Skoči na vsebino

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Nam je za 210 kvadratnih metrov (cela hisa) in z novo fasado, novimi okni in vrati naracunal, da potrebujemo 11kW. Je pa znamka de dietrich.

 

Klet-70 kvadratov

P- 70 kvadratov

1. nadstropje - 70 kvadratov

Podstresje bomo samo izolirali... Mogoce cez nekaj let ce bo potreba po prostoru naredimo se mansardo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zrak/voda 7/8kW 

sem dal ob  gradnji izra?un za geosondo, saj sem na bregu Save....40.000?, sem samo rekel lepa hvala. In res, kot je rekel mrausk so te variante sposobne greti pa se ne naprezajo...

Glede zunanje esteiike....vedno se najde kot kamor se skrije. ?e je pa lepota pred vsem, potem pa pred njo parkirat mazdo :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj me zanima; brez talnega gretja, (kar v mojem primeru pomeni razkopat vse estrihe, obenem pa tudi ves marmor, plo??ice in laminate ven ruknit), mi najbr? nobena oblika T? ne bo kaj prida koristila ali se motim?  :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj me zanima; brez talnega gretja, (kar v mojem primeru pomeni razkopat vse estrihe, obenem pa tudi ves marmor, plo??ice in laminate ven ruknit), mi najbr? nobena oblika T? ne bo kaj prida koristila ali se motim?  :ne vem:

Se moti?.

 

Edit:

Sodelavecje v ene 70let stari hi?i s 5 cm stiroporja ogreval na najdra?ji na?in  - z LPG. pono?i je uga?al zato so bili podnevi radiatorji vro?i. Sedaj ima T? zrak/voda in so radiatorji samo topli ker dela 24ur na dan. Ne vem kliko KW ima, vem pa da je T? navadna in da nima 2stopenjskega kompresorja.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se moti?.

 

Edit:

Sodelavecje v ene 70let stari hi?i s 5 cm stiroporja ogreval na najdra?ji na?in  - z LPG. pono?i je uga?al zato so bili podnevi radiatorji vro?i. Sedaj ima T? zrak/voda in so radiatorji samo topli ker dela 24ur na dan. Ne vem kliko KW ima, vem pa da je T? navadna in da nima 2stopenjskega kompresorja.

In je zadovoljen z izkoristkom oz. prihrankom?

 

Pa ?e skrivnost, kak?en je bil njegov vlo?ek v to pridobitev :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In je zadovoljen z izkoristkom oz. prihrankom?

To je eden iz moje neverjetne basni o dveh sodelavcih ki sta dala enako ? za zamenjavo ogrevalnih sistemov - eden za na drva, tadrugi za T?. Ta s T? je poukuri na leto mal pod 600? za ogrevanje in sanitarno vodo. Je pa res da je njegova hi?a idealne oblike - kocka (klet in dve eta?i) in je tako povr?ina majhna, pa 5cm stiropora na fasadi. Kvadrature ogrevanja ne vem, mogo?e ene 50 - 60 na eta?o.

 

Jaz mislim da ?im je ena malenkost od stiropora na fasadi, potem bi T? morala folgat.

Edit:

Mislim da je takrat govoril o dobrih 6jurjih potem ko je dobil naza od ekosklada

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmaj, najve? bo? naredil, ?e bo? kak?nega mojstra za T? povabil na dom, da vidi, kak?na je situacija in kaj bi bilo najbolj smotrno. Verjetno enako velja tudi za druge oblike ogrevanja. ?e te bodo T? interesirale, ti lahko po?ljem dva kontakta, s katerimi sem sam imel pozitivne izku?nje.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje postrojenje:

Hi?a iz 80ih (zunanje mere cca 10 x 15)

Balkona (hladilnih rebr) za 20 dol?inskih metrov

Fasada: 4cm stiropora, spodnja 2m(cokel) neizolirana.

