Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
Pred eno uro je scania napisal:

Po moje @Alex gleda hybrida toyoto in hondo. 

Honda ni vec sporten avto, razen če bo CTRa vzel, kar pa ni SUV😉

Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Po moje @Alex gleda hybrida toyoto in hondo. 

Ne. Napačen odgovor. 😊

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Ja, ziher bo RAV4 Hybrid vzel. Ampak potem obvezno 4x4 verzijo. 😃

 Nope. 😊

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Jaz tudi mislim. Najtežje bi bilo zamenjati forum. 😁

Samo res. Ampak še vedno imam staro mazdo 6.🤪

 

 

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je dvorjan napisal:

Ja, ziher bo RAV4 Hybrid vzel. Ampak potem obvezno 4x4 verzijo. 😃

Ko mi omeniš Toyoto in te njihove menjalnike me vse takoj mine. Se samo dere in gre na obrate, učinka pa nobenega. 🤪

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano

Majhna sprememba. Po "bojnem" družinskem planu smo se vsi strinali, da novi  avto-benzinar😊 pride v hišo, rdeča 6-ka pa ostane.😊 Ugotovili smo, da jo je škoda prodati in jo bo vozi od sedaj naprej  sin( kakšen giro mi bo še posodil). 

Sivka pa bo šla po tolikih letih od hiše. 

 

  • Všeč 5
  • Ljubim 2

 

 

Napisano
pred 16 minutami je Alex napisal:

Majhna sprememba. Po "bojnem" družinskem planu smo se vsi strinali, da novi  avto-benzinar😊 pride v hišo, rdeča 6-ka pa ostane.😊 Ugotovili smo, da jo je škoda prodati in jo bo vozi od sedaj naprej  sin( kakšen giro mi bo še posodil). 

Sivka pa bo šla po tolikih letih od hiše. 

 

Ja, res bi jo bilo škoda prodat, ker tvoja je pa res "makina" .... :bravo:

Sedaj pa komot kupiš novo sivko CX30 kot je tale...... 😁😉

IMG_20220531_204205.jpg

Napisano
pred 48 minutami je Alex napisal:

Majhna sprememba. Po "bojnem" družinskem planu smo se vsi strinali, da novi  avto-benzinar😊 pride v hišo, rdeča 6-ka pa ostane.😊 Ugotovili smo, da jo je škoda prodati in jo bo vozi od sedaj naprej  sin( kakšen giro mi bo še posodil). 

Sivka pa bo šla po tolikih letih od hiše. 

 

 

škoda bi  blo prodajat ja, ker lih zdej šele bo začela dober delat :)

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Majhna sprememba. Po "bojnem" družinskem planu smo se vsi strinali, da novi  avto-benzinar😊 pride v hišo, rdeča 6-ka pa ostane.😊 Ugotovili smo, da jo je škoda prodati in jo bo vozi od sedaj naprej  sin( kakšen giro mi bo še posodil). 

Sivka pa bo šla po tolikih letih od hiše. 

 

Če ni skrivnost med katerimi avtomobili se odločaš?

Napisano
pred 27 minutami je Deeyan napisal:

 

škoda bi  blo prodajat ja, ker lih zdej šele bo začela dober delat :)

Imaš prav. Po"posegu" gre sedaj kot nora in poraba je padla za cel liter. 😊

(Pot v Nemčijo in do pol Avstrije) povprečno 5.4.Res je, da, se po Avstriji voziš veliko 100/110 km na uro a sem si dal duška po Nemčiji na avtocesti. 

V to porabo ni všteta poraba nissana, ki me je prišlepal domov. 😄

Najbrž bo sedaj mir, ko  ta senzor al kar koli že je zrihtamo. 

Pravkar je scania napisal:

Če ni skrivnost med katerimi avtomobili se odločaš?

Cupra fermentor (2.0 ali 1.5) in mazdo cx 30. Potrebujem namreč manjši avto, ker otroci itak ne hodijo več z nami na dopuste. Mogoče edino kako smučanje, a saj zato pa imam zelooo velik thule. 

 

 

Napisano (urejeno)

Cupro Formentor sem pa lani imel na testu. V spominu mi je ostala kot eden najbolj všečnih avtomobilov za vožnjo. Edino digitalni infotainment mi ni preveč všeč, čeprav sedaj mnoge znamke silijo v to.
Malo za hec malo za res - če boš potreboval ponudbo ali hitrejšo dobavo, pa sporoči 😆. Verjetno ni prav veliko manevrskega prostora, ker gredo zadeve za med, poleg tega pa avtomobilov tudi ni.

Mazdo CX-30 je pa ravno prejšnji teden kupil sodelavec. Tudi zelo všečen avto. Prtljažnik je sicer res majhen, ampak to je v tem razredu to.

