Skoči na vsebino

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca


Priporočeno sporočilo

@Sishita vzorec zgleda zelo dobro  lepo se vidi kako olje drži nečistoče sredinski krog, in ima še dosti rezerve. Goriva ni videt v olju.

Zaenkrat je olje v top stanju, naredi čez 2-3kkm spet eno packo da vidimo kako bo stanje. 

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
dne 21. 1. 2022 ob 10:50 je Martin Cufer napisal:

Evo,še moja packa 😁 

M6 2.0D 2008 prevoženih 145k.

Vzorec olja po 4k prevoženih km. Vsi "eko" bombončki se v avtu.😆

 

IMG_20220121_081625.jpg

IMG_20220121_081551.jpg

Evo razlika po menjanih podlozkah na injektorjih. Istocasno zamenjano tudi olje in rezultat po dobrih 4k km :

 

IMG_20220429_141518.jpg

IMG_20220429_141535.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@DeeyanMalo boljše je kot prej, samo zgleda da je v motorju še vedno dost oljnih usedlin, po 3kkm bi moralo olje boljše zgledat.

Priporočam menjavo na 6kkm, da ven spereš te usedline.

 

@Martin CuferHmh, po menjavi podložk mi v vzorcu zgleda več goriva v olju kot prej. Drugače sam vzorec je soliden.

  • Všeč 3
  • Začuden 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne odpiram nove teme....

 

Motorno olje za motor KLDE (2.5 V6), ne spomnem se točno katero olje sm takrat daju not, našu sm pa specifikacije  10W30 API SJ, ACEA A2. Je pa olje teh specifikacij že zelo težko dobit... tole Ravenol kej velja?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če boš kupoval tukaj pokličeš majstra direkt na telefon pa ti pove ceno tapravo,..sam tolk za info. Jst sm za olje menjalnika dal precej majn kot imajo oglaševano na spletni.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Deeyan napisal:

Da ne odpiram nove teme....

 

Motorno olje za motor KLDE (2.5 V6), ne spomnem se točno katero olje sm takrat daju not, našu sm pa specifikacije  10W30 API SJ, ACEA A2. Je pa olje teh specifikacij že zelo težko dobit... tole Ravenol kej velja?

 

 

 

Ne bom ti solil pameti, ampak ker si linkal to olje, bi ti razložil vidik specifikacij za to olje, moraš biti pozoren na obe:

1. ACEA A2 moraš nujno vzet olje, ki ustreza A2 in nič drugega, ker tako dela ACEA standard

2. API SJ pa pomeni, da rabiš olje, ki ustreza najmanj SJ specifikaciji.... SF, SG, SH, SJ, SL, SM, SN,... vrsti red gre po abecedi. Torej vzameš lahko katerega koli modernejšega od SJ naprej, nikakor pa ne nazaj!! Polinkano RAVENOL olje ima oznako SF, torej je neustrezno.

 

Priporočam v branje:

 

WWW.RYMAX-LUBRICANTS.COM

We develop, support, build and qualify the best lubricants.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

 

Ne bom ti solil pameti, ampak ker si linkal to olje, bi ti razložil vidik specifikacij za to olje, moraš biti pozoren na obe:

1. ACEA A2 moraš nujno vzet olje, ki ustreza A2 in nič drugega, ker tako dela ACEA standard

2. API SJ pa pomeni, da rabiš olje, ki ustreza najmanj SJ specifikaciji.... SF, SG, SH, SJ, SL, SM, SN,... vrsti red gre po abecedi. Torej vzameš lahko katerega koli modernejšega od SJ naprej, nikakor pa ne nazaj!! Polinkano RAVENOL olje ima oznako SF, torej je neustrezno.

 

Priporočam v branje:

 

WWW.RYMAX-LUBRICANTS.COM

We develop, support, build and qualify the best lubricants.

 

 

 

hmmm... se pravi, da je tole dosti boljša izbira, čeprav vizkoznost ni ravno ustrezna?

 

WWW.SILUX.SI

Kvalitetno večnamensko mineralno motorno olje Total Quartz 5000 15W-40 je namenjeno za uporabo v sodobnih bencinskih in dizelskih...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Deeyan napisal:

 

hmmm... se pravi, da je tole dosti boljša izbira, čeprav vizkoznost ni ravno ustrezna?

 

WWW.SILUX.SI

Kvalitetno večnamensko mineralno motorno olje Total Quartz 5000 15W-40 je namenjeno za uporabo v sodobnih bencinskih in dizelskih...

 

Ne, tudi viskoznost mora biti ustrezna po specifikaciji - če ni, moraš vprašat nekoga, ki se na to spozna. Manjšo škodo boš naredil, če uliješ 10W30 A3 namesto A2 kot pa 15W40 v predviden 10W30.

 

Daj tukaj notri vnesi specifikacije, kaj ti castrol predlaga

 

WWW.CASTROL.COM

Find the right engine oil for your car. Our easy-to-use oil checker will help you find the right oils and coolants for your car, motorcycle or truck.

