Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače


AmpeR

Priporočeno sporočilo

pred 20 minutami je sportman333 napisal:

Ste sli v t.i."terme", kjer se topla voda izzliva v morje?....Kos je kar ok, ampak kar sem jaz potoval po GR otokih, so ostali še veliko boljši....

Smo šli...niso to terme v takem pomenu,k ga poznamo pri nas...je le plaža ob skalnatih stenah,in se en curek izliva v vodo,in v vodi vre iz dna mehurčki in vroča voda...fuuul vroča.

In so ta predel cca. 15x15m obdali z skalami,da valovi ne erodirajo območje,in na enem koncu izliv v morje...so ustvarili kot en naravni bazen...eni se upajo v bazen,drugi pa bolj k izlivu...jaz in hcera nisva šla not,žena pa "na juriš" v najbolj vročo,pol pa "u,hu,hu VROOČE"🥵😂🤣 

 

Imaš prav,da so drugi boljši...a so tudi za "boljšo" ceno.

Mi,ko smo nazadnje bili na Kosu pred 10 leti,smo večinoma kolesarili,in le en dan z avtom...tokrat pa smo veliko prečesali,k smo imeli skoz avto...pač smo hoteli vse videti...bomo mogoče še šli,k nam ni tako važno kako "fancy" je,kot,da je divje-naravno,mirno,lepa plaža...hotel ni tako važen,k se skoz okol gonimo...samo,da je čisto in da je lepo razmerje dobljeno/cena....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je sportman333 napisal:

Meni osebno za raziskovanje je bil za enkrat daleč najboljsi Samos...ful zelen otok, razgiban teren, ne prevelik, tako da top destinacija👍

E vidiš,takšnih informacij sem vesel-hvala ti...bom imel "na radarju"👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je sportman333 napisal:

Meni osebno za raziskovanje je bil za enkrat daleč najboljsi Samos...ful zelen otok, razgiban teren, ne prevelik, tako da top destinacija👍

Tudi Krf je odličen za odkrivanje raznih krajev in kotičkov....😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Tudi Krf je odličen za odkrivanje raznih krajev in kotičkov....😉👍

Drži kot pribito...meni se je tudi dopadlo👍.

Edino dve stvari sta me malce motile...mislim da 2017🤔 ko smo bili tam,je bilo malce bolj nastlano pri smeteh ob cesti ipd...in je to raznašal veter naokoli...pač pusti bolj nasmeten vtis,čeprav temu morda ni tako...

In na določenih plažah tiste ribice k grizejo odmrlo kožo-je tega na Krfu kar nekaj,in nekateri namenoma gredo tja ravno zaradi tega...dokler se gibaš,plavaš ni nič,če pa na miru stojiš,pa se opogumijo in te začnejo "hrustati"😂😋.....a če tega ne maraš,zna biti penetrantno...a ni to na vseh plažah tako!

 

EDIT-tisto na slikah od včeraj...2x giros plošča (piščanec in pujs)z prilogami in solato + posebaj grška solata + skutino pecivo z sladoledom +jabolčno pecivo z sladoledom +liter vode z ledom +veliki točeni Mithos za 58€ (Skala grill&restaurant v Kardameni)👍

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je sportman333 napisal:

Meni osebno za raziskovanje je bil za enkrat daleč najboljsi Samos...ful zelen otok, razgiban teren, ne prevelik, tako da top destinacija👍

Samos je bil top.

 

Bil sem konc septembra. Res da je bla voda ledena ostalo pa super.

Domače, malo turistov. Celo sem se fural z lokalnimi busi. Avtobusna je bila taka, da si busu pomahal in ti je ustavil.

 

Imaš občutek kot da se je čas ustavil.

 

Edit: samo za info, to je ca. 12 let nazaj. Pa ne verjamem, da se je kaj spremenilo.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa se Grčija splača, je tolk cenejša kot npr. Hrvaška.?Če npr. še rentaš avto, pa pol bencin, pa če imaš samo nočitev zajtrk v hotelu, je treba še jesti zunaj, itd...?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je MazdaBoy napisal:

Pa se Grčija splača, je tolk cenejša kot npr. Hrvaška.?Če npr. še rentaš avto, pa pol bencin, pa če imaš samo nočitev zajtrk v hotelu, je treba še jesti zunaj, itd...?

Jaz sem dal 1435€ za 9 dni z letalom vred (+3x 60€ za +3 kufre po 20kg k je nizkocenovni let).

Benz do Zg. + parkirnina pri SkyParku (privat parking en teden 44€+vsak nadaljni dan +5€.. torej 59€).

Za rent a car 45€ na dan...lahko bi tudi 38€/dan...al pa tudi več...prevozili smo 650km,in natankali 2x po 20L benza po 1,92€/Liter.

