Skoči na vsebino

Reality check za mazdo 6 III bencinarja


hermelin

Priporočeno sporočilo

Evo, sem šel poiskat zapis (je v temi Zanimivi oglasi - nasvet glede uvoza CX-5 2.5 bencinar, torej praktično ista stvar):

 

Evo stroškov (vse na debelo računano, da ne boste jamrali glede centkov):

- gre za rabljen avto, ni nobenih mahinacij glede DDV (beri: doplačila razlike)

- vlak do gor cca. 80-100€

- prepis in preizkusne tablice 150-200€

- pot domov 200€ (bencin, AT vinjeta, sendvič, karkoli tretjega ...)

- homologacija 100€

- DMV 111€

 

In že si pripravljen na registracijo pri nas ...

 

Torej - kje je teh par jurjev?! Ti povem: v žepu "šverota", ki ti maha s prešernim nasmeškom, ko se ti odpelješ s parkirišča. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 minutes ago, dvorjan said:

Evo, sem šel poiskat zapis (je v temi Zanimivi oglasi - nasvet glede uvoza CX-5 2.5 bencinar, torej praktično ista stvar):

 

Evo stroškov (vse na debelo računano, da ne boste jamrali glede centkov):

- gre za rabljen avto, ni nobenih mahinacij glede DDV (beri: doplačila razlike)

- vlak do gor cca. 80-100€

- prepis in preizkusne tablice 150-200€

- pot domov 200€ (bencin, AT vinjeta, sendvič, karkoli tretjega ...)

- homologacija 100€

- DMV 111€

 

In že si pripravljen na registracijo pri nas ...

 

Torej - kje je teh par jurjev?! Ti povem: v žepu "šverota", ki ti maha s prešernim nasmeškom, ko se ti odpelješ s parkirišča. 😃

Najs! Hvala, sem pa šel zdaj čez tole in po zelo hitrem googlu bi bilo po tvojih alinejcah ta hip 200 + 300 (če hočes preizkusne + kasko. mogoče pretiravanje, ampak vseeno) + 200 + 100 + 111 = 911. Če se karkoli zalomi časovno moraš še prespat. Tudi punca hoče jit na roadtrip, torej + 200€ za vlak. Vključimo še vrednost časa, ko skačem po uradih in sem prišparal precej manj kot 500€. Saj nič ne nasprotujem, hvala za info, in seveda služijo... :D Ampak preplačaš pa ne spet tako hudo, če vrednotiš še čas, ki si ga vložil. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ampak ne pozabi, da ti "prevoznik" opravi le del vsega naštetega - zgolj pripelje avto na dvorišče - plačilo DMV in homologacija, torej ukvarjanje z lokalnimi organi, je še vedno v tvoji domeni.

 

Ne vem, no, če ravno vsak dan ne obračaš velikih denarjev, se mi zdi, da z lastno organizacijo kar nekaj prihraniš. Pa še bogatejši si za izlet in izkušnjo. Sploh v dvoje. 😃

Sicer pa malo poglej urnike vlakov, do sredine Nemčije (Fulda ipd.) lahko prideš tudi za okoli 50€ po glavi (nekaj SuperSparPreis ponudba).

 

Vlake preveri na več straneh, ker imajo za iste poti lahko znatno različne cene (enkrat so cenejši DE, enkrat AT, včasih pa celo agregator):

www.bahn.de

www.oebb.at

www.trainline.com

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se to se pozanimaj, kako je s placilom... Pri fizicni osebo to ponavadi ni problem... Odkartas gotovino in je problem resen... Pri avtohisah, pa ne vem, ce tako velik znesek gre z gotovino... Banke pa se vedno v dobi racunalnikov in hitrih povezav rabijo kar nekaj casa, da sprovedejo transakcijo... Tako, da pomoje tisto, da pred prodajalcem v spletni banki na mobilniku poklikas in mu pokazes na ekranu ali na mail posljes potrdilo o nakazilu ... ne deluje... Ampak bo verjetno avto dal iz rok sele, ko je placano oz. ko je denar pri njemu na racunu. In verjetno bo sele takrat tudi urejal papirje in izvozne tablice ter podobno ... Ali to lahko uredi vse v enem dnevu oz. takrat, ko si ti ze tam... Torej bi moral pomoje ze vnaprej, preden gres gor, nakazat kupnino ... Torej odpade to, da gres gor in ce avto ni tak, kot je bilo povedano po telefonu ali dogovorjeno po mailu... da se pac obrnes in pozres tisto, kar si placal za "roadtrip" :D  ...