 

Zbereš gor avto pa "vehicle details" in poklikaj ustrezen avto.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je NevLado napisal:

Ne, tudi viskoznost mora biti ustrezna po specifikaciji - če ni, moraš vprašat nekoga, ki se na to spozna. Manjšo škodo boš naredil, če uliješ 10W30 A3 namesto A2 kot pa 15W40 v predviden 10W30.

 

Daj tukaj notri vnesi specifikacije, kaj ti castrol predlaga

 

 
WWW.CASTROL.COM

Find the right engine oil for your car. Our easy-to-use oil checker will help you find the right oils and coolants for your car, motorcycle or truck.

 

Zbereš gor avto pa "vehicle details" in poklikaj ustrezen avto.

 

Zanimivo, Castrol mi priporoča tole:

WWW.CASTROL.COM

Find the right engine oil for your car. Our easy-to-use oil checker will help you find the right oils and coolants for your car, motorcycle or...

 

 

drugače pa lih Castrolu bi se najrajši ognu, ker nazadnje ko se spomnem mi je lih Castrola fino pilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Deeyan napisal:

Zanimivo, Castrol mi priporoča tole:

 
WWW.CASTROL.COM

Find the right engine oil for your car. Our easy-to-use oil checker will help you find the right oils and coolants for your car, motorcycle or...

 

 

drugače pa lih Castrolu bi se najrajši ognu, ker nazadnje ko se spomnem mi je lih Castrola fino pilo

Okeej, sepravi 5W30 A5... to je ok, ker pri zgornjem merjenju olja ostane faktor 30, namesto 10 pa očitno lahko dajo 5ko, mrzlega motorja pa itak neboš tiščal. Če hočeš bit ziher, vzami Castrol Magnatec (brez stop start). Ta magnatec ima neke molekule ekstra, da kao pri mrzlem zagonu ne pride do težav predno olje dodobra segreješ. To olje sem točil v mojo Aurisko in sem bil super zadovoljen.

 

Če pa nočeš Castrol pa glej torej 5W30 A5 specifikacijo. Točno temu ustreza originalno mazda olje za trenutne bencinarke!!!!

 

 

MOTORNAOLJA.COM

Kakovostno motorno olje Mazda Original Oil Ultra 5W-30 je namenjeno bencinskim in dizelskim motorjem (brez filtra trdih delcev) vozil Mazda.

 

Specifikacije: SAE 5W-30, API SL, ACEA A5/B5

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je NevLado napisal:

Okeej, sepravi 5W30 A5... to je ok, ker pri zgornjem merjenju olja ostane faktor 30, namesto 10 pa očitno lahko dajo 5ko, mrzlega motorja pa itak neboš tiščal. Če hočeš bit ziher, vzami Castrol Magnatec (brez stop start). Ta magnatec ima neke molekule ekstra, da kao pri mrzlem zagonu ne pride do težav predno olje dodobra segreješ. To olje sem točil v mojo Aurisko in sem bil super zadovoljen.

 

Če pa nočeš Castrol pa glej torej 5W30 A5 specifikacijo. Točno temu ustreza originalno mazda olje za trenutne bencinarke!!!!

 

 

MOTORNAOLJA.COM

Kakovostno motorno olje Mazda Original Oil Ultra 5W-30 je namenjeno bencinskim in dizelskim motorjem (brez filtra trdih delcev) vozil Mazda.

 

Specifikacije: SAE 5W-30, API SL, ACEA A5/B5

 

Super, si mi veliko pomagal. Sem pa gledal po Autodata ja, da gre tut 5W30. Prej se spomnem, da sm daju Motula not, ne spomnem se pa kirega.

IMG_20220508_222614.jpg

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Deeyan napisal:

 

Super, si mi veliko pomagal. Sem pa gledal po Autodata ja, da gre tut 5W30. Prej se spomnem, da sm daju Motula not, ne spomnem se pa kirega.

IMG_20220508_222614.jpg

Pokliči na Selmar in vprašaj katero olje oni dajo not,in boš najbolj siguren in boš mirno spal pa še poceni ga dobiš na netu.....😉 

Ps; @Aless-a bi tudi vprašal kaj on misli....👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Deeyan Glede na to imaš predpisano 10W30 API SJ, ACEA A2, ki je že predpotopnih specifikacij.

Bi ti jaz priporočal kako fulllsaps 5w30 A3 olje, ki nudi najboljšo zaščito in je po viskoznosti dost blizu 10w30.

ACEA A3 specifikacija pa prekaša A2 po vseh lastnostih, tak da ni panike glede tega.

Priporočam kak Shell Helix Ultra 5w30, ali pa Shell HX8 5w30, Valvoline Max Life 5w30.

Aja, ACEA A5 olj ne bi vlival v starejši motor ker imajo A5 olja znižano HTHS viskoznost (kao bolj eko, manjsa poraba goriva...) in s tem slabšo zaščito.

