Skoči na vsebino

Mazda6 CD150 AT Attraction


Evgen

Priporočeno sporočilo

Jaz osebno, in po prebranem na tem forumu v zadnjih 3.letih ne bi nikoli (ne bom) kupil mazde dizel....žal preveč potencialnih težav, že samo tukaj poročano na forumu....vozi tega bencinarja in dajaj na stran, potem pa vzameš nekaj novejšega od Mazde bencinarja, če so ti samo Mazde všeč....pa pač imaš malo višjo porabo in nič skrbi s potencialnimi težavami z dizlom....ljudje ne razumejo/razmišljajo, da vse kar se resno okvari na dizlu se šteje v tisoč evrih,ni to 50, 100eur....kot je v tistem oglasu zapisano....da meni shodi nekaj na avtu in da je popravilo 3500eur ga zapeljem v savo.....ni to to, kaj šele da bi ga šel popravljat....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi ti predlagal dizelco, 150 konjsko, ročni menjalnik z lahkoto, uvozi jo iz nemčije, kjer imaš cel kup izbire. 

Kar nekaj nas  ima enako na forumu brez nekih večjih problemov. 

Ti voziš veliko kilometrov z njo, pa tudi dnevno prevoziš veliko. 

Nasvete ti lahko damo lastniki enakih mazd in ne nekdo, ki je še nilokil ni vozil ne imel. Ko (če sploh) boš izbiral benzinsko, lahko poslušaš lastnike, ki vozijo benzinarka. 

Takole. Redno menjuj olje na 10000 km, 

In vse ostalo, kar smo že napisali glede vzdževanja. Poznam lastnike, ki imajo prevoženih že 300000 km  in več. 

Ravno pred kratkim sem se srečal s kolegom, ki ima enako in je trgovski potnik. Vsak mesec naredi po 10000 km. Na koncu se moraš odločiti sam. 

Če bi že vzel 6-ko benzinarko bi morala bit obvezno turbo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je godlike napisal:

Interval kot da imam Hyundai N. 😉

 

Samo resno: malo bolj pogosta menjava in boljše olje kot Mazdino rešita zelo dosti težav.

Pa to je to. Sedaj imam noter Motul olje in se pozna tudi  na porabi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Pa to je to. Sedaj imam noter Motul olje in se pozna tudi  na porabi. 

Motul je bil prvi korak.

Moji M2 je bolj pasal Shell najbolj pa Ravenol.

 

Ko sem točil Ravenol se niti pozimi ni slišala variabilna jermenica na odmični gredi. Edino Ravenol ni poceni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja...vse na netu so od prvega lastnika, olje se je pa menjalo na 6800 km... 

Ne seri...

Strokovnjaki lahko samo nasvete dajete...in se pri mehaniku srečujete. 

Novo mazdo lahko kupiš...z rabljeno so pa problemi...

  • Všeč 7
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, vi kepo vozite svoje benzinarje in ne k...te o stvareh, ki jih ne poznate. 

Iiz lastnih izkušenj lahko govorimo  lastniki dizlov, ostali lahko le nakladate tja v tri dni. Kot recimo o električarjih, a ga nima še nihče na forumu. Pravega, ne hibrida. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A moje mnenje šteje?

Prodal Mazdo 6 2.2 CD150 AT pri 239.000 km, zdaj je pri sosedu, obrnila 280.000 km.

 

Ja, 2.2 dizl, karkoli pred 2016 je rizičen nakup. Potem je malo bolje, a še vedno išči raje primerke z nižjo kilometrino ali pa obratno - tiste z visoko, saj so ti že kaj pozamenjali.

 

V izogib težavam - menjava olja na 10.000 km, pri visoki kilometrini tudi menjava verig in čiščenje saj. Potem pa gas.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je dvorjan napisal:

A moje mnenje šteje?

Prodal Mazdo 6 2.2 CD150 AT pri 239.000 km, zdaj je pri sosedu, obrnila 280.000 km.

 

Ja, 2.2 dizl, karkoli pred 2016 je rizičen nakup. Potem je malo bolje, a še vedno išči raje primerke z nižjo kilometrino ali pa obratno - tiste z visoko, saj so ti že kaj pozamenjali.

