Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

pred 51 minutami je godlike napisal:

To pa ne drži. Penzijo še vedno lahko poštar nosi na roko.

Celo poznam tak primer.

Ja so izjeme a tistih je 1% in to iz zdravstvenih razlogov.

Kar se pa referendumov tiče bi jih pa zaračunal pobudnikom le teh,če referendum ne uspe,gotova priča.....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Bini napisal:

Ja so izjeme a tistih je 1% in to iz zdravstvenih razlogov.

Nima nobenih zdravstvenih razlogov. Prejema pa že leta.

 

Sem googlal. Na novo ne more tega izbrat. Če pa prejema, še pa lahko naprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je godlike napisal:

To pa ne drži. Penzijo še vedno lahko poštar nosi na roko.

Celo poznam tak primer.


OK… mogoce lahko postar prinese… vendar pa mora biti zadaj vseeno nek racun… Ker SPIZ verjetno ne dvigne denarja iz svojega racuna in ga poslje v kuverti… ampak nakaze na racun, postar pa potem verjetno z nekaksnim pooblastilom to dvigne in dostavi… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nakaže ga na pošto. Poštar pa nosi z odrezkom od ZPIZ-a.

 

Je pa vedno zadaj TRR, brez ne gre. Nimamo toliko gotovine, kot je fiktivnega denarja. Dolar tudi že leta ni več krit v zlatu....svet se spreminja, žal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Jest napisal:

Pa res mislis, da bi lahko bilo kar cez noc vse digitalno? Jaz v to ne verjamem ... Zato sem tudi proti metanju denarja za tak referendum ... 

 

Nič ni čez noč. Se pa že leta omenja in plandemija korone je vse to še pospešila.

 

2018:

WWW.SLOVENEC.ORG

Centralne banke vse bolj razmišljajo o ukinitvi kovancev in bankovcev. Zakaj želijo preklopiti na načine elektronskega ali brezgotovinskega plačevanja in kako želijo to doseči? Problem »gotovine« je zadnje čase...

 

2019:

WWW.DNEVNIK.SI

Na Otoku ugotavljajo, da je gotovina kot plačilno sredstvo iz leta v leto manj priljubljena. Če bo priljubljenost plačevanja s karticami naraščala tako kot zadnjih nekaj let, Britanci že leta 2026 ne bodo več uporabljali...

 

Verjamem, da je blo pred korono sprejeto splošno dejstvo, da je to dobra stvar. Potem so se pojavile pa tudi negativne plati tega in JAZ osebno menim, da dejmo vsaj pol koraka narediti proti temu, da se gotovina ohrani preventivno. Ko bo vlak odpeljal, potem bo đabe jokat.

 

Sploh pa čujem komentarje - "jaz tako ne delam nič narobe in mi ne bodo omejevali sredstev oz. nimam kaj skrivati, ...". Ta beseda "nič narobe" se lahko hitro spremeni s strani oblasti, če postavi kakšna nova pravila...pa saj smo vsi videli kako je šlo med 2020-2022.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Janez007 napisal:

Ko tole berem in nas predalčkam na "cepilce" in "anticepilce" bi si upal trditi, da eno skupino še posebej zaznamuje strah in iz tega izvirajoče nezaupanje do vsega novega. 😥

Ne se čudit,še nož in vilico so komaj sprejeli.....🥴 Z leseno žlico se ne moreš urezat......:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakšen strah? Pa vi res niste normalni.

 

Zagrenit hočejo življenje navadnim državljanom, tako kot ko so ga, ko so s prisilo začeli ukinjat dizelske motorje, into brez kakršnegakoli strokovno utemeljenega razloga. Pa prisilit ljudi na električne avte čez dobro desetletje , čeprav ni prav nobene strokovne utemeljitve, da so bolj čisti, še manj pa kje bomo dobili elektriko.

 

Brezgotovinska družba in s tem popoln nadzor nad državljani so mokre sanje vsake vladajoče elite neglede na barvo.

Globoko se ne strinjam s putinovim početjem, se pa strinjam z njegovimi besedami, da zahod postaja vsebol fašistoiden.

