Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Slivka napisal:

Kot tretje: v gorah, pri žledu, poplavah,... pomagajo "po uradni dolžnosti", se pravi vojska, gasilci, civilna zaščita, gorska reševalna,... Kako je pa, ko kdo sredi mesta potrebuje pomoč? Ljudje stojijo okoli in gledajo proč. Mogoče se najde kdo, da pokliče policijo, to je pa tudi vse... Si kdaj videl koga na odstavnem pasu s počeni gumo? Si bil solidaren in mu priskočil na pomoč? Ali pa si bil popolnoma zabit in zagledan vase in šel mimo?

Če is res tako pameten kot se delaš tukaj in če le malo spremljaš novice potem boš vedel da je že marsikateri vojak pomagal tudi ob cesti in ne po uradni dolnosti, aja ti tega ne veš ker nimaš TV. Kar se pa tiče zabitosti in zagledanosti vase pa mislim da tukaj na tem forumu močno vodite slavna trojica.

In ja za konec ko vidim koga na odstavnem pasu z počeno gumo mu pomagam če le lahko , sem že in še bom.  Me zanima kolikokrat si ti pomagal prostovoljno komu , pa ne zdaj pisat spet koliko pacientov si videl ali pa ste jim v zdravstvu pomagali med covid, ker tudi to jebilo po uradni dolžnosti.

pred 8 urami je Alex napisal:

Normalni ljudje ne gredo za vojake. Kdo bi se pa streljal. To so večinoma kaki sadisti, ki bi se izživljali. 😉

Upaj da ti tak sadist ne bo rabil nikoli pomagat , še prehitro se lahko kaj zgodi in boš prosil za pomoč.

  • Všeč 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Matick napisal:

Meni ni jasno, zakaj bi zaracunov cloveku zdravljenje? Sj vsak mesec vsi placujemo zavarovanje, eni ga placajo ful vec za solidarnost s tistimi ki imajo manj.

Ja točno tako je a velik problem vsega je rizičnost nekaterih zavarovancev, ki namerno z zavedanjem bremenijo zdravstveno blagajno (alkoholiki,kadilci vsi adrenalinski športi itd...☹️Tisti bi morali pač še kak % dodati zraven,da bi bilo fer do tistih,ki živimo bolj zdravo. Preden pa naredimo to je pa potrebno odpraviti vso korupcijo v zdravstvu in še marsikaj drugegana tem področju.👍

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred par leti smo bili priča porastu veganstva. Zadeva je prešla mere zdrave pameti, ko so vegani prepričevali mesojedce, kako delajo škodo in da naj takoj nehajo jest meso. Takrat sem se držal za glavo in mislil svoje.

 

Sedaj smo na točki, ko necepljeni prepričujejo cepljene, da smo zajebali. Pa kaj klinca bi radi dokazali? Verjetno sami sebi, da ste nardili prav, da vas ne bo pekla slaba vest? Ne vem, res ne. Ampak nehajte posiljevat nas cepljene!!!
 

Najbolj me pa boli, ko se dejstva (!!!!) prireja na način, ki bi vam ustrezal. Pfizer je povedal nekaj popolnoma tretjega kot nekateri tu na forumu trdite in prikazujete. Na vse pretege se trudite povedat in prepričat svoje občutke, da imate prav. Na tiste osnovne stvari ste pa pozabili. SPOŠTOVANJE IN RAZUMEVANJE, DA SE JE NEKDO ODLOČIL DRUGAČE KOT VI; SOČUTJE DO SOČLOVEKA in POSLUH DO DRUGAČE MISLEČIH.