 

Sicer se lahko motim... taksno je moje razmisljanje... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

11 minutes ago, dvorjan said:

Ja, ampak ne pozabi, da ti "prevoznik" opravi le del vsega naštetega - zgolj pripelje avto na dvorišče - plačilo DMV in homologacija, torej ukvarjanje z lokalnimi organi, je še vedno v tvoji domeni.

 

Ne vem, no, če ravno vsak dan ne obračaš velikih denarjev, se mi zdi, da z lastno organizacijo kar nekaj prihraniš. Pa še bogatejši si za izlet in izkušnjo. Sploh v dvoje. 😃

Sicer pa malo poglej urnike vlakov, do sredine Nemčije (Fulda ipd.) lahko prideš tudi za okoli 50€ po glavi (nekaj SuperSparPreis ponudba).

 

Vlake preveri na več straneh, ker imajo za iste poti lahko znatno različne cene (enkrat so cenejši DE, enkrat AT, včasih pa celo agregator):

www.bahn.de

www.oebb.at

www.trainline.com

Kakor sem jaz razumel je na meni le registracija? Kaj drugega naj bi bilo še zraven?

 

Nisem bogataš, mi pa tudi ni hudo. :D Saj verjetno lahko najdem cenejši vlak, ampak potem vso jebanje s prestopanjem itd... Znava potovati precej cigansko, če je treba, ampak tu nebi bil sproščen celo pot tja in nazaj. Sedaj klicarim oba importerja in če je cena okoli 1500€ jim dam. 500€ ni vredno mojih živcev. Če hočejo veliko več, potem pa res... Sicer pa hvala za linke! Mogoče bodo uporabni. :)

 

5 minutes ago, Jest said:

Se to se pozanimaj, kako je s placilom... Pri fizicni osebo to ponavadi ni problem... Odkartas gotovino in je problem resen... Pri avtohisah, pa ne vem, ce tako velik znesek gre z gotovino... Banke pa se vedno v dobi racunalnikov in hitrih povezav rabijo kar nekaj casa, da sprovedejo transakcijo... Tako, da pomoje tisto, da pred prodajalcem v spletni banki poklikas in mu pokazes na ekranu ... ne deluje... Ampak bo verjetno avto dal iz rok sele, ko je placano. In verjetno bo sele takrat tudi urejal papirje in izvozne tablice ter podobno ... Torej bi moral ze vnaprej, preden gres gor, vplacat ... Torej odpade to, da gres gor in ce avto ni tako, kot je bilo povedano... da se pac obrnes in pozres tisto, kar si placal za "roadtrip" :D  ...

 

Sicer se lahko motim... taksno je moje razmisljanje... 

N26 takoj nakaže. Je pa res, da takih zneskov še nisem premetaval... Avto najverjetneje je ok, vsaj po tem kar smo izvedeli in slikah. Čakam zdaj da me pokliče, da izvem kako je s plačilom. Po pravici sem še vedno v precepu...

 

To da grem gor, naredim krog, plačam, dobim prepis in tablice in pripeljem domov je simple. Mene bolj skrbi potem jebanje tukaj z listinami, ko moraš nekaj pošiljat in nevem kaj? To pomeni skakanje okoli sredi dneva, čakanje... Veliko enga časa, ko bi lahko ali delal ali mel proper dopust. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

29 minutes ago, NevLado said:

Vedno moraš vnaprej nakazat :D

 

No... narociavto hoce 2200€ za cel import in pravi da pri konkurenci bo 50€ manj max. Če zahtevajo manj gre za šalabajzerje. O__o 

Za tako ceno pa grem dejansko se sam jebat.