  • Ljubim 2
  • Hvala 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A smem vprašat kaj vidva klobasata @Janez007 in @Bini ? Kaj je tu novega, če nekaj ukineš - primer: ja Mazda je naredila res novost, ko je ukinila model Mazda 6? Pa sej ni nihče postavil pod vprašaj elektronskega poslovanja. Sej to mi znamo in pridno uporabljamo in nikakor nismo za leseno žlico. Se nam pa seveda vklopi alarm, ko nekaj elite sprejemajo in če ne verjameta, da se nič ne zgodi, če nima finančni ali politični interes bosta morala najprej se vidva vprašat a sploh razumeta delovanje današnje družbe in neoliberalno kapitalističnih ureditev.

 

Tko, da res ne rabta bit zajedliva in se delat norca, ker tole kar zdajle počneta je ista zgodba kot med korono in cepljenjem, da se zabavlja čez ljudi, ki mislijo drugače in se vprašajo še kaj drugega kot to kaj moram jest pa kdaj grem srat.

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Ne se čudit,še nož in vilico so komaj sprejeli.....🥴 Z leseno žlico se ne moreš urezat......:nevem:

Se pa lahko zaskališ, mogoče je za to tebe lesene žlice strah 🤔

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

A smem vprašat kaj vidva klobasata @Janez007 in @Bini ? Kaj je tu novega, če nekaj ukineš - primer: ja Mazda je naredila res novost, ko je ukinila model Mazda 6? Pa sej ni nihče postavil pod vprašaj elektronskega poslovanja. Sej to mi znamo in pridno uporabljamo in nikakor nismo za leseno žlico. Se nam pa seveda vklopi alarm, ko nekaj elite sprejemajo in če ne verjameta, da se nič ne zgodi, če nima finančni ali politični interes bosta morala najprej se vidva vprašat a sploh razumeta delovanje današnje družbe in neoliberalno kapitalističnih ureditev.

 

Tko, da res ne rabta bit zajedliva in se delat norca, ker tole kar zdajle počneta je ista zgodba kot med korono in cepljenjem, da se zabavlja čez ljudi, ki mislijo drugače in se vprašajo še kaj drugega kot to kaj moram jest pa kdaj grem srat.

 

Ne vem kako si se prepoznal? 😀 Tole je kar zabavno, če ne noro. 

 

SVETKAPITALA.DELO.SI

»Teorije zarote povzročijo, da se neumni ljudje počutijo pametne, saj mislijo, da imajo dostop do skrivnih informacij,« – Oliver Marcus Malloy...

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole s korono nima prav nobene veze. Razen mogoče v segmentu, da je očitno vladajoči eliti, ko se pojavi priložnost, je..nje folka v užitek.

 

Verjamem pa, da obstaja folk, ki mu je to paše. Sam nisem te sorte.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

A smem vprašat kaj vidva klobasata @Janez007 in @Bini ? Kaj je tu novega, če nekaj ukineš - primer: ja Mazda je naredila res novost, ko je ukinila model Mazda 6? Pa sej ni nihče postavil pod vprašaj elektronskega poslovanja. Sej to mi znamo in pridno uporabljamo in nikakor nismo za leseno žlico. Se nam pa seveda vklopi alarm, ko nekaj elite sprejemajo in če ne verjameta, da se nič ne zgodi, če nima finančni ali politični interes bosta morala najprej se vidva vprašat a sploh razumeta delovanje današnje družbe in neoliberalno kapitalističnih ureditev.

 

Tko, da res ne rabta bit zajedliva in se delat norca, ker tole kar zdajle počneta je ista zgodba kot med korono in cepljenjem, da se zabavlja čez ljudi, ki mislijo drugače in se vprašajo še kaj drugega kot to kaj moram jest pa kdaj grem srat.

