Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače


AmpeR

Priporočeno sporočilo

Kolikor imamo rezervirano :

Februar-drugi teden, Dolomiti, Canazei, Smučanje, 6 dni. Marec, Smučanje 4 dni Val Gardena...... 

..... Junij, München (koncert +tri dni Bavarske). Verona (koncert+tri dni potepanje) Firenze 4dni - potepanje. 

Avgust, glavni dopust, Irska (Dublin  z okolico), 7 dni. To je to zaenkrat. Zna pa še kaj

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je MazdaBoy napisal:

Uf ste zgodnji z rezervacijami 😊

Pri meni je vedno tako, da preko bookinga rezerviram hotel toliko prej, ker so vedno kakšne akcije in dobim ceneje. Pozneje lahko še vedno storniram ( do par dni prej). 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem lani skenslal par dni prej in se enkrat rezerviral isto, ker je bila cena cca. 100€ nizja :) ... Sem pa rezerviral direktno preko hotelske spletne strani, ker je bilo ze v osnovi ceneje, kot preko bookinga ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Alex napisal:

Kolikor imamo rezervirano :

Februar-drugi teden, Dolomiti, Canazei, Smučanje, 6 dni. Marec, Smučanje 4 dni Val Gardena...... 

..... Junij, München (koncert +tri dni Bavarske). Verona (koncert+tri dni potepanje) Firenze 4dni - potepanje. 

Avgust, glavni dopust, Irska (Dublin  z okolico), 7 dni. To je to zaenkrat. Zna pa še kaj

 

Dost priložnosti za pravi oddih - za nas na forumu. 😂 🤣

 

Alex, marsikateri direktor si vsega tega ne more privoščit. Sam sem ti mal fouš le smučanja. :) 

  • Všeč 3
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Jest napisal:

Jaz sem lani skenslal par dni prej in se enkrat rezerviral isto, ker je bila cena cca. 100€ nizja :) ... Sem pa rezerviral direktno preko hotelske spletne strani, ker je bilo ze v osnovi ceneje, kot preko bookinga ... 

Točno tako. 

Prednost bookinga je v tem, da če v času, preden greš v to nastanitev, najdeš ugodneje, enostavno odpoveš in se prijaviš drugje. Mi smo lani rezervirali smučanje preko bookinga, a smo deset dni pred odhodom našli drugo nastanitev v istem kraju. Smo tudi direkt klicali v hotel. Tako odpade provizija za booking, ki jo mora plačati hotelir, (lastnik apartmaja, sobe), ki je mislim da okoli 15%.Tako dobiš ugodnejšo ceno. 

Edino kar je slabo pri taki rezervaciji  je to, da jim moraš na ta način ponavadi poslati kaparo (kakih 100€).

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

 

Dost priložnosti za pravi oddih - za nas na forumu. 😂 🤣

 

Alex, marsikateri direktor si vsega tega ne more privoščit. Sam sem ti mal fouš le smučanja. :) 

A ne... Tudi če me fizično tukaj ni, sem vedno nekako  prisoten. 😉

pred 3 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

Alexu mazda tolk mal poukuri da si potem lahko privošči.

Ne. Nimam pa hiše, ki je ponavadi vreča brez dna. Pa tako ostane za potovanja. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

Dost priložnosti za pravi oddih - za nas na forumu. 😂 🤣

 

Alex, marsikateri direktor si vsega tega ne more privoščit. Sam sem ti mal fouš le smučanja. :) 

Res, ko direktor, al pa s.p. 🙂 Super, če si lahko vzame tolk dni frej 👍

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je MazdaBoy napisal:

Res, ko direktor, al pa s.p. 🙂 Super, če si lahko vzame tolk dni frej 👍

Samo dopust pa res ni problem. Smo trije v službi in se z lahkoto dogovorimo.

Imam pa 33 dni dopusta. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je bilo lani toliko izletov in vsega drugega,da se bo letos toliko vsega težko izvedlo ,ker še vse od tega kar je v planu ni 100% potrjeno a se pustim presenetiti v pozitivno smer.....👍

  Sredi februarja 3-4 dni smučanja na Rogli.

