Skoči na vsebino

Reality check za mazdo 6 III bencinarja


hermelin

Priporočeno sporočilo

pred 32 minutami je Andymc napisal:

@Shrek ja mam relacijo, vsak dan v eno smer 49km na siht (19km lokalno in 20km avtoban) olje in filtre sam menjavam na 12k-15k.

Ja vem, so kovcal se nam bo po starih dizlih oz se nam ze... 

 

@dvorjan ja mas prav :)

 

Ima kdo bencinko 2.5 da se skupaj zapeljava do porcije cevapov in pivo 😁

Ne bo OK. Selmar mehanik Borut pravi, da so Mazde dizli za relacije 50 km in več. 😀 (@Andymc, to je hec 😄, 49 km bo 👍)

 

Edini razlog za menjavo vidim v manjši verjetnosti okvar in manj vzdrževalnih stroškov pri motorju G194. Bencinski motor je tudi nekoliko bolj uglajen. Poraba bencinskega bo vmes med 6,5 in 9 litri, verjetno okoli 8 litrov. Ko je motor ogret je relativno varčen (meni je uspelo imeti povprečno porabo 6,6 litra/100 km pri mešani vožnji (veliko 20 km razdalj, kar nekaj avtoceste) v obdobju prevoženih 3.000 km).

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Andymc napisal:

Kako pa je glede porabe pri 2.5 a kdo ve? 

Poraba je taka, da glava peče 🙆‍♂️

 

Fantje tle gor pravjo, da jo ne spravjo izpod 10l, 8l (liter gor dol).... 🤷‍♂️

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007 ja fak, ce pa 50 km v eno stran ni relacija pol pa.... To se pogovarjava u 45min delovanja, avto je ze zdavnej segret in vse, nvem no, tega pac ne vrjamem ampak vsak ima svoje mnenje...

Ce je pa to res, pol pa se morm svoje cimprej losat dok je se kj vredna in kupt svabata enga passata in cao.. 

 

@MazdaBoy u pizda, pa tok ne kuri hyundai i30N z 280konji ce ga zges (povem iz orve roke) 😮

Dobr sej ce je tko nimas kej... Hvala za info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam sicer 2.5 bencinarja G194 v trojki ... In po 20.000 prevoženih km porabo 6,6l/100km po računalniku (v praksi deci več). Ampak je manjši in lažji avto.

 

Tako da z relacijsko vožnjo, kot jo opisuješ, bi verjetno šestica karavan shajala s kakih 7,5l/100km, mogoče celo manj, če ne žgeš 130+ po AC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007 aha ok 😁

Ja sej to, vse kar si napisal mi je bol smiselno in se strinjam, zaradi samega vzdrzevanja in na dolgi rok okvar bi presedlal na bencinarja oz neki razmislam o tem 🤷‍♂️

Neki se prodaja sem ze gledal, sam prvo morm jst svojo pretopit da pridem cvenka. 

 

Hvala za pomoc

@dvorjan ce to kar pises drzi se prec odlocim za bencinko, men ma dizel porabo 6.9 / 7.2.

Seveda full oprema in je tezek avto ko bik

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekako tako ja ... Sam sem imel prej sestico CD175 AT in sem v cca. 5 letih z njo prevozil okoli 100.000 km in povprecna poraba v tem obdobju je bila 7,36l/100 km ... Za njo sem ime CX-5 G194 AWD AT in tudi po cca 5 letih in prevozenih dobrih 80.000 km je bila povprecna poraba 8,69l/100 km ... Avta sicer nista direktno primerljiva, ker je eden karavan, drugi SUV, pa se CX-5 je bila AWD ... ampak za neko orientacijo je OK ... Je bil pa rezim voznje podoben, ker sem bil edini voznik ... 

 

image.png

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In sedaj sem se spet odlocil za podoben motor v CX-60 (G192 AWD AT), le da je PHEV ... S tem pa sem do sedaj prevozil slabih 5000 km in je povprecna poraba bencina po spritmonitorju trenutno 3,22l/100 km in poraba elektrike 21,04kW/100 km ... 

 

image.png

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U hvala @Jest za tele info, to pa je ze neki na kar se lahko oprimem 👌

Jah CX-60 so zame zaenkrat mokre sanje... 