Okna: predpotopna (niso termopan)

Prezra?evalni sistem: Morav?ka burja ob zaprtih oknih dr?i zavese vodoravno

Eta?e: -spodnja neogrevana ? 2 gara?i in pomo?ni prostori

                -pritli?je ogrevano na 18 ? ker trenutno tam nih?e ne biva

                -stanovanje podstre?no ? kuhinja, dnevna, hodnik ogrevano na 23?,

                - spalnice, kopalnica na 21,5 ? stalno (tudi pono?i)

 

Ogrevanje cele hi?e, hlajenje podstre?nega stanovanja poleti, gretje sanitarne direktno z el boljerjem (poleti jo greje sonce), dogrevanje kopalnice z 2infra me je lansko leto pri?lo 615? (dobavitelj Gen-i, paket zveza potro?nikov)

 

Grejem pa z dvema Mickama 3,5KW in dvema 2,5KW, vse gredo do -25 ?C.

Prav zanimivo je ko je klima sposobna greti ?e s 150wati ? toliko kot ?e skupaj na sekretu in v ?pajzi pozabi? lu? :lol: . Ima pa ogrevanje s klimami tudi kak?no negativno plat.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj me zanima; brez talnega gretja, (kar v mojem primeru pomeni razkopat vse estrihe, obenem pa tudi ves marmor, plo??ice in laminate ven ruknit), mi najbr? nobena oblika T? ne bo kaj prida koristila ali se motim?  :ne vem:

 

Kolikor sem zasledil, si nekje napisal, da so radiatorji predimenzionirani. Torej bodo dovolj greli tudi pri ni?ji "kotlovske" vode temperaturi in ni potrebno, da v njih prihaja voda s temperaturo 90 stopinj celzija... ?e so res dovolj veliki, bodo povsem spodobno greli ?e, ?e ima voda 60 stopinj. To pa zmore vsaka toplotna ?rpalka...

 

Preden pa se odlo?i? za nakup "vira toplote", poskusi oceniti, koliko mo?i sploh potrebuje?. Ker ?e kupi? premajhno... Ne T? ne kotla ne more? ?ipirati, pa da da od sebe ve?, kot je deklarirano. Torej ve? kot do konca ne more? "na?gat". In ?e je premajhna... Predvsem zato, ker si sam napisal, da je hi?a v sen?ni legi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam povratni voda tam okoli 35-38 vremensko krmiljeno ve?inoma, ko pa 'pritisne' gre pa do neverjetnih 48C. To je povratni seveda, a vseeno lepo greje konstantno ne da bi 'kuril' na polno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mojem podro?ju je zdaj "hit" investicije v samooskrbo (fotovoltajika) in v nakupu T?. 

Recimo 11kW elektrarna je cca. 13000? + T? pride nekaj ?ez 20.000?.

Kdaj se ti to izpla?a pri elektriki pa naj si sami izra?unate. pomojem ve? kot 10 let... 

 

Trenutno je takih samooskrb od Triglava do Jadrana neki ?ez 200 kom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fast heater zdele opazujem na tv shop.

 

Ne me smukat, zadeva v velikosti odganjalca komarjev.

 

A res kdo verjame takim pripovedkam??? :))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mojem podro?ju je zdaj "hit" investicije v samooskrbo (fotovoltajika) in v nakupu T?. 

Recimo 11kW elektrarna je cca. 13000? + T? pride nekaj ?ez 20.000?.

Kdaj se ti to izpla?a pri elektriki pa naj si sami izra?unate. pomojem ve? kot 10 let... 

 

Trenutno je takih samooskrb od Triglava do Jadrana neki ?ez 200 kom.

Kako, na reklami pravijo do?ivljensko brezpla?no ogrevanje..............narobe ra?una?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Misli si, da brezpla?no... Sej pravim, da dejte si sami izra?unat...

Ne vem, o?itno se da folk kar hitro obrniti :-0

sarkazem clovek, ampak to je res v reklami

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je ?e streha primerna za izkori??anje sonca (ni vsaka streha prava streha - usmerjenost, naklon,... ?e koga zanima, lahko kak?no tudi o tem napi?emo) je cenej?e uporabiti kolektorje za vodo, zalogovnik in en kotel za pomo? v obla?nih dneh...