Mi je kar hudo,da se obremenjujete na rezervo....😒. Škoda je tega časa,ki ga porabite za razne zarote ,ker tako nič ne moreš spremenit. Rajše imam življenje brez skrbi in stresa, vi pa kar izvolite.....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

Mi je kar hudo,da se obremenjujete na rezervo....😒. Škoda je tega časa,ki ga porabite za razne zarote ,ker tako nič ne moreš spremenit. Rajše imam življenje brez skrbi in stresa, vi pa kar izvolite.....:prstgor:

 

Zakaj se pa pol sploh oglašaš, če te ne zanima? Zakaj se delaš norca iz ljudi, če ti je vseeno? Ne štekam res :nevem:. Mogoče drugič napiši normalen komentar pa bomo nadaljevali debato na nivoju. Ni fora, da zdaj si ti tisti, ki se bo posluževal pritlehnih for omalovaževanja ljudi na forumu in jih smešit z nazadnjaštvom. Nikoli ne veš na kateri strani se sam nahajaš, še najmanj pa tega ali imaš prav ali se motiš.

 

Tudi jaz tega ne vem, vem pa to, da ko mi zmanjka argumentov, da se ne spravim na nizkoten nivo napada "ad hominem" in zato si želim, da se pogovarjamo "ad rem". Bo bolj zanimivo in bistveno manj stresno za vse.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

Ne vem kako si se prepoznal? 😀 Tole je kar zabavno, če ne noro.

 

Aha, namesto, da bi napisal tehtne argumente zakaj bi bila ukinitev gotovine dobra zadeva za nas državljane spet lepiš neke kvazi zadeve k s to temo nimajo nobene veze in poskušaš prikazat, da smo drugače razmišljujoči pač neumni. Janez tudi ti ne veš vsega in zato res ni treba biti zajedljivo pokroviteljski in dajmo se pogovarjat o tem zakaj bi bilo za nas navadne državljane to koristno, da se ukine gotovina. Saj vem da zmoreš tak nivo debate.

 

Jaz se zavedam, da ne vem vsega in mogoče bo pa res to boljše zame osebno al pa tudi ne.

 

Zaenkrat me DEJSTVA prepričujejo v nasprotno. Zadnji primer recimo je Russel Brand in obtožba o domnevnem posilstvu izpred skoraj dveh desetletij. Ne bom ugotavljal a je kriv ali ni, je pa srhljivo to, da še predno je sploh kaj šlo na sodišče, še predno se je sploh lahko začel braniti pred obtožbo zavrženega akta kot je posilstvo so ga že demonizirali in defundali na nekaterih socialnih omrežjih kot je recimo YT. In pazi to, oblast pritiska na ostale kot je recimo Rumble, da naredijo isto. Se pravi odrezat ga želijo od sredstev še predno je karkoli dosojeno, še predno je karkoli sploh pristalo na sodišču. Zakaj? Ker je strašno kritičen, da ne rečem tečen do oblasti si je ta uzrupirala pravico, da mu ukine sredstva za preživljanje.

 

Se pravi poteptane so osnovne demokratične pravice, da si nedolžen dokler ti krivde ne dokažejo. Zdaj je že kar kriv in ga poskušajo linlčati tako oblast kot mediji in drhal, ki verjame tem medijem. Včasih so brez sojenja kurili domnevne čarovnice, danes so kritični glasovi na udaru. Kaj hočem povedat, če je oblasti tako enostavno na fašističen način blokirat nekomu sredstva, ko bo ukinjena gotovina bo to še toliko lažje - pa še enkrat. Ne govorimo o tem a je Russel kriv ali ne, govorimo zgolj o tem, kako moč si pridobivajo elite oblasti nad običajnimi ljudmi že danes in tega sploh ne skrivajo več.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

 

Zakaj se pa pol sploh oglašaš, če te ne zanima? Zakaj se delaš norca iz ljudi, če ti je vseeno? Ne štekam res :nevem:. Mogoče drugič napiši normalen komentar pa bomo nadaljevali debato na nivoju. Ni fora, da zdaj si ti tisti, ki se bo posluževal pritlehnih for omalovaževanja ljudi na forumu in jih smešit z nazadnjaštvom. Nikoli ne veš na kateri strani se sam nahajaš, še najmanj pa tega ali imaš prav ali se motiš.

 

Tudi jaz tega ne vem, vem pa to, da ko mi zmanjka argumentov, da se ne spravim na nizkoten nivo napada "ad hominem" in zato si želim, da se pogovarjamo "ad rem". Bo bolj zanimivo in bistveno manj stresno za vse.