  Zadnja dva tedna v aprilu za 12dni čez atlantik na Florido- Miami in naprej z križarko po Karibih🤗

  Sredi junija za 3 dni v @Slivka ine kraje......😊😂 Mogoče še do @Alex a na kozarček ali pivo.....😉

  Sredi julija za 10 dni po skandinaviji in obisk božičkove dežele in še kaj zanimivega na tej poti ☺️

  Enkrat avgusta skočim po dolgih letih spet na Triglav (5tič),če bo dobro vreme....🤔

  Septembra grem spet za en teden po jadranskih otokih,tokrat gremo pa na Rab....:prstgor:

Mogoče se še kaj pokeglja a bomo že namesto tega našli kaj zanimivega......:nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bini napisal:

Pri meni je bilo lani toliko izletov in vsega drugega,da se bo letos toliko vsega težko izvedlo ,ker še vse od tega kar je v planu ni 100% potrjeno a se pustim presenetiti v pozitivno smer.....👍

  Sredi februarja 3-4 dni smučanja na Rogli.

  Zadnja dva tedna v aprilu za 12dni čez atlantik na Florido- Miami in naprej z križarko po Karibih🤗

  Sredi junija za 3 dni v @Slivka ine kraje......😊😂 Mogoče še do @Alex a na kozarček ali pivo.....😉

  Sredi julija za 10 dni po skandinaviji in obisk božičkove dežele in še kaj zanimivega na tej poti ☺️

  Enkrat avgusta skočim po dolgih letih spet na Triglav (5tič),če bo dobro vreme....🤔

  Septembra grem spet za en teden po jadranskih otokih,tokrat gremo pa na Rab....:prstgor:

Mogoče se še kaj pokeglja a bomo že namesto tega našli kaj zanimivega......:nevem:

Uf, kot, da bi bil direktor. Ali pa vsaj s. p.

😊

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Alex napisal:

Samo dopust pa res ni problem. Smo trije v službi in se z lahkoto dogovorimo.

Imam pa 33 dni dopusta. 😊

 

Imam 5 dni dopusta manj - še lanskega za ponucat. 😀

Dopust pri meni ni kakšna težava, imam pa 2 drugi, malo manjši: njegovo financiranje in čas koriščenja, še posebej, ker ga ima žena le v času počitnic, ko so cene x 2. 🤣

 

Pa kolk pol to zapravita za dopust/ potovanja letno, Alex, Bini? Na osebo okoli 10.000/leto? Glede na ta program. :)

 

Nisem v plačni skupini J, ampak tole vajino lahko samo gledam z izbuljenimi očmi. ?zmeden? 😂

 

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

in čas koriščenja, še posebej, ker ga ima žena le v času počitnic, ko so cene x 2. 🤣

 

tole ja...z orošenimi očmi gledam predvsem smučarske zadeve...vsi zdej januarja in konec marca v dolomitih za pol cene kot bi jo moral dat med počitnicami..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je SeekK napisal:

 

tole ja...z orošenimi očmi gledam predvsem smučarske zadeve...vsi zdej januarja in konec marca v dolomitih za pol cene kot bi jo moral dat med počitnicami..

Smo bili sredi 90-tih v Dolomitih, v apartmajski hiši. Za apartma smo plačali takrat 1.000.000 lir direktno v vaški agenciji, nad nami so bili Slovenci, ki so plačali pri Kompasu za enak apartma čez 2.000.000 lir oziroma 2 x toliko. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Bini napisal:

  Zadnja dva tedna v aprilu za 12dni čez atlantik na Florido- Miami in naprej z križarko po Karibih🤗

 

 

Kaj to greš s Pojzedonoma ali s katero drugo agencijo? Morda greva skupaj, se vidiva. 🙂  Sicer je malo verjetno,vse razprodano, ker sem 5 v čakalni vrsti. Dvomim, da jih bo tolko odpovedalo 🙂 To bo moralo biti super potovanje, glej da boš kej poročal, ko se vrneš. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je MazdaBoy napisal:

 

