Skoči na vsebino

Neodziven info sistem v Mazdi 6


Priporočeno sporočilo

pred 49 minutami je Janez007 napisal:

 

A samo to ti je ostalo od Mazde? Kaj se je zgodilo? ?zmeden?

Nene 

Nameravam kupiti nova platišča 

 

Me pa nekaj druga bega. Sedaj sem bil 3x na pooblaščenem servisu Mazde. 

Imam soseda zelo dobrega mehanika, pa še poceni je. 

V čem je fora update, da ga delajo pri servisu. 

A če tega ne narediš avto kaj nagaja, al v čem je to fora

 

lp Tine

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menda so lastniki infotainment že tudi "zabrikali".  Na servisu vtakne v avto USB ključ in pusti, da se inštalira. Nič posebnega, dokler gre vse kot po maslu. 

 

Če mene vprašaš, če vse dela OK, potem pustiš firmware na miru.

 

Pri 2 6-kah (2015 in 2018) sem imej sem in tja težavo s črnim zaslonom (prevsem v vzratni prestavi, pa 1 x celo vožnjo). Potem so (stežka) v garanciji zamenjali SD navigacijsko kartico, in je OK. Zafrkava pa še vedno 1x mesečno preklop nazaj s telefona na radio - je tiho..... če grem med priljubljene (*) in izberem eno postajo, pa začne spet normalno delat. V tem mojem primeru, kakšen nov firmware ne bi škodil. :)

 

Druga stvar, poleg infotainmenta je računalnik, ki krmili delovanje motorja. Tukaj je bilo menda nekaj sprememb v programski opremi, predvsem v času vroče dieselgate afere. Kolikor pa sem bral, sprememb na slabše glede nabiranja saj v motorju itd. ..

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

zanima me ali je kdo naletel na težavo, da nizka temperatura vpliva na delovanje info sistema na Mazdi 6, letnik 2017? Problem je v tem, da se mi pri nizkih temperaturah info sistem po zagonu avtomobila večkrat znova in znova nalaga. Torej, info sistem na osrednjem ekranu se dalj časa nalaga, ko pa se naloži pa se npr. čez 20 sek spet resetira in znova nalaga. Bolj kot je mrzlo, večkrat se naloži. Ko pa se vozilo segreje pa resetiranja ni več. Težave se pojavijo pri temperaturi nekje pod 5 stopinj.

 

Prosim za kakšen feedback. Na servisu te težave še nisem izpostavil, pa jo bom očitno letos pri rednem servisu čez mesec dni, pa bi bilo fajn, da vsaj približno vem kje tiči zajec.

 

Hvala

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je letos to enkrat zgodilo. Imam malce starejšo verzijo FW (59.pa_še_nekaj).

Ampak se potem ni več pojavljalo, tako da se nisem preveč sekiral. Pa če imam na telefonu prižgan BT, včasih malo dlje traja da naloži vse skupaj, ker izgleda že takoj začne sinhronizacijo s telefonom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, meni se zadnje čase dogaja, da ko se sistem hoče zagnat, se ustavi tam pri "resume USB.." ...To se mi je zgodilo sedaj 3x v parih mesecih. Ne vem točno še kaj bi bil vzrok. Sumil sem AA wireless, pa nisem prepričan. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ne pomnim, da bi se bi to dogajalo na tak način (samodejno ciklično resetiranje). 

 

Kot sem že večkrat napisal, pa so bile občasni črni zasloni (takoj ob štartu), morda celo v vlažnem in mrzlem vremenu bolj pogosti. Na Mazdi 6 je to težavo odpravila zamenjava z novo Mazda SD navigacijsko kartico. Na Mazda servisih to težavo načeloma poznajo.

 

Kot je povedal @Tržičan, preizkus, ali je kriva SD kartica se naredi tako, da se jo vzame ven in če potem dela brez težav, je zelo verjetno kriva kartica.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

V navodilih ti piše, običajno je v sredinske predalu-naslon za roko... 👍

 

 

Moja sestica (2013) je imela SD kartico na levi pod volanom ... Je bila pa takrat se TomTom navigacija... Kasneje so sli na MZD Connect... pa je mozno, da so tudi prestavili v sredinski predal, tako kot imam sedaj pri CX-5 ... 

 

image.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Bini napisal:

V navodilih ti piše, običajno je v sredinske predalu-naslon za roko... 👍

 

Ja, prav imaš, levo od dveh USB vtičnic. Dokaj štorast dostop. :( 

 

Še to. Nova Mazda SD kartica se pri meni od stare problematične loči po tem, da ima rumen zaklep (desna na sliki).

 

image.png

 

 

image.png

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolje je, da kupis novo kartico (ne najcenejso :D ) ... in skopiras podatke... 

 

Postopek je recimo opisan tukaj >>

WWW.MAZDA3REVOLUTION.COM

 

1. Backup and update the original SD card in Mazda Toolbox
2. Copy an image of the OEM SD nav card to a directory of choice using Win32DiskImager
3. Restore the above image to the backup SD card using Win32DiskImager
4. Adjust partition size on the backup SD card if required using MiniTool Partition Wizard
5. Verify the backup SD card using Mazda Toolbox

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je kaj važno, katero microsd kartico kupim, ne vem da ni Mazdin infotainment kaj občutljiv na to. Oziroma al mora biti microsd, al je lahko kar tamala, pa jo vtakneš v adapter recimo. Toolbox vidim da ima že opcijo notri "move to empty card".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

A je kaj važno, katero microsd kartico kupim, ne vem da ni Mazdin infotainment kaj občutljiv na to. Oziroma al mora biti microsd, al je lahko kar tamala, pa jo vtakneš v adapter recimo. Toolbox vidim da ima že opcijo notri "move to empty card".

Kupi dovolj veliko :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To da ostane tiho ko končaš klic sem se navadil, žal nobena posodobitev tega ni odpravila. Se je isto dogajalo tudi v službenem VW

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 3/8/2023 at 7:51 AM, Jest said:

Najbolje je, da kupis novo kartico (ne najcenejso :D ) ... in skopiras podatke... 

 

Postopek je recimo opisan tukaj >>

WWW.MAZDA3REVOLUTION.COM

 

1. Backup and update the original SD card in Mazda Toolbox
2. Copy an image of the OEM SD nav card to a directory of choice using Win32DiskImager
3. Restore the above image to the backup SD card using Win32DiskImager
4. Adjust partition size on the backup SD card if required using MiniTool Partition Wizard
5. Verify the backup SD card using Mazda Toolbox

Evo sem samo naredil image s tem programom in ga zapisal na novo kartico, in vse dela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...
dne 7. 3. 2023 ob 8:42 je Thazz napisal:

Meni se je letos to enkrat zgodilo. Imam malce starejšo verzijo FW (59.pa_še_nekaj).

Ampak se potem ni več pojavljalo, tako da se nisem preveč sekiral. Pa če imam na telefonu prižgan BT, včasih malo dlje traja da naloži vse skupaj, ker izgleda že takoj začne sinhronizacijo s telefonom.

Živjo, mene zanima če je normalno, da mi pri CX 5 vsakič iz telefona nalaga imenik iz telefona, ko imam prižgan BT? To traja tudi do par minut, vsakič ko se vsedem ..malo hecno 🙂

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

46 minutes ago, marko72 said:

Živjo, mene zanima če je normalno, da mi pri CX 5 vsakič iz telefona nalaga imenik iz telefona, ko imam prižgan BT? To traja tudi do par minut, vsakič ko se vsedem ..malo hecno 🙂

Hvala

To lahko izklopiš v nastavitvah CX5 infotainmenta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.