Skoči na vsebino

Rumena lučka za motor


Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Alex napisal:

Evo, rdečka je zopet hitra in predrzna na cesti. 😊

Je pa mehanik predlagal, da jo gonim sedaj nekaj časa, da vidimo, ali se bo lučka zopet kaj javila. Oni so jo, dva mehanika in šef, tri dni terali po obali in okoliških hribih in je bilo vse v redu. 

Pregledali in prečistiti so par senzorjev, 

vse cevke so temeljito pregledali (eno so zamenjali, ker so sumili, da malo pušča.)... in to je to. 

Sedaj pa gasa in bomo videli, kako bo. 

Tudi, če jo vrže v safe mode še enkrat, sem doma in bom prišel z lahkoto do mehanika. 😊

Pri takih napakah je vedno problem, ko točno ne veš, kaj je narobe. 

Jaz najraje vidim, da rečejo:" je bilo to in to narobe, to smo zamenjali, stane toliko in toliko  in bo naprej  mir".🤔

 

 

Testirat spet mal v vrhniški in kozinski klanc, da preveriš če še gre za kaj😉😁👍, dobro da si uredil...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 20. 6. 2022 ob 20:46 je dvorjan napisal:

 

Mojster, samo nekaj.

 

Tvoj avto se ne pelje normalno. Pri normalnem avtomobilu se lučka ne prižge, če ga pohodiš.

 

Tako da - ali ga vrni prodajalcu ali pa čim prej spravi do kompetentnega mehanika. Da ne bo jok in stok.

Evo zrihtano.

Je bila ena majhna cev za zamenjat.

Že 2 tedna avto dela kot šus.

Edin me mal moti poraba.

9l pije.

Več al manj je mestna vožnja.

Ampak menim da je normalno.

Avto je na 19"+ awd..

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Tržičan napisal:

Evo zrihtano.

Je bila ena majhna cev za zamenjat.

Že 2 tedna avto dela kot šus.

Edin me mal moti poraba.

9l pije.

Več al manj je mestna vožnja.

Ampak menim da je normalno.

Avto je na 19"+ awd..

Super, da ste uredili. Če imaš veliko mrzlih zagonov (kratke relacije) in rad stisneš po gasu je 9 litrov pričakovana poraba - kljub temu, da te bodo nekateri prepričevali, kako se vozijo s 6 litri :prstgor: Uživaj v vožnji!! :zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je NevLado napisal:

Super, da ste uredili. Če imaš veliko mrzlih zagonov (kratke relacije) in rad stisneš po gasu je 9 litrov pričakovana poraba - kljub temu, da te bodo nekateri prepričevali, kako se vozijo s 6 litri :prstgor: Uživaj v vožnji!! :zoom-zoom:

 

Z AWD nebos nikoli vidu 6 litrov

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Deeyan napisal:

 

Z AWD nebos nikoli vidu 6 litrov

Teh 6 litrov je, če voziš umirjeno, 120/ uro o avtocesti+ regionalke. 

Avto esta130-150 je takoj proti 7l/100.

Medtem,ko je pri cx avtocesta od 6,5-6,7 pri enaki hitrosti. 

Tudi po mestu se cx30 z lahkoto meri z dizlom. Bom v kratkem naredil primerjavo - ista cesta, enaka Hitrist, enak voznik. 

Pa, da vidimo direktno primerjavo. Ta bo še bolj točna kot na našem mazda izzivu. Tam smo bili različni vozniki z različnim načinom vožnje. 

  • Všeč 2
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Teh 6 litrov je, če voziš umirjeno, 120/ uro o avtocesti+ regionalke. 

Avto esta130-150 je takoj proti 7l/100.

Medtem,ko je pri cx avtocesta od 6,5-6,7 pri enaki hitrosti. 

Tudi po mestu se cx30 z lahkoto meri z dizlom. Bom v kratkem naredil primerjavo - ista cesta, enaka Hitrist, enak voznik. 

Pa, da vidimo direktno primerjavo. Ta bo še bolj točna kot na našem mazda izzivu. Tam smo bili različni vozniki z različnim načinom vožnje. 

Promet zna biti problem, razen ponoči, ko ni gužve.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AWD po regionalki, lepo po omejitvi 90km/h, tam pa tam kako naselje 50km/h, narjenih 250km

 

 

IMG_20220717_211551.jpg

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Boss napisal:

Sej ti nočem veselja kvarit ampak glede problemov ne moreš vedet, ker je ta motor premal časa na trgu. Ko bo imel tam nekje 5-6 let in, ko bodo ljudje množično delali 200kkm in več bomo šele lahko rekli a je to vzdržljiv motor in z manj problemi od obstoječih. Do takrat je pač zgolj upanje, da bo.

