Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Je kdo sesalne kolektorje preverjal z kamero?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
Pred eno uro je mazdaman napisal:

Je kdo sesalne kolektorje preverjal z kamero?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja, 3 krat ugibaj kdo

 

@scania

Napisano
dne 18. 2. 2023 ob 7:17 je Jaka32 napisal:

Evo, dobro da imamo zgodovino in datume na tem forumu.

Aprila bo torej moja M3 2 leti z mano.

 

Včeraj sem opravil mali servis, tokrat samo olje in filtre. Nato sem mehaniku dal listek, na katerem so priporočila od @scania. Torej zaenkrat ima moj avto 164.000 km, na naslednjem intervalu sva se pa z mehanikom zmenila, da zamenjava nekaj stvari iz listka. Torej na nekje 180.000 km.

 

- napenjalec

- mikro jermen

- jermen vodne črpalke

- očistit loputo za zrak

- vse 4 diske in ploščice

- namazat bate v čeljhustih

 

Iz listka sva pa črtala stabilizator in štangice, rekel je, da se to sliši ko je fuč.

In pa čiščenje sesalnik kanalov. Nekaj je pojamral da je treba vse razdret da prideš do njih.

 

Nekaj mi je še kazal da mi vodna črpalka spušča, je nek zelen posušen prah okoli. Potemtakem lahko še to poleg jemena? Sicer nisem opazil da mi pije, edino ko sem ga kupil, sem zamenjal komplet tekočino in dolil 1 dcl, ker je manjkala.

 

Sedaj pa... bi prosil za kakšne linke na autodoc da naročim zadeve oziroma nasvete kaj vzeti.

Za diske in ploščice sem našel na foumu da priporočate Zimmerman diske in ATE ploščice?

Na zadnjem servisu za M3, G120 sem poleg rednih zadev menjal še:

WWW.AUTODOC.SI
WWW.AUTODOC.SI
WWW.AUTODOC.SI
WWW.AUTODOC.SI
WWW.AUTODOC.SI

 

Napisano
pred 38 minutami je toto89 napisal:

Na zadnjem servisu za M3, G120 sem poleg rednih zadev menjal še:

WWW.AUTODOC.SI
WWW.AUTODOC.SI
WWW.AUTODOC.SI
WWW.AUTODOC.SI
WWW.AUTODOC.SI

 

Lepo, a je vodna že spuščala? Koliko km pa imaš na m3?

Napisano

Vodna črpalka je bla še vredu.

Napenjalec je bil kaput.

Servis se je delal lani novembra pri 92 500km, avto pa je letnik 2015/1.

 

  • Všeč 4
  • Hvala 1
Napisano

Hvala za info @toto89

 

Lahko kdo preveri če sem prave produkte izbral in pa seveda količine (koluti, ploščice)?

Tole pa bo sedaj brumbrum servis. 😃:zoom-zoom:

 

%5Burl=https%3A//ibb.co/Yy73MH9%5D%5Bimg%5Dhttps://i.ibb.co/4YZ7Ghy/servis.jpg%5B/img%5D%5B/url%5Dservis.jpg

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Napisano

Iz te slike se zelo slabo vidi.

Pa saj si dodaš "v garažo" avto oz. vpišeš VIN, pa ti išče kompatibilne izdelke za tvoj avto.

Kar sem uspel razbrat je OK, na seznamu pa ti manjka antifriz, če se bo menjala vodna črpalka, oz. ga nabavi kje drugje.

Napisano (urejeno)

Olje febi bi jaz dal ven pa vzel mazdino ali shell, antifreez sem jaz vzel ravenol fl22, napenjalec sem jaz vzel Ina, črpalko bi pa vzel ina ali meyle.

@Brane prosim popravi me, mislim da sva midva debatirala o skf da vec ni to to.

Popravljeno od scania
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • 3 meseci kasneje...
Napisano

Našel sem ugodno opcijo napenjalca, jermenov in vodne črpalke, lahko kdo preveri če paše na mojo M3? 88 kW, BM/BN, 2017, sedan.

 

WWW.MOTOINTEGRATOR.AT

Wasserpumpe + Keilrippenriemensatz INA 529 0371 30 - u.a. für Mazda. ✓ gratis Rückversand ✓ Beste Preise ✓ Über 1 Mio. Ersatzteile ▷ Jetzt versandkostenfrei bestellen!

 

 

Na eni strani kaže da mi paše na avto, na tej strani pa piše da ne. 

Napisano
pred 2 urama je Brane napisal:

Lahko kupiš- ma ne paše

 

Lahko obrazložiš zakaj ne?

Če grem gledat produkt po produkt, so vsi isti kot če bi jih kupil posamezno. Vse dimenzije so prave.

Napisano (urejeno)
pred 8 urami je Jaka32 napisal:

Našel sem ugodno opcijo napenjalca, jermenov in vodne črpalke, lahko kdo preveri če paše na mojo M3? 88 kW, BM/BN, 2017, sedan.

 

WWW.MOTOINTEGRATOR.AT

Wasserpumpe + Keilrippenriemensatz INA 529 0371 30 - u.a. für Mazda. ✓ gratis Rückversand ✓ Beste Preise ✓ Über 1 Mio. Ersatzteile ▷ Jetzt versandkostenfrei bestellen!

 

 

Na eni strani kaže da mi paše na avto, na tej strani pa piše da ne. 

To je za 1,5 88kw, ti rabis za 2,0 88kw.

Popravljeno od scania
  • 1 mesec kasneje...
Napisano

Glede na to da je tale tema skorajda moja oziroma moj dnevnik, evo se pohvalim z današnjim ulovom.

Upam, da je naslednjih 3-5 let mir sedaj.

Menjano na 178.000 km. Diski spredaj in zadaj, ploščice spredaj in zadaj, napenjalec in jermena, vodna črpalka in hladilna tekočina, vsi filtri ter motorno olje in zavorno olje.

 

1690282173489.jpg
1690282173482.jpg
1690282173505.jpg
1690282173498.jpg
 

  • Všeč 8
  • Ljubim 1
Napisano

Berem ta forum, ker nameravam kupiti mazdo 3 ali 2 in me kar malce skrbi, ko vidimo koliko servisiranja je s tem. Moj zadnji avto je (bil) tankaj in vozi. :) Bi z veseljem kupil mazdo 2 ali 3 od kakega forumaša, ki je tako lepo skrbel zanjo kot nekateri tule. Mogoče kdo prodaja?

Napisano

M2 2010 bo naprodaj počasi.

 

1.5 GTA, 100k km.

 

Cartana je pretirano, ker si ne morem pomagat. Več izveš v moji temi.

Napisano

Moja tudi naprodaj za dobro ceno. 🙂 

 

Mazda 3, G120, ročni menjalnik, oblika HB, oprema Revolution, letnik 2018/5, dobrih 80.000 km, bele barve.

 

Screenshot 2023-07-31 07.58.20.png

 

Screenshot 2023-07-31 07.59.56.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
    • 😠   Moj mobitel nima dovolj baterije za slikat, snemati, pošiljati MMS sporočila, ima pa dovolj baterije, da me vsake 5 minut opozori, da je baterija skoraj prazna...   😠
    • In še eden za alfiste. 😃    
    • Za prijatelje si je treba cajt vzet, za prijatelce pa kondom...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.