Skoči na vsebino

Smola na avtu


Priporočeno sporočilo

Na avtu imam nekaj smole. Kako ste ostali to rešili, se je znebili? Kake so vaše izkušnje? A drži, da pomaga jedilno olje oz. kako je pa z acetonom, WD-40....? Nekje tko prebereš, spet drugje ti tko svetujejo.....Hvala.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je MazdaBoy napisal:

Na avtu imam nekaj smole. Kako ste ostali to rešili, se je znebili? Kake so vaše izkušnje? A drži, da pomaga jedilno olje oz. kako je pa z acetonom, WD-40....? Nekje tko prebereš, spet drugje ti tko svetujejo.....Hvala.

Jaz sem tudi bral enkrat na FB, da pomaga jedilno olje. Če pomaga tudi olivno olje, ne vem. WD40 barvi ne škodi, če pa odstrani smolo, ne vem. 🤔

Nikoli z acetonom ali nitro razredčilom po barvi!!! 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preverjeno deluje mastna krema... recimo tista za soncenje... Drugace pa lahko kupis tudi namenski sprej za odstranjevanje smole (resin remover, tar remover,...) ... Imam enega ze precej let v garazi... in deluje ... 

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je MazdaBoy napisal:

Na avtu imam nekaj smole. Kako ste ostali to rešili, se je znebili? Kake so vaše izkušnje? A drži, da pomaga jedilno olje oz. kako je pa z acetonom, WD-40....? Nekje tko prebereš, spet drugje ti tko svetujejo.....Hvala.

Sončnično olje deluje, samo namaži in počakaj, da se stopi in ponovi, če je na debelo. Eno leto staro pa ne stopi! Čimprej v akcijo..... :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Jaz sem tudi bral enkrat na FB, da pomaga jedilno olje. Če pomaga tudi olivno olje, ne vem. WD40 barvi ne škodi, če pa odstrani smolo, ne vem. 🤔

Nikoli z acetonom ali nitro razredčilom po barvi!!! 

 

Nitro razredcilo ni problem, ker laku ne skoduje 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Deeyan napisal:

 

Nitro razredcilo ni problem, ker laku ne skoduje 🙂

He, He, probaj ga pustit na barvi nekaj več časa. 😊To niso več barve kot včasih, ko si jih lahko čistil z acetonom. Tisto so bile dvokomponentne poliuretanske barve. V glavnem, jaz se ne bi igral z nitro po današnji avtomobilski barvi . Ja, če ga daš malo na barvo in takoj obrišeš, ne bo hudega. Če ga pa daš malo večjo količino na barvo in malo počakaš, bo najprej zmehčal že strjen prozorni lak in ko ga boš hotel obrisati, ga bo potegnilo s tega mesta  dol. Ostal bo "lep" flek. Drugače se nitro razredčilo uporablja za čiščenje ličarskih pištol,ker lepo topi lak. 

Čeprav je meni ljubši za ta dela aceton. Nitro je bolj "masten". 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je zimurg napisal:

smolo odstraniš tako, da namažeš del z putrom, pustiš nekaj časa avto na soncu in sčistiš ...

Kaj pa, če ta čas pride ptič, pa puter pozoba? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz čistim svežo z otroškimi robčki za rit brisat.

pred 17 urami je Mraušk Mčk napisal:

Smolo se da odstranit tudi tako da zamrzneš in skrtačiš. Ali pa z likalnikom.

Huh, škoda da nimam tako velikega zamrzovalnika, da bi šel avto noter.😉

 

pred 16 urami je Alex napisal:

Najbolj učinkovito pa je, da, sploh ne parkiraš pod borovci. Ja, lepo je imeti avto v senci poleti. Sam se temu izogibam in s tem nisem še imel teh problemov. 

Se je fajn izogibat, samo vedno ne gre.


Prideš na Hrvaško na morjem, celotno naselje so hiške med borovci. Pa ne mi rečt, da boš pešačil 2km od vhoda, pa nosil kufre?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Jaz košček papirnate brisačke natopim z jedilnim oljem (tistim rumene barve, npr. sončnično ipd.) in ga položim na smolnat madež. Brisačko zato, da olje ne odteče stran s smole. Tako pustim nekaj časa, npr. 1 uro in potem pogledam, če se je smola že dovolj stopila da jo obrišem stran. Če še ni, postopek ponovim. Npr. poleti, ko je bilo vroče, sem jo lahko obrisal že po 15 min.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.