se kar spretno izogibam takim te?avam. Sem tudi jaz ?e izropal stacune z ?okoladami ipd :).

 

Skratka... Priporo?am 2pesti rozin za zlato rezervo s sabo in pa kak?en izotonik. Ampak... Piti in jesti sproti, ko se za?uti hrano in lakoto je ?e prepozno. Jaz spijem 1bidon na uro in jem vsaj 30g OH na uro hrane, vkolikor traja aktivnost dlje kot 2,5h

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo neumasno a soupada. Cesto na Motovun (koncno) popravljajo, sem slalomiral z motorjem med kolesarji po Makadamski Parenzani....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He, he, seveda je pot kar dolga in po makadamu zahtevna, saj se vle?e po dolini reke Dragonje.In res je, da mora? imeti vsaj 1.5 litra pija?e s seboj, saj je ?e poletna vro?ina.

Boss, zakaj mi nisi javil, da gre? po tej poti? Bi parkiral avto pri meni doma, do kolesarske poti je le 50 m, pa ?e skupaj bi ?la lahko, ker sem imel ravno dopust.

Jaz sem kolesaril le Portoro?a in nazaj.

Po poti bi se pa lahko pogovarjala... o politiki.Samo jaz bi moral govoriti bolj potiho, saj ve?, rde?a ob?ina in to. :)

 

Ampak a ve?, da sem ene parkrat pomislil, da bi te lahko poklical pol sem si pa rekel, mah ne, ziher dela?.

 

Aja, pol bi pa jaz lahko bolj na glas govoril... :lol: :lol: :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer oba kolka in koleno niso bili ravno navdu?eni, ampak danes sem se z biciklom zapeljal do doma na Menini na enega Meninca :cheers: . Povedano po pravici sta v momentu ratala dva :blush:  - je bil ciganski gola? precej za?injen. Potem sem ?el pogledat na ?avnce od koder je tudi fotka. Ker na nebu ?e ni bilo zadosti ?rno, sem se vrnil nazaj do pl. doma spet na ?e enga Meninca :cheers: . Ampak ta je bil usoden, ker je takoj za?el scat na polno in ni hotelo nehat. Ko z biciklom v ornk nalivu pi?i? 60km/h po makadamu, ima? drobnega peska vsepovsod za izvoz :party0035: .

post-1420-0-78868700-1527460303.jpg

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem se zbudil ob 7h, ni se mi dalo iti na kolo... Pa sem si rekel,da vseeno izkoristim Frei dan... Pojem porcijo makaronov in startam...

 

Plan 70km dokler se ne ulije...

 

No,pa je kar ?lo,lepo sem se peljal in ni? ni kazalo na de?

 

Naredim lepo turo iz Ljubljane preko Ivan?ne Gorice na Bogen?perk,spust v ?martno , vzpon na Jan?e ,kjer sem jedel super ?trudel,spust v Besnico,vzpon na Javor,spust,vzpon na Pance,spust v ?marje Sap in preko Lavrice na Orle.

 

125km razgibanih kilometrov.

 

Zve?er pa v Intersport po superge

 

Zakon postre?ba, video analiza teka,da smo videli katere superge mi najbolj omilijo precej pronatorski tip teka.

 

Skoraj 1h so se ukvarjali z mano,res same pohvale v BTC. Na koncu kupil Nike Air Pegasus 35, ki sem jih ob 6h zjutraj danes ?e stestiral in je res kot dan in no? napram starim.

