Skoči na vsebino

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca


Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Boss napisal:

8000 v enem letu... a ti sploh rabiš avto? :nevem:

He he he,kar tako ga imam....,😉sem vložil denar in ga bom čez leto dni dražje prodal kot je bil nov,pa še v uporabi ga imam,da ne hodim samo peš.....:hudicek:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je scania napisal:

Hvala ti za napisano. Zadnje 4000km je bil dopust v Belgiji in Nizozemski in to je bla avtocesa 80%. Mene tudi to gorivo v olju malo skrbi. Drugače pa zelo pazim da se zraven teh kratkih vozenj opravi enkrat tedensko tura po avtocesti. Do servisa se bomo ziher naredli 2000km ker je vse polno na servisu za 14dni naprej, moram pa na uradnem naredit zaradi garancije. Vglavnem olje menjam v prvem prostem terminu, potem bom pa delal na 7500km samo olje oljno filter pa naj na servisu govorijo kaj hocejo, ziher je ziher.

 

Hja, malo čudno je to z tem gorivom, glede na režim vožnje ga ne bi smelo bit toliko. 

Jaz bi naslednji interval malo spremljal in vzel kapljico npr. na 2.5kkm, 5kkm in 7.5kkm da dobiš orientacijo koliko se povečuje vsebnost goriva. Ali pa pošlješ olje na analizo v lab pa boš najbolj točno vedel koliko % goriva je v olju in kakšen je vpliv na obrabo. 

Btw.: Probaj izbrskati info kako logiko ima Toyota z regeneracijami GPF filtra. Načeloma pa bi se po moje mogla izvajati pasivno na avtocesti. 

 

 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz imam ta GPF in se mi zdi,da avto včasih nekako bobni,rohni ali ne vem kako bi opisal ta zvok 🤔 To pa traja kakih cca 5 min.Sicer ne vem če je to to ampak samo omenim,da bi lahko bilo kaj takega......🙋

Ko se pa naslednjič peljem pa vzamem kapljico olja,upam da zraven čim manj vode.....🥴

Se tolažim,s tem da je olje 0w20 in ne 0w8.....😊

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

 

Sicer me že malo spomin muči, a se mi zdi, da smo tak interval imeli, ko smo v Zastavo 750 nalivali vrhunsko olje INA Delta 5. Vem, da se boste nekateri norcali iz mene, ampak, ja, sm kmet an s hribu doma, pa se ne spoznam prou preuč na te stvari. Ki je zdej tole na stvari: a so pri razvoju nekje nekaj zasrali ali nekateri mislijo, da bodo z avtom prevozili 2.000.000 km? Ker jaz imam interval nekje med 19.750 in 20.250 km, noter Jure nalije, kar mu ukaže Majes in avto ima preko 330.000 km - brez generalke, brez čiščenja sit in cedil in brez težav. Vsaj zaenkrat...

 

Ja žalost so novejši avti se bolj obremenjeni z EKO šaro, ki prav nič dobro ne vpliva na olje in sam motor. Novejši bencinarji imajo za doseganje izpušnih norm tudi filter trdih delcev (GPF), poleg že stadardne ostale šare (EGR, Direkni vbrizg...), zaradi vseh teh stvari je motor zelo obremenjen in s tem tudi olje.

Tudi sama olja pri novejših avtih so šla že v extreme glede viskoznosti (0w8) in so zelo zelo redka, ki pa žal ne nudijo več takih mazalnih sposobnosti kot gostejša, in vse to samo zaradi ekologije in zmanjevanja porabe goriva. 

In ja tudi ob servisnem intervalu npr. na 30kkm bo avto verjetno zdržal 200kkm, kolikor je po proizvajalčevih predvidevanjoh življenjska doba avta. 

Je pa pri tem vprašanje v kakem stanju bo sam motor, lahko bo čist zabasan z oljnimi usedlinami, lahko bodo že zelo obrabljeni npr. batnih obročkov, odmičnih, ležajev... 

Vzdrževanja posameznikov so pač različna, vsak se sam odloči če bo dal tistih 35€ za olje+filter za kak servis več kot po intervalu. 

pred 2 urama je Boss napisal:

8000 v enem letu... a ti sploh rabiš avto? :nevem:

 

M3 ki jo vozi moja žena naredi na leto cca. 2000km🤪

Zdaj pa ti moji ženi dopovej da ne rabi avta. 🥴

 

  • Všeč 2
  • Haha 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Aless sem nasel malo opisa toyotinega gpf. 

TOYOTA-CLUB.NET

Euro 6d environmental regulations require D-4 gasoline engines to be equipped with particulate filters

 

Na toyota club ce gledam motor m15-fxe pise da ima posredni vbrizg goriva, ampak meni se zdi da imata obe hybridna in navadna verzija direktni vbrizg. Nemore imet drugace toliko goriva v olju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Aless napisal:

M3 ki jo vozi moja žena naredi na leto cca. 2000km🤪

Zdaj pa ti moji ženi dopovej da ne rabi avta. 🥴

Res, da me je kar nekaj skupaj, ampak vseeno nisem prepričan, da bi se sploh upal jo prepričvat.

