Skoči na vsebino

Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name)

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Končno prišel...sem v "jamralniku" malce potarnal...4x iz Nemčije na Dansko in nazaj🤬...a sreča,da paket niti ni bil tako razdrapan...

 

Sem naročil Picard "pajserček" No. 519 "Kuhfuß" (kravje stopalo).

Sem ga naročil,ker sem moral odstraniti vse špalete od oken na mansardi-pridejo nova okna,in sem moral😅...narejeno z Fermacell-om..."kri pljuval" k sem "butelj" naredil kot "za zmeraj"😅

In seveda ni prišel pravočasno,tako,da sem si po rezanju z multitoolom moral pomagati z tesarskim kladivom,dleti itd...

 

No ja,bo pa kdaj drugič prav prišel.

 

Idejo dobil tukaj-od 15:30 ga pokaže.

 

Kupil tukaj na eBayu za 37,56€ komplet.

IMG_20260518_143150.jpg

IMG_20260518_153946.jpg

IMG_20260518_154022.jpg

Napisano
dne 14. 5. 2026 ob 14:48 je skritikrt napisal:

Ni ga boljšega kot Hammerite. Lahko celo direkt na rjo,le prosto rjo moraš odstraniti,in razmastiti. Idealno je,če ni preostale stare barve...rja pa kot receno "na grobo".

A PAZI!!!

Ne narediti napako,da na pol končaš,in ko je star namaz Hammerite-a suh naprej strihaš!!!-tega ne delati!!!

Vse naenkrat od zacetka do konca,tako,da ni prekinitve v premazih.

Lahko več plast,a ne prekinjati!

Odtenkov je malo morje,imajo tudi v spreju itd...

 

Imam odlične izkušnje pri stebrickih lesene ograje,ki je bila deloma izven napušča še preden sem dal aluminijasto ograjo....les-smreka je zgnilila,na stebrickih pa nič rje.

Tudi kovane rešetke okrn polkleti sem z tem...

 

Aja...nič temeljne ipd-samo Hammerite direkt na železo in si zmagal😃👍

Mogoče poznaš:

 

 

 

Napisano
pred 34 minutami je Janez007 napisal:

Ni videt, da bi bilo kaj s temi plastičnimi narobe???

Res je...sicer stare 25 let od Ribiča (ga ni več) profili Rehau 4+ z dvojnim tesnjenjem in 6+14+4 zasteklitvijo (protiresonančno)...in če veš,da so rolete z kaseto "rondo",z motorjem itd,ti bo jasno,da ni slaba roba.

A imajo glede na lokacijo eno veliko pomanjklivost...malce so se povesila,ker so dvokrilna sirine 2,4m in višine 1m...torej širsa kot visoka...in ker imajo še klasično okovje,pomeni,da gre mehanizem za "overlift" čez notranje tesnilo.

Posledica je takšna,da zvočno zelo slabo tesnijo...sem "štelal" do nezavesti,kupil identična nadomestna tesnila-vsa zamenjal itd..par mescev je bolje,po tem pa stara pesem-nič ne pomaga.

In,ker so vvnepisredni blizini naredili rondo,kjer je vedno več prometa tudi z tovornjaki...v blizini delajo tudi blok itd...dejansko iz nočne ni šanse,da zaspim od vedno večjega hrupa...da pošiziš!!!😩

V spodnjih etažah je veliko bolje,ker zvočno nista tako na udaru...na mansardi pa je katastrofa.

 

In sem se odločil zamenjati vsa okna in rolete na mansardi.

Če koga zanima...vzel pri Senici...profili Kommerling 88Pro AluClip verzija (zunaj nataknjeni Alu profili),trojna zasteklitev 8+16+4+16+4,skrito okovje (pomeni,da nikjer tesnjenje ni prekinjeno,tudi zaradi overlifta ne)...rolete bodo isti tip,vse Alu,samo da bo drugi proizvajalec,ne pa Roltek...bodo isto "oval" kasete,in lamele Falcon-Perfo,in seveda spet vse z motorji...