 

V izogib težavam - menjava olja na 10.000 km, pri visoki kilometrini tudi menjava verig in čiščenje saj. Potem pa gas.

To so pravi podatki. Bravo. 👍 

Se pravi, da ta dizel mazda pri 280000 še lepo prede. Menim, da imajo ljudje največ problemov ravno zaradi nepravilnega vzdrževanja. 

Kot sem že enkrat napisal, je modelu, šla mala turbina na mazdi 6. In potem izjavi mojemu mehaniku, da dela "redne" servise na 25000 kilometrov. 😬

Če pomislimo, da ima kar nekaj nafte v olju je to kar dober recept za težave. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Fantje, vi kepo vozite svoje benzinarje in ne k...te o stvareh, ki jih ne poznate. 

Pa sej ni to bistvo, naj kupi kar hoče, ampak je pa dejstvo  da je v tem trenutku nakup mazde diesel bolj tvegan nakup, tudi za poznavalce kot si ti. Zakaj mislis da je an avtonetu en kup dizelc, pa nobenega pametnega bencinarja. Že pred gonjo dizlov je bilo mazdo dizel težko prodati glede na težave o katerih so porocali uporabniki. Prodaja bencinarjev in elektricarjev je v vzponu in dvomim da se bo trend obrnil v prid dizlu, prej se bo zgodilo, da bomo vsi na nek način pristali na elektriki, pa če to hočemo ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti, ki ste že kdaj slišali za statistiko veste, da delati sklepe na nekaj primerkih, ko govorimo o populaciji nekaj 10 ali 100 tisoč avtomobilov, ni resno.

 

Pogovarjal sem se s predstavnikom Mazde za Slovenijo, ki je povedal, da je zelo neugodno, ker glede odpovedi turbine niso zaznali nobenega pravila. Nekaterim skrbnim crknejo pri 70.000 km, nekaterim, ki delajo z avti kot svinja z mehom, pa tudi pri 250.000 še ne. 

 

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dizla načeloma ne kupiš novega, da bi ga čez 5 let prodajal. To kupiš da voziš 10 let in več. Vrednost po 10 letih pa itak vemo kakšna je - pustmo anomalije trga, ampak v glavnem neke hude vrednosti noben ne obdrži, da bi zdaj s tem delal računico kaj in kako in za koliko se bo po 10 letih prodal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je ignacij napisal:

Pa sej ni to bistvo, naj kupi kar hoče, ampak je pa dejstvo  da je v tem trenutku nakup mazde diesel bolj tvegan nakup, tudi za poznavalce kot si ti. Zakaj mislis da je an avtonetu en kup dizelc, pa nobenega pametnega bencinarja. Že pred gonjo dizlov je bilo mazdo dizel težko prodati glede na težave o katerih so porocali uporabniki. Prodaja bencinarjev in elektricarjev je v vzponu in dvomim da se bo trend obrnil v prid dizlu, prej se bo zgodilo, da bomo vsi na nek način pristali na elektriki, pa če to hočemo ali ne.

... ker je bilo prodano 90% dizelc in 10% benzinarje, mogoče. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

... ker je bilo prodano 90% dizelc in 10% benzinarje, mogoče. 😊

Tak ravno ni. Je pa bilo res dizlov več prodanih.

 

Samo tisti, ki prodaja avto 2-7 let star, ziher prodaja dizla.

Ker je kupil dizla, saj dela veliko km in za to hitreje prodaja.

Druga zadeva pa je ta, da večji avto kot je, več se je dizli prodalo. Male čanike pa večinsko na bencinu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je godlike napisal:

Tak ravno ni. Je pa bilo res dizlov več prodanih.

 

Samo tisti, ki prodaja avto 2-7 let star, ziher prodaja dizla.

Ker je kupil dizla, saj dela veliko km in za to hitreje prodaja.

Druga zadeva pa je ta, da večji avto kot je, več se je dizli prodalo. Male čanike pa večinsko na bencinu.