 

3 tedne nazaj sem napisal, da sem pozitiven na covid. Nihče ni vprašal hej, a si ok? Še več, vprašanja tukaj, med kolegi in službi so bila samo v stilu “pa si se cepil, ni nič pomagalo a?” :lol:
 

Zdej grem pa naprej užit nedeljo, sicer me vsake tok mal štihne pri srcu, verjetno od cepljenja - pa nima smisla da to zamero še vedno držim naprej in ustavim svoj lajf. Ni prva niti zadnja stvar, za katero sem se v lajfu mogoče nategnu. Vam pa dragi moji predlagam isto :prstgor:

  • Všeč 3
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je NevLado napisal:

Pred par leti smo bili priča porastu veganstva. Zadeva je prešla mere zdrave pameti, ko so vegani prepričevali mesojedce, kako delajo škodo in da naj takoj nehajo jest meso. Takrat sem se držal za glavo in mislil svoje.

 

Sedaj smo na točki, ko necepljeni prepričujejo cepljene, da smo zajebali. Pa kaj klinca bi radi dokazali? Verjetno sami sebi, da ste nardili prav, da vas ne bo pekla slaba vest? Ne vem, res ne. Ampak nehajte posiljevat nas cepljene!!!
 

Najbolj me pa boli, ko se dejstva (!!!!) prireja na način, ki bi vam ustrezal. Pfizer je povedal nekaj popolnoma tretjega kot nekateri tu na forumu trdite in prikazujete. Na vse pretege se trudite povedat in prepričat svoje občutke, da imate prav. Na tiste osnovne stvari ste pa pozabili. SPOŠTOVANJE IN RAZUMEVANJE, DA SE JE NEKDO ODLOČIL DRUGAČE KOT VI; SOČUTJE DO SOČLOVEKA in POSLUH DO DRUGAČE MISLEČIH.

 

3 tedne nazaj sem napisal, da sem pozitiven na covid. Nihče ni vprašal hej, a si ok? Še več, vprašanja tukaj, med kolegi in službi so bila samo v stilu “pa si se cepil, ni nič pomagalo a?” :lol:
 

Zdej grem pa naprej užit nedeljo, sicer me vsake tok mal štihne pri srcu, verjetno od cepljenja - pa nima smisla da to zamero še vedno držim naprej in ustavim svoj lajf. Ni prva niti zadnja stvar, za katero sem se v lajfu mogoče nategnu. Vam pa dragi moji predlagam isto :prstgor:

In kar je najbolj zanimivo, so najbolj agresivni in vsevedni. V bistvu pa vedo bore malo, edino "rekla kazala" in branje člankov zdravnikov, ki sploh ne obstajajo. 😊😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je NevLado napisal:

Ampak nehajte posiljevat nas cepljene!!!

 

Je luštno ne, a zdaj vidiš kako je zgledalo leto in še mal, ko so nam počenjali enako oziroma še hujše. Pri tem, da se je takrat šlo še globlje v diskreditacijo, segregacijo, ljudi so metali iz služb, preprečevalo dostop do zdravnika itd itd. Niti 10% od tistega, ki se je nam dogajalo ne občutiš ti zdaj, če se nekdo dela mal norca. Ker to ni dejanska deskriditacija, ti ne omejuje življenja, te ne meča s posla in te spravlja v eksistenčno krizo. Tko, da please, ni tko grozno zdejle kot praviš, da je, če se zdaj nekaj malega tega izpred leta vrača kot bumerang.

 

pred 19 minutami je NevLado napisal:

Najbolj me pa boli, ko se dejstva (!!!!) prireja na način, ki bi vam ustrezal. Pfizer je povedal nekaj popolnoma tretjega kot nekateri tu na forumu trdite in prikazujete. Na vse pretege se trudite povedat in prepričat svoje občutke, da imate prav. Na tiste osnovne stvari ste pa pozabili. SPOŠTOVANJE IN RAZUMEVANJE, DA SE JE NEKDO ODLOČIL DRUGAČE KOT VI; SOČUTJE DO SOČLOVEKA in POSLUH DO DRUGAČE MISLEČIH.

