Skoči na vsebino

Mazda CX-5 - mnenja


kacnje

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Torej Mazde dizli so za drzne, adrenalina potrebne voznike. :) 

Dam Dvorjanu kar prav. Jaz tudi vzamem 6-ko,ki je  kot vemo dizel, da uživam v vožnji, ko čutiš šus v hrbet in vlečenje motorja kot noro. 

Saj je tudi cx30 super, a ni tistega filiga, kot ti ga da turbo. Tako da ja, z našimi turbo dizli lahko komot voziš adrenalinsko in drzno.😉

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja glej odločitev mora pasti slej ali prej 🙂

Ima pa kdo mogoce izkusnje z temi Nissani Qashqai-ji 1.3 Dig-t 160 Aut bencinarji?? (2018,2019)

Pac to bi bila neka moja 2 odlocitev ce se ne odlicim za Mazdo..

Popravljeno od Enos
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enos, glede na tvoja pisanja sem mnenja, da si se ti odločil za nakup te dizel CX-5 še preden si postavil vprašanje. Da se razumeva, s tem ni nič narobe, ker ponavadi sem sam enak ko se nekaj zapičim hočem slišati pozitivna mnenja o tej stvari, da jo potem z veseljem kupim, vendar pa takrat preslišim vse negativne kritike, kar je napaka. 

 

Naredi kakor želiš, upoštevaj pa, da je bencinar 2,5l varčen, meni na M6 pije 6,9l, pa jo imam že 4 leta, tko da je strah pred veliko porabo prevelik. Motor je tudi zadosti prožen, ni turbinc, sam boš presenečen ko ga boš probal. Razumem, da jo pri nas ni, pa vendar če si jo želiš jo uvozi in imaš veliko verjetnost, da boš življenje z njo preživel na cesti in ne v delavnici. 

 

Že babice so govorile, da se mazde kopuje bencinarje in do danes to še vedno drži.

Popravljeno od ignacij
  • Všeč 5
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je ignacij napisal:

Že babice so govorile, da se mazde kopuje bencinarje in do danes to še vedno drži.

 

Se strinjam, bencinarji so za babice... no ja ok tud za dedke. :hudicek:

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

 

Se strinjam, bencinarji so za babice... no ja ok tud za dedke. :hudicek:

Ne bo sam v Ukrajini vojna... Bo tud v mazdalandiji:D

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Boss napisal:

 

Se strinjam, bencinarji so za babice... no ja ok tud za dedke. :hudicek:

 

 

Imas kaj proti dedkom? 😇

 

  • Haha 5
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

 

Se strinjam, bencinarji so za babice... no ja ok tud za dedke. :hudicek:

Tukaj govorijo o teh Mazdinih  benzinarjih, kot, da so to neki hudi stroji. Ja, to so motorji s katerimi se normalno premikaš ali voziš. Niso pa presežek. Če  bi se hoteli približati Mazdinim dizlom po filingu v  vožnji, bi morali imeti obvezno turbino. 

Potem bi pa šla poraba v višave. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak, dejasnko bi bencinski turbak v Mazdi bil še zadnji žebljiček, ki bi verjetno zapečatil dizlu obstoj. Takrat bi bila samo še poraba v igri vse ostalo pa na strani bencinarja. Ampak ker ga ni oziroma je le tam, kjer ni dizlom konkurenca je pač tako, da vdno pridejo na plano take debate.

 

Kot sem rekel, ko sem tri leta nazaj kupoval sem bil pred hudo dilemo, vzel bi bencinarja, ampak 165KM je bilo anemičnih, dizel je bil poskočen tudi pri samo 150KM, 194KM pa žal za 8k€ predrag. Sej sem jih imel, ampak se mi je neumno zdelo, da si lahko užitke v vožnji uredim tudi z bistveno cenejšim a skoraj enakim avtom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

Ampak, dejasnko bi bencinski turbak v Mazdi bil še zadnji žebljiček, ki bi verjetno zapečatil dizlu obstoj. Takrat bi bila samo še poraba v igri vse ostalo pa na strani bencinarja. Ampak ker ga ni oziroma je le tam, kjer ni dizlom konkurenca je pač tako, da vdno pridejo na plano take debate.

 

Kot sem rekel, ko sem tri leta nazaj kupoval sem bil pred hudo dilemo, vzel bi bencinarja, ampak 165KM je bilo anemičnih, dizel je bil poskočen tudi pri samo 150KM, 194KM pa žal za 8k€ predrag. Sej sem jih imel, ampak se mi je neumno zdelo, da si lahko užitke v vožnji uredim tudi z bistveno cenejšim a skoraj enakim avtom.

Če si vozil oba (jaz sem jih), ni primerjave v vožnji. Dizel gre in gre, noben klanec mu ni predolg in prestrm.. .....   ....   ......    ...... 