 

Je tu kdo, ki je sam importal in bi ga lahko poklical za info in pomoč? Seveda dobi kebab. :D V primeru, da bo b-mat tudi tako zasolil ceno. Nekaj je brati, nekaj pa kontakt in izkušnje. @dvorjan? :D 

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je hermelin napisal:

No... narociavto hoce 2200€ za cel import in pravi da pri konkurenci bo 50€ manj max. Če zahtevajo manj gre za šalabajzerje. O__o 

Za tako ceno pa grem dejansko se sam jebat.

 

Je tu kdo, ki je sam importal in bi ga lahko poklical za info in pomoč? Seveda dobi kebab. :D V primeru, da bo b-mat tudi tako zasolil ceno. Nekaj je brati, nekaj pa kontakt in izkušnje. @dvorjan? :D 

Jaz sem vzel pri naroči avto.

 

@dvorjan je majster če hočeš na lastno roko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je hermelin napisal:

Mene bolj skrbi potem jebanje tukaj z listinami, ko moraš nekaj pošiljat in nevem kaj? To pomeni skakanje okoli sredi dneva, čakanje... Veliko enga časa, ko bi lahko ali delal ali mel proper dopust. 

Ni noben bav-bav.

 

Se pripelješ na lokalni AMZS ali podoben urad za tehnične preglede in rečeš "Tale je za homologacijo."

Predaš nemško prometno in kupoprodajno pogodbo in izploniš svoje podatke na vlogi.

Ta čas mojster pogleda št. šasije, poslika avto in že lahko greš na šalter plačat 96€ za homologacijo. 10-20 minut, odvisno od tega, kako hitro pišeš in kako hitro on pregleda avto in ga poslika.

 

Vlogo za DMV izpolniš na računalniku in oddaš elektronsko. Večina organov jo zdaj obdela v enem delovnem dne. Plačaš znesek, ki ti ga odmerijo, in s potrdilom o plačanem DMV greš izbrat SLO tablice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Pa še glede stroška nemških preizkusnih tablic in zavarovanja. Iz Nemčije do nas je praktično samo avtocesta. Koliko si zaupaš kot šofer? Po AC peljati je najlažje, ni treba že prvi dan v DE sprobati Vmax vozila. Torej tudi strošek kasko zavarovanja lahko odpade. Sicer pa v avtohiši reči, da želiš najkrajše preizkusne tablice (veljavnost 5 ali 7 dni, ne rabiš cel mesec), več kot dovolj, da se pripelješ domov in urediš formalnosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

17 minutes ago, dvorjan said:

Ni noben bav-bav.

 

Se pripelješ na lokalni AMZS ali podoben urad za tehnične preglede in rečeš "Tale je za homologacijo."

Predaš nemško prometno in kupoprodajno pogodbo in izploniš svoje podatke na vlogi.

Ta čas mojster pogleda št. šasije, poslika avto in že lahko greš na šalter plačat 96€ za homologacijo. 10-20 minut, odvisno od tega, kako hitro pišeš in kako hitro on pregleda avto in ga poslika.

 

Vlogo za DMV izpolniš na računalniku in oddaš elektronsko. Večina organov jo zdaj obdela v enem delovnem dne. Plačaš znesek, ki ti ga odmerijo, in s potrdilom o plačanem DMV greš izbrat SLO tablice.

Super! B-mat je citiral 1900€. Boljše ampak še vedno me pride kakih 1000€ več. To pa se računica tudi po urah dela ne izide. Očitno grem sam. :D 

Ok superca!! Upam, da ti lahko še usput malo težim glede tega, da me ne bodo živci požrli... Hvala ti!

