Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače


AmpeR

Priporočeno sporočilo

Nisem še šel, nič bat. Lepo, da me pogrešate.😉

Grem pa jutri in to ne v Pulo, ampak v Vrsar. A pozna kdo kako drago in fensi gostilno tam okoli? 😊

Sem pa že poslal prošnjo na hr. sabor za enodnevno  dovolilnico za "izvanredni turistični boravak u Istri". 

Seveda bom poskrbel za krepitev dobro sosedskih odnosov. 

  • Všeč 3
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če pomislim, da smo hodili, ko smo bili mladi,(pred štiridesetimi leti) vsak petek in soboto (pa tudi vmes) v Brtoniglo na  pizze in ombolo v testu, pa v International club v zeleno laguno.😊 

Tam so igrali vsak vikend rock bandi iz Nemčije, Anglije, Skandinavije... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Alex napisal:

Če pomislim, da smo hodili, ko smo bili mladi,(pred štiridesetimi leti) vsak petek in soboto (pa tudi vmes) v Brtoniglo na  pizze in ombolo v testu, pa v International club v zeleno laguno.😊 

Tam so igrali vsak vikend rock bandi iz Nemčije, Anglije, Skandinavije... 

 

Ajde, sej Istra ni tok problem...tam so večinoma Italijani ali Slovenci :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je g.Wankel napisal:

 

Ajde, sej Istra ni tok problem...tam so večinoma Italijani ali Slovenci :)

Res je. Mi smo bili tam kot doma, smo poznali vse oštarije okoli Pazina, vse diskoteke (hodili smo večkrat  v Buzet). 

Takrat, v osemdesetih, je bil turizem še bolj v povojih in je bilo tam vse res poceni. Vsak vikend smo hodili na kopanje v Kanegro ali Savudrijo, včasih v Stella maris v Umagu. Najbolj zabavno je bilo pa, ko smo si sposodili jadrnice v Koversadi. Sposodili že, a kaj, ko ni znal nihče jadrati in so nas po dveh urah prišli reševati s čolnom, ter nas odvlekli v zaliv. 😊

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Shrek napisal:

Zanimivo...zdaj pa tak pljuvaš po hrčkih...

Pljuvam po njihovi pohlepnosti. Sicer pa sem bil že po vsej hrvaški, večino otokov, prav tako večkrat  v Črni gori. Med drugim smo recimo pili kapučino na Sv. Štefanu. 😊

Sedaj je to nepojmljivo. In zanimivo je bilo to, da je bil kapučino čisto normalno drag.

Na hrvaško enostavno ne grem , ker je veliko lepih krajev še za videti. Mogoče pa kdaj... 😊

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pohlepnosti tiče...vodijo zagrebčani, pol so slovenceljni, pol so pa ostali Hrvati. 

Je pa zanimivo, da se na plaži bogatuni ne morejo kazat. Pred trgovinami in gostilnami pa lahko..ko pred vrati parkirajo, čeprav je parking 20 metrov stran... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo za @Alex , ker ga je bilo tako strah, da bom bankrotiral v Bohinju. Tole je drugače ena boljših Pizzerij in na zelo obljudenem punktu.

 

image.png

 

 

Aja pa tud uni od dol niso kej dosti podražili sladoled. Oreng in dobre kepce so po 1,5€ in to skoraj pri jezeru.

 

Le parkiranje so zasolili, da se jim še Zoki čudi.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

Samo za @Alex , ker ga je bilo tako strah, da bom bankrotiral v Bohinju. Tole je drugače ena boljših Pizzerij in na zelo obljudenem punktu.

 

image.png

 

 

Aja pa tud uni od dol niso kej dosti podražili sladoled. Oreng in dobre kepce so po 1,5€ in to skoraj pri jezeru.

 

Le parkiranje so zasolili, da se jim še Zoki čudi.

 

Kaj pa spanje? S so te cene za dve osebi na noč z zajtrkom tebi poceni? 🤔

Screenshot_2023-07-08-05-19-33-23_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo meni se je končalo in presenečen ugotovil, da v eni restavraciji okoli Plitvic tudi zanjo konkretno zaračunat, Zagrebački odrezak 5€, plus pomfri 5€, če želiš solato pa se to zraven plačaš. Kila sveže pečene jagnejetine 55€. Na koncu je bil račun za nas štiri vsak svoj meni in samo dve solati, pijača in jagnjetina za domov 160€

  • Začuden 1
  • Žalosten 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Alex napisal:

Kaj pa spanje? S so te cene za dve osebi na noč z zajtrkom tebi poceni? 🤔

Screenshot_2023-07-08-05-19-33-23_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

 

Ne vem, ker ne koristim hotelskih uslug oziroma mi hvala bogu ni treba. Drugač pa ja 4 in 5 zvezdični hoteli pač niso poceni in tudi nikoli niso bili. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Boss napisal:

 

Ne vem, ker ne koristim hotelskih uslug oziroma mi hvala bogu ni treba. Drugač pa ja 4 in 5 zvezdični hoteli pač niso poceni in tudi nikoli niso bili. :nevem:

Za to ceno prespiva z ženo v Cortini' d ampezzo dve noči z zajtrkom. Nazadnje sva plačala v Sestu (Sexten)-tre cime  84€ /noč z zajtrkom v centru mesta. 

