Skoči na vsebino

Mazda CX-5 - mnenja


kacnje

Priporočeno sporočilo

dne 1. 12. 2023 ob 21:59 je Domzalcan napisal:

Eno vprašanje. Kak strošek je bil?slika.png

Menjava podlozk okoli 100€ pri avto Pelko

ciscenje sesalnega kolektorja na uradnem servisu mazda 270€

Evo sem spustil ceno na 15k pa da vidim ali bo sploh kdo povohal oglas... prej je bilo cca 15 ogledov na dan. 
zanimivo je pa to, da so trenutno taksna vozila pri nas cenejsa kot v nemciji (vsaj kar sem gledal mobile.de) pred dvema letoma ko sem ga sel gor iskat je bil v slo 1,5-2k drazji, so bili vsi okoli 18. 
v racun sem ga ponudil je bila cena 11,5k 🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slovenski kupec rabljenega avtomobila  ima alternativo - kupi lahko v Nemčiji, Belgiji, ... za cca dodatnih 5-10% stroškov cene avta (pri avtu tega ranga).

 

Slovenski prodajalec rabljenega vozila skoraj nima alternative - odvisen je od slovenskega povpraševanja. 

 

Na kratko je zato nauk te zgodbe, tisti, ki kupujete avte v tujini, sami sebi pljuvate v skledo (znižujete povpraševanje v Sloveniji in s tem ceno svojega rabljenega).  😁

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot ga lahko kupi v tujini, ga lahko tudi proda v tujino… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Janez007 napisal:

Slovenski kupec rabljenega avtomobila  ima alternativo - kupi lahko v Nemčiji, Belgiji, ... za cca dodatnih 5-10% stroškov cene avta (pri avtu tega ranga).

 

Slovenski prodajalec rabljenega vozila skoraj nima alternative - odvisen je od slovenskega povpraševanja. 

 

Na kratko je zato nauk te zgodbe, tisti, ki kupujete avte v tujini, sami sebi pljuvate v skledo (znižujete povpraševanje v Sloveniji in s tem ceno svojega rabljenega).  😁

Saj kupuješ avto zase in ne za prodajo naprej. Zato ga kupiš tam, kjer je ugodneje. To je bila do sedaj Nemčija. Če se ga pa (pre) hitro naveličašin in ga hočeš čez par let prodat, e, takrat boš pa izgubil precej. 

Sicer pa je navdušenje nad kupovanjem  rabljenih avtov upadlo in s tem padajo tudi cene. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz vozila ne bi prodajal, če se nebi spremenile razmere in bova z ženo oba do službe imela manj kot 2 km, potrebno pa je spotoma še otroke v vrtec odpeljati, če bi bil bencin ga nebi prodajal. 

Mislim, da tu sploh ni važno kje kdo kupi avto, realno je, da za mazdo ni povpraševanja, drugi minus pa je ta kot je omenil Alex ni navdušenja nad rabljenimi vozili. Na avto.net so ista vozila že en čas... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je toto89 napisal:

.. ker so cene preveč navite :)

možno tudi to... ampak da zgubiš na vozilu te starosti 2k/leto se mi ne zdi malo - prej normalno... pred dvemi leti sem prodal vw passata za 5700 danes je takšen 7k, pa najbrž se bo prej prodal kot moja mazda :) 

koliko bi bila zate realna za moje vozilo? :)

Popravljeno od amusic
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Janez007 napisal:

image.png

 

 

image.png

sem na brzino gledal pa tega nisem opazil, sem šel sedaj pa od najcenejšega gor, ta res izstopa potem sta še trije pod 14k v celi nemciji...  nato pa vse v rangu slovenskih cen... 

Se zavedam, da v kolikor želim bi se želel znebiti avta (mazde) bi moral biti najcenejši na avto.net, za1x bi jo rad še prodal, ni potrebe po tem, da se je znebim :)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cena je zelo pomemben faktor. In očitno je na trgu rabljenih sedaj zatišje (manj nakupov), čemur praviloma sledi korekcija cen.

 

Drug pomemben faktor je izgled vozila. Če na izgled ni "skoraj nov", bo treba ceno krepko znižati.

 

Tale spodaj prodaja 6-ko že 1 leto in pol in jo bo še, dokler cene ne spusti še za cca. 5.000 €. Začel je z okrog 25.000. S tako prodajno politiko ga ne bo prodal, ker tako velikih norcev (kupcev) zelo verjetno ni.