 

Torej:

  1. Kupoprodajna pogodba in plačilo vsega naenkrat (to me je kar malo strah tak znesek nekomu randomly nakazat 0o), ampak pravite, da je normalno... To bom kar danes.
  2. Prit do tja z vlakom in že prej prosit za prometno, kupoprodajno pogodbo in kratkotrajne preizkusne tablice.
  3. Domov in to kar si napisal.

Nekako tako simple??

 

16 minutes ago, dvorjan said:

 

Pa še glede stroška nemških preizkusnih tablic in zavarovanja. Iz Nemčije do nas je praktično samo avtocesta. Koliko si zaupaš kot šofer? Po AC peljati je najlažje, ni treba že prvi dan v DE sprobati Vmax vozila. Torej tudi strošek kasko zavarovanja lahko odpade. Sicer pa v avtohiši reči, da želiš najkrajše preizkusne tablice (veljavnost 5 ali 7 dni, ne rabiš cel mesec), več kot dovolj, da se pripelješ domov in urediš formalnosti.

Se ne bom afnal, nima smisla. :) Za dolge proge sem pa ok. Redno v španijo 22ur vožnje. Edina nevarnost so utrujeni dopustniki in delo na cesti, zato sem razmišljal o kasku (bojda 300€ namesto 50).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem take visoke zneske nakazoval fizičnim osebam, ti ga pa priznani avtohiši. Mislim, da lahko bistveno mirneje spiš. 😃

 

Oni ti pošljejo predračun za avto - ga plačaš. Tudi kupoprodajno lahko podpišeta na daljavo - ali pa pač, ko prideš gor.

Napovej svoj prihod in naj te pričakajo s papirji in tablicami (ali pa uredijo, da boš takoj na vrsti).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 minutes ago, dvorjan said:

Jaz sem take visoke zneske nakazoval fizičnim osebam, ti ga pa priznani avtohiši. Mislim, da lahko bistveno mirneje spiš. 😃

 

Oni ti pošljejo predračun za avto - ga plačaš. Tudi kupoprodajno lahko podpišeta na daljavo - ali pa pač, ko prideš gor.

Napovej svoj prihod in naj te pričakajo s papirji in tablicami (ali pa uredijo, da boš takoj na vrsti).

Heroj. :D Ok super, pač nisem se še igral s tem... Bicikel ok, fotoaparat kul, ampak 20 kosov za avto? Je šok za sistem. :D

Sliši se mega. Sedaj rihtam vse in klicarim. :) Punco pa prosim, da tvoje linke prečeše in najde vlake. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Ja, ampak ne pozabi, da ti "prevoznik" opravi le del vsega naštetega - zgolj pripelje avto na dvorišče - plačilo DMV in homologacija, torej ukvarjanje z lokalnimi organi, je še vedno v tvoji domeni.

 

Ne vem, no, če ravno vsak dan ne obračaš velikih denarjev, se mi zdi, da z lastno organizacijo kar nekaj prihraniš. Pa še bogatejši si za izlet in izkušnjo. Sploh v dvoje. 😃

Sicer pa malo poglej urnike vlakov, do sredine Nemčije (Fulda ipd.) lahko prideš tudi za okoli 50€ po glavi (nekaj SuperSparPreis ponudba).

 

Vlake preveri na več straneh, ker imajo za iste poti lahko znatno različne cene (enkrat so cenejši DE, enkrat AT, včasih pa celo agregator):

www.bahn.de

www.oebb.at

www.trainline.com

Ne drži. Meni so vse uredili, jaz sem na koncu plačal le zavarovanje, dal gor tablice in se odpeljal domov. Ne pisati kar nekaj na pamet, če nisi prepričan. 

Na koncu me je stalo vse skupaj mislim da okoli jurja. Pa nobenih problemov in zagat. 

pred 19 minutami je hermelin napisal:

Heroj. :D Ok super, pač nisem se še igral s tem... Bicikel ok, fotoaparat kul, ampak 20 kosov za avto? Je šok za sistem. :D

Sliši se mega. Sedaj rihtam vse in klicarim. :) Punco pa prosim, da tvoje linke prečeše in najde vlake. :D 

Jaz fizični osebi ne bi nikoli v tujino nakazoval denarja vnaprej. Edino, če si res za hazardranje. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

7 minutes ago, Alex said:

Ne drži. Meni so vse uredili, jaz sem na koncu plačal le zavarovanje, dal gor tablice in se odpeljal domov. Ne pisati kar nekaj na pamet, če nisi prepričan. 