Se pravi, da bi prespali za enak denar kot je ena noč v Bohinju 3 noči. 

Slovenija je postala, tako kot hrvaška, predraga tudi za turiste. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej, po tridesetih letih sem danes zopet obiskal zeleno, plavo laguno in Vrsar. Na kratko-Istro. 😊

Na zapadu mošta novo, bi lahko rekel. Razen avtoceste in modernejših ostalih cest in krožišč je vse po starem. 

Celo nekatere restavracije še vedno delujejo po štiridesetih letih , le lastniki so se postarali. 😊 Skupaj z nami, seveda. 

Ustavili smo se na kosilu v Ladrovićih pri mojem starem kolegu Ivetu in njehovo ženi Mirjani. Zdelo se bo čudno, a jedli smo odojka in jančka na žaru. Lažem. Prvič v življenju sva z ženo jedla surove repke od škampov.😊 Seveda tudi škampe na žaru. Bili so  čisto sveži, ulovljeni v Kvarnerju. 

Cene pa v mestih različne. V resortu "Funtana" v Vrsarju je bil recimo kapučino 3€, pivo 0,5l 5,50€...moj kolega Ive ima še kar normalne cene.😊

Je pa, tako od oka, po tablicah sodeč tam ene 60% Čehov in Slovakov, 10% Slocencev, 15% Nemcev in Avstrijcev, ostalo so Italijani, Nizozemci... 

Plaže so zrihtane, morje ne preveč čisto, polno meduz. V glavnem, za kak izlet in kaj pojesti je ok., da pa bi moral preživeti teden dni na dopustu kje v Istri  pa no way. 

Še cenik. 

IMG_20230708_133532.jpg

IMG_20230708_133536.jpg..IMG_20230708_133611.jpg

Pa še vedro (20 kg svežih, #e skoraj živih škampov) 😊

IMG_20230708_141327.jpg

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakorkoli, sigurno nisi bil v 4 zvezdičnem hotelu in sta več ali manj rabla zgolj za prespat. Pa še izven sezone, manj turistično zanimiv kraj, itd itd.

 

Ja pri porivatnikih se najdejo tudi nastanitve v Bohinju, malo stran od jezera v takih manjših vasicah za 100€ ali manj, še posebej če ni v sezoni.

 

Glej pa nisem odvetnik od nikogar in mi prav dol visi kake majo cene, zarad mene tud če najvišje bo vsaj manj neotesanih turistov tu. Ampak vseeno bi bilo dobro, da primerjamo jabolka med sabo in hruške med sabo ter da tega ne mešamo kar napovprek.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

Kakorkoli, sigurno nisi bil v 4 zvezdičnem hotelu in sta več ali manj rabla zgolj za prespat. Pa še izven sezone, manj turistično zanimiv kraj, itd itd.

 

Ja pri porivatnikih se najdejo tudi nastanitve v Bohinju, malo stran od jezera v takih manjših vasicah za 100€ ali manj, še posebej če ni v sezoni.

 

Glej pa nisem odvetnik od nikogar in mi prav dol visi kake majo cene, zarad mene tud če najvišje bo vsaj manj neotesanih turistov tu. Ampak vseeno bi bilo dobro, da primerjamo jabolka med sabo in hruške med sabo ter da tega ne mešamo kar napovprek.

Sesto (sexten) manj turističen kraj??🤨 Tre cime so svetovno znane, najbrž veliko bolj kot Bohinj. Hotel pa je bil odličen, s tremi zvezdicami, z odličnim in obilnim zajtrkom. Če bi bili v višku turistične sezone bi bila cena 20€ dražja. Ja, smo veliko predragi. Dokler si bili turistični boni je bilo nekaj domačinov v teh hotelih, sedaj pa nič več. Ne bom se čudil, če bodo gostinci jamrali, da ni bila sezona uspešna, tako, kot so mislili. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo je to, da smo predragi, tako kot pri juznih sosedih… a vseeno je gneca na cestah precejsnja… Torej je tezko reci, da ni turistov… taksnih ki se primnas ustavijo in taksnih, ki samo potujejo proti dragi Hrvaski ali se nizje…

 

Vedno in povsod se najdejo drage in poceni storitve… Vidis pa tiste, ki jih zelis videti… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.