Jedli vsak dan zunaj...redko več kot 50€...rabiš še vodo in ostale malenkosti-je Lidl najboljši za vodo,sadje,pecivo in ostale malenkosti za čez dan...pa računaj.

Seveda tudi magnetki,cunje v Turciji,,ostali spominki...kupil sem kar nekaj lesenih stvari iz olivnega lesa...pač vsak zase ve,kaj rabi in hoče...

Seveda so določene slabosti,ampak tudi druge prednosti...meni je vseč,da ješ tisto,kar hočeš,tam kjer hočeš takrat ko hočeš.Nisi vezan za hotel,ne drajsaš svoj avto,ne rabiš en dan,da prideš k sebi od poti tjagrede,in enako nazaj...se samo vsedeš,in naj drugi vozijo...vožnja dovZg. je pa cisto nekaj drugega kot...saj veš.

Nič kuhanja,nič pomivanja,pospravljanja in ostalih stvari,ki jih fašeš pri apartmaju itd...

Nič ne rečem...za ene je Hr. top...pa če žena kuha,pomiva in pere,in te boli kurac...vsak zase ve...pri meni ima tudi žena dopust...ona samo izrazi željo,kaj bi pa danes pogledali in raziskali...se vsedemo in gasa-dogodiuščinam naproti...

 

Edino eno bi še rad omenilko je govora o hrvaški...hitro dobim obcutek,da pa tisti,ki hodimo drugam kot na hrvaško...ja mi pa nimamo pojma,kaj hrvaška je....

Kaj mislite,kam smo pa mi skoz hodili na morje preden smo odkrili grcijo?!!!....vsa leeeeta na hrvaško...tudi ko je tam razsajala vojna smo šli tja...hrvaška je bila moj drugi dom,ker sem tam dobil tisto "domačnost"....pa tiste domačnosti tam več ni....in sem jo pač našel drugje.

Mogoče še grem kdaj na hrvaško...a le za dan-dva max....čist iz luksuza,ker bom pač hotel...drugače pa grčija FTW.

 

Evo še zadnjič na plaži v senčki preden gremo...

IMG_20230723_114247.jpg

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 4
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

58 minutes ago, skritikrt said:

Jaz sem dal 1435€ za 9 dni z letalom vred (+3x 60€ za +3 kufre po 20kg k je nizkocenovni let).

Benz do Zg. + parkirnina pri SkyParku (privat parking en teden 44€+vsak nadaljni dan +5€.. torej 59€).

Za rent a car 45€ na dan...lahko bi tudi 38€/dan...al pa tudi več...prevozili smo 650km,in natankali 2x po 20L benza po 1,92€/Liter.

Jedli vsak dan zunaj...redko več kot 50€...rabiš še vodo in ostale malenkosti-je Lidl najboljši za vodo,sadje,pecivo in ostale malenkosti za čez dan...pa računaj.

Seveda tudi magnetki,cunje v Turciji,,ostali spominki...kupil sem kar nekaj lesenih stvari iz olivnega lesa...pač vsak zase ve,kaj rabi in hoče...

Seveda so določene slabosti,ampak tudi druge prednosti...meni je vseč,da ješ tisto,kar hočeš,tam kjer hočeš takrat ko hočeš.Nisi vezan za hotel,ne drajsaš svoj avto,ne rabiš en dan,da prideš k sebi od poti tjagrede,in enako nazaj...se samo vsedeš,in naj drugi vozijo...vožnja dovZg. je pa cisto nekaj drugega kot...saj veš.

Nič kuhanja,nič pomivanja,pospravljanja in ostalih stvari,ki jih fašeš pri apartmaju itd...

Nič ne rečem...za ene je Hr. top...pa če žena kuha,pomiva in pere,in te boli kurac...vsak zase ve...pri meni ima tudi žena dopust...ona samo izrazi željo,kaj bi pa danes pogledali in raziskali...se vsedemo in gasa-dogodiuščinam naproti...

 

Edino eno bi še rad omenilko je govora o hrvaški...hitro dobim obcutek,da pa tisti,ki hodimo drugam kot na hrvaško...ja mi pa nimamo pojma,kaj hrvaška je....

Kaj mislite,kam smo pa mi skoz hodili na morje preden smo odkrili grcijo?!!!....vsa leeeeta na hrvaško...tudi ko je tam razsajala vojna smo šli tja...hrvaška je bila moj drugi dom,ker sem tam dobil tisto "domačnost"....pa tiste domačnosti tam več ni....in sem jo pač našel drugje.

Mogoče še grem kdaj na hrvaško...a le za dan-dva max....čist iz luksuza,ker bom pač hotel...drugače pa grčija FTW.

 

Evo še zadnjič na plaži v senčki preden gremo...

IMG_20230723_114247.jpg

Top realen zapis. Podpišem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še nekaj bi rad povedal...tudi naša verzija vem,da ni za vsakega,ker smo pač razlicni ljudje.