 

Slikice iz bogensperka , malice na Jan?ah in superg

 

Vesel da so kon?no odprli odsek iz Zg Besnice na javor, ki je eden mojih najljub?ih.

post-9068-0-64823600-1527751093_thumb.jpg

post-9068-0-89020900-1527751117_thumb.jpg

post-9068-0-78856000-1527751138_thumb.jpg

post-9068-0-31678300-1527751158_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pa sem ta mesec prevozil 200 mestnih kilometrov z 21kg zadi...peljem pac hcerko v vrtec s kolesom pa se kar nabira, pa se ti zdi da to ni nc,,je pa visinkih 200m vsak dan, tko da to je tud neke vrste fizkulture

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.kolesarsko-drustvo-grosuplje.si/maraton/

 

Da naredim malo reklame za moje doma?e kolesarsko dru?tvo. Res lep maraton, brez nekih ego manijakov, poceni napram ostalim maratonom ter res lepa in razgibana proga , poleg tega pa vedno fajn malica in prakti?na malenkost za vsakega.

 

Bil sem ?e parkrat,lani celo na mtb verziji in res toplo priporo?am.

 

Seveda razli?ne dol?ine, glede na pripravljenost.

 

Jaz grem, gre ?e kdo od tukaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Maju bil kar priden. 10x ?el tect(cca 80km),9x na specialki,10x na mtb; skupaj prekolesaril 1060km. Med

 

Danes bil na maratonu treh ob?in. Je bilo kar lepo,zadovoljen ker sem solo vozil ve?ino od dobrih 90km dolge trase (vkljucno z vzponom na Korinj) ter pri?el v cilj s povpre?no hitrostjo 30,5kmh.

 

Vse lepo in prav,ampak.... Kaj za vraga delajo elektri?ni bicikli na kolesarskem maratonu???????!!!!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Maju bil kar priden. 10x ?el tect(cca 80km),9x na specialki,10x na mtb; skupaj prekolesaril 1060km. Med

Danes bil na maratonu treh ob?in. Je bilo kar lepo,zadovoljen ker sem solo vozil ve?ino od dobrih 90km dolge trase (vkljucno z vzponom na Korinj) ter pri?el v cilj s povpre?no hitrostjo 30,5kmh.

Vse lepo in prav,ampak.... Kaj za vraga delajo elektri?ni bicikli na kolesarskem maratonu???????!!!!!!!

A ne spadajo med kolesa? :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne spadajo med kolesa? :)

Uradno najbr? ja,ampak mi gre na k. ko se s pulzom 150 "matram"v Klanec s svojimi 15kmh ,oni pa nonsalantno mimo lepo uizi poganjajo pedala,elektrika jih pa pelje.

 

Ne sprejmem tega,da je nekdo ki vozi elektro kolo, enako kolesar,kot nekdo ki ga na vrh hriba pripeljejo lastne noge.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj Nejc, ?edalje bolj postaja? zagrenjen kolesar. Kolesari? zaradi sebe in ne zaradi drugih, razen ?e si profesionalc in pla?an za to. Ti bo? vedno vedel, da si na svojo mo? pri?el gor, tisti "elektri?ar" se pa pa? s tem podvigom ne bo mogel pohvaliti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne sprejmem tega,da je nekdo ki vozi elektro kolo, enako kolesar,kot nekdo ki ga na vrh hriba pripeljejo lastne noge.

Ko bo? neko? zaradi dolgoletnih obremenitev imel zje.. le?aje (kolena, kolke..) takrat ti bodo elektri?na kolesa kar naenkrat postala v?e?. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne sprejmem tega,da je nekdo ki vozi elektro kolo, enako kolesar,kot nekdo ki ga na vrh hriba pripeljejo lastne noge.

 

 

Kot je ze Boss napisal... elektricno kolo je ravno tako kolo, kot recimo Pony ali cisto navadno kolo (ne specialka) ... :) ... Itak pa so pravila pri nekih profesonialnih dirkah napisana... in verjetno ne dovoljujejo takih zadev... Pri rekreacijskih "maratonih" pa gre itak bolj za druzenje, miganje, rekreacijo... kot pa za pravo tekmovalnost ... 