 

@dvorjan @Boss hvala za info

 

A mislite da je bencinar enakovredn dizlu na dolgi rok in kilometre? Glede vzdrzevanja mi je jasn da ma dizl tok enih stvari k grejo loh narobe (dpf, sobe, turbina, sesalni koloektor,) , tko splosno mislm.. 

Popravljeno od Andymc
Popravki
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mislim, da 2.5 I4 bencinar bistveno lažje nakleplje 500.000 km v primerjavi z 2.2 dizlom (pa sem ga imel - zdaj ga ima sosed in se bliža 300k km). In to zgolj z rednim vzdrževanjem. Zato pa jih imajo Američani in Avstralci, pri katerih so razdalje bistveno daljše kot pri nas, tako zelo radi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Andymc jaz imam M6 2,5l motor, letnik 2017. Poraba po prevoženih 90k km je še vedno 6,9l po računalniku. Tukaj je vključena mestna vožnja, primestna in avtocesta. Avtoceste je približno 20k. Če ga normalno voziš bo poraba okoli 7l. 

 

Sem iz Kranja, če hočeš probat se lahko zmeniva, da ne boš na pamet kupoval. Drugače imam namen svojo v bližnji prihodnosti tudi prodati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss verjetno ne ker sem preprican da danasnji avti tega niso zmozni....

Honda accord ki sem jo imel je se bila zadost kakovostna, danes pa mislm da izdelujejo premehke avte (sparanje na materialu)... 

Drgac pa ja, js sm skor ze 15let na japoncih in trenutna oblika mazda 6 mi je izredno vsec in bi jo komot vozu do 500k ce nebi bilo potrebno vloziti v popravila 10k predn pride do tja 😀

 

@ignacij z veseljem bi se sov zapelat 😁

Delam v Komendi v coni tako da do kranja je nc in se ujameva tiktak, delovnik mam pa skos dopoldan do 2h.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupuje avto za 40.000 eur in potem sprašuje koliko pije? Ali je to 6 ali pa 8, dva litra razlike... To je 200 litrov na 10.000 km, ali pa 400 litrov na povprečno sezono 20.000 km, oziroma 600 eur na leto. Ni malo, ali pa je, odvisno kako gledaš. V primerjavi z vrednostjo avta, zanemarljivo.

Če ne pa glej avto za 20.000 eur (dizel 2.0 ali 1.6), pa ti bo pil 4-5 litrov in boš 600 eur prihranil pri porabi goriva, pa še dodatnih 600 pri registraciji. Da seveda ne omenjam da ti 20.000 eur ostane.

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Kupuje avto za 40.000 eur in potem sprašuje koliko pije? Ali je to 6 ali pa 8, dva litra razlike... To je 200 litrov na 10.000 km, ali pa 400 litrov na povprečno sezono 20.000 km, oziroma 600 eur na leto. Ni malo, ali pa je, odvisno kako gledaš. V primerjavi z vrednostjo avta, zanemarljivo.

Če ne pa glej avto za 20.000 eur (dizel 2.0 ali 1.6), pa ti bo pil 4-5 litrov in boš 600 eur prihranil pri porabi goriva, pa še dodatnih 600 pri registraciji. Da seveda ne omenjam da ti 20.000 eur ostane.

Pa še to ne, ker je cestninski razred in taksa za 2.0 dizel ali 2.5 bencin ista :D (od 1.6 do 2.5)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jaka32 napisal:

Kupuje avto za 40.000 eur in potem sprašuje koliko pije? Ali je to 6 ali pa 8, dva litra razlike... To je 200 litrov na 10.000 km, ali pa 400 litrov na povprečno sezono 20.000 km, oziroma 600 eur na leto. Ni malo, ali pa je, odvisno kako gledaš. V primerjavi z vrednostjo avta, zanemarljivo.

Če ne pa glej avto za 20.000 eur (dizel 2.0 ali 1.6), pa ti bo pil 4-5 litrov in boš 600 eur prihranil pri porabi goriva, pa še dodatnih 600 pri registraciji. Da seveda ne omenjam da ti 20.000 eur ostane.