 

Drugač pa ja, sam jih delam 16.000-17.000 pa se mi to zdi tako malo, da je na robu tega a sem naredil prav, da sem kupil nov avto. Ok razumem ljudi, kot je recimo moj fotr, ki ma avto že 17 let in 120.000km, da je računica, težko pa razumem tiste, ki delajo tako malo km in potem take skoraj nerabljene avte po nekaj letih prodajajo s samo 20kkm al pa 30kkm.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Aless napisal:

@scaniače hočeš bit 100% kolk je bencina in v kakem stanju je olje, pošlji 100ml olja na analizo v laboratorij.

Aja, pa ne delam nobene reklame, da ne bo spet kako drkanje🤪😉

To je res najboljše,laboratorij in si 100% ziher👍

Pomislil sem na to ,če bi bilo v olju ko je tako redko kaj takega,da pokaže na papirju kot bencin🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Boss napisal:

Res, da me je kar nekaj skupaj, ampak vseeno nisem prepričan, da bi se sploh upal jo prepričvat.

 

Drugač pa ja, sam jih delam 16.000-17.000 pa se mi to zdi tako malo, da je na robu tega a sem naredil prav, da sem kupil nov avto. Ok razumem ljudi, kot je recimo moj fotr, ki ma avto že 17 let in 120.000km, da je računica, težko pa razumem tiste, ki delajo tako malo km in potem take skoraj nerabljene avte po nekaj letih prodajajo s samo 20kkm al pa 30kkm.

Če @Boss ne razume, ni s tem še nič narobe. :) Različni ljudje, različni okusi, različne potrebe, različne prioritete, ...

 

Dobre 3 leta stara Mazda, ki sem jo kupil pred nekaj leti, je imela na števcu 12.500 km, manjši 11,5 let star avto pa ima danes 15.800 km. 😉 Niso pa vse samo kilometri, materiali se starajo tudi, če stojijo pri miru, včasih je preveč stanja na mestu še celo slabo, na primer za razne gibljive dele.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Res, da me je kar nekaj skupaj, ampak vseeno nisem prepričan, da bi se sploh upal jo prepričvat.

 

Drugač pa ja, sam jih delam 16.000-17.000 pa se mi to zdi tako malo, da je na robu tega a sem naredil prav, da sem kupil nov avto. Ok razumem ljudi, kot je recimo moj fotr, ki ma avto že 17 let in 120.000km, da je računica, težko pa razumem tiste, ki delajo tako malo km in potem take skoraj nerabljene avte po nekaj letih prodajajo s samo 20kkm al pa 30kkm.

Ja, za dizla res premalo km delaš....😋

Tole je kao neka provokacija,ki leti direkt na mene in bom vsevedu @Boss-u odgovoril!

Očitno nisi vsega prebral o moji motorizaciji do sedaj! Moja 3ka se je prodala 3 leta stara za 16k € in sem izgubil 3.500€ za novo cx30 pa sem dal z vsemi popusti 26k€,danes po enem letu pa pride po trenutni ceni 32k€😊 Misli,da je prava računica😉

Drugače pa sem avte prodal po 5tih do 9tih letih s kar dosti kilometri. Trenutno  pa delam tako malo km,ker hodi žena že kakih 5 let z vlakom v službo,(2min do vlaka,2min do službe) časovno cenovno in ekološko rentabilno.....😊 Kaj pa tisti,ki imajo dva avta pri hiši? Verjetno jih potrebujejo👍

Brez avta pa v teh časih ne moreš živet,če razumeš ali pa ne....😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda te razumem, da ti je to všeč, ker si dobil odlično zadevo skoraj nerabljeno. Govorim samo o tem a je takšen način rentabilen ali ne. Da nekdo menja avto na tri leta in naredi več kot 100.000 km v tem času je računica, da pa nekdo dela enako in ima avto samo 20.000 km v istem času pa pač ekonomske računice ni. Seveda pa to ne pomeni, da ne sme tega naredit - njegov a odločitev, njegov denar ni pa glih smotrna odločitev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Bini napisal:

Ja, za dizla res premalo km delaš....😋

Tole je kao neka provokacija,ki leti direkt na mene in bom vsevedu @Boss-u odgovoril!

Očitno nisi vsega prebral o moji motorizaciji do sedaj! Moja 3ka se je prodala 3 leta stara za 16k € in sem izgubil 3.500€ za novo cx30 pa sem dal z vsemi popusti 26k€,danes po enem letu pa pride po trenutni ceni 32k€😊 Misli,da je prava računica😉

Drugače pa sem avte prodal po 5tih do 9tih letih s kar dosti kilometri. Trenutno  pa delam tako malo km,ker hodi žena že kakih 5 let z vlakom v službo,(2min do vlaka,2min do službe) časovno cenovno in ekološko rentabilno.....😊 Kaj pa tisti,ki imajo dva avta pri hiši? Verjetno jih potrebujejo👍

Brez avta pa v teh časih ne moreš živet,če razumeš ali pa ne....😁

 

Res je, premalo km delam, da bi se poznala razlika v ceni pri gorivu. Se strinjam. Ampak nisi me čist zastopil, še vedno si moral dodati 10k€ zato, da si zamenjal skoraj nov avto. Zdaj koliko je nov avto boljš od starega ne bom razglabljal, ti verjamem, da je. Ampak vseeno je razlika al avto menjaš iz potreba (obrabljenost, starost) al pa iz gušta.

