Skoči na vsebino

RTV prispevek


Slivka

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Dobil sem pošto, za katero sem najprej mislil, da je kakšna zapoznela prvoaprilska šala. Izkazalo se je, da mislijo resno, pa me zanima, če kdo ima kak strokoven nasvet. Namreč, obvestili so me, da ker imam priklopljeno elektriko, moram plačevati RTV prispevek. Čeprav doma sploh nimamo televizije. V avtu sicer je radio, ampak igrajo CDji ali pa MP3ji. Če imaš trop majhnih otrok v avtu, je bolj pomemben Martin Krpan kot pa dnevna poročila... Zatrjujejo, da moram prispevek plačati tudi, če imam računalnik, ki je priklopljen na internet. Pri štirih šoloobveznih otrocih in nedavni šoli na daljavo je normalno, da imam. Ne le enega, pač pa kar štiri. Ampak ne za to, da ogledujem RTV strani...

 

Oni tam pišejo, da je to nujno in pod grožnjo in z zakonom obvezno. Dobro, to je njihovo stališče, da z ustrahovanjem prepričajo čim več ljudi, da jim plačuje. A pa je res v Sloveniji zakon, ki me lahko prisili, da nekaj plačujem?

 

A vsi to plačujete?

 

 

 

Diapozitiv1.jpg

 

 

Diapozitiv2.jpg

Popravljeno od Slivka
  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To kar pravi Mraušk je čist res - vprašaj Twitota kako je njemu ratal, da ne plačuje pa še kar nakaj je takih iz tega legla, ki se požvižgajo na vse to pa jim nihče nič ne more kot kaže.

 

Pravijo sicer da so dolg iztirjali sam kr malo dvomim, ker ima premajhen nabiralnik.

 

WWW.ZURNAL24.SI

Predsednik SDS Janez Janša je prejšnji teden na odboru za kulturo povedal, da že dve leti ne plačuje RTV prispevka in da enako svetuje...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vprašal si torej tole:

 

pred 14 urami je Slivka napisal:

A pa je res v Sloveniji zakon, ki me lahko prisili, da nekaj plačujem?

 

Link do zakona, ki je omenjen v besedilu:

PISRS.SI

Zakon o spremembah Zakona o Radioteleviziji Slovenija. SOP 2014-01-0220. EVA 2013-3340-0015. EPA 1618-VI

 

 

pred 14 urami je Slivka napisal:

A vsi to plačujete?

 

Verjetno vecina da ... :) ... vsi pa verjetno ne :) ... Hojs se je recimo celo sam pohvalil, da tega ne placuje (oz. da placuje samo znizan znesek za radijski spejemnik) in kako se temu izognit :)

 

WWW.ZURNAL24.SI

Aleš Hojs iz NSi je, kot je priporočil Janez Janša, odpovedal TV naročnino.

 

WWW.RTVSLO.SI

Odjava plačevanja RTV-prispevka je legalna in legitimna, če zavezanec nima televizije, računalnika, pametnega telefona ali drugih naprav, ki omogočajo spremljanje programov RTV...

 

 

NECENZURIRANO.SI

Objavljamo fotografije, ki dokazujejo, da minister za notranje zadeve Aleš Hojs z neplačevanjem naročnine za RTV Slovenija krši zakon.

 

 

Aja... pa RTV prispevek ne vkljucuje samo narocnino na TV in Radisjki program... ampak se cel kup drugih zadev... med drugim tudi arhiv, vzdrzevanje omrezja,...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Slivka napisal:

Če potegnem zaključek: zvedel sem vse razen tega, kar sem vprašal. 

 

Hvala.

Vprašal si, kako se izogniti plačilu RTV. ?zmeden? Gre le v redkem primeru (nisi notri, ker po objavah vidim, da ti internet dela 😃), razen če spadaš v kategorijio ljudi, za katera predpisi ne veljajo, kadar jim tako ustreza. V slednjem primeru te lahko ulovi Tržna inšpekcija in plačaš svoje goljufanje z globo. Inšpekcijski postopek lahko zavlačuješ tako, da namontiraš premajhen poštni nabiralnik. 😉

 

image.png

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

(Skoraj) vsi plačujemo to. Po zakonu pa morajo elektrodistribucijska podjetja, javiti RTV, ko priklopijo odjemalca.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V svojih študentskih časih sem tudi sam dobil tole v nabiralnik - nabiralnik stanovanja kjer sem bil v najemu.

 

Ker takrat nisem imel niti TV niti radia, smo poklicali nazaj in so rekli naj samo izpolnemo vlogo da tega ne nucam in pika, nobenih komplikacij.

 

Mi je pa bolj zanimivo, da si to dobil šele v 2022. Zdej pa res verjamem, da si iz hribov doma.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Brane napisal:

Ma ni glih tako -primer če imaš zraven  še 2 stanovanja boš plačal samo 1x-ne moreš gledat tv na 3 naslovih

Mislm poslali so čeprav na njenem naslovu ona plačuje. Nevem kaj je fora. Sem bil pa pozitivno presenečen nad tem ko ni blo komplikacij.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ti lahko pomagam. Pridem odklopit elektriko in stvar rešena. Sej ponavadi uni z hribov doma imajo el. agregate😁

 

Mislim, da rtvjvci dostopajo do baze podatkov distributerjev tako, da si kar sami pogledajo kdo ima štrom....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če nimaš signala za TV potem se lahko izogneš. Pridejo pa z nekim hudim kombijem delati meritve ali loviš signal.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.