 

Zanimivo, da se na to nisi spomnil leta 2021, ko so nekateri zmerjali ljudi, ki so se odločili drugače z morilci in neintelegentneži. Ja seveda takrat tega nisi opazil, ker si se verjetno vsaj potihem strinjal s takim nerativom... zdaj, ko so se pa vloge nekoliko zamenjale je pa hudo. Te razumem in mi je všeč tvoja misel, ampak prihaja precej precej pozno.

 

pred 25 minutami je NevLado napisal:

3 tedne nazaj sem napisal, da sem pozitiven na covid. Nihče ni vprašal hej, a si ok? Še več, vprašanja tukaj, med kolegi in službi so bila samo v stilu “pa si se cepil, ni nič pomagalo a?” :lol:

 

Trenutno je kovid bolj ali manj podoben prehladu in ker se pred letom 2020 nismo kaj dosti spraševali in sočustvovali z ljudmi, ki so se prehladili, je težko verjet, da bi se zdaj to spremenilo. Kar se tiče zadnjega stavka maš pa že vse lepo razloženo zgoraj. Enkrat en jebe nekoga pol se pa stvari obrnejo.

 

Ampak vseeno prej kot boš nehal bit Pfizer dickrider prej boš ugotovil, da je bil moto in vodilo teh BiG farma koorporacij čist nekje drugje in da je bilo splošno zdravje in varnost ljudi zadnja zadeva na listi. Pfizer ima še pred kovidom celo zgodovino prevar, malverzacij, odškodnin in kriminalnega delovanja. Le kako bi pa se naenkrat obnašali pa čisto drugače in družbeno odgovorno. Vsi smo vedeli, da velika farmacevtska podjetja nikakor in nikoli niso angelčki in filantropi, ampak ste to nekateri zaradi strahu pred strašnim virusom, to pač potlačili v podzavest in se delali, da so oni res tu samo zato, da vas rešijo.

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Hvala 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Alex napisal:

In kar je najbolj zanimivo, so najbolj agresivni in vsevedni.

 

Oh Alex, a res... a ti nalimam nekaj tvojih izjav iz preteklosti in boš hitro ugotovil, kdo je bil agresivneš v vsej zgodbi. Si že pozabil, da si ti to nadgradil iz besed na dejanja in se spravil na svoje sodelavce, prijatelje in celo sorodnike, ki so si "Upali" razmišljat drugače kot ti. Še hvalil si se kle gor, kako jih zaničuješ in kako si jih izločil iz tvojega kroga ljudi. In pol zdaj govoriš, da so oni bili agresivni in vsevedi? Hmmm, kdor hodi okrog z odprtimi očmi bo resnico videl in prepoznal laž, kdor pa ne bo bil pa jezen na te, ki resnico vidijo, namesto na tiste, ki mu zaradi lastnih finančnih interesov prodajajo laž.

  • Všeč 4
  • Haha 1
  • Zmeden 1
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je NevLado napisal:

3 tedne nazaj sem napisal, da sem pozitiven na covid. Nihče ni vprašal hej, a si ok? Še več, vprašanja tukaj, med kolegi in službi so bila samo v stilu “pa si se cepil, ni nič pomagalo a?” :lol:

Si ti zadnje 2 leti kaj spraševal ljudi , ki se niso cepili če so Ok???? Veselo ste nabijali eno in isto , zdaj bo pač treba živet z tem . Mogoče se pa moraš cepit še 4x da ti bo pomagalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je FuManchu napisal:

Saj je bilo po celem svetu isti klinac. Aja pomoje je Janša diktiral kompletni zemlji 🤣

Zanimivo, da si našel ravno Janšo v teh zapisih... a se ti ne zdi, da si tkole en čist malo indoktriniran? 😂

 

Sploh se ne gre za vladajoče, ampak groza je, kako so se ljudje sami obrnili proti sodržavljanom... in pri tem celo vidno uživali. To je strašljivo, mene Janša in Golob pa še kdo drug ne prestrašita, bolj me je strah ljudi, ki bi za vsako ceno radi izvajali agendo vladajočih in biti ustrežljiv lakajček vladajočim. Ja takih se je treba bat.