 

Sej mogoče ne razumem vsega in mi je škoda prodajat malo rabljene skoraj nove avte pri tem pa razmišljat, da je to odličen deal. Odličen deal je to, da menjaš rabljen avto vsako leto in ga prodaš ravno za toliko kot si ga kupil. Ja en moj kolega celo to počne. Skos ima drug avto in ne me vprašat, ampak on uspe vsakič po letu dodatne uporabe ta avto dražje prodat kot ga je kupil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Če bi imeli na voljo 2 enaka avta, Mazdi 3, za isto ceno, recimo 19.000 €:

- 2 leti starega letnik 2020 s 100.000 km in

- 4 leta starega letnik 2018 s 50.000 km

Kdo od vas bi kupil 4 leta starega? 🧐

Janez, slaba primerjava. 2020 in 2018 Mazdi 3 sta namrec razlicna avtomobila (razlicni generaciji). V tem primeru vsekakor novejsega.

 

Raje reci 2015 in 2017. Pa se tu je "facelift" vmes, ali pa tudi ne, ce se ravno datumi poklopijo. Verjetno bi vseeno vzel "mlajsega", bi morala biti vecja razlika v ceni za tako razliko v kilometrini.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

Res, da me je kar nekaj skupaj, ampak vseeno nisem prepričan, da bi se sploh upal jo prepričvat.

 

Drugač pa ja, sam jih delam 16.000-17.000 pa se mi to zdi tako malo, da je na robu tega a sem naredil prav, da sem kupil nov avto. Ok razumem ljudi, kot je recimo moj fotr, ki ma avto že 17 let in 120.000km, da je računica, težko pa razumem tiste, ki delajo tako malo km in potem take skoraj nerabljene avte po nekaj letih prodajajo s samo 20kkm al pa 30kkm.

 

Hehehe, ja žena ima vedno prav🤪

Je pa res da M3 je letnik 04 in me je takrat ko sem nabavim M6 žena prepričala da rabi avto zarad otrok, itd in smo pač pustli M3 pr hiši. 

Je pa res da je strošek s to M3 minimalen in dokler bo šel bo verjetno pri hiši.

No pa dokler žena ne bo rekla da rabi drug avto🥴🤪😁

 

Drugače pa se strinjam da menjava avtov z malo kilometri vsake 3 leta je ekonomsko zgrešena, ampak ljudje smo si različni in pač eni imajo radi vedno vonj novega avta. 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

Janez, slaba primerjava. 2020 in 2018 Mazdi 3 sta namrec razlicna avtomobila (razlicni generaciji). V tem primeru vsekakor novejsega.

 

Raje reci 2015 in 2017. Pa se tu je "facelift" vmes, ali pa tudi ne, ce se ravno datumi poklopijo. Verjetno bi vseeno vzel "mlajsega", bi morala biti vecja razlika v ceni za tako razliko v kilometrini.

Skratka, mislil sem 2 enaka modela, Mazdi, VW,  vseeno... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

Če bi imeli na voljo 2 enaka avta, Mazdi 3, za isto ceno, recimo 19.000 €:

- 2 leti starega letnik 2020 s 100.000 km in

- 4 leta starega letnik 2018 s 50.000 km

Kdo od vas bi kupil 4 leta starega? 🧐

odvisno.... 

sam sem kupil m3 g120, l.2018, 27k km. za 3k€ manj.

glede novejše bi bilo potrebno preveriti če so bili narejeni vsi servisi pravočasno. ker pri takih kilometrih bi morala imeti že najmanj 5.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo se vzorec z mazde g165 prevozenih 97000km 4000km od servisa olje mazda 5w30. Zdaj se mi zdi tudi kar nekaj goriva v olju, hmmmm kaj pa ce imam nek čuden papir? Ker zdaj mi je pa že nekaj sumljivo. Hmmmm

@Aless prosim oceno. Hvala.

 

20220803_174243.jpg

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Toyotin vzorec na nov papir, in meni zgleda dosti bolje kot prej. @Aless mnenje prosim. Sem sprobal prejsnji papir na tiskalniku in malo razliva print, tak da sumim da je bila neka huda sorta papirja prej kriva. Sem pa danes se za ziher en muster od mazde nardil.

20220804_090731.jpg

20220804_090702.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja meni tole zgleda boljše kot prej, čeprav se obroč goriva tudi tukaj vidi, ampak dosti tanjši kot prej.  

Po analizi iz laba bomo videli kolko goriva je v resnici. 

Zgleda da si imel prej nek čuden papir, če se je že pri tiskalniku razlivalo, pol ni bil vredu. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.