Na koncu me je stalo vse skupaj mislim da okoli jurja. Pa nobenih problemov in zagat. 

Jaz fizični osebi ne bi nikoli v tujino nakazoval denarja vnaprej. Edino, če si res za hazardranje. 😉

Meni so za uvoz citirali 2200 in 1900€. To je od oka 1000 več kot bi sam plačal. To pa je že nekaj. 

Nakazal bi pa uradnemu zastopniku mazde. To pa dejansko mora bit ok, ne? Bom sicer prašal, če lahko preostanek nakažem ko sem tam, in sedaj samo nek deposit, ampak pomoje nebo špilalo. Importer pa tudi nebo zalagal, tako da v vsakem primeru bi moral plačat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je hermelin napisal:

Meni so za uvoz citirali 2200 in 1900€. To je od oka 1000 več kot bi sam plačal. To pa je že nekaj. 

Nakazal bi pa uradnemu zastopniku mazde. To pa dejansko mora bit ok, ne? Bom sicer prašal, če lahko preostanek nakažem ko sem tam, in sedaj samo nek deposit, ampak pomoje nebo špilalo. Importer pa tudi nebo zalagal, tako da v vsakem primeru bi moral plačat.

Tako sem jaz nakazal uradnemu Mazdinemu  zastopniku komplet znesek. S tem, da imaš bančno dokazilo, da in ko  je prejel znesek. Takoj, ko dobi denar, dobiš potrdilo, da lahko prideš iskat avto. 

Je oa odvisno, koliko časa te bo pripravljen prodajalec čakati, da se odločiš za nakup. Ne vem, kako je danes, a takrat, ko sem sam kupoval avto, so šli za med. Tako, da mi je dal tri dni časa, da se odločim. 

Verjetno takšno delno plačilo ne bo šlo skozi. 

Če se odločiš za nakup, pa mi pozneje javi, kar te zanima glede 19", morda 20" felten, dovoljenih dimenzij,homologacij..

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 minutes ago, Alex said:

Tako sem jaz nakazal uradnemu Mazdinemu  zastopniku komplet znesek. S tem, da imaš bančno dokazilo, da in ko  je prejel znesek. Takoj, ko dobi denar, dobiš potrdilo, da lahko prideš iskat avto. 

Je oa odvisno, koliko časa te bo pripravljen prodajalec čakati, da se odločiš za nakup. Ne vem, kako je danes, a takrat, ko sem sam kupoval avto, so šli za med. Tako, da mi je dal tri dni časa, da se odločim. 

Verjetno takšno delno plačilo ne bo šlo skozi. 

Če se odločiš za nakup, pa mi pozneje javi, kar te zanima glede 19", morda 20" felten, dovoljenih dimenzij,homologacij..

Ok potem ne pričakujem, da bo kaj drugače tukaj. Predračun, zahtevajo osebni dokument, plačam, dobim scan in potem me čakajo. Right?

Jaz sem se že odločil. Servisi so, oprema baje je taka kot je listed. Sicer osnovno kar se sedežev itd tiče ampak to smo itaq rekli, da je najlažje in najbolj obstojno. Edino kar nevem je ali ima g vectoring PLUS, ker v ameriki je to z doplačilom. Ampak tudi, če nima na tej točki ne bom kompliciral. Tako, da ko se mi javi in dorečeva glede felten, je to to.

 

Ja, če res le 17" pridejo zraven bodo te zimske in bom nabavil še 19" letne. 20" je pomoje too much glede na moje pohajkovanje po gorah in čudnih cestah vsake toliko. :D Vse kar praviš ja, bom hvaležen za info, pa tudi kater brand nabavit. 