Sam dizla nisem nikoli kupil, da bi ga v par letih prodal. Prva 6-ica je bila v moji lasti 16 let. Upam, da bi tudi tale. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno pa nisi sukal 40-70k km. Ker tak bi težko delal 16 let.

 

Za to pa imajo dizli veliko km v malo letih in so meka za sukanje števcev nazaj.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V večini je tako tudi pri naši firmi,v 3 do 4 letih naklepamo 350-400kkm v večini brez večjih težav in stroškov.... 😊👍. So pa redki, ki delajo malo km in ga imajo več let,ti avti ne bodo zdržali 300 kkm brez večjih stroškov... :nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff toliko različnih komentarjev in mnenj v enem dnevu pa res nisem pričakoval :) Hvala vsem za podano mnenje. 

 

Po podanih mnenjih sklepam da načeloma pride v poštev dizel, seveda redno vzdrževan in z malo manj kilometri (mokre sanje).

Glede na to da je imela večina avtomobilov, ki se trenutno prodaja več lastnikov, kar nekaj jih je tudi uvoženih, bom raje počakal na kaj ustreznejšega, verjetno pa tudi razširil iskanje na druge znamke (Vsaj še na preostale Japonce) in čakal na čudež :) 

 

Na srečo imam še nekaj časa, par mesecev, preden bom karavana dejansko potreboval, do takrat pa bom vztrajal s staro Mazdico.

 

Bugeta ne mislim povečevati, saj so na vidiku druge, večje investicije, denarja pa je seveda vedno premalo :) 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Pero3d napisal:

Ufff toliko različnih komentarjev in mnenj v enem dnevu pa res nisem pričakoval :) Hvala vsem za podano mnenje. 

 

Po podanih mnenjih sklepam da načeloma pride v poštev dizel, seveda redno vzdrževan in z malo manj kilometri (mokre sanje).

Glede na to da je imela večina avtomobilov, ki se trenutno prodaja več lastnikov, kar nekaj jih je tudi uvoženih, bom raje počakal na kaj ustreznejšega, verjetno pa tudi razširil iskanje na druge znamke (Vsaj še na preostale Japonce) in čakal na čudež :) 

 

Na srečo imam še nekaj časa, par mesecev, preden bom karavana dejansko potreboval, do takrat pa bom vztrajal s staro Mazdico.

 

Bugeta ne mislim povečevati, saj so na vidiku druge, večje investicije, denarja pa je seveda vedno premalo :) 

 

 

Si kej razmišljal o audi-ju? Lahko ti jaz mojega prodam, če boš šel kak eur prek svojega budgeta. Dobil boš premium avto, lepo ohranjen in vzdrževan.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

No da sporočim novice okoli nakupa karavana.

 

Čisto slučajno sem nekaj dni po zadnji objavi naletel na (za moje pojme) dobro ponudbo in sicer sem kupil Mazdo6 karavan druge generacije, letnik 2009, za kar nekaj tisočakov manj, kot sem bil prej pripravljen dati. 

Avto je imel 170.000 km, 2,0l bencin, 150KM. Torej motor praktično enak, kot pri starejši Mazdi, tako da sem lahko brez težav zamenjal LPG inštalacijo iz stare na "novo" mazdo.

Zdaj pa samo upam da bo delala vsaj približno tako kot prejšnja (230.000 km brez večjih stroškov) :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Pero3d napisal:

No da sporočim novice okoli nakupa karavana.

 

Čisto slučajno sem nekaj dni po zadnji objavi naletel na (za moje pojme) dobro ponudbo in sicer sem kupil Mazdo6 karavan druge generacije, letnik 2009, za kar nekaj tisočakov manj, kot sem bil prej pripravljen dati. 

Avto je imel 170.000 km, 2,0l bencin, 150KM. Torej motor praktično enak, kot pri starejši Mazdi, tako da sem lahko brez težav zamenjal LPG inštalacijo iz stare na "novo" mazdo.

Zdaj pa samo upam da bo delala vsaj približno tako kot prejšnja (230.000 km brez večjih stroškov) :) 

Super si to zrihtu :zoom-zoom:

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.