Amm 🤷‍♂️

Kdo tle govori da je problem kok pije avto lol, vprasu sem zato ker motorja 2.5 nimam in tut nobenga ne poznam k bi ga imel, in ce bi npr bla poraba 11l-12l pol je to problem... 

Men itak dizel pije 7l pa se ne pritozujem ker je avto sicer masiven in se v njem varno pocutim pa se vsec mi je, tako da za liter gor pr bencinu mi dol visi.... 

To kar si napisu ja pa cisti nesmisel, prvo ti mene ne poznas in ne vos kok km letno jst delam. 

Ce bi jih delu tko kot si napisu 15k-20k letno sploh nebi bil na tem forumu ze u startu in nebi nic spraseval, ampak bi sov u salon po nov avto in bi ga pred iztekom garancije menju ker bi se vedno bil precej vreden in bi moral samo malo doplacat. 

V mojem primeru se pa pogovarjava v 3 letih blizu 200k, in ja tle pa je pomembno al ti avto dela al ne, kok pije in vzdrzevanje pr nabijanju km in itd. 

In moje vprasanje v startu je bilo namenjeno razliki med dizlom in bencinom na dolgi rok, zakaj? Zato ker dizel ma na dolgi rok kup enih tezav, js to vem, ker sem imel hondo do 460k, tak da ne govor neki kar ti prvo pride na misel, sicer pa hvala za mnenje. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je NevLado napisal:

Top nimas kej... 

Sam ce bom menjavu kar se bo pomoje kmalu zgodilo, bom pa verjetno iskal neki brez usnja, vem da je to en al pa dva razreda nizje sam jst sm vedno mokr ko p.... ko dam pridem al pa na siht.... 

Ventilacija pa ni zdrava za moja ledvica... 

Hvala za tole, sline se cedijo 😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej se vsem opravičujem za pozen odgovor. Je bil debilen teden, ta pa še bolj... Mi je pa vseeno nekaj uspelo glede avtov. Sem šel pogledati jih kar nekaj, med drugim tudi ford focus ST bencinar in dizel.

 

On 7/28/2023 at 6:13 AM, godlike said:

140km/h bi rekel okoli 7.5.

110km/h mi je težko vozit. Mogoče IGL 100km/h po avstriji. To pa lahko samo od oka rečem. Nekje okoli 5.7-6 ali majn.

 

Poln avto, malo več. Pecikli na strehi, krepko več. Je pre eč obremenjen, da bi pri 140km/h izklapljal srednji cilinder.

 

Kuferaum ti bom zmeri za vikend.

To se sklada s preizkušenim focus STjem! Pri 280ps stvar kuri pri 100kmh manj kot 7L. Meni precej nor koncept. Hvala za info! In v bistvu tudi za idejo, da še enkrat fokuse pogledam!

Ja, sem še enkrat zmeril in kot ostalo si tudi tu imel prav. 9cm krajši ampak širši kot nova mazda, tako da pomoje težave v resnici ni. 

 

On 7/28/2023 at 7:15 AM, Janez007 said:

 

1. Ugibam, da je letnik proizvodnje 2018 (jesen)???

2. Kaj je tista ključavnica s posebnimi ključi?

3. Prodajalec je Mazda prodajalec - po eni strani manj skrbi, po drugi višja cena

4. Rabljeni avti pri dealerjih gredo skozi nekaj dnevno "pripravo" in potem izgledajo "kot novi" - zaradi priprave, ne, ker so dejansko novi :)

5. Po slikah izgleda avto OK

6. Za letnik 2018 je za moje pojme cena visoka - prišel te bo cca 23.500, ... take so bile cene tega letnika pri nas zadnji 2 leti, sedaj pa so verjetno že popustile (ja, problem je, ker skoraj ni ponudbe takih)

 

Super! Hvala ti, lep breakdown! In mi je dalo zadosti mislit, da se nisem odločil za tega. Je bil pa tako ali tako par dni kasneje prodan.