 

Sedaj samo moram dobit modela na telefon ker je busy AF danes, da se tole finalizira in se neham sekirat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Alex napisal:

Jaz fizični osebi ne bi nikoli v tujino nakazoval denarja vnaprej. Edino, če si res za hazardranje. 😉

Kaj pa bi naredil?

 

Imel 20 jurjev v žepu/denarnici/torbici in šel čez 2 ali 3 države z vlakom? Te lahko za vsakim vogalom kdo počaka in pretrese, če mu zgledaš nekaj več vreden ... ozr. živčen. Verjemi, danes je bolj varno nakazati kot nositi ...

 

Sicer pa, tudi če nakažeš fizični osebi, imaš dokazilo o nakazilu ... Je pa fino, da se prej identificira s kakim skenom osebnega dokumenta, prometne, homologacije avtomobila itd., da se prepričaš, da je to res človek in njegova imovina, kar prodaja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

17 minutes ago, dvorjan said:

Kaj pa bi naredil?

 

Imel 20 jurjev v žepu/denarnici/torbici in šel čez 2 ali 3 države z vlakom? Te lahko za vsakim vogalom kdo počaka in pretrese, če mu zgledaš nekaj več vreden ... ozr. živčen. Verjemi, danes je bolj varno nakazati kot nositi ...

 

Sicer pa, tudi če nakažeš fizični osebi, imaš dokazilo o nakazilu ... Je pa fino, da se prej identificira s kakim skenom osebnega dokumenta, prometne, homologacije avtomobila itd., da se prepričaš, da je to res človek in njegova imovina, kar prodaja.

Pomoje je bolj mišljeno nakazovanje v naprej? Pač idealno bi blo deposit mu dat pa preostank nakazat, ko si tam. Jbg, če traja greš v airbnb. Ampak ni videt, da se grejo to. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 minutes ago, dvorjan said:

Mislim, da se glede nakazila kupnine nimaš kaj sekirati. Nakažeš in je. Če nakažeš dopoldne, v 99% pride še isti dan (sicer bo Nemec to verjetno videl popoldne).

Kul. Pač je kot je, se bom že navadil. :D Še vedno ga čakam, da se javi. Tudi njihovo številko veže kar v drug avtocenter, samo tam mi ne more pomagat. Očitno so do amena busy. Na whatsapu je message videl, zdaj pa čičat in čakat. 🤞

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor poznam SEPA plačilni promet znotraj EU mora biti v parih urah nakazilo na računu banke prejemnika. Zdaj pa... če gre za manjšo banko, hranilnice ipd, kjer mora it plačilo preko posredniških bank pa res traja. To lahko preveriš tako, da recimo aro ali pa manjši znesek nakažeš in prosiš prejemnika, da preveri v kolikšnem času je plačilo prejel.

 

Če traja predolgo in bo treba gotovino, pa je za moje pojme edina relativno varna rešitev, da se gre z lastnim prevozom in če imaš zraven partnerko z izpitom, lahko nazaj peljeta dva avta pa še če se karkoli zgodi (okvara recimo) sta ves čas mobilna. Namreč, tako kot pravi Alex, se sam tudi ne bi posluževal nakazil še predno avto vidim in je vse dogovorjeno. Namreč, če je prejemnik v stečaju in bo karkoli narobe boš kurac dobu denar nazaj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

13 minutes ago, Boss said:

Kolikor poznam SEPA plačilni promet znotraj EU mora biti v parih urah nakazilo na računu banke prejemnika. Zdaj pa... če gre za manjšo banko, hranilnice ipd, kjer mora it plačilo preko posredniških bank pa res traja. To lahko preveriš tako, da recimo aro ali pa manjši znesek nakažeš in prosiš prejemnika, da preveri v kolikšnem času je plačilo prejel.