 

Osebno se vozim zaradi sebe... in ne zaradi tega, da bi se dokazoval drugim ... se pa nikoli ne udelezujem takih mnozicnih prireditev ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj Nejc, ?edalje bolj postaja? zagrenjen kolesar. Kolesari? zaradi sebe in ne zaradi drugih, razen ?e si profesionalc in pla?an za to. Ti bo? vedno vedel, da si na svojo mo? pri?el gor, tisti "elektri?ar" se pa pa? s tem podvigom ne bo mogel pohvaliti.

Tole se bo navezovalo predvsem na del stavka : "tisti elektricar sem pa? s tem podvigom ne bo mogel pohvaliti".

 

Lani na Vrsicu; se peljem s specialko iz smeri Kr.Gore, s svojim tempom; hitrejsim od nekaterih in pocasnejsim od nekaterih. Ampak sem kar lepo nabijal pulz. In potem s kotickom ocesa vidim da me nekaj konkretno hitro dohiteva in da to ni specialka, je pa kolo. Nocem biti zaljiv, ampak tudi konstitucijsko voznik tega ?uda ni bil ravno nekdo, od katerega bi se pricakovalo, da bo peljal na Vrsic z priblizno 20kmh...

 

In me tip prehiti, star max 40 let , me osvrkne s pogledom, brez pozdrava rece posmehljivo : kaj,je? A ?vicas,a? In se odpelje naprej. Na vrhu pa telefon ven, selfie in ves ponosen. Ponosen na kaj? Na kitajca, ki je naredil mocno baterijo ali na lasten primitivizem? Sem su sako rekel, da naj pazi,da se ne bo baterija videla na sliki.

 

Lej, to je nespostljivo. Ne samo do mene,ampak do vsakega, ki z lastnimi nogami pride do gor,ali pa do nekoga, ki dela na tem,da nekoc bo.

 

Ne pricakujem stojecih ovacij, ne pricakujem rdece preproge, sem zgolj ?e en mo?ki, ki sem na?el neke vrste strasti v rekreativnem kolesarjenju. Ampak, ce ze nekdo xy ne pride do mene pa mi ne rece :ej svaka cast, da se sploh spravis tle gor s kolesom, potem istemu xy tudi ni treba podjebavati.

Kot je ze Boss napisal... elektricno kolo je ravno tako kolo, kot recimo Pony ali cisto navadno kolo (ne specialka) ... :) ... Itak pa so pravila pri nekih profesonialnih dirkah napisana... in verjetno ne dovoljujejo takih zadev... Pri rekreacijskih "maratonih" pa gre itak bolj za druzenje, miganje, rekreacijo... kot pa za pravo tekmovalnost ... 

 

Osebno se vozim zaradi sebe... in ne zaradi tega, da bi se dokazoval drugim ... se pa nikoli ne udelezujem takih mnozicnih prireditev ...

 

Elektricno kolo ni in ne more biti ravno tako kolo, kot recimo Pony ali cisto navadno kolo, ker za voznjo z njim ne uporabljas zgolj svoje mo?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko bo? neko? zaradi dolgoletnih obremenitev imel zje.. le?aje (kolena, kolke..) takrat ti bodo elektri?na kolesa kar naenkrat postala v?e?.

 

Upam da ne. Ampak... kaj za vraga dela elekrticno kolo na 90km trasi? Kdor ni sposoben prevoziti take razdalje in klancev, naj si vzame cas in trenira krajse razdalje po ravnini. Z navadnim kolesom. In ni vrag, da ne bo nekoc z lastnimi nogami odpeljal kaj daljsega. Ce pa ne bo, pa tudi nic hudega.

 

Pa? instant razmisljanje: tukaj in zdaj ter s cimmanj napora.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

El kolo pa se huje el skiro je samo odraz, da gre svet v kurac.

Se povsem strinjam. Elektricni skiro je pa ?e huje zato, ker cilja na otroke. Ker se pa zadnje case res cisto prevec gibajo in jih je treba malo bremzati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa elektri?ni rollerji - kje je pa to fora saj so rolerji v osnovi nemenjeni razgibavanu.