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne 194KM nisem nikakor dobil na test, ampak sem ga nekako izločil iz enačbe zaradi cene. Pa roko na srce, AT mi tud ni bil glih po godu, ker tudi nekako deloma ubija performanse napram ročnim menjalnikom. Pač ni dvosklopčni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Tilen5 napisal:

Če mazda naredi turbo bencinca, lahko skensla dizle :D

 

Verjetno da res, sam ne v EU, kjer z varčnimi dizli (tale nov i6 3.3 dizel je noro dober in se na testih vozijo že pod 5 litri - kdo prav da je dizel mrtev) znižujejo skupno porabo flote. Rešitev je edino v hibridu in pa EV, da zadostijo EU noriji al pa se poslovijo od EU.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff ja, tole je res boleče. Če grem zdele v nakup nove Mazde je edina pogojno sprejemljiva Mazda 3 limuzina in zame se tukaj konča. HB-jev ne maram sploh z Miato nimam kaj počet pol je pa plejada SUV-ov. Kam je šla tista raznovrstnost, da smo se uniformirano vkalupili v dolgočasje?

  • Všeč 2
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Enos napisal:

Evo bom poslal se link od avta katerega imam namen vzeti in svojo Mazdo CX-5 175 Aut 2014 letnik bi dal v ceno. Na mazdi sem se pozanimal in po pogledu št. šasije so mi preverili in naj bi bili vsi servisi narejeni redno. Je pa uvožen iz Nemčije. 

 

WWW.AVTO.NET

Mazda CX-5 CD175 AWD AT Revolution VELIKO OPREME, letnik:2017,22890 EUR ::...
 
 
Prosim kar v napad z mnenji🙂

 

Raje vzmemi kakega SLO poreklo in ne iz uvoza, kaj veš kaj se je iz avtom dogajalo. Pa raje pri pooblaščencu vzemi, kot pri teh preprodajalcih. Aja, pa bencinarja vzemi, kot so že ostali napisali...tankaj, servisiraj, vozi....prej se ga boš naveličal, kot da bo šlo kej narobe. Bolj varen nakup od dizla.

Popravljeno od MazdaBoy
  • Všeč 1
  • Zmeden 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je MazdaBoy napisal:

Raje vzmemi kakega SLO poreklo in ne iz uvoza, kaj veš kaj se je iz avtom dogajalo. Pa raje pri pooblaščencu vzemi, kot pri teh preprodajalcih. Aja, pa bencinarja vzemi, kot so že ostali napisali...tankaj, servisiraj, vozi....prej se ga boš naveličal, kot da bo šlo kej narobe. Bolj varen nakup od dizla.

 

Aha, ja, seveda, seveda.

 

Zdaj si mi 'odprl oči'! Zdaj mi je jasno, zakaj imam jaz zdaj take težave z nakupom novega vozila! Ker sem do zdaj vozil dizla! In po 350.000 pregon... ... ... Se pravi, prevoženih kilometrih bi rad kupil novega. In imam velike težave, ker nimam kaj pametnega izbrati. To pa najbrž zato, ker prehitevam protokol. Najprej bi moral določit, kaj je šlo narobe, ker pri dizlu ni opcije 'naveličal'...

 

Hvala, @MazdaBoy, zdaj se bom držal protokola in gotovo takoj našel vozilo zase...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Shrek napisal:

Zato gledam VOLVO... 

Previdno tudi tu, menda so pri novejših precejšne težave s pokanjem blokov motorja. Kitajci preveč šparali in so pretanke stene...nevem pa točno povedat kateri motorji.

 

Kolega, ki ureja uvoze, pravi da jih je cela evropa polna s to napako in se jim posledično raje izogiba..če nima kdo res izrecne želje.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka tvoja mazda je izvenserijska, to smo že ugotovili. 🙂 Bolj mirno se bo vozil z bencinarjem, kot z dizlom, saj tko tle pišejo fantje o izkušnjah z dizli, kake težave se vse lahko pojavijo pri dizlu. 🙂

 

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je MazdaBoy napisal:

@Slivka tvoja mazda je izvenserijska, to smo že ugotovili. 🙂 Bolj mirno se bo vozil z bencinarjem, kot z dizlom, saj tko tle pišejo fantje, kake težave se vse lahko pojavijo pri dizlu. 🙂

 

 

Lej, sm kmet an s hribu doma. Pej ti napišm čist tko, po kmečko: z vilami se ne kida sneg in z lopato se ne pospravlja seno.

 

Če si razumel, prav. Če ne, naj ti pa fantje tle napišejo kaj imam v mislih. Vedi pa, da traktorji so dizli - ker se pričakuje, da delajo po nekaj ur na dan pod resno obremenitvijo. Majhni motokultivatorčki iz "hobi" programa za malo prefrezat majhen, že nekaj let obdelovan vrtiček so pa tudi be eenn cii nnnaaa rjiii (me trese, če moram samo napisat to besedo). Tako da - naša Mazda ni prav nič izvenserijska...

  • Všeč 1
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je SeekK napisal:

Previdno tudi tu, menda so pri novejših precejšne težave s pokanjem blokov motorja. Kitajci preveč šparali in so pretanke stene...nevem pa točno povedat kateri motorji.

 

Kolega, ki ureja uvoze, pravi da jih je cela evropa polna s to napako in se jim posledično raje izogiba..če nima kdo res izrecne želje.

Zanimivo 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če je lahko Volvek omenjen tukaj😁

bom še jaz vrinil Citrončka..... 😁

Danes zjutraj je prvič zatajil, vrgla kot nor, pali pa ne..... 🤔🤪Bomo vidli kaka bo diagnoza pri 290kkm🤔

Mogoče pride pa nov Avtek glede na to, da se bliža 1.MAJ in da kresovi takrat lepo gorijo.... 😊😂😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.