  • Ljubim 1
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Aless napisal:

@Deeyan Glede na to imaš predpisano 10W30 API SJ, ACEA A2, ki je že predpotopnih specifikacij.

Bi ti jaz priporočal kako fulllsaps 5w30 A3 olje, ki nudi najboljšo zaščito in je po viskoznosti dost blizu 10w30.

ACEA A3 specifikacija pa prekaša A2 po vseh lastnostih, tak da ni panike glede tega.

Priporočam kak Shell Helix Ultra 5w30, ali pa Shell HX8 5w30, Valvoline Max Life 5w30.

Aja, ACEA A5 olj ne bi vlival v starejši motor ker imajo A5 olja znižano HTHS viskoznost (kao bolj eko, manjsa poraba goriva...) in s tem slabšo zaščito.

 

🔝🔝🔝 Tako Shell Helix ultra sm js daju v Alfo 159 1.9 Jtdm in mi je bil res 🔝 olje. 

 

Hvala! 💪

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Zanimiv da Castrol pokaže A5 opcijo namesto A3, čeprav imajo magnatec 5w30 tudi A3 verzijo... verjetno gleda še kak drug parameter?

 

Acea A5 je dajat v starejši motor je bedarija.

A5 olja so razvita zaradi ekologije in manjše porabe goriva, zato imajo znižano HTHS viskoznost (med2,9-3,5, po večini imajo okrog 3,0), ki pa pod visokimi temperaturami in visoko obremenitvijo ne nudi take zaščite materiala kot A3 olje ki ima HTHS večji ali enak 3,5.

Tako bom rekel, tudi v star motor lahko vliješ A5 olje ne bo takoj zaribal, bo pa definitivno obraba materijala višja kot z A3 oljem in bo ziher prej obrabilo recimo batne obročke, valje, odmične... 

Plus tega starejši motorji so bili razviti za bolj aditivirana olja, A5 olja imajo manj aditivov proti obrabi... pač zaradi eko

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@dvorjangovorimo ostarem motorju ki rabi full saps, se pravi polno aditivirano olje.

Zato jaz niti slučajno ne bi ekperimentiral z eko naravnanimi olji!

Pri nekaterih starejših motorjih (oldtimerji), je ob uporabi novejšega olja dobesedno požrlo odmične, zato se je moralo uporabit ali ustrezno olje z ustrezno količino zddp aditivov, ali pa olju dolit zddp. 

 

@Deeyanmed temi Ravenol olji jaz ne bi izbral nobeno, LSG odpade ker niti nima registrirane nobene ACEA specifikacije, ampak je razvito prav po Opelovih spec za njihove motorje.

HLS in WIV III pa sta low saps olja prilagojena tudi  dizlom, kar posledično pomeni manj aditivov zaradi DPFa, zato nudijo spet manj zaščite kot full saps A3 olje. 

Ostaneta ti HCL in HPS ki bi ustrezala, če bi že vstrajal da izberem Ravenol bi izbral HCL prav zaradi kvalitete osnovnega olja in dostopnih podatkov o lastnosti ja. 

Za HCL imam tudi podatke o sestavi in paket aditivov je povprečen. 

Zato moje priporočilo še vedno gre zgoraj omenjenim Shell in Valvoline, moja prva izbira bi definitivno bil Shell Helix Ultra 5w30 😎

  • Všeč 2
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • pa u miamiju bodo modri,.. to bo tolk čudn gledat
    • Ja tudi ta mi je zanimiv Mam že 4 Speed Champione, Countach, DB5, Skyline pa F8 Tributo  
    • Mclaren mi je dober ker dobiš poleg še mini figurico, ki je tukaj ni (!!!!!) in pa dejansko so gume ravne - ker na temu tehniku so kot za nek buggy, čeprou je formula (???!!!) Pa fuuul je nalepk za nalimat in zadnji del ni sestavljiv (pač un v kosu motor na poteg je in je samo 1 kos). 1 uro sem sestavljal, od tega verjetno 15 minut limov nalepke da so bile v ravnini. Za 30 eur veri nice in lep je! Mclaren je pa 80 ampak ima skoraj 3krat več koščkov. Lahko pa tole uzameš, ker je trenutno v akciji s promo kodo @g.Wankel -  /i/115337387/550/550 LEGO Speed Champions 76919 McLaren Formula 1 Race Car 2023 | mimovrste=) WWW.MIMOVRSTE.COM ODREZANE CENE – 20% popusta na izbrane kocke znamke LEGO® s promo kodo 24MDL4SI206 (velja od 15. 4. do 28. 4. 2024 oz. do odprodaje zalog)! Otroci, stari 9 let in več, se lahko veselijo...  
    • Žal Miha ni štajerc
    • Hud! Bi vzel Marlboro Mclarna, ampak me motijo zadnje gume
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.