Popravljeno od kacnje
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Imaš prav. Po"posegu" gre sedaj kot nora in poraba je padla za cel liter. 😊

(Pot v Nemčijo in do pol Avstrije) povprečno 5.4.Res je, da, se po Avstriji voziš veliko 100/110 km na uro a sem si dal duška po Nemčiji na avtocesti. 

V to porabo ni všteta poraba nissana, ki me je prišlepal domov. 😄

Najbrž bo sedaj mir, ko  ta senzor al kar koli že je zrihtamo. 

Cupra fermentor (2.0 ali 1.5) in mazdo cx 30. Potrebujem namreč manjši avto, ker otroci itak ne hodijo več z nami na dopuste. Mogoče edino kako smučanje, a saj zato pa imam zelooo velik thule. 

Ej...mislim da tudi tebi bi ustrezala mazda cx30 X motor benz...kot imam jaz..probaj pa se odloči.. treba pohiteti.. 😉😄😄😄

Napisano
Pred eno uro je kacnje napisal:

Cupro Formentor sem pa lani imel na testu. V spominu mi je ostala kot eden najbolj všečnih avtomobilov za vožnjo. Edino digitalni infotainment mi ni preveč všeč, čeprav sedaj mnoge znamke silijo v to.
Malo za hec malo za res - če boš potreboval ponudbo ali hitrejšo dobavo, pa sporoči 😆. Verjetno ni prav veliko manevrskega prostora, ker gredo zadeve za med, poleg tega pa avtomobilov tudi ni.

Mazdo CX-30 je pa ravno prejšnji teden kupil sodelavec. Tudi zelo všečen avto. Prtljažnik je sicer res majhen, ampak to je v tem razredu to.

Lepo si takrat opisal avto.Tudi kolega ga je kupil pred kratkim in ravno včeraj sem šel en giro z njim. 

Kaj mi je všeč pri cupri.

Oblika, počutje v avtu in lega na cesti. 

Tudi občutek na volanu je vrhunski. 

Materijsli  noter so bolj  tako-tako, za štelat klimo in vse ostalo  je nikakvo, kar pa me je najvj razočaralo je motor in 7stopenjski avtomatski menjalnik. Vsi ga toliko hvalijo, meni se zdi obupen(avto je bil sicer hladen in je na začetku trzal kot kak konjiček). Kolega pravi, da je to normalno, v saj tako so mu razložili na, servisu. 🙄

Poraba na krogu (precej avtoceste, nekaj mesto) je bila 7,8 kar ni nek vrhunski rezultat. Pri 130-140/uro je kar glasno vse skupaj. Kvinteta glasbene opreme in samega, zvoka ,vsaj v tem avtu, ni bila bokve kaj. Tako, da so bolj mešani občutki. 🤔

Bom moral še en krog z Gelipterjem cx 30 pa da primerjam direktno oba avta. 

 

 

pred 3 minutami je Gelipter napisal:

Ej...mislim da tudi tebi bi ustrezala mazda cx30 X motor benz...kot imam jaz..probaj pa se odloči.. treba pohiteti.. 😉😄😄😄

Res bova morala en giro s tvojo, da vidimo, kako in kaj. 😊

 

 

Napisano
pred 30 minutami je Alex napisal:

Lepo si takrat opisal avto.Tudi kolega ga je kupil pred kratkim in ravno včeraj sem šel en giro z njim. 

Kaj mi je všeč pri cupri.

Oblika, počutje v avtu in lega na cesti. 

Tudi občutek na volanu je vrhunski. 

Materijsli  noter so bolj  tako-tako, za štelat klimo in vse ostalo  je nikakvo, kar pa me je najvj razočaralo je motor in 7stopenjski avtomatski menjalnik. Vsi ga toliko hvalijo, meni se zdi obupen(avto je bil sicer hladen in je na začetku trzal kot kak konjiček). Kolega pravi, da je to normalno, v saj tako so mu razložili na, servisu. 🙄

Poraba na krogu (precej avtoceste, nekaj mesto) je bila 7,8 kar ni nek vrhunski rezultat. Pri 130-140/uro je kar glasno vse skupaj. Kvinteta glasbene opreme in samega, zvoka ,vsaj v tem avtu, ni bila bokve kaj. Tako, da so bolj mešani občutki. 🤔

Bom moral še en krog z Gelipterjem cx 30 pa da primerjam direktno oba avta. 

 

 

Res bova morala en giro s tvojo, da vidimo, kako in kaj. 😊

Ok..javi ...mi😄

Napisano
pred 14 minutami je NevLado napisal:

Kako se pa kaj obnesejo te "novi" 1.5 motorji v cupri iz vidika zanesljivosti?

Saj ravno to me najbolj muči, ker če prebiraš komentarje  na wv forumih, jih ne hvalijo najbolj. 🤔

 

 

Napisano

Če je dsg menjalnik v igri mora imeti mokro sklopko. Ta 7g ima suho sklopko in je poden, tako kot si omenjal @Alex kar neko trzanje, hitro se sklopka pregreje in potem pri bocnem parkiranju kar poskakuje itd. Vglavnem ce ze dsg potem 6stopenjski z mokro sklopko, je razlika kot noc in dan, pa vzdrzljivost je dosti bolnsa (mislim da je mokra sklopka v kombinaciji z 2.0 oziroma mocnejsimi motorji). 