 

On 7/28/2023 at 7:23 AM, toto89 said:

Še tu se malo potrudi, če te že tako zanima delovanje asistenčnih sistemov 😁

Saj sem se, zato pa sem bil zmeden glede tega kje sem info našel pred nekaj meseci. :D Ker to kar kažeš in kar sem našel je precej drugačno od trenutnih informacij. Sem pa tako ali tako šel z metrom vse izmerit, da je za ziher. :D 

 

On 7/28/2023 at 11:31 AM, Matick said:

Počutim se že tko :D
Sem razmišljov da bi šel to delat, samo ker mam plan v roku kakšnega leta menjat, se mi ne da s tem ukvarjat, pol pa nazaj dajat za prodajo.

Ja, to se ne splača igračkat, bo kupec samo kaj sumničav. :D 

 

-----------------------------------------------------

 

Toooorej... S punco sva naredila krog po avtohišah itd. in preizkusila vse od mazd do bmwjev do ford focus st dizla in bencinarja, in ugotovitve so nekako takole (bmw odpadejo, ker me niso prepričali glede na ceno):

Mazda:

  1. Nama precej neudobni sedeži;
  2. Volan je čisto ok, sem malce pretiraval po prvi izkušnji. Se hitro navadiš.
  3. V kabini zelo malo prostora in je kar malo klavstrofobično;
  4. Sicer daleč najlepša kabina od vseh avtov, ki sva jih videla. Zabavno premium izgled!
  5. Menjalnik me je zelo razočaral. Tak mehek, plastičen neziher;
  6. Pri vožnji daje občutek, kot da je zeloooo težek. Je punca sama vprašala če je veliko težji od moje mazde ker je v ovinkih tako ven vleklo; Seveda lahko zaradi amortizerjev, nevem.
  7. Bottom line: lep, uglajen avto za gospode. :D 

Ford focus ST dizel:

  1. Izredni sedeži. Perfekcija. Nekomu malo širšemu bi najbrž zadnjo preveč stiskalo... :D
  2. Volan je nor. Direkno, dovolj trdo. Skratka orožje. 
  3. Kabina prostorna, tudi za noge več prostora kot v mazdi, kar je njej velik plus. :D
  4. V osnovnem fokusu je interior mogoče tudi zaradi izbranih barv (siva plastika) izpadel zelo klavrno. V STju je boljše.
  5. Prtljažnik verjetno dovolj velik.
  6. Menjalnik in pedala itd. za moje omejene pojme super. :D Mogoče gas malo prenizek glede na bremzo, ampak sej se da poštimat.
  7. Vožnja... Me je po testu vprašala, če sem že odločen, ker se mi je tako smejalo. :D
  8. Bottom line: razen interiorja, ki je pač ford je avto res užitek vozit. Dizel je kar je... Vsaj poraba nizka.

Ford focus ST bencinar:

  1. Nekaj šlamparije v interiorju (res polom od šivov na sedežu npr.);
  2. Sicer vse kar velja za dizla...
  3. Razen vožnja, ki je "something else". Ne rabim take moči, res ne, ampak zabavno je pa preveč. :D Nisem videl še, da bi punca take face delala v avtu. V dobrem smislu. Sedaj navija za tega. :D
  4. Poraba ni tako grozna kot sem pričakoval. Kvečjem boljša od moje prazgodovinske mazde s pol manj konjev.
  5. Bottom line: to je to, če najdem dobro ponudbo. Ta, ki se prodaja v sloveniji je precej basic verzija in nima head up displaya, blind spot monitoringa in ostalih QOL zadev, ki bi jih hotel in je glede na to overpriced. 
     

Sedaj pa... gledam TOLE. 95kkm/4 leta (24kkm/leto) se mi zdi malo visoko, ampak če to pomeni avtocesto je to najbrš plus. Rdeča zastavica je mogoče to, da avtohiša nima prav veliko avtov na zalogi pa tudi 2 lastnika sta bila (čeprav v nemčiji je lahko to zaradi lizinga in se lizing-dajalec šteje kot prvi lastnik). Sem prosil za izpiske in dobil spodaj dodane slikce. Bom klical kak fordov salon, da preverijo stanje, če se me kdo usmili. 

 

Bi kak ekspert lahko vrgel oko na tole prosim? Sicer je še nekaj drugih opcij, ampak za ta post sem že več kot preveč natvezil.

 

ford1.jpeg

ford2.jpeg

ford3.jpeg

ford4.jpeg

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.