 

Kar se tiče porabe pa se strinjam, tale X je za bencinarja res dober. Mal mu tudi pomaga, da je recimo CX-30 cca 100kg lažji od Mazde 6 dizel ampak vseeno presenetljivo dobro. Bi blo pa spet treba nbaredit en poraba test, ampak tokrat bi vzeli več AC vožnje pri 130km/h, ker vožnja po regionalkah je res balzam za porabo.

Poraba je manjša od 3ke za 0.3 lit/ km pri meni na enakih relacijah😉

Ve se pa,da dizel ima bolj varčen motor in tu ni kaj.....👍

Vem,da ni Citroen forum ampak tale podatek pove veliko....😊(50 lit.tank)

Vožnje 70%ac.(130-150),druga je mesto in regionalke......

IMG_20220718_074128.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti, ampak ta podatek ne pove popolnoma nič. Meni tud po polnem tankanju kaže domet več kot 1100km za 50 litrov tanka. Pol pa počasi pada in tud približno ne naredim 1000km, že 900 je kr ok.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Bini napisal:

Poraba je manjša od 3ke za 0.3 lit/ km pri meni na enakih relacijah😉

Ve se pa,da dizel ima bolj varčen motor in tu ni kaj.....👍

Vem,da ni Citroen forum ampak tale podatek pove veliko....😊(50 lit.tank)

Vožnje 70%ac.(130-150),druga je mesto in regionalke......

IMG_20220718_074128.jpg

Po moje  imata x benzinar in dizel 150/ročni menjalnik nekje podobno porabo na isti relaciji. Zna pa cx 30 zmagati pri višjih avtocestnih hitrostih na račun manjše  teže avta. 

Pa, saj ima ravno zato en kup plastike gor, da je lažja. 🤣

Nekje se mora to poznati. 😊

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Alex napisal:

Po moje  imata x benzinar in dizel 150/ročni menjalnik nekje podobno porabo na isti relaciji. Zna pa cx 30 zmagati pri višjih avtocestnih hitrostih na račun manjše  teže avta. 

Pa, saj ima ravno zato en kup plastike gor, da je lažja. 🤣

Nekje se mora to poznati. 😊

Ko je avto enkrat pospešen na primer na 150 km/h, mora mašina premagovat zračni in kotalni upor, ki pa skoraj nista odvisna od teže. Teža pa ima velik vpliv pri pospeševanju in pri premagovanju višinskih razlik (zato so gorski kolesarji v primerjavi s šprinterji tako drobni).

F=m*a - 2x težji avto potrebuje za isti pospešek 2x večjo silo

Wp=m*g*h - 2x težji avto rabi v isti klanec 2x več potencialne energije

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Boss napisal:

Oprosti, ampak ta podatek ne pove popolnoma nič. Meni tud po polnem tankanju kaže domet več kot 1100km za 50 litrov tanka. Pol pa počasi pada in tud približno ne naredim 1000km, že 900 je kr ok.

Se ne daš a ne, ti bom slikal še povprečje na 10kkm pa boš videl kako je stanje v resnici.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pi#*A ste eni obremenjeni s to porabo, na decilitre... 🤣
Men pa 9.2 pije in nič ne gledam kje in koliko se vozim, niti ga ne šparam, tankam vedno dvakrat na mesec.  Tankal ga bom, če je 1.70, ali pa, če bo 4€ liter 🤷‍♂️

  • Všeč 4
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je TiEn napisal:

Eni si ga vržejo na sliko porabe k žene ni zravn 😛

Eni pa sanjajo na prehitevalnih pasovih in regionalkah in kaj vem kje še vse, ker samo dol v tist števc porabe gledajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Mraušk Mčk napisal:

Slabemu vidu navkljub jih gledam. 

 

Pol si en redkuh, ki mu je ratal, men se ni

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Deeyan napisal:

 

Pol si en redkuh, ki mu je ratal, men se ni

Saj pa nimata istih vozil, kolikor vem.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko tole berem imam občutek, da so Mazdini dizli slabši od Yugotovih dizlov... Glede na to, da imam doma dva Mazdina dizelaša in oba brez večjih težav (in še kar jih je bilo, niso bile povezane s samim motorjem), pa sta oba skupaj naredila že 500.000 km, grem kar včeraj vplačat Loto...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Slivka napisal:

Ko tole berem imam občutek, da so Mazdini dizli slabši od Yugotovih dizlov... Glede na to, da imam doma dva Mazdina dizelaša in oba brez večjih težav (in še kar jih je bilo, niso bile povezane s samim motorjem), pa sta oba skupaj naredila že 500.000 km, grem kar včeraj vplačat Loto...

Mi se pogovarjamo tu o skayactiv sofisticirani dizlih. Ne pa o nekih delovnih strojih in kombajnih.😊

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.