Napisano (urejeno)
pred 14 minutami je skritikrt napisal:

Sem že skišal za to,ko sem bil še aktiven na Nubert forumu...zelo podobna stvar...najbrž  tudi pretvori rjo...a se pri nas to kje dobi🙄?

Nisem zasledil, je pa po ceni 20% dražja od Hammerite, pa AI pravi da je še boljša.

https://www.amazon.de/-/en/Brantho-Korrux-Litre-8016-Brown/dp/B004MNA3OE?crid=LZDA2DK3KXWP&dib=eyJ2IjoiMSJ9.Yy_2-_sIGa9Yw4UbaqvDuZMft6IVXhPGmKRla74hU7ZEDbXBPE6k7_bhfxlFvXoYhrTdj4vsngy_X9KWRkRTOPK95-Vyb6VvSxw0G-rCzkEngCHw0mEJVK9lNOechYPp-SVENT4kmdIZJ-tWsId1WbrdnYc8DSMewTWt--eYhcMfIh0C_9sMbYXKeF-u3Y8bX8fYRC6Nm_FYe_R0CjjDcIzvTcge7Gh9fixCZKUXMN8.yP2foQy63KI_FvZIz-Dt0HERMMLBk_odgTiU5eBL9_4&dib_tag=se&keywords=Brantho+Korrux+3+in+1+5+Litre+Brown&qid=1779128440&s=diy&sprefix=brantho+korrux+3+in+1+5+litre+brown+%2Cdiy%2C132&sr=1-1

 

Summary: Which should you choose?
  • Choose Brantho Korrux 3 in 1 if you are painting automotive parts, trailers, or areas heavily exposed to moisture and road salt. Its elasticity and long-term corrosion resistance make it significantly better for working vehicles and severe weather environments.
  • Choose Hammerite if you are doing standard DIY projects around the house where a fast-drying, easy-to-apply aesthetic finish is the primary goal. [1, 2, 3, 4]
Popravljeno od Janez007
Napisano

@skritikrt

 

leto nazaj sem kupil metabo Flex 125 900W.

 

Top zadeva. Ravno včeraj sem ga spet mantretiral.

Napisano
pred 8 urami je godlike napisal:

@skritikrt

 

leto nazaj sem kupil metabo Flex 125 900W.

 

Top zadeva. Ravno včeraj sem ga spet mantretiral.

Dobro si kupil...Metabojeva paradna disciplina so ravno kotni brusilniki.

Nekdaj mu je bil "on par" FLEX,a od kar je Flex kitajski,lahko samo pozabiš.

Malce za Metabojem je pa Makita.

Če ti denar ni važen,in gledaš le na kvaliteto,vzami Metabo...če pa moraš gledati še na denar vzami Makito.

Za Makito je pa Bosch,Fein itd...ostalo nebi gledal,ker je vedno bolj problem popravilo...ali se ne da pipraviti,ali se ne dobi delov,ali pa so le ti predragi,da bi se popravilo sploh izplačalo.

Napisano

Za fene Parkside-a slaba novica...

Bolj za tiate,ki razumejo nemško...odličen in zares neodvisen kanal👍

 

Adijo menjalnik...

 

 

In čez par dni identičen nov stroj...takoj pri prvem preizkusu spet "adijo menjalnik"...😲

 

 

Napisano (urejeno)
pred 16 urami je skritikrt napisal:

Dobro si kupil...Metabojeva paradna disciplina so ravno kotni brusilniki.

Nekdaj mu je bil "on par" FLEX,a od kar je Flex kitajski,lahko samo pozabiš.

Malce za Metabojem je pa Makita.

Če ti denar ni važen,in gledaš le na kvaliteto,vzami Metabo...če pa moraš gledati še na denar vzami Makito.

Za Makito je pa Bosch,Fein itd...ostalo nebi gledal,ker je vedno bolj problem popravilo...ali se ne da pipraviti,ali se ne dobi delov,ali pa so le ti predragi,da bi se popravilo sploh izplačalo.

Včasih sem čislal Millwakue. Po tvojih videjih in po ugotovitvi, da je kitajc lastnik, delam ovinek.

 

Imam raznorazne firme. Z Boschem sem tudi izredno zadovoljen, kar se tiče rezervnih delov. Brez problema dobiš vse in po normalni ceni. Sem si šraufarco obnovil.