Kaj to greš s Pojzedonoma ali s katero drugo agencijo? Morda greva skupaj, se vidiva. 🙂  Sicer je malo verjetno,vse razprodano, ker sem 5 v čakalni vrsti. Dvomim, da jih bo tolko odpovedalo 🙂 To bo moralo biti super potovanje, glej da boš kej poročal, ko se vrneš. 😊

Držim pesti, da se vidiva, ker res grem s Pozejdonom in upam, da še kdo odpove.... 😊😉

Ti niso mogli dodatno zrihtat kake kabine ali je kak drug razlog.... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

Imam 5 dni dopusta manj - še lanskega za ponucat. 😀

Dopust pri meni ni kakšna težava, imam pa 2 drugi, malo manjši: njegovo financiranje in čas koriščenja, še posebej, ker ga ima žena le v času počitnic, ko so cene x 2. 🤣

 

Pa kolk pol to zapravita za dopust/ potovanja letno, Alex, Bini? Na osebo okoli 10.000/leto? Glede na ta program. :)

 

Nisem v plačni skupini J, ampak tole vajino lahko samo gledam z izbuljenimi očmi. ?zmeden? 😂

 

image.png

Ni toliko na osebo..... 😊

Bolj skromen avto, otroci že pri kruhu, hiša bolj kot ne porihtana in ostane kak € za potovanje in dopust😉 Večji problem kot denar je dopust, premalo ga je.... 🥴😟 Ko bom pa v penzijo šel bo pa ravno obratno..... 😊😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Bini napisal:

Ni toliko na osebo..... 😊

Bolj skromen avto, otroci že pri kruhu, hiša bolj kot ne porihtana in ostane kak € za potovanje in dopust😉 Večji problem kot denar je dopust, premalo ga je.... 🥴😟 Ko bom pa v penzijo bo pa ravno obratno..... 😊😉

Nepremičnine nam (navadnim smrtnikom) v močvirju z okolico predstavljajo ker velik strošek. Covid dodatki, turisti, Ukrajinci in Rusi, cene še kar držijo na rekordih nivojih, tudi ostalih storitev (gostinstvo, obrtniki,...). 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

Imam 5 dni dopusta manj - še lanskega za ponucat. 😀

Dopust pri meni ni kakšna težava, imam pa 2 drugi, malo manjši: njegovo financiranje in čas koriščenja, še posebej, ker ga ima žena le v času počitnic, ko so cene x 2. 🤣

 

Pa kolk pol to zapravita za dopust/ potovanja letno, Alex, Bini? Na osebo okoli 10.000/leto? Glede na ta program. :)

 

Nisem v plačni skupini J, ampak tole vajino lahko samo gledam z izbuljenimi očmi. ?zmeden? 😂

 

image.png

Takole bom rekel. Kot je že Bini napisal, otroci so že veliki, ta velik dobro služi z programiranjem, oba z ženo tudi dobro zasluživa, nekaj dobim od avtorskih pravic, nekaj od glasbe, nekaj od narejenih kitar, kreditov nimava, bajte nimava, stanovanje zrihtano in ni nekih stroškov, poleti ne hodiva v tujino na morje, ker nama je važno, da tista dva   kilometra na dan odplavava po službi kar na naši obali. Avte imamo vedno take, kot si jih lahko privoščimo brez kreditov in da jih lahko vzdržujemo z dobrim materialom. 

Kot je že jest napisal, ne smeš hoditi na dopuste z agencijami, ker dvakrat vse preplačaš. Mi doma vedno naredimo plan potovanj (dopustov, izletov), če je mogoče, se dogovorimo direktno z hotelom brez posrednikov, vedno gledamo na kvaliteto dopusta in ne na kvantiteto ( raje pet dni vrhunskih doživetij, kot tri tedne ležanja na plaži z čivavo na straži). 😊 Če gremo kam v Italijo imamo cel kup prijateljev povsod, tako, da velikokrat prespimo kar pri njih in tudi tako prišparaš. Za dopuste se lahko oba z ženo dogovoriva v službah, da koristiva istočasno. Veliko stvari (recimo karte za koncerte) kupimo že leto vnaprej, če se da seveda, ko so še cenejše. Hkrati to iskoristimo še za ogled mesta in okolice, kjer pač smo. 

Vse se da, če je volja v denarnici. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.