 

Ko sem sam prodajal, sem ceno nastavljal na spodnjo mejo pa še malo znižal (14.500, ko je bila najnižja podobnega 15.000), da je bil avto med primerljivimi na Avtonetu najbolj konkurenčen. Potem tudi lažje vidiš, kakšno je zanimanje. Če ga skoraj ni in te nekdo pokliče in ponudi določen znesek, imaš možnost, da ga prodaš. Če nobeden ne pokliče, ni možnosti, razen če ga odpelješ v avtosalon za odkup ... v tvojem primeru ti bodo recimo ponudili 11.000, to pomeni, da se da dobit zanj okoli 13.000.

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Cena je zelo pomemben faktor. In očitno je na trgu rabljenih sedaj zatišje (manj nakupov), čemur praviloma sledi korekcija cen.

 

Tale ga prodaja že 1 leto in pol in ga bo še, dokler cene ne spusti še za cca. 5.000 €. Začel je z okrog 25.000.

 

image.png

Točno tako. Če bi sam recimo mojo rdečo raketo (6-ko) prodajal, (pa je ne bom, ker je super avto) bi postavil začetno ceno okoli 15 K€. Pa še bi spuščal, če bi bilo potrebno. 

Če hočeš resno kako stvar prodajati,se moraš sproti prilagajati trgu in nižati ceno. Tudi, če se ti ne mudi. 

Ker, če ni takoj nekega zanimanja za prodajano robo, ga ne bo niti pozneje, ker bodo medtem drugi že prilagodili cene povpraševanju. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men so na Audi servisu oz.avtohiši rekli, ko sem se zanimal za prodajo svojega, da če je avto pravi, zanimiv, cena prava…. mora avto iti, oz. bo šel v 3-eh dneh.  

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjamem, da to govorijo na Audiju, povpraševanje po nemcih je pač drugačno kot za Mazde pri nas. Dejmo še enkrat, ko bodo padle cene novih, bodo tudi cene rabljenih, do takrat pa je z vidika kupca kupi ali pusti, z vidika prodajalca pa čakaj ali spusti pod ceno če se ti mudi.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trzna cena je tista, po kateri se avto proda... in ne tista, po kateri se avto prodaja :)  ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ažurirano...

Drugače pa za lažjo predstavo kako hladen je trg. CX60 s polno opremo dobiš za 42k, verjetno tudi za 41k. V enem letu 30% padec vrednosti je ogromno.

 

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

Mazda CX-60 TAKUMI HYBRID AWD PHEV PANO|360° KAMERA
First Registration: 09/2022 Mileage: 40,500 km Fuel: Hybrid (petrol/electric), Plug-in hybrid Power: 241 kW (328 Hp) 
Price: €41,550

https://link.mobile.de/5nrkGTQeVob78Pp28

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to je normalna cena… Zanj je pred enim letom dal okoli 50K, ce se odsteje subvencija… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je MazdaBoy napisal:

Men so na Audi servisu oz.avtohiši rekli, ko sem se zanimal za prodajo svojega, da če je avto pravi, zanimiv, cena prava…. mora avto iti, oz. bo šel v 3-eh dneh.  

 

To je v splošnem vedno res.

 

Kaj pa je "prava" cena? Za tole CX-5 je zame prava cena 11.000€, za tisto Mazdo 6 2.5 letnik 2017 pa 15.000 €. Se motim?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Janez007 napisal:

 

To je v splošnem vedno res.

 

Kaj pa je "prava" cena? Za tole CX-5 je zame prava cena 11.000€, za tisto Mazdo 6 2.5 letnik 2017 pa 15.000 €. Se motim?

Če so mu na original servisu ponudili 11500 je cena vsaj jurja višja :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

Trzna cena je tista, po kateri se avto proda... in ne tista, po kateri se avto prodaja :)  ...

Tako nekako oz. ekonomska definicija bi bila da je tržna cena v tisti točki, kjer se sekata krivulji ponudbe in povpraševanja. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Janez007 napisal:

 

To je v splošnem vedno res.

 

Kaj pa je "prava" cena? Za tole CX-5 je zame prava cena 11.000€, za tisto Mazdo 6 2.5 letnik 2017 pa 15.000 €. Se motim?

Ja glede na ponudbo na trgu se fajn motiš. Seveda je "prava cena" za vsakega posameznika drugačna, za kupca težko enaka kot za prodajalca. Tud zame bi bila prava cena CX60 za 35k, pa imam občutek da je za ceno ne bo nihče prodal. Malo je treba biti realen in upoštevati dejstva, ki trenutno kreirajo avtomobilski trg, v prvi vrsti pa pozabit da nismo več leta 2017.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.