Skoči na vsebino

Mazda CX-5 - mnenja


kacnje

Priporočeno sporočilo

Sem zdruzil oglas, ki je prodan v tole temo, ker je kaksna informacija, ki bi se komu prisla prav... ker pa je prodan, oglase ponavadi arhiviram v "kanto" ... 

  • Všeč 1
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je kacnje napisal:

Ja, sem šel nazaj pogledat, pa nisem prepričan, če ni bilo še kaj cenkanja :vesel:

Ne pretirano, sem spustil na 14.800 ker bo servis cez 500km tako da ce bi ostal pri meni bi jaz to moral narediti. Ampk sem kupcu dal oba kompleta gum. 

pred 5 urami je ignacij napisal:

Čestitke, všeč mi je da si iztrzil postavljeno ceno. Torej se da prodati če se najde resen kupec.

 

Si pa tretji za katerega jaz vem, da je v zadnjih 3 mesecih prodal dizla, izgleda da so se zmeri bolj popularni kot bencinarji.

Ocitno se grejo, odvisno kaj kdo rabi. No saj kupec je reku da bi raje bencinarja pa jih ni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 12. 2023 ob 20:27 je mazdaman napisal:

Daj povej kateri motor pa imaš in kak menjalnik

Osram ima Led žarnice a žal to ni homologirano

 

2.2 dizl, 150hp, ročni menjalnik. Nism hotu AWD, tko da ja. :)   Jst sm enostavno zadovoln. Avto gre k metek, mejhna poraba...

 

Popravljeno od Domzalcan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Živjo imam cx 5 2.2 175 hp z letnimi gumami 225 55 19 col in zimske 225 65 17 col. Problem je, da je vožnja z 17 col veliko udobnejša v ovinkih saj se ne nagiba toliko kot s 19 colskimi.  Pozna kdo rešitev za manj nagiba pri 19"? Mogoče višja pnevmatika? Samo je homologirana le 225 55 19..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bom izpadel komplikator. Ampak udobnejša vožnja, po navadi pomeni nagibanje. Športna vožnja pa trdoto in nenagibanje.

 

Da se vrnem na vprašanje, 19" bi po naravi morale bit trše, ker imajo nižjo bočnico. Torej bi moral se avto majn nagibat, lepše odpeljati ovinke (ob športni vožnji) in seveda udarne jame bojo bolj "poknile".

 

Lahko da imaš 19" z izredno mehko bočnico, pa za to a to plava. Saj obe dimenziji imata dosti "mesa".

Kupi bolj športni model gum, bo trša bočnica in izogibaj se Michelink, ki slovijo po mehkejšem boku.

 

Tudi če bi lahko dal višjo pnevmatiko, bi samo povečal bočnico in s tem zibanje. Športni avti imajo z razlogom nizkopresečne pnevmatike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@marko72 tole pa nekaj ne bo štimalo. 19 colske se definitivno manj nagibajo kot 17 colske. Manj jih prečno "valja" al kako bi temu rekel. Zdaj če je pri tebi kako drugače je lahko problem ali imaš silno mehke bočnice pri 19 colskih ali pa imaš precej premalo napolnjene.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Matick napisal:

Mogoce pa ker manj "valja" gume, se pa kabina bolj nagne. 

Ja tudi meni je to bolj logično zato sem pa pomislil da bi vzel višjo 19 " ..samo potem ni holologacije..ali pa da bi nižal vmeti..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Matick napisal:

Mogoce pa ker manj "valja" gume, se pa kabina bolj nagne. 

Samo potem pa morajo biti vzmeti kr mehke.

 

Sem imel 16 in 18 (225/40R18) na Giulietti. In je bila razlika kot dan in noč.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je marko72 napisal:

Ja tudi meni je to bolj logično zato sem pa pomislil da bi vzel višjo 19 " ..samo potem ni holologacije..ali pa da bi nižal vmeti..

Ni tu problem homologacija. Višja višina, na isti širini in premeru platišča, da večji obseg.

Verjetno bi šlo skozi, lahko pa bi se drgnilo po koloteku. Seveda v vsakem primeru bi pa števec lagal.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam toyo 225 55 19. Sam če bi bile še trše je še večji pritisk na podvozje in se potem avto po moji logiki še bolj nagiba v ovinkih. Višja guma pa že sama malo počepne in ne vpliva toliko na nagib kot nizka guma..pojma nimam kako bi z 19 gumami zmanjšal nagib.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še razmišljam naprej....

 

Verjetno ne voziš športno, ker mesnate gume povzročajo tyre roll in to je pri agresivni menjavi smeri zelo neprijetno. 🙂

 

Če te ne moti izgled, bo najceneje in najbolj preprosto 19" prodat, pa 17" furat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je godlike napisal:

Še razmišljam naprej....

 

Verjetno ne voziš športno, ker mesnate gume povzročajo tyre roll in to je pri agresivni menjavi smeri zelo neprijetno. 🙂

 

Če te ne moti izgled, bo najceneje in najbolj preprosto 19" prodat, pa 17" furat.

.... pa malo manj lepo.... 🫤

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

.... pa malo manj lepo.... 🫤

Ni čisto po "niti teme"...a bom dodal svoje mnenje 19" vs. 17"

Bom rekel,da kar se lepote oz. všečnosti tiče,je po moje pomembnejše,kakšne feltne imaš,kot pa njihova velikost oz. koliko debelejša je pnevmatika.

Seveda je za športnejše obnašanje avtomobila bolje manj balonasta pnevmatika,a tudi manjša feltna zna biti zelo všečna,če se zelo potrudiš in najdeš res model,ki paše na tip avtomobila.

 

Tukaj bom omenil svojega starega Forda Focus C-Max,kateremu sem za letni set leta 2006 kupil feltne Mak Fiorano 15"

To je najmanjša mera za ta avto...in vseeno paše na črnega,da samo buljiš😲 

 

Čez par let sem prešaltal na 16" in dal gor mat črne Mak Fever-5R z rdečim 5R😍...a vseeno tukaj efekt všečnosti 16" v primerjavi z 15" ni zaradi velikosti,ampak zaradi barve v kombinaciji z barvo vozila.

Fora je pa tudi,ker sem že pri novem vozilu dal gor zavesice spredaj in zadaj,kar ima optično efekt,kot da bi bil avto malce spuščen z krajšimi vzmetmi.

Tukaj je lepotna oz. všečnostna primerjava z "navadnim" C-Maxom (ga ima prijatelj srebrno-sivega z skoraj enako opremo z 15" jeklenimi+radkape) kot dan in noč.

 

Skratka-če se zelooooo potrudiš in najdeš zares lepe feltne (kar je res zelo težko),ki pašejo na model avtomobila,je velikost feltne sekundarnega pomena.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je godlike napisal:

Še razmišljam naprej....

 

Verjetno ne voziš športno, ker mesnate gume povzročajo tyre roll in to je pri agresivni menjavi smeri zelo neprijetno. 🙂

 

Če te ne moti izgled, bo najceneje in najbolj preprosto 19" prodat, pa 17" furat.

Točno to bom naredil..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Mazda CX-5 ima že skoraj veteranski status med srednje velikimi športnimi terenci. Kljub temu še vedno uspešno...

Za vse, ki se odločate za mastodonta.... 👍😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.