 

Če traja predolgo in bo treba gotovino, pa je za moje pojme edina relativno varna rešitev, da se gre z lastnim prevozom in če imaš zraven partnerko z izpitom, lahko nazaj peljeta dva avta pa še če se karkoli zgodi (okvara recimo) sta ves čas mobilna. Namreč, tako kot pravi Alex, se sam tudi ne bi posluževal nakazil še predno avto vidim in je vse dogovorjeno. Namreč, če je prejemnik v stečaju in bo karkoli narobe boš kurac dobu denar nazaj.

Super info! Ampak imam občutek, da se jim ne ljubi prav posebno zajebavat s testiranjem itd. No, bomo videli, zaenkrat me še vedno ni kontaktiral, ko sem ga pa par ur nazaj na fon dobil je pa rekel, da ma informacijo o kolesih zame in, da se slišiva kasneje ker je super busy s strankami tam. Bom prašal, če je opcija are, v ponedeljek tja pa poravnat preostanek. Samo dvomim... 

 

Izračunavava koliko dražje je z dvema avtoma jit. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je hermelin napisal:

Izračunavava koliko dražje je z dvema avtoma jit. 

Uf, daleč je to.

Poleg tega, eno je, če se ti lahko pelješ jurja kilometrov, kaj pa partnerka - lahko tako dolgo vozi?

 

Raje poglej, če leti kak nizkocenovnik v bližino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če ne želiš nakazati 25k€ oz. kolikor boš dal za avto, greš gor nisem bral v kateri kraj greš, ampak verjetno boš v istem dnevu z vlakom tam....greš v prodajalno, si v miru ogledaš avto in če je vse ok, nakažeš plačilo. Greš v miru na pivo :) in prespiš v lokalnem hotelu in pač plačaš tistih 100-150€ za eno nočitev.....verjetno to ni težava, če boš kupil avto za 25k€ in še vedno boš v plusu v primerjavi z uvoznikom.....naslednji dan ima prodajalec denar na računu in urediš papirje in se v miru odpelješ....če ti pa avto ne bo všeč, pač ne nakažeš, in si imel dnevni izlet :).... (verjetno v takih primerih reklamacije ne štejejo, da bi mu nakazal cash, potem ko bi prišel bi pa ugotovil da ti avto ni všeč, verjetno vračilo ni mogoče, verjetno si dobil kakšno kupo-prodajno pogodbo, kjer je verjetno tudi klavzula videno-kupljeno preko neta.....). Pa srečno pri nakupu.

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In Bog je rekel Evi:  - "Ne jejta sadja s tega drevesa!"   Eva Boga ni poslušala.   In ti, revež, misliš, da bo tvoja poslušala tebe...
    • Če je res tako kot praviš, da so po naštetih atributih praktično vsi skoraj enaki, potem smo res "v riti", in bojim se, da imaš kar se tega tiče kar prav. 😏
    • Aha, ta.   Ker demokratičnosti, držanja obljub, poštenosti, pometanja pred lastnim pragom in tako naprej ni pri nobenem politiku. Kar se pa tiče zavzetih režimskih komunistov... Kar je starejših politikov, so tudi vsi bili komunisti ali pa vsaj odkriti simpatizerji. Kar se pa mlajših tiče, jih je pa tudi kar precej vsaj simpatizerjev... Ne bom se pa lotil naštevat, ker jih je preveč, pa se bojim, da naredim komu krivico, če ga ne omenim...   In zato res nisem vedel, koga imaš v mislih.
    • Saj vem, da veš (glumiš), ampak vseeno ...   https://twitter.com/AntonPeinkiher/status/1174755155398537221   Migracije so in bodo težava, za Evropo, za Slovenijo. Zanimivo se mi zdi, da nas desne stranke na eni strani strašijo pred migranti, hkrati pa si zelo prizadevajo za uvoz tuje delovne sile, recimo Filipincev. Torej gre na koncu spet samo za denar, da se bogatim zagotovi, da bodo ostali bogati. 
    • - "Pravijo, da ženska med seksom izgubi toliko kalorij, kot da bi pretekla 12 km." - "Ma, dej nehi, no! Katera pa preteče 12 km v treh minutah?"
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.