 

https://www.racunalniske-novice.com/novice/dogodki-in-obvestila/elektricni-rolerji-za-sodobne.html?RSScb52655c96d5a336de30cadb2f5abad5

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam da ne. Ampak... kaj za vraga dela elekrticno kolo na 90km trasi? Kdor ni sposoben prevoziti take razdalje in klancev, naj si vzame cas in trenira krajse razdalje po ravnini. Z navadnim kolesom. In ni vrag, da ne bo nekoc z lastnimi nogami odpeljal kaj daljsega. Ce pa ne bo, pa tudi nic hudega.

Pa? instant razmisljanje: tukaj in zdaj ter s cimmanj napora.

Eni se vozimo zato, da se malo razgibamo... in ne zato, da treniramo ali tekmujemo...

 

Pa se ena slikca malo za ?drazit? ;)

 

post-10-0-79522000-1528120038_thumb.jpeg

 

P.S.: ne sodim med take, ki bi kogarkoli zafrkavali med prehitevanjem v klanec... ponavadi pa vseeno pokimam, ce koga srecam... ali pozdravim, ce grem mimo... Mi pa niti na misel ne pride, da bi koga zaniceval... in opazam, da odkimajo oz. odzdravijo prej kaksni rekreativci, kot pa kaksni ?pajkicarji? na specialkah...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eni se vozimo zato, da se malo razgibamo... in ne zato, da treniramo ali tekmujemo...

 

Pa se ena slikca malo za ?drazit? ;)

 

attachicon.gifCE9AE311-A4F0-4D3B-9EA8-F10D66F163AD.jpeg

 

P.S.: ne sodim med take, ki bi kogarkoli zafrkavali med prehitevanjem v klanec... ponavadi pa vseeno pokimam, ce koga srecam... ali pozdravim, ce grem mimo... Mi pa niti na misel ne pride, da bi koga zaniceval... in opazam, da odkimajo oz. odzdravijo prej kaksni rekreativci, kot pa kaksni ?pajkicarji? na specialkah...

Mene pa ne motijo tej " ?vercerji" na baterije. :P Vsak si pa? izbere tisto, kar mu pa?e; eni pedalirajo do slu?be, drugi naredijo na dan po 50 km, tretji spet dr?ijo noge v luftu in elektrika dela za njih.

 

Jest, ko pogledam tvoja vozila spodaj v podpisu , ki si si jih lastil (slikice)vidim, da si eden najve?jih fanov Mazde. Pohvalno! :punk:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa ne motijo tej " ?vercerji" na baterije. :P Vsak si pa? izbere tisto, kar mu pa?e; eni pedalirajo do slu?be, drugi naredijo na dan po 50 km, tretji spet dr?ijo noge v luftu in elektrika dela za njih.

 

Jest, ko pogledam tvoja vozila spodaj v podpisu , ki si si jih lastil (slikice)vidim, da si eden najve?jih fanov Mazde. Pohvalno! :punk:

Pred mazdami so bili tudi drugi... ficko, jugo, citroen, daihatsu, kia, kia... ;)

 

V familiji je ena Mazda 5 (sin) in se hcerin C3 bo kmalu zamenjala nova mazda 3 ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred mazdami so bili tudi drugi... ficko, jugo, citroen, daihatsu, kia, kia... ;)

V familiji je ena Mazda 5 (sin) in se hcerin C3 bo kmalu zamenjala nova mazda 3 ;)

He, he, prava vzgoja mladine. :). Moj sin je imel prav to soboto prvi ?pil. In ko smo pripeljali komplet opremo z mojim karavanom, so se vsi njegovi kolegi ?udili, kje je vse to stalo. In ni treba razlagati, kaj bo sin vozil, ko ?ez par mesecev naredi izpit za avto. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.