Skoči na vsebino

Problemi s stranskimi ogledali


Priporočeno sporočilo

pred 17 urami je Alex napisal:

Cx30 ima čisto drugi koncept (upam, da je tudi konstrukcijsko) kot recimo pri 6-ki. Vsaj na grobo se mi zdi, da so to izboljšali. A je že imel kdo težave z ogledali na cx30? 

V eni izmed tem(mogoče celo v cx-30) je bil en ki so se mu ogledala zataknila na cx-30,..sam meni se vseeno ne zdi, da se se toliko masovno kvarijo po naših mazdah.

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je scania napisal:

V torek sledi zadnja garancijska menjava ogledal pri moji mazdi :) , baje so sedaj izboljšani motorčki, pa da vidimo. :) 

To so meni tudi pri menjavi na 6-ki rekli.

Da so tej novi motorčki oh in sploh boljši. En drek so boljši. Tej motorčki so tako švoh, da ogledala zaustavi lahko petletni  otrok z enim prstom. Nobene moči nimajo. Sploh pa ni problem v motorčku, problem se pojavi zato, ker gredo smeti vmes med podnožje in ogledalo, kjer pride do trenja in motorček ne zmore več obračati ogledalo. Ga enostavno ustavi. 

Servisu pa to paše, ker služijo na veliko z zamenjavo teh motorčkov (predrage ure). 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Alex napisal:

To so meni tudi pri menjavi na 6-ki rekli.

Da so tej novi motorčki oh in sploh boljši. En drek so boljši. Tej motorčki so tako švoh, da ogledala zaustavi lahko petletni  otrok z enim prstom. Nobene moči nimajo. Sploh pa ni problem v motorčku, problem se pojavi zato, ker gredo smeti vmes med podnožje in ogledalo, kjer pride do trenja in motorček ne zmore več obračati ogledalo. Ga enostavno ustavi. 

Servisu pa to paše, ker služijo na veliko z zamenjavo teh motorčkov (predrage ure). 

 

 

To je pravilno, da se zaustavi, ko naleti na oviro ... 

 

Sicer pa je motorcek notri izgleda tak, kot je vcasih Mehanotehnika vgrajevala v avtomobilcke na daljinca s kablom :) ...

 

image.png

 

image.png

  • Všeč 5
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

 

 

To je pravilno, da se zaustavi, ko naleti na oviro ... 

 

Sicer pa je motorcek notri izgleda tak, kot je vcasih Mehanotehnika vgrajevala v avtomobilcke na daljinca s kablom :) ...

 

image.png

 

image.png

Se strinjam, da se mora zaustaviti, ko naleti na oviro. A kot si sam napisal, to je tak motorček za mehano avtomobilčke in plastične barbike, da lahko premikajo roke. 

Vseeno bi moral imeti več moči. To bi morali rešiti konstrukcijsko tako, da bi vgradili sklopkico, ki bi preprečila zlom ogledala, če bi bilo preveč obremenjeno. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni. Začela sem spremljati vaš forum, sem lastnica Mazde cx5. Ker mi šteka levo ogledalo, sem zasledila, da vas je kar nekaj zamenjalo motorček. Kamorkoli pokličem, pravijo, da je potrebno zamenjati celo ogledalo. Kje bi dobila samo motorček? 

Hvala za pomoč.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

7 minutes ago, Anita said:

Pozdravljeni. Začela sem spremljati vaš forum, sem lastnica Mazde cx5. Ker mi šteka levo ogledalo, sem zasledila, da vas je kar nekaj zamenjalo motorček. Kamorkoli pokličem, pravijo, da je potrebno zamenjati celo ogledalo. Kje bi dobila samo motorček? 

Hvala za pomoč.

Poizkusi najprej tole:

https://youtu.be/joGFFazQt2w

Meni je delovalo.

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Anita napisal:

Pozdravljeni. Začela sem spremljati vaš forum, sem lastnica Mazde cx5. Ker mi šteka levo ogledalo, sem zasledila, da vas je kar nekaj zamenjalo motorček. Kamorkoli pokličem, pravijo, da je potrebno zamenjati celo ogledalo. Kje bi dobila samo motorček? 

Hvala za pomoč.


Kje si pa sprasevala? Sem zdruzil temo z ze obstojeco na to tematiko, pa malo pobrskaj nazaj… kjer so tudi povezave za mehanizem … in kako se popravi…

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Anita napisal:

Pozdravljeni. Začela sem spremljati vaš forum, sem lastnica Mazde cx5. Ker mi šteka levo ogledalo, sem zasledila, da vas je kar nekaj zamenjalo motorček. Kamorkoli pokličem, pravijo, da je potrebno zamenjati celo ogledalo. Kje bi dobila samo motorček? 