Popravljeno od godlike
Napisano

Na zgornjem linku za video na "ključ 13" razlaga kako,kaj in za kaj....

Ne bom nakladal,samo omenil bom,da je res draaaaaaago😬🥺🥺...a vseeno "sem moral"😅

 

Moraš kar fajn "pogoltniti"😕

 

EBAY.US

 

IMG_20260526_145445.jpg

IMG_20260526_145428.jpg

IMG_20260526_113201.jpg

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano

Samo kot opozorilo za tiste,ki si mislijo,da hodo z "520Nm mrcino" za mali cvenk....ma škoda besed-sami poglejte.

 

 

  • 3 tedne kasneje...
Napisano (urejeno)

Saet sem grešil😄...že četrti baterijski sistem...Metabo CAS,Bosch AmpShare,Makita 7,2V in tokrat Parkside X20V Team.

Upam,da me fani Parkside-a sprejmejo v "klub"😂.

 

Je padla odločitev zaradi stroja za kovičenje slepih zakovic. Obstaja Parkside verzija že več kot eno leto...pomeni,da če so bile,so otroške bolezni odpravljene,in tudi cena je kljub že tako lepi ceni še dodatno padla. Nekdaj je bil 65€,ravnokar npr. v nemciji 50€,v četrtek pri nas pa 40€😲.

Stroj je na youtube-u tudi dobro testiran,in je "on par" z priznanimi proizvajalci.

Je celo brezkrtačni,in zmore kovice do 5mm.

Celo kovček so izboljšali-v tej zadnji verziji ima kovček že prave "pante" oz. tečaje...sicer plastične,a že z kovinsko osjo🧐👍.

Kdor ve,koliko takšni stroji pri priznanih proizvajalcih stanejo,mu bo jasno,za kaj sem se odločil za ta stroj...običajno so takšni baterijski od 600€ naprej...brez baterij in polnilca seveda.

 

Naslednji dan jih v tistem Lidlu,kjer sem ga jaz kupil (Zaloška)...ni bilo več...normalno,da so razgrebli🙄...

V štepanjskem Lidlu sem našel še zadnji komad najšvohnejšega 2,4A polnilca...lih fajn,k lidlovi itak ne hladijo baterije z ventilatorjem...če ga imajo,ga imajo le za hlajenje polnilca,torej-močen polnilec👎,ker visoka amperaža škodi bateriji zaradi segrevanja baterije.

Kupil še novejšo 4Ah baterijo z 21700 celicami...da vidim,kaj bo Parkside še ponudil zame zanimivega...npr.prebijač za pločevino bi vzel takoj🤔...

IMG_20260618_121948.jpg

Popravljeno od skritikrt
Napisano

@skritikrt torej za res hobby domačo rabo, ta parkside zadošča in se take akcije v Lidl-u potem splača izkoristiti, ko se bom odločal da si kupim en baterijski vrtalnik/vijačnik, da ne bo potrebno nekaj 10 šrafov na leto na vrtu na roke "šraufati"....ker ne bi dajal za orodje celo premoženje, ker ga res ne rabim (sedaj si izposojam od kolega 10+let staro makito, ki je za moje potrebe več kot zadosti)....

Napisano (urejeno)
dne 21. 6. 2026 ob 9:32 je sportman333 napisal:

@skritikrt torej za res hobby domačo rabo, ta parkside zadošča in se take akcije v Lidl-u potem splača izkoristiti, ko se bom odločal da si kupim en baterijski vrtalnik/vijačnik, da ne bo potrebno nekaj 10 šrafov na leto na vrtu na roke "šraufati"....ker ne bi dajal za orodje celo premoženje, ker ga res ne rabim (sedaj si izposojam od kolega 10+let staro makito, ki je za moje potrebe več kot zadosti)....

Jaz bom malce drugače napisal.

Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.

 

Je pa res,da je za to še več made in china dreka.

Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek.

Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK.

Pogledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.

 

Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni".

Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom.

Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube.

Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti.

Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...

 

Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"...

Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve.

Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa.

Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja.

Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti.

Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom.

Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje. 

Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ.

Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉

 

 

Napisano
pred 28 minutami je Alex napisal:

Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom.

To sem mislil v kontekstu zmogljivosti...tisto,ko sem pisal o max. navoru.

Drugače pa imaš 100% prav.

Rotirajoči stroji-vrtalni vijačnik,udarni vijačnik,cirkular,kotna brusilka,tračna žaga,motorka itd...tukaj se pri meni konča.

Tudi pri svedrih,žagicah ipd.-dreka ne kupujem več...sem imel eno res neprijetno izkušnjo pri svedrih.

Sem nekdaj za "mali cvenk" kupil ene svedre...Mister tool ali nekaj takega🙄...je že zeloooo dolgo tega...cca. 30-35 let....v setu svedri za kovino,svedri za les,svedri za kamen....

In sem vrtal luknjo 5mm v pločevino-Knauf-profil...z levo roko držal profil,z desno vrtal z vrtalnikom Kress 500BS-sem ga tukaj že predstavil.

In ko je sveder zagrabil-pok,se je sveder zlomil,in spodrsne stroj proti roki😲....

Sem imel še srečo-lih tisti 1cm,kjer gre žila čez kito ni vtrgalo,drugače pa kar orng rana....se je na srečo kar dobro zacelilo,a kri je bilo "adijo pamet...,da je žena skoraj v nezavest padla.....je dobesedno "teklo" po tleh...😬

Pa si pol misliš-butelj...samo k je že prepozno....🙁

 

Dreka-ne hvala....toliko se pa imam rad,da mi tega ni treba.

 

IMG_20260622_173724.jpg

Napisano

Je zadnjič montiral pri meni mojster.

Že 10 let sodelujeva.

Skozi dela vse z Millwakue-jem. Pa sem ga vprašal kak servisira, ker se baje ne da. Je rekel, da 5 let dela, potem za dobro ceno proda naprej. Crknilo pa mu še nič ni.

 

V glavnem. Ne samo servis, tudi lastništvo me moti pri njih. Da ne bo pomote.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Je zadnjič montiral pri meni mojster. Že 10 let sodelujeva. Skozi dela vse z Millwakue-jem. Pa sem ga vprašal kak servisira, ker se baje ne da. Je rekel, da 5 let dela, potem za dobro ceno proda naprej. Crknilo pa mu še nič ni.   V glavnem. Ne samo servis, tudi lastništvo me moti pri njih. Da ne bo pomote.
    • Zakaj pa je tvoj odrešenik ni spustil? Bi lahko na tak način blažil kronske težave, ne pa najemal kredite in delil dodatke.
    • Golob je kriv 😆   Aja, če bi bil Golob, bi bil še cenejši, ker bi marža ostala nižja 😉
    • To sem mislil v kontekstu zmogljivosti...tisto,ko sem pisal o max. navoru. Drugače pa imaš 100% prav. Rotirajoči stroji-vrtalni vijačnik,udarni vijačnik,cirkular,kotna brusilka,tračna žaga,motorka itd...tukaj se pri meni konča. Tudi pri svedrih,žagicah ipd.-dreka ne kupujem več...sem imel eno res neprijetno izkušnjo pri svedrih. Sem nekdaj za "mali cvenk" kupil ene svedre...Mister tool ali nekaj takega🙄...je že zeloooo dolgo tega...cca. 30-35 let....v setu svedri za kovino,svedri za les,svedri za kamen.... In sem vrtal luknjo 5mm v pločevino-Knauf-profil...z levo roko držal profil,z desno vrtal z vrtalnikom Kress 500BS-sem ga tukaj že predstavil. In ko je sveder zagrabil-pok,se je sveder zlomil,in spodrsne stroj proti roki😲.... Sem imel še srečo-lih tisti 1cm,kjer gre žila čez kito ni vtrgalo,drugače pa kar orng rana....se je na srečo kar dobro zacelilo,a kri je bilo "adijo pamet...,da je žena skoraj v nezavest padla.....je dobesedno "teklo" po tleh...😬 Pa si pol misliš-butelj...samo k je že prepozno....🙁   Dreka-ne hvala....toliko se pa imam rad,da mi tega ni treba.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.