Res ne vem kaj te je tako zmotilo, da sem te tako razjezil, umiri živce saj dobro veš,veste, da se v večini izjav malo hecam.... 👍

Lahko pa na koncu kake zajedljive izjave nalimam tegale tiča 👹 kot ti in mi bo vse oproščeno kar bom napisal... 😉

Če sem res koga užalil, ki leži na denarju se mu iskreno opravičim... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom naštel nekaj modrosti, ki niso zrasle v moji glavi:

- edina stalnica na tem svetu je ta, da se stvari spreminjajo

- nas ljudi je sprememb strah - imamo fizično v možganih celo neko žlezo, ki to povzroča

- vsaka nova za človeštvo dobra stvar je tudi za nekaj slaba, ... spomnimo se atomske energije

 

Mene sta včeraj nekoliko vznemirili novici o novostih s področja energetike : 

- uvedba zapletenega novega tarifnega sistema pri gospodinjskih odjemalcih elektrike

- spreminjanje zakonodaje glede prednostnih goriv za ogrevanje, kjer se opušča zemeljski plin in kurilno olje

 

Kot sam poznam zadeve in seveda zraven tudi ugibam, sprememb ne "skuhajo" ONI (Bill Gates in podobni), ampak so rezultat različnih političnih in gospodarskih interesov, ekonomskih in vojaških moči, zadovoljstva oziroma nezadovoljstva množic, raznih naključij in tudi nepredvidenih naravnih dogodkov (polave, potresi, suše, ...).  

 

Lokalno ugotavljam, da sedanji glavni minister v marsičem deluje zelo podobno prejšnjemu - je samosvoj, nepredvidljiv in nedemokratičen. Zato imam občutek, da je to njegov prvi in tudi zadnji mandat. :) 

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Bom naštel nekaj modrosti, ki niso zrasle v moji glavi:

- edina stalnica na tem svetu je ta, da se stvari spreminjajo

- nas ljudi je sprememb strah - imamo fizično v možganih celo neko žlezo, ki to povzroča

- vsaka nova za človeštvo dobra stvar je tudi za nekaj slaba, ... spomnimo se atomske energije

 

Mene sta včeraj nekoliko vznemirili novici o novostih s področja energetike : 

- uvedba zapletenega novega tarifnega sistema pri gospodinjskih odjemalcih elektrike

- spreminjanje zakonodaje glede prednostnih goriv za ogrevanje, kjer se opušča zemeljski plin in kurilno olje

 

Kot sam poznam zadeve in seveda zraven tudi ugibam, sprememb ne "skuhajo" ONI (Bill Gates in podobni), ampak so rezultat različnih političnih in gospodarskih interesov, ekonomskih in vojaških moči, zadovoljstva oziroma nezadovoljstva množic, raznih naključij in tudi nepredvidenih naravnih dogodkov (polave, potresi, suše, ...).  

 

Lokalno ugotavljam, da sedanji glavni minister v marsičem deluje zelo podobno prejšnjemu - je samosvoj, nepredvidljiv in nedemokratičen. Zato imam občutek, da je to njegov prvi in tudi zadnji mandat. :) 

 

image.png

 

Sedaj pa vem v čem je problem...😲 Drugič bom malo potipal kakšno je razpoloženje in se šele potem pohecal.... :nevem:😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Bini napisal:

Sedaj pa vem v čem je problem...😲 Drugič bom malo potipal kakšno je razpoloženje in se šele potem pohecal.... :nevem:😉

 

Tole je z enega predavanja (istega, kot zgornja slika možganov) ...zakaj ne maramo sprememb.


• Temeljno poslanstvo naših možganov: zagotoviti preživetje
• Spremembe = negotovost/nepredvidljivost = občutek ogroženosti
• Naši možgani ne marajo sprememb in drugačnosti (različnosti)

 

Naši možgani so sicer izjemno prilagodljivi (na (skoraj) vse se lahko navadimo)

 

 

Se je že kdaj zgodilo,
da časi niso bili težki
in je bilo denarja dovolj?
(Ralph Waldo Emerson)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.