Imam kolege,k jih zanima samo vetrovne destinacije,k skoz kajtajo...spet druge,k so najraje na isti plaži...spet druge-"ločence",k se z drugimi kolegi že doma menijo,kako ga bodo 14dni amo pili in "žingali",otroci pa cel dan samo na cipsu in sladoledu,da ima foter mir za sankom...spet tretje,k ga morje sploh ne zanima,k zmeraj "zašvica",in za to hodi le v planine....itd,itd...

 

Za to ne obsojam-pač vsakemu svoje...zame pa je moja verzija v redu...jaz sem bolj miren,se rad "dol počim",draga pa rada vidi vse...in se nekako dopolnjujeva...malo po moje,malo po njenem,in kar v redu laufa.

Rad pa tukaj kaj pokažem,ce koga zanima,k če ne veš,pač ne veš,in je mogoče škoda...

Tiste,k jih pa ne zanima,pa tudi nihče ne sili gledati in brati mojih člankov...

  • Všeč 3
  • Ljubim 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moje mnenje:

1. ko grem na morje ne gledam na denar, ker grem na dopust, in če bi še tistih bogih 14.dni ko grem na morje gledal na denar bi bil doma

2. hrvaška:grčija; zame pod končno črto osebno zagotovo grčija, čeprav sem bil zadnji 10.let na hrvaškem in to mislim da se bomo vsi strinjali tudi hrvaška ima svoje prednosti (meni osebno, ko sem imel majhnega otroka, kam boš šel z avtom , vozičkom, druagam kot na hrvaško, ker je najbližje, najlažje za organizaicjo, itd....).

3. če bi primerjal tri destinacije grčija:hrvaška (kjer sem bil vsaj 2x, rab, brač, pelješac), bi rekel, da mi je od hrvaške najbolj všeč brač in tja bi (bom verjento) še šel....ni tako zelo daleč, trajekt vozi malo časa, otok je super in še vedno ne preveč skomercializiran (razen bol, kjer sem bil samo 1x in potem nikoli več)......ker v grčijo ne greš z avtom (imam tudi kolege, ki se vozijo, meni osebno se to ne da), pa imaš potem vsako leto na voljo druge destinacije in je vedno kaj novega. Zame osebno po vrstnem redu, kar sem bil v grčiji Skiatos, Samos, Lefkas, Kos (in upam, da Kefalonija letos pride med prve 3 :))

4. meni osebno je pri hrvaški najbolj odbijajoče, ker je dol x slovenceljev in vse kar ne želim, da imam v apartmaju/na plaži za soseda slovencelja, ki ima 1000 težav z otroci, ženo, prijatelji in kot je že napisal @skritikrt, da želi, da se družim z njim v lokalu in poslušam njegove nebuloze, ki me niti najmanj ne zanimajo :)

5. zato je tujina v primerjavi z hrvaško še vedno meni osebno boljša, ker je manjša verjetnost, da dobiš slovenske ego/wannabe majstre, ki jih seveda na dopusti ne potrebuješ, heh....

  • Všeč 5
  • Haha 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Praktično je vse res kar ste zapisali in večino od tega tudi sam prakticiram. 😊

Trenutno v zrelih letih najrajše potujem po svetu in aktivno živim, gledam pa na to, da na dopustu uživam in letujem brez kakih skrbi. 

Leta nazaj smo pa z otroci letovali po celem Jadranu, Turčiji, Tuniziji, Egiptu itd. ker jim je bilo predvsem važno, da so uživali v vodi in jim ni bilo važno nič druga kot voda in pester izbor hrane.... 🤗

Ja, na stara leta, ko, če pridejo pa bom grel kosti kje bližje kot je Sl.obala, Istra, Kvarner in kake terme... :jupiii:

Jp, tako je to, vsak po svoje kot mu paše.... 😉👌

  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo še jaz popišem naš dopust na Sitonijo (Halkidiki).

 

Nagradnega smo dobili 14 dni pred odhodom. Morali bi odleteti okoli 15. ure, a nam je Ryanair prestavil let na 20.05. In ker se ura zamakne, se je začela telefonjada z grki.

Klical sem na rent-a-car, da ga bomo dvignili kasneje. Prav tako sem tudi opravil par klicev s hotelom, saj se recepcija zapre ob 23.30.

 

Hotel, je imel 7 "enot". Tako so nam 1 teden pred odhodom ponudili, če bi se selili v 5* za isto ceno. Pet zvezdični je bil sredi ničesa, na plaži kamni in tudi 20 min bi se dalje vozili do njega.

Uspel sem se dogovoriti, da nas pustijo pri miru. Saj nam ustreza hotel v mestu (Nikiti) in tudi plaža nam je tam dosti bolj všeč.