  • Všeč 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Saj je Janša kriv za korono, za kolesarje, za lenuhe ljubljanske, za rog, za tisto kar je Zoki pokradel, za Murgle in za vse drugo🤣

Bo sedaj " demokratični" golobček to popravil. 🤣🤣 Se je zadnjič hvalil, da je vse kar so do sedaj, ko so oni na oblasti naredili to, da so ljudje svobodni, da lahko rečejo kar hočejo in da ni represije. Ali je on živel v severni Koreji? 🤔 Ne vem od kje mu raje ideje. No, saj bo kmalu bo konec svobode, ko bodo kontrolirali medije in internetb, kdo kaj napiše, kot v Rusiji in severni Koreji. Pa bo tu svoboda. Seveda za nekatere bolj, za druge pa manj. 😉

  • Všeč 2
  • Ni všeč 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je robertk6 napisal:

... ... ... ... Me zanima kolikokrat si ti pomagal prostovoljno komu , ... ... ... ... ...

 

V hribih si kar pomagamo. Enostavno zato, ker nas je malo in prvi, ki pride mimo je lahko ta dan tudi zadnji. Zato se redno vsi vedno ustavimo, če kdo potrebuje pomoč. Pa tudi, če sosed s sosednjega hriba zakriči, da rabi pomoč, se redno pohiti vsaj pogledat, kaj je na stvari. Tako da ne skrbi ti zame. 

 

Skrbi pa mene za vse ostale. Živimo namreč v svetu, kjer edino teroristi prevzamejo odgovornost za svoja dejanja. In ne glede na to, koliko je kakšno dejanje skregano z zdravo pametjo, se tistemu, ki kaj naredi narobe ali povzroči celo škodo drugemu, vse odpusti in se mu še pomaga. Tisti pa, ki se je#be za preživetje, se pa še kakšna davčna obesi pa po možnosti se najde še kakšen sosed, ki mu meče polena pod noge. 

 

Kar se pa mojega dela v bolnici tiče: če ne bi bil toliko solidaren, ne bi delal tam. In ne bi imel telefona ob postelji in ne bi ob dveh ponoči odhajal reševati situacije in ne bi skoraj vsak teden potegnil vsaj enega šihta za vsaj pol ure, rajši kar celo uro zato, ker se je kaj zapletlo. Ti pa povem, da je občutek, ko takole podaljšaš šiht, precej, kako bi napisal, recimo različen. Glej, ne glede na to, kakšne plane imam za popoldan, če me pokličejo, da se je pri nekem porodu nekaj zapletlo in naj pripravim mobilni inkubator, ker bo prišel helikopter po novorojenčka, mi sploh ni problem podaljšat. Če pa me pokličejo, da jim je en pijanec rogovilil in potrgal priklop za kisik in naj pridem rešit, bi pa najraje z kakšnimi tavelkimi cevnimi klešči treščil tistega pijanca po glavi in mi je grozno odveč, ker moram podaljšat pa tudi če nimam čisto nobenih planov in itak dežuje in nimam kaj drugega počet...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem zelo vesel, da je tisto bluzenje o smrti cepljenjenih v dveh letih ni uresničil.... :jupiii:Za necepljene sem pa tudi vesel, da so nekako preživeli to vihravo obdobje Kovida in vladavine JJ.... :bravo:

A psi lajajo karavana gre naprej.... 😉👍

 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj vse bo še udarilo ven, pa sploh "ne vemo"...

 

WWW.THEGUARDIAN.COM

Report says 100m screenings lost because of pandemic, which had ‘chilling effect’ on research

 

@Alex, pri nas so takole lepo samo zdravniki in ostali v zdravstvu lahko živeli. Verjetno komaj čakajo na nove dodatke, saj komaj preživijo v tem mirnem letu.