Hvala za pomoč.

Čisto preprosto. Če si vešča-spretna lahko narediš to sama. Nabavi wd40(ali pa ga imaš že kje v kleti). Ogledalo obrneš skrajno v eno smer  tako, da se pojavi odprtina proti voznikovi šipi. Nato dobro posprejaš noter. Lahko posprejaš tudi tam, kjer se ogledalo vrti( obrača). Na, začetku lahko   pomagaš ogledalu malo z roko, pozneje bo šlo samo. 

Sicer pa dobrodošla. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 5
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

pred 4 urami je vzupan3 napisal:

Poizkusi najprej tole:

https://youtu.be/joGFFazQt2w

 

Meni je delovalo.

 

Hvala za nasvet, nič ni pomagalo. Sem poskusila že zadnjič.. Verjetno je kakšen zobnik polomljen ali kaj.. Spraševala sem tudi pri Pelkotu, pravi "komplet ogledalo za zamenjat, samo motorčka se ne da dobit. Poglejte na e-bayu". Tako da zdaj res ne vem kaj narediti. Mogoče da poskusim s kaskom, če bi šlo skozi. "Me je en ruknil v ogledalo na parkingu". No, saj me večkrat tudi so. 

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Anita pozdravljena, a je Mazda rdeča? 😃

 

giphy (1).gif

Ne, kar črna. Do zdaj imela samo črne avte. Tako naneslo...

pred 3 urami je Alex napisal:

Čisto preprosto. Če si vešča-spretna lahko narediš to sama. Nabavi wd40(ali pa ga imaš že kje v kleti). Ogledalo obrneš skrajno v eno smer  tako, da se pojavi odprtina proti voznikovi šipi. Nato dobro posprejaš noter. Lahko posprejaš tudi tam, kjer se ogledalo vrti( obrača). Na, začetku lahko   pomagaš ogledalu malo z roko, pozneje bo šlo samo. 

Sicer pa dobrodošla. 

Hvala za dobrodošlico. 😊 Za wd sem pa že zgoraj napisala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Anita napisal:

Tako da zdaj res ne vem kaj narediti. Mogoče da poskusim s kaskom, če bi šlo skozi. "Me je en ruknil v ogledalo na parkingu". No, saj me večkrat tudi so.

Ogledala grejo pod stekla in svetlobna telesa, tako da ni potrebe po kaskem in odbitni franšizi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer tocno ne vem, kaj menjajo… Se mi pa zdi, da je nekdo napisal, da je cena za to opravilo okoli 80€ … Za toliko dvomim, da menjajo celo ogledalo… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda se ne menja celo ogledalo. Mogoče zato, ker je bil pač ženski glas, se pa kar pavšalno pove. Svašta.

Menja se tisti del z motorčkom. Ogledalo seveda ostane staro. 

 

Meni je kar pomagalo, da sem na zadnji strani snel tisti plastični pokrov in tam šprical s silikon sprejem. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej, dobrodošla med nami. Kot so ti že napisali, se menja samo motorček. Skupaj z delom na pooblaščencu pride cca. 80eur. 

Sam sem probal tudi WD silikonski in ja začasno pomaga. Sem moral po cca. 3 mesecih ponovit nato pa vedno pogosteje. Se mi ni več dalo ubadat s tem in šel na servis. 

Popravljeno od Liuch
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Anita napisal:

Ne, kar črna. Do zdaj imela samo črne avte. Tako naneslo...

 

Fajn okus za barvo za avte. 😊 👏 Dobrodošla in fajn zrihtaj ogledalo. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 3. 2023 ob 9:36 je Liuch napisal:

Najprej, dobrodošla med nami. Kot so ti že napisali, se menja samo motorček. Skupaj z delom na pooblaščencu pride cca. 80eur. 

Sam sem probal tudi WD silikonski in ja začasno pomaga. Sem moral po cca. 3 mesecih ponovit nato pa vedno pogosteje. Se mi ni več dalo ubadat s tem in šel na servis. 

Danes sem izvedela (na Interclassu), da se res da samo motorček zamenjati, vendar mi je gospod Majes razložil, da pride okoli 180eur z menjavo vred. 80 motorček, plus 100 delo. Al pa zato, ker sem ženska..

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Začuden 2
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Anita napisal:

Danes sem izvedela (na Interclassu), da se res da samo motorček zamenjati, vendar mi je gospod Majes razložil, da pride okoli 180eur z menjavo vred. 80 motorček, plus 100 delo. Al pa zato, ker sem ženska..

Če je že to, da si ženska, bi pričakoval nižjo ceno kot je bila pri ostalih ;)

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.