 

Tudi na letališču v Zagrebu so nas lepo "pocartali". Nas so po urniku dali v tunel do stopnic, letalo pa še niti pristalo ni. Tako da smo v tem tunelu ždeli 3/4 ure. Zrak je postajal vedno slabši in vedno bolj nam je bilo vroče.

 

Ko smo prispeli tja, smo prevzeli naš avto na letališču:

IMG-48d02dc6378ec754c4643bff2956b58e-V.jpg

i30, atmosferc, samo 20k km prevoženih (2. v vrsti).

 

V hotel smo prispeli ob 1h ponoči.

 

Voda je zelo topla. Tudi celi dopust ni bilo kaplje dežja.

Plaža v Nikitiju:

20230702_164031.jpg

Kopija Zlatnega Rata. Seveda parking zastojn:

20230703_112100.jpg

20230703_113656.jpg

20230703_113258.jpg

 

Zapeljali smo se tudi do Thessalonikija, kjer smo se tudi povzpeli na rdeči stolp in občudovali razgled.

DSC09279.JPG

Smo se tudi povzpeli nanj in občudovali razgled.

 

Ogledali smo si tudi rojstno hišo Ata Türka:

20230706_130152.jpg

Tam smo bili mi in sami turki. :)

 

Bili smo še na par plažah. Gužva je bila dejansko samo na Karydi Beach. Plaža me je najbolj spominjala na Lopar na Rabu ali Susak. Mogoče ni bilo začetne ultra plitvine, je pa bila dolgo plitva in tudi namesto finega peska je bila mivka, ki jo težko očistiš. Seveda parking gratis.

 

Skupaj smo s i30 prevozili 602km. Tankali smo samo enkrat preden smo ga vrnili. Točne cene se ne spomnim, nekje med 1,8-1,9€/L.

Promet je dobesedno Teksas. Tudi preko dvojne polne črte, če je na drugi strani Lidl in podobne zadeve.

 

Generalno je bil vrhunski dopust.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 10
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Tilen5 napisal:

Dopust morje mimo, pa se mi že kolca nazaj po morju. Jutri zgodaj zjutraj pomoje gremo do Krka. A ve kdo za kake fajn plaže?

😄 Zadnjič mi nekdo, ki ima hišo blizu Šila pove, da v top sezoni dol več ne hodi, ker je vse prepolno. 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vako jutro obiščem vaško pekarnico v Maslinici na Šolti. Pred tednom je bil marmeladni krof 0,7 €, danes je že 1,5€. Sirov burek je bil 2 €, danes 2,5 €. 

Porcija kalamarov v povprečni  restavraciji v Maslinici od 18 do 23 €. Včeraj smo jedli v Stomorski, kjer so bile cene OK. Tunin steak s prilogo blitve 26€, pizza cca 10-12€, paradižnikova solata 8€, Ožujsko pivo 0,5 v steklenici 4€.

 

20230726_142608.jpg

 

20230726_141813.jpg

 

20230726_141918.jpg

 

 

20230727_113302.jpg

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Vako jutro obiščem vaško pekarnico v Maslinici na Šolti. Pred tednom je bil marmeladni krof 0,7 €, danes je že 1,5€. Sirov burek je bil 2 €, danes 2,5 €. 

Porcija kalamarov v povprečni  restavraciji v Maslinici od 18 do 23 €. Včeraj smo jedli v Stomorski, kjer so bile cene OK. Tunin steak s prilogo blitve 26€, pizza cca 10-12€, paradižnikova solata 8€, Ožujsko pivo 0,5 v steklenici 4€.

 

20230726_142608.jpg

 

20230726_141813.jpg

 

20230726_141918.jpg

 

 

20230727_113302.jpg

Bo za preživet....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Vako jutro obiščem vaško pekarnico v Maslinici na Šolti. Pred tednom je bil marmeladni krof 0,7 €, danes je že 1,5€. Sirov burek je bil 2 €, danes 2,5 €. 

Porcija kalamarov v povprečni  restavraciji v Maslinici od 18 do 23 €. Včeraj smo jedli v Stomorski, kjer so bile cene OK. Tunin steak s prilogo blitve 26€, pizza cca 10-12€, paradižnikova solata 8€, Ožujsko pivo 0,5 v steklenici 4€.

 

20230726_142608.jpg

 

20230726_141813.jpg

 

20230726_141918.jpg

 

 

20230727_113302.jpg

Predrago. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

So nekaj naganjali "paniko", kako so Hrvatje zblazneli s cenami in jih nabili čez vse meje zdravega razuma in dobrega okusa.

 

Tole je bilo sinoči v centru mesta: 6x dunajski zrezek (svinjina) in pire-krompir 

 

IMG_20230727_104210744.jpg

Sinoči ob 14:02? 😁

Screenshot 2023-07-27 14.02.19.png

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100083116851693

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.