 

Se pa da ljudi tako hitro obrnit, da sem tudi sam nemalokrat presene?en. Trgovci ve?ino ljudi nafarbajo vsaj tako dobro in hitro kot politiki, ?e ne ?e bolj?e. V?asih so bili kmetje, ki so komaj kon?ali osnovno ?olo, pa so imeli ve? zdrave kme?ke pameti kot pa dandana?nja gosposka, ve?ina s fakultetami... 

Mislim, da sem nekje enkrat ?e napisal: v?asih, ko poslu?am trgovca, ki nekomu kaj razlaga, me ima, da bi trgovca vpra?al, ?e res verjame vse to, kar je pravkar povedal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo realen primer:

Hi?a iz 80 let, obnovljena z nekaj izolacije.

Ima T? in ima skupne elektri?ne povpre?ne porabe 43kwh/dan. To je cca 155?/mesec, oz. skupaj z prispevkom cca. 1800?/leto (odvisno od ponudnika ele.).

 

Pred kratkim si je namestil ?e 10kW MSE. 

Na  dan priklopa MSE se lahko stranka dogovori z distributerjem oz. dobaviteljem ele., koliko bo pla?eval mese?ni obrok. Lahko tudi samo prispevek 20-25?/mesec (odvisno od varovalk).

1x na leto je obra?un in tako se to?no dolo?i mese?ni obrok. ?e ima ve? oddane energije kot prejete je poraba 0 kwh/mesec in mese?no pla?uje samo prispevek za varovalke.

 

Pa vzamemo, da je res investiral v T? in MSE 20.000? in da letno porabi 1500? (z odbitem prispevkom za varovalke) elektrike; mu investicija pride na 0 po dobrih 13. letih. 

Tukaj pa nisem upo?teval vzdr?evanja, zavarovanja,...

 

Ne vem ma 13 let je dolga doba in vseeno se jih veliko to odlo?a.

 

Razni top ?opi pa ponujajo res vsemogo?e pakete... kako privabit ?im ve? investitorjev... 

 

Iz mojega vidika so te MSE in  SE ene take smeti, ki nam v distribuciji povzro?ajo kar veliko problemov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi vseh teh son?nih in vetrnih elektrarn nas bo ?e po?teno bolela glava.

 

V elektrarni ima? en velik rotor, ki ima svojo vztrajnostno maso. In se vrti. Ker je zadeva velika, se odziva po?asi. ?e gre za neko jedrsko ali termo elektrarno, se zadeva sploh odziva po?asi (hitrost je relativen pojem - pri frekvenci 50 Hz se hitro pozna vsaka malenkost in ?e se lahko frekvence generatorja in omre?ja "stepejo" in elektrarna "izpade"). Zdaj pa imamo v sistemu ogromno son?nih elektrarn. ?ez sonce se zapelje en oblak in ogromno son?nih elektrarn na lepem za?ne delati s precej manj?o mo?jo. Kar pomeni, da je treba ta manjko pridelati na "klasi?en" na?in. Termo elektrarne pa se ne morejo tako hitro odzvati. Zato ni druge, kot da premog se?igajo na polno in proizvajajo paro na polno, pa ?eprav jo spu??ajo v ozra?je, samo zato, da so v pripravljenosti tisti trenutek, ko oblak zakrije sonce...

 

Zelo na kratko in zelo povr?no razlo?eno, ?e bi kdo rad podrobnej?o razlago, naj pove, pa se "razpi?em"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ne pomnim da bi kdaj tako pozno vklopil centralno kurjavo kot letos. Niti ko sem bil v tujini in je bilo ogrevano 'na snezinko' v nastavitvah termostatskih glav radiatorja.

 

Gaspercka sem doslej laufal in premicne el.radiatorje, pa se to zgolj obcasno.

 

Pravijo, da prihaja zima. Kaj prerokuje carovnik Boss? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.