Meni osebno je cupra na zunaj zelo lepa 🙂

Napisano

Jaz če bom še naprej delal tu ko delam 30km do 45km dnevno,..al mi bo spet zabasal dpf al pa bom mogu bencinca kupt 🤣

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 8 minutami je TiEn napisal:

Jaz če bom še naprej delal tu ko delam 30km do 45km dnevno,..al mi bo spet zabasal dpf al pa bom mogu bencinca kupt 🤣

Boš tudi ti prišel na moje. 😊

 

 

Napisano
pred 16 minutami je scania napisal:

Če je dsg menjalnik v igri mora imeti mokro sklopko. Ta 7g ima suho sklopko in je poden, tako kot si omenjal @Alex kar neko trzanje, hitro se sklopka pregreje in potem pri bocnem parkiranju kar poskakuje itd. Vglavnem ce ze dsg potem 6stopenjski z mokro sklopko, je razlika kot noc in dan, pa vzdrzljivost je dosti bolnsa (mislim da je mokra sklopka v kombinaciji z 2.0 oziroma mocnejsimi motorji). 

Meni osebno je cupra na zunaj zelo lepa 🙂

Saj meni je tudi zelo lepa, a kaj ko me mehanizacija ne prepriča. Dizel ne pride v poštev, tej njihovi benzinarji pa...?? 

Svak ima škodo oktavio  RS, pa ni ne vem kako zadovoljen. Že dvakrat v dveh letih jo je imel na servisu zaradi nekih težav z prižganimi lučkami na, armaturni. 🤔

 

 

Napisano
pred 1 minuto je Alex napisal:

Saj meni je tudi zelo lepa, a kaj ko me mehanizacija ne prepriča. Dizel ne pride v poštev, tej njihovi benzinarji pa...?? 

Svak ima škodo oktavio  RS, pa ni ne vem kako zadovoljen. Že dvakrat v dveh letih jo je imel na servisu zaradi nekih težav z prižganimi lučkami na, armaturni. 🤔

V žlahti imamo seata ateco z 1,5 tsi. Vecinoma se vozi na kratke razdalje in se kondenz pojavlja v motorju, drugace gre. To je tak, nikol neves kako in kaj bo, jaz sem mazdo zbiral skoral pol leta, pri vsakem nekaj najdes 😕 . Vcasih je bolje vedet manj o avtih 🙂

Napisano
pred 8 urami je NevLado napisal:

Kako se pa kaj obnesejo te "novi" 1.5 motorji v cupri iz vidika zanesljivosti?

 

Sestricna je vzela novga Kamiqa kaki 2 leti nazaj s takim motorjem... Za1x spila, ko urca 🙂

Napisano

Evo, rdečka je zopet hitra in predrzna na cesti. 😊

Je pa mehanik predlagal, da jo gonim sedaj nekaj časa, da vidimo, ali se bo lučka zopet kaj javila. Oni so jo, dva mehanika in šef, tri dni terali po obali in okoliških hribih in je bilo vse v redu. 

Pregledali in prečistiti so par senzorjev, 

vse cevke so temeljito pregledali (eno so zamenjali, ker so sumili, da malo pušča.)... in to je to. 

Sedaj pa gasa in bomo videli, kako bo. 

Tudi, če jo vrže v safe mode še enkrat, sem doma in bom prišel z lahkoto do mehanika. 😊

Pri takih napakah je vedno problem, ko točno ne veš, kaj je narobe. 

Jaz najraje vidim, da rečejo:" je bilo to in to narobe, to smo zamenjali, stane toliko in toliko  in bo naprej  mir".🤔

 

 

 

 

Napisano
pred 42 minutami je Alex napisal:

Evo, rdečka je zopet hitra in predrzna na cesti. 😊

Je pa mehanik predlagal, da jo gonim sedaj nekaj časa, da vidimo, ali se bo lučka zopet kaj javila. Oni so jo, dva mehanika in šef, tri dni terali po obali in okoliških hribih in je bilo vse v redu. 

Pregledali in prečistiti so par senzorjev, 

vse cevke so temeljito pregledali (eno so zamenjali, ker so sumili, da malo pušča.)... in to je to. 

Sedaj pa gasa in bomo videli, kako bo. 

Tudi, če jo vrže v safe mode še enkrat, sem doma in bom prišel z lahkoto do mehanika. 😊

Pri takih napakah je vedno problem, ko točno ne veš, kaj je narobe. 

Jaz najraje vidim, da rečejo:" je bilo to in to narobe, to smo zamenjali, stane toliko in toliko  in bo naprej  mir".🤔

 

 

To zadnje se lahko zgodi samo pri benzincu..... 😁 😉

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.