 

  • Všeč 2
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je pob napisal:

Kaj vse bo še udarilo ven, pa sploh "ne vemo"...

 

WWW.THEGUARDIAN.COM

Report says 100m screenings lost because of pandemic, which had ‘chilling effect’ on research

 

@Alex, pri nas so takole lepo samo zdravniki in ostali v zdravstvu lahko živeli. Verjetno komaj čakajo na nove dodatke, saj komaj preživijo v tem mirnem letu.

 

 

A ti je cegu na glavo padu al ti štumfi smrdijo? Ker pri zdravi pameti kaj takega gotovo ne bi napisal...

 

Glej, če se bodo razmere poslabšale in bo tega mirnega leta konec, lahko prideš vsaj en dan pa hodi z menoj po bolnici. Pa boš potem povedal, a so dodatki vredni tega ali niso? Dobro, nekateri zdravniki so situacijo res izkoristili, ampak velika večina medicinskih sester je pa delala na 110%... Pa tudi ostalo osebje, tako medicinsko kot tudi nemedicinsko. Glej, en navaden šofer, ki po svetu prevaža cisterno s tekočim kisikom, je v času kovida imel trikrat več dela z oskrbo bolnic kot običajno. Pa sploh ni zaposlen v zdravstvu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Slivka napisal:

 

A ti je cegu na glavo padu al ti štumfi smrdijo? Ker pri zdravi pameti kaj takega gotovo ne bi napisal...

 

Glej, če se bodo razmere poslabšale in bo tega mirnega leta konec, lahko prideš vsaj en dan pa hodi z menoj po bolnici. Pa boš potem povedal, a so dodatki vredni tega ali niso? Dobro, nekateri zdravniki so situacijo res izkoristili, ampak velika večina medicinskih sester je pa delala na 110%... Pa tudi ostalo osebje, tako medicinsko kot tudi nemedicinsko. Glej, en navaden šofer, ki po svetu prevaža cisterno s tekočim kisikom, je v času kovida imel trikrat več dela z oskrbo bolnic kot običajno. Pa sploh ni zaposlen v zdravstvu...

 

Saj ti pravim, da sem falil poklic. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam tud občutek, da si eni, če ne na glas pa vsaj potihom kar želijo, da se razmere poslabašajo al pa vsaj upajo, da se bojo. Če država v 17 mesecih izplača nekaj tisoč zdravnikom skoraj 120 milijonov evrov kovidnih dodatkov pa res ni na odmet, a ne?

 

Jaz sem bil za čas korone tudi obremenjen nenormalno in konstantno v kontaktu z vsemi mogočimi potencialnimi prenašalci, pa zraven delal za vse tiste, ki so doma ostajali zaradi vseh "grozot" epidemije sem dobil pa prst v rit.  Moj delovnik je bil v povprečju od 2020 do 2022, dolg skoraj 10 ur . Mesečno po 200-220 ur in nisem dobil iz tega naslova baš ništa. Tko, da res ne bi o upravičenosti takih dodatkov.

 

Če kdo ne verjame naj gre pogledat, kolk so zdravniki v Nemčiji dobivali - po nekaj 100 eur max na mesec pri nas pa dohtarski rekorderji v tem času tudi do 80.000Eur samo dodatkov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja razlika je v tem, da te mastne zdravniške kovidne dodatke plačujemo mi vsi in verjetno se lahko v zvezi s tem vsaj oglasim.

 

Kolk si jih pa ti dobil, da si tolk srečen k Kekec?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od sodelavca žena je z dodatki (dela v UKC lj) kupila avto. Res da je dekovc ampak je pa nov in Q3 piše zadaj:D

Pomoje so jo kr dobr založil z evri.

Popravljeno od FuManchu
  • Všeč 2
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.